Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Adekvatna optika


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Adekvatna optika
270
 Hakko je bio Japanski brend do 1990 kada su prestale da se proizvode ove optike a do tog vremena pod ovim brendom su se proizvodile optike znatno više klase od drugih Japanskih brendova npr. Tasco. Od 2006 pod ovim brendom optike dobrog kvaliteta u više modela proizvodi japanski JOL.
Navedena optika ukoliko je proizvedana nakon 1990. i na njoj nije utisnuto "made in japan" je verovatno neka od Kineskih kopija koje su u periodu 1990 -2006 proizvedene i naj običnije su djubre.
Ako je od pre 1990 i "made in Japan" jednakog su kvaliteta kao Bushnell trophy ili XLT pa bi cena bila koliko i cena ovih polovnih optika a opet sve zavisi od očuvanosti!
Lično mislim da je ova optika na žalost loša kineska kopija jer do 1990 nisam se sretao sa original Hakko optikama sa svetlećim končanicama, mada imali su veliku proizvodnju pa je moguće da su i pred kraj izbacili neki nam manje poznati model ako je tako u predelu okulara ili ispod tureta mora imati utisnutu oznaku "made in Japan".
If the hunter does his part, the 270 will not let him down!
 
spaleph
 http://i47.tinypi...f03n11.jpg
Koja je ovo optika? Na optici piše S.I.C 4x32 IMAGE MOVING JAPAN ,sa strane je normalan poklopac i točkić za pomeranje končanice po pravcu, a gornji točkić je nazubljen i i numerisan od 0 do 14 i pomeranjem točkića končanica se pomera gore dole. Izuzetno bistra i jasna slika. Ako neko nešto zna o ovoj optici moliobi da napiše ili stavi neki link. Hvala
 
obradovic
 Na samoj optici stoji HAKKO 3-9X40 WIDE a ispod made in japan i iznad pise neki broj za USA PAT NO 4576451 I SWEDEN PAT NO 188324 trziste. Optika je kupljena krajem 80tih ili pocetkom 90tih, i po nekoj prici donesena je iz Nemacke. Ne vide se nikakvi tragovi pohabanosti, po svemu sudeci veoma malo je nosena u lov.
 
Berserker
 270, hvala na informacijama, ta optika je sluzila svrsi nekih 10-tak godina, medjutim ne znam da li je kupljena krajem 80-tih ili pocetkom devedesetihConfused. Pri okularu je odstampano made in Japan (ne utisnuto)...
 
DakiNS
 Danas sam gledao nekoliko lepih optika , na moju žalost ne nađoh ono što meni treba iako je izbor bio baš dobar .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Pa 'de medj' ovim optikama nisi uspeo da odaberes odgovarajucu ? Shock
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
spiki
 Mozda bi ti prijatelju svalerovskog?ROFL
 
DakiNS
 ma ima i swalerovski među njima samo ja hteo 1,5-6 x 42 a ovo ili su fiksne ili 3-12 x 50
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Cvele
 Imas u Capriolu Zeiss Victory HT 1.5-6x42 + Swiss Timer Zeiss Edition sat za 299€, sad mi krivo cu se pojedem k`o mlad mesec sto sam kupio Redfiled... al` sta je tu je Cry
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
canis aureus
 Cvele mis'im da nEsi dobro razum'o reklamni oglas CapriJola Zum
[xhide]
-Sa kupovinom jednog od Zeiss Hit modela poklanjamo Vam ekskluzivni Zeiss ručni sat limitiranog izdanja, po ceni od 299eur.[/xhide]

Daki koji je Kahles sa slike i Swar skroz levo?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Cvele
 E tako moz' da bude Siroma Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
DakiNS
 

Cvele kaže:
Imas u Capriolu Zeiss Victory HT 1.5-6x42 + Swiss Timer Zeiss Edition sat za 299€, sad mi krivo cu se pojedem k`o mlad mesec sto sam kupio Redfiled... al` sta je tu je Cry


Taman sam hteo da ti napišem da je neka greška jer sam našao cene od oko 2000 dolaraConfused
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
DakiNS
 

canis aureus kaže:
Cvele mis'im da nEsi dobro razum'o reklamni oglas CapriJola Zum
[xhide]
-Sa kupovinom jednog od Zeiss Hit modela poklanjamo Vam ekskluzivni Zeiss ručni sat limitiranog izdanja, po ceni od 299eur.[/xhide]

Daki koji je Kahles sa slike i Swar skroz levo?


Kahles helia 8x56 šwalerovski habicht 6x42
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
canis aureus
 Jaooo ...
golmanovo levo ne tvoje Jaooo
-o'ma sam i mislio na varijabl SwarHabicht golmanovo levo tj skroz desno ...
hFala
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DakiNS
 Habiht 4-12x50 golmanovo levo 0Grin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
KREC
 Jel može par reči o ovoj optici? radi se o Bushmaster optici 4x12x40 a sa prednje strane ima oznaku u yardama.Navodno je doneta iz Engleske i pitanje koliko vredi polovna Švenk montaža ?


http://imageshack...8/hmry.jpg
http://imageshack...9/y4w4.jpg
http://imageshack...5/rg8z.jpg

Samo da napomenem da ima pun krst debeo a centar 1cm je duplo tanja končanica.Slika je jako dobra,bila je na 3006 i super izgleda.
Ako može mala pomoć? hvala
 
dreger
 E kolege zamolio bih za savet ili preporuku ,naime imam u planu da nabavim novu optiku .bila bi montirana na 223rem,koristicu je iskljucivo za lov na lisice cekanjem ujutro i uvece(u sumrak)ponekad i uz lampu.,za pucanje na daljine do 200 m (ponekad i preko toga)po svim vremenskim uslovima.Mogao bih da izdvojim do 250 eura,i za te pare koliko sam ja video moze se naci:Nikon prostaf,Redfild revolution,Delta clasic,ove iz serije Bushnela nekako ne bih uzimao.E sad koje uvecanje?ja mislim da je 3-9,4-12x40-42 sasvim dovoljno,ili mozda zbog noci 3-9x50.ili nesto slicno.Znaci najvise bih voleo sugestije i predloge kolega koji se malo vise razumeju u ovu tematiku kao i one koji imaju ili su imali neku od navedenih optika.
 
MMilos
 Ja imam Nikon 3-9x50, kupljen proletos.
Nemam nešto iskustva sa drugim optikama, jer mi je ovo prva i jedina (za sada), ali mi se čini da je ok u uslovima lošeg svetla.

Jedino što sam primetio jeste da možda malo gubi na oštrini kada se smrači, ali svakako da se sa njom može čekati i duže nego što oko dozvoljava da se vidi divljač.
 
tomo vrbas
 Ja bi ti prijateljski preporucio Redfield revolution 3-9x40 iz mog iskustva sa tom optikom(3god.i ccc otpucanih lisica i srnece divljaci),a mozes i Nikon kazu da na njih daju 30godina garancije sto nije za podcenjivanje i verovatno govori o nekom kvalitetu!I obavezno nisku jednodelnu montazu!iveli 3
 
sheytan
 Već sam na više mesta pominjao ODLIČNA isqstva, što moje, što od mojih prijatelja i poznanika, sa Sutter otpićkima, sa tubusom 30mm.

Za 10ak dana će mi stići ova optika:

http://www.sutter...:1667.html

baš sa tom konjčanicom, po ceni od 120e, pa, ako si zainteresovaT, piši mi na PP.


Inače, Sutter nema savršeno kontrastnu sliq kao sqplje optike(ali je vrrrrlo upotrebljiva, da ne bude zabune!), ali sve ostalo što pomisliš IMA, uključujući i iluminaciju! Ovaj je x50, što je po meni krajnja veličina za lečki Mauzer, a opet nije loše imati tako velik objektiv zbog sumraka/svitanja...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Noćna optika OPTIKE I MONTAŽE 217 23.01.2022. 10:48
Kahles optika OPTIKE I MONTAŽE 69 25.08.2020. 23:34
optika OPTIKE I MONTAŽE 175 24.03.2019. 15:32
Vortex optika OPTIKE I MONTAŽE 38 18.01.2019. 09:04
Optika Sutter OPTIKE I MONTAŽE 70 26.10.2017. 14:10
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,801 posete www.srbijalov.com