Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lisica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lisica
mrwa22250
 Ne mogu da ne primetim da je ova tema kao i tema o lovu sakala,zadnjih godina dozivela procvat,na veliko zadovoljstvo svih istinskih boraca za bogatija lovista.Pod pritiskom upisa sa Srbijalova i rezultatima onih lovista koja su se ozbiljno pozabavila redukcijom brojnosti ova dva najcesca dlakava predatora u nasim lovistima,mnoge uprave LU i LD odobrile su svojim clanovima dozvole za lov cekanjem(neke manje neke vise)pa cak i tamo gde taj lov nikad nije bio dozvoljen.Zahvaljujuci tome,tema o lisici zauzima peto mesto po broju upisa,odmah iza tema o najbrojnijem lovackom pomocniku NKD,dozivljajima sa forumaskih druzenja i pregledu sranja,pardon stanja u nasim krovnim i tavanskim savezima.Sakala nema jos uvek(na srecu)u svim lovistima ali su i te kako aktivni lovci na ovog napasnika koji siri svoju teritoriju svakodnevno,a pad brojnosti gajenih vrsta divljaci i sitne domace zivine uvek ga prati u stopu.
Posto je po ovom pitanju bruka,pardon struka osim par jalovih objava,po pravilu na kraju lose lovne sezone,ostala nema,lovci su resili da uzmu stvar u svoje ruke i umesto da razmisljaju o prodaji sacmarica,zaposlili svoje karabine.Rezultati su vec vidljivi ili ce to biti vec sledece sezone,samo treba biti uporan i shvatiti da sami moramo gazdovati u svom dvoristu jer ni jedan rezultat ne pada sa neba pa ni ovaj.
Dobar vam pogled i mirna ruka lovci na predatoreOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
dreger
 Jedna mlada vecernja,daljina 45 koraka,
www.dodaj.rs/f/2T/pI/soZedct/sdc12314.jpg
 
klaja
 i60.tinypic.com/5bdamd.jpg

Jedna od sinoć,vabilica kopija ručne izrade silva fox
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Podunavac
 Pa ova se negde otrovala. Nema kapi krvi na njoj.Grin Brašo što nisi postavio onu sliku sa kontra položajem da se vidi pogodak?
Tri prsta 2Kolce
 
klaja
 Brašo možda ima gadljivih pa nisam hteo..
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
mrwa22250
 Bravo Klajo,neka se i otrovala,bitno da ih je manje.Bravo 2
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
golf071
 Bravo 2 Svaka cast majstor Klajo.
Novine
 
dreger
 Samo peglaj Klajo Odobreno pre neko vece lisac,na doobrih 130 koraka.
www.dodaj.rs/f/g/13t/1c4TWeWV/sdc12325.jpg
 
roedeer
 Pozdrav svima!
Imao sam odličan lovni dan u nedelju. Piršovao sam u svitanje našim lovnim terenom u Kuli. Karabin, dvonožac i dvogled, od strnjišta do strnjišta, provirim, idem dalje.

Prvog lisca sam odstrelio dok je lovio miševe, na 100 koraka razdaljine. Lagano se udaljavao od mene, postavim stalak, uzmem ga u optiku, zviznem on se okrene, kraj.

Sledećeg, matorog, starog znanca, koji nam je bar desetak puta umakao, vidim na uobičajenom mestu, na uzanoj parceli pokošene deteline. Gledam ga preko table soje dvogledom, propet na prste, na optiku ne. Prilazim pognut do ivice soje, loš vetar imam, otkočim pušku, pridignem se, nema ga na nekih 100m gde je bio. Već razočaran, ubeđen da mi je pokupio miris, pogledam bliže sebi, uz soju, a on tu na 5metara gleda me i ne mrda! I pravi grešku, umesto da šmugne u soju, on preko deteline, ka kukuruzu i napuštenom salašu, kao i obično. stgnem ga na 70 koraka, dobije iza plećke, izlaz na vratu.

Zaista mi je bilo pomalo žao, do sada tako lukavu zverku nisam sreo. Vijali smo ga tri puta prilikom obilaska terena, svaki put je umakao. Pobegne u parcelu žita, sedne u sred nje i gleda naš sledeći korak. Pretprošli vikend sam pucao na njega i promašio. Gledao me je dok sam se spremao da pucam, a onda je u zadnji čas kao munja šmugnuo. Sjajan lisac, imali smo neki poseban odnos prem njemu, zaslužio je poštovanje.
roedeer priložio:
1_189.jpg

Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
roedeer
 I taj čuveni lisac
roedeer priložio:
2_112.jpg

Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
roedeer
 i još jednom
roedeer priložio:
3_85.jpg

Theory is nice to think about; facts determine the truth.
 
IvicaL
 Pozdrav svima. Dugo me nije bilo, bio na godisnjem odmoru - moru - a boga mi i lisice su bile na odmoru dok me nije bilo.
Cele dve nedelje sam odsustvovao
I cim sam stigao u petak, samo sam se presvukao i otisao u lov.
I evo jutros se vratih iz lova.
Na zalost nemam slika za upis. U oba izlaska sam pucao i pogodio ali ne smrtno.
U petak mi u sumrak pobegla ranjena u suncokret i nisam zbog sumraka mogao da vidim krvave tragove, a ovu jutros sam bukvalno vijao. Pobegla mi je u kukuruz samo na prednjim nogama. Pratio sam i u kukuruzu krvavi trag sigurno 15 redova a onda sam ga izgubio kao i nadu da cu je naci.
Ni jedna ni druga sigurno nece preziveti ali ja vise volim da je uslikam i podelim sa svima vama....
Nista zato, idemo dalje,...
lala, pa sta
 
IvicaL
 Posle duze pauze, sinoc sam uspeo i odstrelio mladog lisca.
Daljina oko 50m.
Pucao sam svesno kroz list kukuruza i srecom metak nije skrenuo i pogodio je gde treba
lala, pa sta
 
klaja
 i60.tinypic.com/f39bow.jpg

Jedna od sinoć,izašla na djetelinu oko 20.20h.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
mrwa22250
 

klaja kaže:
i60.tinypic.com/f39bow.jpg

Jedna od sinoć,izašla na djetelinu oko 20.20h.

Bravo majstore,mozda se i ova otrovala,ali olovom.Bravo 2
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
klaja
 Jedna od jutros
daljina 135m
i57.tinypic.com/kd98qb.jpg
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
IvicaL
 Bravo klajo, samo napred,...
Odobreno
lala, pa sta
 
klaja
 Ova je jutros ustala na levu nogu
i57.tinypic.com/2prvb00.jpg
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
mrwa22250
 Sto bi se reklo,usao si u shut.Svaka cast zemaraOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 To ga Evstatije časti za rođendanGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,442 posete www.srbijalov.com