Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: "Gebruder Merkel Suhl"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
"Gebruder Merkel Suhl"
DakiNS
 Kada sam počeo loviti Kupio sam Angelu koja je tada koštala skoro kao fića. I danas lovim sa njom , navikao sam se da je osetljiva na rđu pa je mazim i pazim . Izljubi dedu i zahvali mu na dobročinstvu.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tomash
 Da se nadovežem na Dakija...,

Mislio je na unutrašnjost cevi, nju treba redovno čistiti, nije tvrdo hromirana, može da se nagrize ako se ne čisti.


Što reče drugi kolega, da se sa njom teško promašuje...i to je sve istina.
Bravljenje i pouzdanost...PERVERZIJA, a leže u rame ko ladno pivo na +40 leti...


Eh...,što ja nisam imao takvog dedu...

Neka te lepo služi, odlična ti je puška, sa srećom Smile
 
hercegovac
 Ni ja nisam imao dedu sa merkelkom. ALI SAM NAŠAO TUĐEG i od njega kupio. Merkelke su za čistu 10-ku. Sve sto su napisale kolege u prethodnim posovima je tačno. Neka te dugo i dobro služi.
 
veljko__
 Hvala svima na lepim zeljama i savetima iveli 3
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Cvele
 Cestitam, da te sluzi dugo godina! iveli

i67.tinypic.com/nvxfrp.jpg
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
veljko__
 Hvala Cvele, kako se tebi tvoja pokazala?
Tri prsta 2 Kolce srbijalov
 
Cvele
 Ekstra, kako drug'cije moze Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
rk
 Vidim par vas ima Suhlove polozare, da li neko od vas ima ima iskustvo kod resavanja blagog lufta kod ovih pusaka? I da li znate nkog ko bi mogao da uradi poliranje unutrasnjosti cevi i naravno kolko bi to kostalo
RK
 
rk
 Niko nista, od kad je Toza prestao da radi niko nema predlog
RK
 
sasaruma
 Kolega rk resavanje lufta moze da ti resi svaki bolji puškar. Ako ti je blizu Ruma,ima odličan puškar a sto se tiče poliranja unutrasnjosti cevi tu ne vidim neku svrhu,jer ako je nagrižena nista ne dobijas poliranjem.
 
rk
 Kolko je uspesno i kolko trajno se resava luft.
Da li znate kolko to otprilike kosta, i kolko kosta hladno bruniranje cevi.
RK
 
DakiNS
 Koliki je to luft kad ti toliko smeta? Moja sulovka ima oko 37 godina i nema lufta jer pored osovine , ključa, ima još i ona krilca sa strane koja obuhvataju cev, pa mi nije jasno odakle luft. I kako si ispitivao .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
davorcalic
 Ima dobar majstor i u Zrenjaniunu, Svetozar Budišin... meni je odradio luft na položari.... nije nešto dugo vremenski trajalo... cena bruniranja je oko 80e (za položaru- komplet)....
Radio sam luft, opšti pregled pred sezonu, zamena jednog šrafića unutar mehanizma koji je morao ručno da napravi a sve je iznosilo 3000 din...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
rk
 

DakiNS kaže:

Koliki je to luft kad ti toliko smeta? Moja sulovka ima oko 37 godina i nema lufta jer pored osovine , ključa, ima još i ona krilca sa strane koja obuhvataju cev, pa mi nije jasno odakle luft. I kako si ispitivao .


Skinuo potkundak, gurnuo topliver u stranu i blago pomerao levo desno.

Davore lad kazes nije nesto dugo trajalo jel misli da za samu popravku nije trebalo puno vremena ili da nije dugo trajalo u takvom popravljenom stanju bez lufta.
RK
 
DakiNS
 KLIMANJE CEVI PRELAMAČA, posledica je nebrižljivog "upasovavanja" donjih i gornjih ključeva u puščanu glavu. Kod starih pušaka, posle mnogogodišnje upotrebe, klimanje je posledica habanja napadnutih, tarućih delova donjih ključeva i osovine, oko koje se puška prelama. I najmanje klimanje puščanih cevi može se ustanoviti na ovaj način: kundak se osloni na desnu butinu, desnom rukom se poluga za otvaranje puške gurne u krajnji desni položaj, a prsti leve ruke blago, sa obe strane, na sastavu cevi pridržavaju pušku, koju treba odsečno klimati levo i desno. Na vrhovima prstiju osetiće se i najmanje klimanje cevi. Ogled se izvodi sa skinutim predkundačićem. U lakšim slučajevima, klimanje se može privremeno otkloniti zamenom izlizane osovine novom, punijom osovinom. Neznatno klimanje cevi sačmarice nema bitan uticaj na uspešnost lova. Kod prelamače kugle međutim, najmanje klimanje cevi dovodiće neminovno do promene položaja pogotka.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
rk
 Tako sam i proveravao.
Brine me ovaj deo kad kaze da se u neznatnijim skucajevima moze PRIVREMENO otkloniti zamenom osovine. Kolko je to trajno resenje
RK
 
Tomash
 Ukoliko se zamenom osovine reši luft onda je to trajno rešenje.

Osovina je u svakom bravljenju najmekša komponenta sistema bravljenja, namenjena je da se menja i da se na njoj manifestuju posledice korišćenja neadekvatne ili loše municije (greška korisnika, ili fabrička greška kod proizvođača municije (kada grune patron ko nebesko vreme) ili prilikom dupliranja pucnja (falinka na pušci ili greška lovca)).

Ukoliko nije na vreme promenjena, može se daljom eksploatacijom puške odraziti i na same ključeve, pa je onda malo komplikovanija intervencija.

Kod promene osovine, majstor stavlja deblju osovinu umesto oštećene/nagnječene/iskrivljene, pa upasuje pušku prema ključevima tako što obrađuje osovinu da je dovede da savršeno pasuje sa ključevima. Ukoliko su i ključevi oštećeni, onda je potrebna i intervencija na njima ali i na osovini.

Obično se sve rešava novom osovinom i obradom i upasivanjem iste prema ključevima, osim ako puška nije pucala do iznemoglosti neadekvatnu municiju i posle pojave lufta, ili je luft abnormalno veliki...
 
davorcalic
 

rk kaže:

DakiNS kaže:

Koliki je to luft kad ti toliko smeta? Moja sulovka ima oko 37 godina i nema lufta jer pored osovine , ključa, ima još i ona krilca sa strane koja obuhvataju cev, pa mi nije jasno odakle luft. I kako si ispitivao .


Skinuo potkundak, gurnuo topliver u stranu i blago pomerao levo desno.

Davore lad kazes nije nesto dugo trajalo jel misli da za samu popravku nije trebalo puno vremena ili da nije dugo trajalo u takvom popravljenom stanju bez lufta.


Nije vremenski dugo trajala popravka.... al meni nije menjao ništa... mislim da je malo korigovao čekićkom ili tako nešto slično... lupkao je dok sam sedeo u dvorištu...svake godine odnesem pušku na generalni pregled i čišćenje/pomazivanje pred svaku lovnu sezonu, luft mi se nije javljao više (kad sam je kupio imala je malo lufta)...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Možda i jeste menjao osovinu pa je zato lupkao... zaista neznam... nije mi rekao da ju je promenio...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Cvele
 Koj model Suhla je u pitanju?
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,521 posete www.srbijalov.com