Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Zastava M70


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Zastava M70
mb-bb
 

Stefanj kaže:

Da li je neko kupova skoro nove karabine, posto ne znam kakvog li su kvaliteta posto sam se malo razocatao u karabine novije proizvodnje citajuci ovu temu


Ja sam kupio prije 2 godine novi m85 CD i zadovoljan sam nisam imao problema bar ne za sada, ispucao sam nesto malo vise od 100ak metaka sto u papir sto u divljac. Ali ista prica, dogovarao sam direktno sa zastavinom prodavnicom i cekao neko vrjeme pogotovo sto sam trazio za ljevoruke...
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
Stefanj
 A da li ce hteti da prihvate narudzbinu ako na primer narucim isti karabin kao i serijski, znaci klasicni m70 bez nekih prepravki?
Bye
 
DakiNS
 Kako ćeš znati da to nije standardni karabin iz magacina ako ne naručiš neke izmene koje se naknadno plaćaju?
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kolega_LOVEc
 [xhide]Nije ni to problem, ako te puste da iz tog "magacina" izaberes i isprobas pre kupovine.
Prica se da je to moguce, uz odredjene "uslove" .[/xhide]
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 Никакви услови. Одеш изнад фабрике у Завод за жигосање и код њих купиш карабин ;) Пробаш га, допада ти се, купиш и то је то.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
stefan092
 Постоји још један начин да сазнаш да ли је из магацина или су ти га радили. Стари карабини који су чамили по магацинима имају ознаку ZCZ а нови карабини ZASTAVA ARMS. Постоје и контролни жигови са годином кад је произведена цев и слчно.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
DakiNS
 Nije reč koliko se sećam o godini proizvodnje nego o naručenom kvalitetu a bez ikakvih preinaka identično standardnom koji je po prodavnicama.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kolega_LOVEc
 Smile To njih i muci, tolerancije na standard.
Sve u svemu, ako se proba i sve fercera, grupa dobra....odlican izbor za radno oruzje.
Vim vi repellere licet
 
canis aureus
 

DakiNS kaže:

Nije reč koliko se sećam o godini proizvodnje nego o naručenom kvalitetu a bez ikakvih preinaka identično standardnom koji je po prodavnicama.



Neke godine su bile mnogo bolje "u standardu" od nekih drugih godina ... bez ikakvog naručivanja Hvaliteta! Stari
Karabini iz '80tih su bili mnoogoo boljeg Hvaliteta i završne obrade negoli isti modeli iz '90tih.
Imao sam i jedne i druge ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... te naručene prerade i dorade koje prilično koštaju često ne ispoštuju već urade kako im je "lakše" ili šta imaju na lageru od delova da napakuju ... i onda ubeđuju kako je to bolje tako nego onako kako ste naručili! ... Shock

A za tu cenu prerađenog/dorađenog, ne dobija se nešto mnogo vrednije/upotrebljivije od "standarda" ... a može da se kupi(eventualno uz još malo dodatog novca) karabin drugog proizvođača kome nije potrebna nikakva dorada ...
Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Stefanj
 Izgleda da je najbolje resenje sto se zastavinih karabina tice naci neki polovan karabin, starije proizvodnje, dobro ocuvan. Takav karabin je duplo jeftiniji od novog a prednost kod polovnog je ta sto moze sve da se proba da li funkcionise kako treba ili ne. Na primer moze da se vidi rad zatvarac, da li lepo ubacuje metak, okidanje i tako dalje..
Bye
 
canis aureus
 Sve što si nav'o da mo'š vidUti na polovnomE mo'š i na novomE Confused
Ali za polovni mo'š lakšije dogovoriti probu na strelJištu dok za novi, ako ne kupuješ u Zastavi pa da "počastiš" da se proba u nji'nomU tunelu, teško da ćeš dogovoriti probu Confused
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sasaruma
 Kolege koji je konkretno problem sa M70 novije proizvodnje?Hmmm
 
mrwa22250
 Kako se naletiJaooo.Ja kad sam pazario,na prvom bile ukrivo izbusene rupe za montazu optikeShock.Kao da ih neki"majstor"iz ruke busio pa cev gledala pravo,a optika desnoConfused.Zamenih ga za drugi u isto kalibru,samo mi zao sto ne zadrzah kundak od prvog jer je bio za zastavu prelep i ergonomski perfektan.Ovaj drugi sa malim korekcijama na kundaku(malo ga otanjio i skinuo visak gde ga je bilo) na 150m ima grupu u petobanku,kako kad je bio nov tako i sad sa cca 1000 ispaljenih metaka.Na njemu slabasni Trophy 3-9x40,ali zbog radi cestog treninga sam sebe cesto iznenadim vise nego solidnim odstrelima,najcesce lisice,mada se i na srnecoj divljaci odlicno pokazao.
Kolege iz sekcije imaju uglavnom starije karabine i nisam cuo da se neko zali na izradu i pored cesto loseg odrzavanja.Posto sam vecinu njihovih karabina licno upucavao,mogu reci da je za manje zahtevne strelce(lisica do 100,srna do 150m)odlicna alatka.
PProblem sam imao upucavajuci kolegin 30-06 koji on redovno ocisti pred svaku olimpijadu,a municija je iz vremena kad je copavi zagorac aktivno lovio,pa ne tvrdim da je do karabina.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kolega_LOVEc
 [xhide]Ja bio u jednoj vecoj radnji...gledao dvoumio se...i nisam imao smelosti da se igram sa "preciznom mehanikom"...odabrao polovan koji sam probao.
Nisam mogao ocima da verujem koliko poluproizvoda ima.
Prijatelj se odlucio za nov i moralo je da se doradjuje odmah, kundak,krivi srafovi i raspareni, donosac, distanceri chaure(pillars) obradjivali se na strugu drugi...kocnica, obarac....Grin sitnice[/xhide]
Vim vi repellere licet
 
Dakisa
 Prosle godine sam kupio nov u Kragujevcu,m70,dali su mi da biram,i hvala bogu nikakvih problema nije bilo. tako da valjda kako koga zadesi...
lov je nacin zivota...
 
sasaruma
 i.imgur.com/798e81r.jpg
i.imgur.com/gvpJ65m.jpg
i.imgur.com/EVok61P.jpg
i.imgur.com/w3kvNgm.jpg

Kolege sta mislite o ovom modelu karabina. ZCZ M70 cal.8x57 proizveden 1977 ne upotrebljavan.Navodno radjen za zapadno trziste.
 
hercegovac
 Izgleda kao nov.
 
DakiNS
 Vidi se po detaljima da nije standardna verzija , još da su bolja slike.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sasaruma
 I jeste nov, mislim nije metka opalio.Kupih pa sta mi bog da.Bice boljih slika kolege.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Zastava sa Battue nišanom KARABINI 75 24.06.2022. 13:29
ZASTAVA M85 KARABINI 48 11.08.2020. 12:51
Crvena Zastava - Puške sačmarice LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 375 13.09.2016. 15:02
Bokerica M80 Crvena Zastava LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 79 04.11.2013. 08:02
Zastava M24 (Kraljevina Jugoslavije) KARABINI 4 22.01.2011. 13:28
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,264,877 posete www.srbijalov.com