Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lisica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lisica
klaja
 i63.tinypic.com/1t95l5.jpg
Daljina 100m,308win
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
golf071
 iveliBravo 2 bravo majstore.
Novine
 
mrwa22250
 Eeee,hvala austrijskom sefu diplomatije(kurtzu)da i ja docekam liju na nisan.I to ne jednu nego batu i seku.Treci clan ove vesele druzine se izvukao ali mozda samo do veceras.Da je slama pokupljena,mogla je i mamika da nastrada.Daljina 180m,22-250,PPU 55grika
mrwa22250 priložio/e:
3265lov_lisica_u_julu_002.jpg 3265lov_lisica_u_julu_003.jpg 3265lov_lisica_u_julu_004.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
tomo vrbas
 Blago vama nama obecali dozvole i sada nam ih ne daju kao ima puno ljudi u ataru mogao bi neko da nastradaShock,a problem je u tome jer hocemo da izadjemo iz udruzenja i sada nam se svete jer ce se celo udruzenje od 6 LD-a raspasti!Cak nam ne daju ni dozvole za lov srndaca!Strasno jedva cekam dan kada se osamostalimo i budemo sami gazde u svom LU bez ovih dosadasnjih parazita koji su na nas racun parazitirali vise od 50godina!A lisica koliko ti dusa oce pre neki dan kada smo zavrsavali zetvu zita kombajn kosi,a lisice idu oko njega po strnici bez imalo straha!Glavu o zid
 
Podunavac
 Свак част земара.👍 Мама је мама, ал двапут је двапут.😃
Tri prsta 2Kolce
 
stefan092
 I kod mene u lu po odluci upravnog odbora lov traje od 5h ujutru do 18h, tako da nema nista od cekanje presatora. A lisice kolo vode po ataru u kom lovim!
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
iz 18
 cestitam kolegama koji su imali uspeha i kod mene u LU ista situacija sto se tice lova predatora nema dozvole a lisice i sakal jazavca sve vise po lovistu cak u sred bela dan ih mozes videti kako setaju po lovistu kod mene u LU ce da izmisle 101 razolog samo da ne bih izdali dozvolu za lov predatora ConfusedGlavu o zid
 
klaja
 Mrwane čestitam čestitam...samo peglaj
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
mrwa22250
 

mrwa22250 kaže:

.Treci clan ove vesele druzine se izvukao ali mozda samo do veceras. *

Receno-ucinjeno,sudar prsa u prsa sa malenim 22-250 na 60m pokazuje koliko malisan zna biti brootalan na blizu,dok je jos oko 1000m/s.
Kolega Mikelini odstrelio odraslu zenku ali tu fotku nemam.Dobar pogled.
mrwa22250 priložio:
3265treci_clan_ekipe.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
IvicaL
 Sve cestitke mrwane, najzad se sklopilo - dozvola izlazak i odstrel saka cast.
Zalim iskreno za ove ljude kojima njihovo LU ne izdaje dozvole ili ih ogranicava vremenom. Ne znam sta tu uraditi a ne zaplakati od muke.

Nego da ne mislite da ja nista ne radim nego me mrzi stalno da postujem slike.
Evo sad dve fotke jedna od neki dan a jedna od veceras cisto da se upisem malo.
243 radi besprekorno nema sta, pogadjam od malih do velikih daljina

Cisto numericki sam trenutno na 22 odstreljene lisice.
lala, pa sta
 
mrwa22250
 Fala na cestitke,uzvracam istom merom.Ivice,kod tebe i dalje Eldorado sto se lija tice.Ima li pomaka sto se sitne divljaci tice?Znam da je jos rano ali bi prvi rezultati tolikog odstrela grabljivica trebali da se pokazuju kroz u pocetku stidljivo povecanje brojnosti zeca i fazana.
Kod nas ove sezone zeca kao u sretna vremena a i podmladak fazana je poprilicno brojan.Broj lisica se povecao zahvaljujuci odluci da se lovi samo nedeljom,a sve u cilju sprecavanja krivolova srnece divljaci koja je i pored te imbecilne odluke koja je na snazi vec dve godine,daleko ispod kapaciteta stanista,a polna i starosna struktura blago receno katastrofa.Ekipe usko specijalizovane za izlov srnece divljaci ionako nikad ne traze dozvolu,a neizdavanjem dozvola se redovni clanovi drze van atara.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
IvicaL
 Moram se samo slatko nasmejati. Taj toliki odstrel nije ni naceo kolicinu lisica koliko ih ima. To da svaki lovac toliko odstreli e onda bi bilo efekta. Ovako fazane di kojeg cujem ali mlade pilice ne vidim, sto se zeca tice njih i vidim ali to i nije nista novo u ovo doba godine - mada je i to jadno koliko bi ih trebao videti. No na jesen i to malo nestane. Svaku strnjiku koja zatravi poliju totalom a repu svakako truju do besvesti,... prezivi samo zec koji je u glavnom na detelini,... i tako u krug,.......
lala, pa sta
 
klaja
 i66.tinypic.com/evc4l4.jpg
Jedna od večeras,mlada lija dobila u prsa.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
dreger
 Cestitke svima,Bravo 2 i mi malo krenuli u obilazak strnika,ovo je jutarnji mladi lis bio je jos jedan sa njim al je bio i lukaviji i oprezniji,pa je samo preko strnike presao iz kukuruza u drugi kukuruz dok je ovaj drugi na cijuk malo zastao i dalj.62 koraka.
 
mrwa22250
 Raduju brojni odstreli predatora ali toliki odstrel je u isto vreme i pokazatelj koliko im je brojnost uvecana.Kada znamo da su izlasci onemoguceni ili kao kod mene redukovani samo na nedelju,ovo je jako veliki broj lisica.Teren je tek progledao i sad se vidi koliko je pogresna odluka mnogih uprava da se prolece ne lovi zbog,kobajagi mira u lovistu.Ovoliki stenci nisu odrasli na sljivama i skakavcima,kao sto neki"strucnjaci" tvrde i sigurno je da je populacija gajene,narocito sitne divljaci,platila ceh njihovog prosseravanya.Neretko se vidjaju legla sa po 5-6 stenaca i mozete zamisliti,tamo gde ih"struka"cuva,koliku ce stetu napraviti do jeseni potpomognuti svojim briznim roditeljima.
Dobar pogled,kome daju da gleda!
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
tomo vrbas
 Cestitke svima na ulovima nama veceras stizu konacno dozvole za lov predatora znaci jedva vec smo mislli da opet nema nicega od toga.Ali opet nekih nedoumica kako je to kod vas reseno uz strucnog pratilaca koliko moze lovaca da ucestvuje u lovu?Sekretar mi trazio da kazem kojeg cu lovca pratiti u lovu i samo sa njime mogu ici u lov i sad ako on ne moze opet pusiona nema lova?!
 
mrwa22250
 Dozvola ide,jedan lovac+jedan pratilac i to svima pravi problem.Dodjes ujutro na zakazano mesto kad stize poruka da pratilac(ili lovac)ne moze i sta raditi.Rizikovati da ostanes bez oruzja ili kuci na spavanje(ko moze da zaspi posle takve ispale).Majmunu koji je predlozio da se sakal i lisica love uz str.pratioca treba dati Nobelovu nagradu za glupost kao i coporu majmuna koji su takav predlog prihvatili i do danas ga sprovode u praksi.
Podseticu samo da je isti copor majmuna u toj nakazi od zakona trajno zastitio svraku i sivu vranu kao ptice pevaciceJaoooali je to kasnije ispravljeno.
Podseticu jos i da smo MI,posredno ili neposredno dali podrsku tom istom coporu majmuna pa nam je lovstvo trenutno u stanju koje se u dve reci opisuje kao-MAJMUNSKA POSLA.
Sad kad nam je(na papiru)Gargamel obezbedio podrsku sa VRHA,mozemo ocekivati da u skorije vreme dotaknemo DNO.
Dobar pogled i zapamtite da i od ovoga ima gore,u sta cemo se uskoro uveriti.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DamirKS
 Jedna panorama, ocekujemo je(ga) u svakom trenutku
a68.tinypic.com/ao4689.jpg
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
DamirKS
 Nama jos ne traze tog stucnog pratioca bar u lovu na predatore. Dovoljno je da se uzme dozvola i prijaviti pucanj kada pucas, toliko.
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
tomo vrbas
 Danas drugi izlazak opet uspesan moj otac jednu ranio,a ja sa DrEgerovom vabilicom odma posle ocevog pucnja navabim drugu ali brutalnost V-max-a je bila glavni krivac za slikanje pogodjena je direkt u grudi izlazna na levoj plecki odnosno onom sto je ostalo od iste i zato slike nema!Otac kaze jos tri lisice je video za karabin bile ideala ali on nosio sacmaricu i jako puno smo svi videli srna bez lanadi!
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,244,583 posete www.srbijalov.com