Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Šakal (mali vuk) iz Trskara


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Šakal (mali vuk) iz Trskara
ProfiHunter
 

DakiNS kaže:

To i jeste najbitnije , da se može loviti , niko od nas ne ide u lov da zaradi (osim profesionalaca) i to što Lu nagrađuje je sasvim dovoljno.


Ova odluka sto je doneta nije doneta da sad neko nesto zaradi nego da se upravo koliko toliko stimulisu lovci jos malo vise da love predatore,jer ih u nasem Lu jako malo love,isto tako moze i da se bira ili ce da mu se odbije taj iznos ili moze za 1 sakala da uzme jednu kutiju municije.
Lako je stici do vrha,mnogo je teze tu i ostati
 
lovac junior
 Kod nas se za odstreljenu lisicu dobija kutija patrona, za sakala ne znam, hvala Bogu nema ga kod nas. I mislim da nema limitiran broj za odstrel. Ja ih lovim jer volim i zanimljivo mi je, ne zbog patrona. I svaki lovac je obavezan da izadje na makar 1 hajku godisnje ili mora da plati 2000dinara
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
klaja
 Posrećilo mi se pa odstrelio dva za jedno veče . Prvi na 200m a drugi u trku na nekih 120m. Kalibar 308win, 9.7hr PPU SP
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
sasaruma
 Kolega klaja,svaka cast
 
darkon
 Čestitam Klajo, lep i ulov, a lepi i pogotci...

Evo jednog snimljenog. I tu pokazuje koliko je oprezan, pametan, jer nijedna divljač ne registruje kameru kao on, niti svinja, niti lisica, srneća..., ali on je u većini slučajeva registruje... Čudo od životinje.

oi67.tinypic.com/24mrspk.jpg
 
Kile_
 Ne znam darkon tvoja iskustva ali kod mene svinje reaguju na kameru i to veprovi i krmace posebno. Nazimad ne.
Koja je kamera u pitanju? I sta snima? Posti ne vidim hraniliste ili mrciniste?
Samo 300 i 4x4
 
darkon
 Pozdrav Kile.
Kamera ovde prati jedan dobar prelaz. Čekao sam dosta puta tu ove zime, ali nikako da ih dočekam, pa sam okačio kameru, koja je snimala u toku noći u više navrata, ali šakal radi dosta kasno uveče, ili rano ujutru, pa nam se nekako ne uklapaju termini..
Što se kamera i svinja tiče, dok sam ranije koristio one sa belim diodama, na njih su znale svinje da odreaguju, od kako mi ukrali tu zadnju kameru sa belim diodama, i sad koristim samo ove sa onim crnim diodama, nisam imao još takvo iskustvo da svinje odreaguju na njih.
 
Kile_
 Pozdrav darkon,
Pa super znaci da ih ima.ko mene isto kasno izlaze, blaga je bila zima i nisu mnogu i lovili divljac,uglavno su bili na mrcinistu i u rumuniji na farmi ovaca,tu takodje bacaju crkotine dosta.
Da kamere sa crvenim diodama se vide,cak i covek ih vidi kad se upale. Ova moja ima crne diode 940nm ali primetio sam da velike svinje reaguju ako irektno sa oba oka gledaju u kameru kad slika.
Samo 300 i 4x4
 
Petar1990
 Zdravo kolege lovci. Evo ja sam u novembru prosle godine uspeo da odstrelim jednog sakala sa lovackom puskom IZ-27 kal.16. Imao je 17,5 kg.
Lobanju sam odrado, skuvao, i izbelio sam 30-toprocentnim hidrogenom, Ii sada se nalazi na zidu, posto je lobanja u zlatu. (27,2 CIC) poena.
Koristio sam vabilicu koju sam kupio preko fejsbuka. Kopija NORDIC PREDATORA.
Kasnije sam uzeo i pravi nordic mini predator koji ima tri funkcije, zavisno gde se gumica nalazi na vabilici, pa tako moze imitirati zvuk ranjenog zeca, misa i patku.

Mozda ce nekom i znaciti, pa cu napisati kako je sve pocelo tog dana.
Posto je taj dan bilo dosta hladno, obukao sam se dobro, odnoso slojevito, stavio sam kapu koja ima maskirne froncle preko lica, i do mesta na kom sam odlucio da cekam sam se kretao sto tise.
Odredio sam u sumi pokraj jednog puta (gde sam ih ranije vidjao da se krecu), neko zbunje koje je u obliku potkovice. Uvukao sam se u zbunje i sto je vise moguce udobno smestio da posle ne bih morao da se dodatno pomeram.
Pusku sam stavio ispred sebe i gledajuci na taj put poceo da vabim. Vabio sam veoma kratko, svega 2-3 min.
Onda sam odlucio da cekam koliko god treba. Posle nekih sat vremena u susret mi je naisao pomenuti kapitalac. Uopste me nije ni video ni cuo s'obzirom da sam ga odstrelio na nekih 10 do 15 metara. Nisam ustao sa mesta odakle sam cekao vec sam resio da sacekam jos nekih pola sata misleci da ce naici jos neki. Ali uzbudjenje je odradilo svoje i na kraju sam ipak odustao od daljeg cekanja.

Prilazem slike pa da vidite. Nadam se da ce nekom bilo sta od ovoga biti korisno.
 
Milan98
 Svaka cast kolega, lepa prica, a jos lepsi trofej. Jos jednom,bravo Bravo
Dimitrijević
 
jolee1
 Svaka čast kolega stvarno lepa šakalčina.
Nisam očekivao sam da će biti ovamo lep i čist s obzirom da si ga pogodio na 10-15 metara, ili je rana ipak sa druge strane?
srbijalov
 
tomo vrbas
 Petre sad samo nemoj odustajati vabilicu i u ceku kad god mozes cim reaguju sad ce jos bolje reagovati zenke ce da se kote pa ce im hrana biti potrebnija!Odobreno
 
Petar1990
 

jolee1 kaže:

Svaka čast kolega stvarno lepa šakalčina.
Nisam očekivao sam da će biti ovamo lep i čist s obzirom da si ga pogodio na 10-15 metara, ili je rana ipak sa druge strane?


Па не, рана је ипак са ове стране. Али се не види, и мени је требало доста док нађем улазну рану, с'обзиром да је имао баааш густу длаку. Користио сам сачму пречника 4.5мм. Није га уопште поцепао. Нисам хтео да га дерем, да видим где је сачма све отишла већ сам само одсекао реп и главу.
 
jolee1
 Čudi me da se ne vidi rana pošto sam ja bas pucao u drvo sa 10 koraka sačmom 4,5 mm i pocepalo ga sacuvaj boze pa mi čudno da nema ni krviGrin
srbijalov
 
jolee1
 Čudi me da se ne vidi rana pošto sam ja bas pucao u drvo sa 10 koraka sačmom 4,5 mm i pocepalo ga sacuvaj boze pa mi čudno da nema ni krviGrin
srbijalov
 
Petar1990
 

tomo vrbas kaže:

Petre sad samo nemoj odustajati vabilicu i u ceku kad god mozes cim reaguju sad ce jos bolje reagovati zenke ce da se kote pa ce im hrana biti potrebnija!Odobreno


Ма знам све, али да зависи само од мене, ја из шуме не бих излазио. Постоје ти стручни пратиоци којима овакав вид лова није претерано атрактиван а и због приватних обавеза које ти људи имају и којечега све још, они не могу стално да иду самном, односно онолико колико бих ја хтео. Confused
 
jolee1
 Čudi me da se ne vidi rana pošto sam ja bas pucao u drvo sa 10 koraka sačmom 4,5 mm i pocepalo ga sacuvaj boze pa mi čudno da nema ni krviGrin
srbijalov
 
Petar1990
 

jolee1 kaže:

Čudi me da se ne vidi rana pošto sam ja bas pucao u drvo sa 10 koraka sačmom 4,5 mm i pocepalo ga sacuvaj boze pa mi čudno da nema ni krviGrin


Шта да ти кажем друже, ја написах како је било. Крви је било мало али је и длака доста задржала и упила. Погодак је био иза предњих ногу ближе кичми. Предпостављам да није ни добио сву драмлију него је нешто отишло и преко њега.
 
darkon
 Moje neko iskustvo kaže, da na terenu gde odstrelim par komada u sezoni na vabilicu, više ni ne pomišljaju na nju da dođu, jer jako brzo nauče odakle im preti opasnost.

Evo jednog sa kraja sezone, na nišanu, pucan na nekih 40-45m, "dobio" oba puta, ali ga nisam našao.

oi65.tinypic.com/309q2pw.jpg
 
Petar1990
 

darkon kaže:

Moje neko iskustvo kaže, da na terenu gde odstrelim par komada u sezoni na vabilicu, više ni ne pomišljaju na nju da dođu, jer jako brzo nauče odakle im preti opasnost.

Evo jednog sa kraja sezone, na nišanu, pucan na nekih 40-45m, "dobio" oba puta, ali ga nisam našao.

oi65.tinypic.com/309q2pw.jpg


Ма негде је он пао, а то је једино битно. Кажи ми, са чиме си ово сликао/снимао?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Mali minsterlender KINOLOGIJA 10 27.08.2019. 11:32
Mali Tetreb (Ruževac) LOV NA SITNU DIVLJAČ 29 02.10.2012. 21:33
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 18
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,224,332 posete www.srbijalov.com