Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Divlja mačka


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Divlja mačka
nenadx
 Stavljenje i traje duze ali vredi.To su lov,trofeji ,kod zveri koza i lobanja.Cak ovo je potpuno licno misljenje nevolim preparate,iako se mogu sloziti da deluju atraktivno.Inace odlicna zapazanja kolega
Dobar pogodak
 
Lala
 Možda malo izvadi štetu, ako Rade okrene trofej za 90 stepeni Grin
a na oči mu natakni neke sunčane naočare Smeko
Zezam se malo, nema ljutnje! Podrka
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 lalo,moras pvo da mu objasnis za levog i desnog macora,da ne pogresi Grin
 
Boban
 Pravi macori nema sta,svaka cast drugari.Bravo 2
 
canis aureus
 ... kao prvo,trebao je da ga spusti na sve cetri noge,ovako izgleda kao da se vozi u autobusu u kom nema mesta. facu mu je napravio kao da mu je neko udario cajper u tom istom autobusu! a oci su posebna prica...

nenad_francB)
-slikovit opis!! nema štaB)
SmekoSmeko

šteta za tako lep trofej!! unakazi ga "majstor" za medalju!!
 
darkon
 Evo jednog macka odtstreljenog prosle zime,u vreme parenja.
 
Boban
 Darkon,solidan primerak ali u svakom slucaju je dobar.Bravo 2
 
petar
 Zao mi je sto nisam nikada imao prilike da vidim divlju macku u prirodi, ali ima vremena...
Just like old times!
 
darkon
 Dosta su retke,a jos su i nocne zivotinje,pa je to i razlog retkog susreta sa njima.Ja sam vidjao mnogo lepse primerke od ovog kog sam odstrelio,ali sam samo u ovoj prilici imao dozvolu za lov.Ovaj je bio dosta star.
U ostalim slucajevima sam ih zabelezio kamerom.B)
 
Cvele
 Ma kakvi retke, kod nas ih ima previse !!! $aAa
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Zex
 Evo da i ja kazem nesto o mom (malom) iskustvu sa divljim mackama.Do sada sam odstrelio 4 primerka,3 su pala tako sto sam oko podneva obilazio loviste u potrazi za tragovima(dobrim mestom za vecernju busiju) i slucajno se nasao oci u oci sa ovom zverkom-nisu se davale u neki preterani beg tako da sam imao vremena da potegnem i pogodim.A jednu sam obasjao lampom dok sam se vracao iz lova na DS.Dve su bile stvarno impozantni primerci ali nisam imao para da ih prepariram kajem se i dan danas sto se nisam uzajmio.
 
neso
 Moželi mi neko reći šta radite sa salom divlje mačke ?
 
nenadx
 Misljenja sam da je pravi trofej krzno i lobanja,pa netreba da ti bude zao.Preparat je zanimljiv i atraktivan,ali tada se koriste manji ili slabiji primerci.Salo od macke se uzima sa butina zadnjih nogu i onaj oko creva,a kod mene ga koriste za reumatske bolove,cesto za kicmu a kazu da je najefikasniji za brzo otklanjanje posledica udarca,modrice....Darkon cini mi se da je ta dm melez,sto neumanjuje uspeh i pohvale,jer se cesto pare domaca i divlja.Ovo se moze utvrditi posmatranjem nekoliko karakteristika na odstreljenim primercima....
Dobar pogodak
 
darkon
 I meni je bio malo cudan,a posto sam ga preparirao pitao sam tog majstora i rekao mi je da ima sve odlike divljeg,ali da nije nemoguce da je i melez.Kad mu je i lobanju odradio,videli smo da mu fali i par zuba jer je usao u duboku starost.
 
petar
 Voleo bih makar da ih vidim u prirodi, jer do sada nisam imao prilike...
Just like old times!
 
Boban
 Divljih macaka ima sve vise,u mom kraju ih stalno odstreljuju a najvise ih vidjaju ljudi koji nisu lovci.Ja sam odstrelio samo jednu i poklonio sam je LU.
 
nenadx
 Lep gest Bobane...Ukrstene domace i divlje macke su cesce u ravnici,da nezalazimo u objasnjenje razloga.Pored razlike u obojenosti i velicine znaci prepoznavanja divljaka su i 4 tamne pruge,koje idu izmedju usiju prema vratu,kao i jedna preko ledja do korena repa.Rep ima 4 do 8 tamnih prstenova.Unutrasnjost usiju je gusto odlakana .Prednje i zadnje noge skoro iste duzine.......Pored uobicajnih tragova,jedan od znakova da je ima u lovistu su i ostaci njenog plena.Obicno na pticama(kada ih ima dovoljno) otkinu i sazvacu glavu,zatim prsa,a kod nekih samo iznutricu...Ovo navodim jer ponekad i pored prisustva,tesko su uocljive zbog pritajenog nacina zivota,ali i netrpeljivosti prema drugim pripadnicima svoje vrste.Samo stariji parovi budu na odredjenom prostoru,mladi kada se osamostale moraju da trazi svoj prostor.
Dobar pogodak
 
Boban
 Ja sam ih vise puta nalazio sa kerovima ali uvek je bio
lovostaj,tako da sam ih sa zadovoljstvom posmatrao.Maka
 
nenad_franc
 ja sam sinoc imao bliski susret sa ovim predatorom!dok sam sedeo na ceki na drvetu,koja je visoka oko 2m,samo sam primetio neku senku da je prosla ispod mene i kao da se sprema da krene na stablo i od jednom poce da se lize,ja je osvetli i ona pobeze! tako da,zivele buve! jer da nisu bile one,skocila bi mi u krilo Smile a inace je ona najverovatnije krenula da hvata stavore ili ti puha,koji su mi celu noc trcali iznad glave Smile
 
darkon
 Evo jedne divlje macke.Ovu nisam ja odstrelio,vec sam je nasao,dok sam setao kera.
darkon priložio:
divljamackadud2.jpg
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Divlja svinja /Sus scrofa/ STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 3 18.09.2015. 08:18
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,603 posete www.srbijalov.com