Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lisica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lisica
stefan092
 dreger opisi malo lepse novu alatku. Grin
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
klaja
 Saša i Dreger sve čestitkeBravo 2

Evo jedne moje od večeras
i64.tinypic.com/sgk8t2.jpg
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
sasaruma
 Svaka cast kolegaOdobreno
 
aleksandar kolja
 Zdravo svima treba mi pomoc oko postavljanja slika?
Ima preko 30 lija odstreljeno ove sezone pa bih neke fotografije podelio sa vama
ko zna neka mi pomogne kako da postavim sliku?
Unapred zahvalan ;)


http://www.srbija...ead_id=962

Srbijalov admin Tim
 
sasaruma
 http://imgur.com/...

Jedna od veceras kolege i ja malo obisli atar.Lep muzjak daljina oko 120m.
 
schweps
 Sve cestitke Sasa jos kad bi ovo nase Lu malo motivisalo za lov predatora bilo bi jos bolje.
Lisica
 
darkon
 Lija, i njima ova godina pogodovala, pa ih ima...

oi68.tinypic.com/15f56o4.jpg
 
ssekir75
 леп комад
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
canis aureus
 darkon drugarE OdobrenoBravo 2

... odkadE nam se šakal ovol'ko namnožio lije sve manje imaDemo. Do skorA je bilo podjednak broj ali šakal je nadjača'o ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
ssekir75
 исти случај. написах јучеР на теми о шакалу...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
darkon
 Kod mene ne manjka ni jednih, ni drugih, još kad bi mi dozvolili da ih intenzivnije lovim, bilo bi "veselo", a ovako tek povremeno padne koji predator.
Lep lisac.

oi66.tinypic.com/213qce8.jpg

oi65.tinypic.com/4ruz3m.jpg
 
canis aureus
 darkonE Odobreno

... eeh, sadE uskoro kadE ne bude na dozvoli DS već samo šakalO i lJis neću moći skupiti još dvojicu za lov, eeh... dJaba mi i dozvola Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DakiNS
 Kada ostanu samo lije i šakali uvešće plaćene "radne akcije" sa obaveznom kvotom odstrela štetočina , ili ćemo im opet mi biti krivi
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
tomo vrbas
 Kod nas vec sada to planiraju da uvedu obavezne poene za stetocine kao sto je nekada bilo!
 
AcaNik
 Код нас су увели да се одбија од чланарине. 500рсд за лисицу и 1000рсд за шакала. Може до 2000рсд да буде умањење. И без тога ми смо ишли редовно од половине јануара до краја фебруара на њих.
Слаб је то учинак. Треба за то имати керове који ће да их раде а ми поведемо мог Ероса, теријера и једног оштродлаког и то је све.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
IvicaL
 Ma treba samo, kao prvo, obezbediti onima koji to hoce da love, dozvolu preko cele godine bez ikakvog izgovora. Svako drustvo ima nekolicinu koji bi to voljno i valjano radili - smanjivali broj predatora,...
Mada u Somboru ni to nije previse efikasno jer - ima nas nekolicina samo koji idemo stalno i ciljano na predatrore a ovo ostalo je samo ako naleti u lovu na fazana i kad sezona bude gotova skoro niko vise ni ne pomisli na njih.
Recimo za primer - kod nas smo ove sezone nas troje predali preko 100 repova a gde je jos kraj sezone - sad je tek glavni deo u toku pa sve do kraja marta,.... a opet puno loviste lisica i po koji sakal a svraka i sivki da ne spominjem koliko ima.
Gospodo ili drugovi lovci imamo mi i te kako udela u tome sto je smanjen broj plemenite divljaci, zatim rukovodstva koja ne izdaju dozvole za lov predatora ili ih jako ogranicavaju kao sto je primer kod Mrwe, posle toga idemo na vise prema soljmazu i ostalima. To je ono na sta mi MOZEMO da uticemo ako vec na hemiju i poljoprivredu i poljoprivrednike gladnih zemlje sto oru lenije i sve remize i napustene salase ne mozemo
lala, pa sta
 
klaja
 i63.tinypic.com/2daimm8.jpg
Od sinoć
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
ssekir75
 

IvicaL kaže:

Ma treba samo, kao prvo, obezbediti onima koji to hoce da love, dozvolu preko cele godine bez ikakvog izgovora. Svako drustvo ima nekolicinu koji bi to voljno i valjano radili - smanjivali broj predatora,...
Mada u Somboru ni to nije previse efikasno jer - ima nas nekolicina samo koji idemo stalno i ciljano na predatrore a ovo ostalo je samo ako naleti u lovu na fazana i kad sezona bude gotova skoro niko vise ni ne pomisli na njih.


Bravo 2Bravo 2Bravo 2

ово је кључ проблема. пусти ме да ловим. прошле године смо се као мало ангажовали, али баш мало, уклоњено пар шакала и 30так лија у мом друштву. већ се види већи број зеЦОва и фазана. кад би нас пустили специјално на штеточине са карабинима било би весело. ипак, идемо и овако, па ако неког ус*ере... а дешава се често у задње време. да ли зато што има баш пуно, да ли што су још непоплашени, или па неко има срећу, тек битно да се скида.

што се тиче сврака и врана, то нико и не види. летос, током лова на препелице, сам ја из зезања почео да пуцам по вранама кад крену ујутру. то се "примило", па су и остали обарали. други ловци су почели да коментаришу у смислу откуд оволко цркнутих врана по њивама. тек онда су у ствари подигли главе и укапирали. и онда наравно почну приче, ех, некад се скупљали поени... ма да се не нервирам више... надам се да ме прође ова бољка па да опет кренем у лов ко човек lovac
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
mrwa22250
 Bravo Klajo,lep i glavat lisBravo 2.
Kod mene je kao sto sam vec pisao,skupstina LD donela odluku da se predatori love cekanjem samo nedeljom,u cilju povecanja brojnosti srnece divljaciShockGlavu o zidJaooo.....
Cekas tu nedelju ko ozebo sunce,kad ono padne kisa.Puske u soske i cekaj iducu nedelju.Ukinute su nagrade u vidu deset patrona za lisicu,ali nagradu niko i ne trazi.Trazi se samo da mozemo loviti,kad ko ima vremena ali nas je malo zainteresovanih pa do sledece skupstine tesko da ce se ista promeniti.Ja sam ove sezone odstrelio do sada 11 komata.Moj grupovodja 4 i jos jedan kolega 3.Za teren od 600ha reklo bi se nije lose,ali ih ima nenormalno mnogo.Vec duze vremena zemlja je smrznuta i posto tesko dolaze do glodara na udaru je naravno sitna divljac(ima slika na temi o zecu) i u poslednje vreme sve cesce domaca zivina.Nije nikakva retkost videti lisicu u sred sela cim padne mrak,a sve vise napustenih kuca(jbg sela umiru pa ni mi nismo izuzetak)pruza im idealno skloniste sa gomilom lako dostupnog plena.I u ataru se sad sve cesce vidjaju preko dana,a na stazama se oseti jak "miris"urina sto ukazuje da ce i ove godine svadbe poceti oko 25.12.

Iste te koji nam pod raznoraznim,debilnim izgovorima ne dozvoljavaju lov predatora smo MI birali.To je jos jedan odraz stanja u lovstvu i cinjenica da prosecnom lovcu na pamet ne pada da digne pusku na lisa i kad mu natrci u redovnom lovu,a da ide da ceka po hladnoci ne pada mu na kraj pameti.Kakvi smo i dobro nam je.
Dobar pogled lovci na predatore,i vama sa dozvolom i nama u ilegaliNinja
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Tomash
 Mrwo, kod tebe se daa lako rešiti problem sa dozvolama...

Opšte je poznato da Udruženja ne izdaju dozvole za lov predatora čekanjem, iz straha od krivolova srneće divljači, odnosno kožarskog smera u lopovskoj školi.

Ne znam jeste li vi u Riđici deo većeg udruženja, ili sami gazdujete, ali....

što jednostavno ne pozovete nekoga iz uprave da vam gostuje u lovu na fazana i vide svojim očima koliko ste vas četvorica sačuvali srneću divljač na svom reviru...

Neće jednoga trena oklevati da vam izdaju dozvole za predatore, a plus i oni fazani što odletoše preko ograde, i što prelete svake nedelje kada je lov...

Sa one strane ograde nema hranilica, i NEMA LOVA,
što znači NE REDUKUJU SE PREDATORI, a to znači vratiće se na sigurno, tamo gde ima šta da jedu kad zag.uze snegovi, i gde nema brige od lija i šakala....!

Samo lepo zovnite te glavešine koji odlučuju kod vas u goste...i kad vide kako čuvate.....Ma idi begaj...
Ako nisu ljudi da to vide, lepo menjajte, sve se da rešiti.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,302,659 posete www.srbijalov.com