Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
mrwa22250
 Oni sretniji(ili pametniji)u cijim se lovistima predatori love cekanjem,po meni bi trebali da pokusaju cekati u najtoplijem delu dana.Upravo se vratili ja i kolega iz atara gde smo napravili i napunili jos jedno hraniliste i usput videli tri lisice,nekoliko srna,a po tragovima bih rekao da se fazan taman povukao nazad u trsku.
Usteda energije je prioritet svim zivim bicima,narocito kad su ovakvi minusi,pa nije ni predatorima svejedno da li ce loviti nocu na -12 ili u podne na -3 do nule.Jos par dana ce reagovati na vabilicu,mada"parni"tragovi ukazuju da su svadbe blizu.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
ProfiHunter
 

mrwa22250 kaže:

Oni sretniji(ili pametniji)u cijim se lovistima predatori love cekanjem,po meni bi trebali da pokusaju cekati u najtoplijem delu dana.Upravo se vratili ja i kolega iz atara gde smo napravili i napunili jos jedno hraniliste i usput videli tri lisice,nekoliko srna,a po tragovima bih rekao da se fazan taman povukao nazad u trsku.
Usteda energije je prioritet svim zivim bicima,narocito kad su ovakvi minusi,pa nije ni predatorima svejedno da li ce loviti nocu na -12 ili u podne na -3 do nule.Jos par dana ce reagovati na vabilicu,mada"parni"tragovi ukazuju da su svadbe blizu.
Dobar pogled.


Apsolutno se slazem sa tim sto si napisao kolega Bravo 2

I sad je bas popustio mraz,pa je pravo vreme za ceku,inace lisice bi trebale uskoro da pocnu da se javljaju,za sada se kod mene ne cuju.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
zoranp
 Ovde u Slovačkoj, se već viđaju sa ceste u po bela dana.. Krenula švaleracija 😁
MOLITVA ZA LOV
Jesam.
I moja puška i moj pas.
Lovac sam,
al' pravičan.
Kao što Plakida bejaše, čuvši glas
Gospodnji Isusa Hrista,
i posta Evstatije.
Čuvaj me Gospode bože iskušenja
i u pravdi održi me,
da se po zapovedima tvojim vladam
i podari mi plen koji mi i uistinu pripada.
Poštujući tebe, poštujem i tvoje darove,
što njeno veličanstvo priroda ima,
a zavet Gospodu, da ne skrnavim delo
Božjih ruku, dajem i molim
za pušku i mog psa.
Amin.


Rodeo
 
AcaNik
 i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/20170115_100927_zpsd039ovmc.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Kile_
 Aco neka vise informacija vezana za sliku?
Samo 300 i 4x4
 
AcaNik
 Шакал данас пуцан. Женка. Нисам је ја пукао. Завршили смо са фазанима и сада до краја фебруара излазимо само на лисице и шакале.
Погледај у Бретонима Smile
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Kile_
 Lepo u svakom slucaju svaka cast!
Da, video sam sliku Smeko
Samo 300 i 4x4
 
Vule991
 i68.tinypic.com/2u77vax.jpg

odstrel na mrcinistu, daljina 60 m
pogodak u grudi, odneo oko 50-60m
 
mrwa22250
 Vule Bravo 2,jel to sa malisom(22-250)?
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Vule991
 

mrwa22250 kaže:

Vule Bravo 2,jel to sa malisom(22-250)?


Jeste, da se malisa ne oseti zapostavljenim 😁
Pogodak u centar grudi, izlazna rana iza plecke
Odneo 50-60 m u punom trku, mislio sam da sam promasio
Nije nista pokazao
 
7x57
 Sinoć u LU Beograd, ženka, 90m, pogodak u grudi (vidi se na prvoj slici), izlaz na desnu slabinu, pad na mestu. Nas desetorica, 3 šakala i jedna lisica.
Draško
 
Kile_
 [xhide]Danas cekao sakale, bio je uspesan lov.Negde pre mraka izadje jedan sakal pravo na mene iz trnja ja dignem pusku i kako sam otkocio on je cuo klik jer je duvao severac i nosio vetar od mene ka njemu, okrene se i u trenutku ga pucam pogodim ga zacvileo je ali pobeze u trnje.
Posle nekih sat vremena izadje drugi sa leve strane pao u vatri na 70moi66.tinypic.com/2qa8pd4.jpg[/xhide]
Samo 300 i 4x4
 
dzudzubajac
 Bravo 2 Bravo 2
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
canis aureus
 7x57 OdobrenoBravo 2
jel sa istoimJenim kalibrEm?
odličan uspeh za jedan doček! Uz korišćenje vabilice il na mrcinište?


Kile_ Odobreno
kako ne nađe prvog pogođenog Jaooo ... s obzirom na kalibar koji koristiš ... krvni trag sad po snegu se lakše prati ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Kile_
 Otisao sam na mesto pogotka gledao okolo lampom trazio medjutim ni kad krvi ne nadjem, a tu gde se uvukao u trnje ne moze da se ide.Tu sam se jednom zaglavio kad sam svinju trazio i vise u to trnje ne uzazim ni za svinju kamoli sakala Grin
Ne znam kako nije pustio krv, los je pogodak bio nisam stigao ni da nisanim , sigurno negde nismo u meko i samo ga prosviko.ali dobro je zacvileo... Ali gotov je taj. Ja racunam dva manje, ali jednog mi priznaju Smile
Samo 300 i 4x4
 
7x57
 Canis, sa .30-06, Nosler Partition 150 grs, sa njim lovim predatore. 7x57 mi je za svinje Namigivanje. Hvala na čestitkama. Inače mi se najbolje pokazalo da nađem prelaz, može i svinjski, jer ga šakali često koriste, pa da se pomerim niz vetar 30-ak metara i čekam sa karabinom na gotovs, guma u ramenu, cev na kolenu (sedeći stav). Ovaj je pucan sa visoke čeke koja je napravljena na oko 80m od mosta preko kanala preko koga prelazi sve živo. Neće šakal kroz vodu, sem kad mora, uvek koristi mostove. A sada, kako je voda zaleđena, prepuno je tragova po ledu.
Elem, kod nas su provalili i vabilice, i farove, i ... Mrciništa rade (najbolje sa bajatim pecivom iz pekara), ali kako čekamo organizovano po revirima, ne isplati mi se da pravim mrcinište, jer dok dođe opet na red...Samo ćuti, sedi da te nema i čekaj da izađe. Sada nam je hit oko PKB štala, bale slame i đubre, toplo i puno miševa, idu kao ludi.

Čestitam Kile. Ja sam drugog promašio sa zemlje, ali je bio daleko. Zaboravim štap, pa pucao sa kolena pod farom.
Draško
 
Kile_
 Super kolega 7x57 svaka cast! Da pa tu ih ima oko farmi uvek.
Samo 300 i 4x4
 
Podunavac
 

Kile_ kaže:

[xhide]Danas cekao sakale, bio je uspesan lov.Negde pre mraka izadje jedan sakal pravo na mene iz trnja ja dignem pusku i kako sam otkocio on je cuo klik jer je duvao severac i nosio vetar od mene ka njemu, okrene se i u trenutku ga pucam pogodim ga zacvileo je ali pobeze u trnje.
Posle nekih sat vremena izadje drugi sa leve strane pao u vatri na 70moi66.tinypic.com/2qa8pd4.jpg[/xhide]



Киле слаб ти је калибар. Мораћеш нешта јаче да набавиш.Grin
Честитам на одстрелима. Bravo 2
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 


Canis, sa .30-06, Nosler Partition 150 grs, sa njim lovim predatore. 7x57 mi je za svinje Namigivanje.


Честитам колега на одстрелу. Bravo 2
И једно питање. Што не ловиш предаторе са 7x57 и неким лакшим зрном, а свиње са 30-06 и тежим зрном?
Tri prsta 2Kolce
 
Kile_
 Hehe to to Smile ma klasicna greska, malo sam pozurio brzo nisanio i eto los prvi pogodak Smile a ne menjam ja moj 300Grin
Samo 300 i 4x4
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,350 posete www.srbijalov.com