Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: "Gebruder Merkel Suhl"


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
"Gebruder Merkel Suhl"
ssekir75
 https://www.youtu...H44oXC2nZ4

прегледајте шта овај дедица ради. мрзи ме сад да тражим али има и епизода како се решава луфт у клави.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
BOJK
 Jel ovaj model ima hromirane cevi? Iz 1988 godine je.
 
BOJK
 Nece slika.
Na pusci pise Sauer-Suhl made in GDR bokerica kalibar 12/70
 
Gradistanka
 Potrebna mi je pomoc.
Nasledili smo Merkel Suhl lovacku pusku koja je bila registrovana kao trofejno oruzje sto po novom zakonu vise nije moguce.
Razmisljamo da li da vadimo sve potrebne dozvole ili da je prodamo. Niko od nas se ne bavi lovom a sama procedura nam je dosta komplikovana i duga. A opet puska ima sentimentalnu vrednost.

Da li neko moze da nam kaze nesto vise o ovoj pusci i koja bi mogla da bude njena vrednost?
Sve sto znamo o njoj je:
Gebr.Merkel suhl Made in GBR, kalibar 12 i 12 sa gravurama.

Iz nekog razloga ne mogu da prilozim slike iako sam ih smanjila na potrebnu velicinu. Ako neko zeli da vidi o kojoj pusci se radi mogu da posaljem slike.

Otprilike je to ovaj model:
http://www.icollector.com/Engraved-Me...n_i9753469
 
Podunavac
 Ako niko od vas nije lovac ne isplati vam se da vadite papire za tu pušku. Imate dve mogućnosti. Ili da je prepišete na nekoga ko jeste lovac, pa da vam taj neko čuva pušku do daljnjeg ili da je prodate. Cena ovakve puške može da varira od 500 do 1000 evra, zavisi u kakvom je stanju, kakve gravure ima, da li ima ejektore, jedan ili dva obarača, kakvo je drvo...
Tri prsta 2Kolce
 
rk
 Treca mogucnost da je prodate nekom od nas lovacaSmile
Salu na stranu vadjenje potrebne dokumentacije se isplati samo ukoliko imate i nameru da je koristite odnosno da se bavite lovom. Eventualno onesposobljavanje pored toga sto se ne isplati (oko 150€) je po mom misljenju sumanuto unistavanje oružja.
Sto se tiče cene kao sto vam je kolega rekao cene zavise samo mislim da je donja granica jos i niza naravno ukoliko se radi o modelu koji ste poslali. Naravno potrebno je da se radi o oruzju u barem nekom pristojnom stanju u suprotnom nemaju nikavu vrednost.
RK
 
Gradistanka
 Hvala na pomoci.

Niije u pitanju bas taj model sa slike, drugacija je i gravura. Ne znam zasto ne mogu da prilozim slike. Besan
Puska je u odlicnom stanju, bar koliko mi vidimo.

Puska zaista ima sentimentalnu vrednost i nikada nismo razmisljali o njenoj prodaji, ali sa ovako komlikovanom procedurom dobijanja svih potrebnih dozvola zaista ne znamo sta da radimo.
 
vajsmiler
 Ako ste na neki način sentimentalno vezani za tu pušku, onda je bolje prodajte nekom lovcu, ili poklonite nekom ko vam je blizak, jer ćete sigurno biti srećniji znajući da neko uživa u lovu sa tom puškom, nego da je predate u policiju i da ide na uništavanje. Ta puška vredi dosta, ali takvih pušaka ima dosta po oglasima i stoje dosta dugo, s obzirom da malo ko danas može da odvoji toliki novac za takvu pušku. Da sam na vašem mestu, obavestio bih nekog lovca o tome da posedujete takvu pušku, i da on razglasi svojim kolegama, ili da kontaktirate neke prodavnice lovačkog oružja, postoje prodavnice koje se bave komisionom prodajom oružja, šteta za takvu pušku da propadne.
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
rk
 Svo sto vam je vajsmiler rekao je potpuno tacno.
Nažalost oglasi i prodavnice su prepune svakojakog oruzja i prodaja i pored konstantnog pada je sve slabija. Neki primerci u oglasima stoje i po nekoliko godina. Cena pritom i nije nerealna tih pusaka.
Prodaja i vrhunskih komada je drasticno opala.
U svakom slucaju srecno sa odlukom za neku detaljniju procenu potrebne su poprilicno detaljne slike posebno kad je rec o sulovim puskama.
Inace ako se i odlucite da je predate-poklonite državi ne zaboravite da morate da platite i tad taksu doduse malu (oko 300 din).
RK
 
lovac junior
 pozdrav kolege Smile napokon je dosao i taj dan da i ja kupim pusku,koju cekam pa evo dobrih 6 godina Smile od svoje 12. godine setam atarom za lovcima vodeci psa i napokon sam stekao pravo da je kupi Smile od pocetka sam zeleo da bude to Suhl puska hamerles(polozara) i to u 16cal i ispunila mi se zelja Grin puska je u potpunosti ispravna,cevi su nove bukvalno,jedino je spolja ruzna,sto se moze videti na slikama,ali godine su ucinile svoje Grin puska je 1978. godiste.Sad mi sledi da je sredim
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
DakiNS
 Neka te dugo služi ! Dobar pogled mladiću.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
lovac junior
 Hvala kolega Smile
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
ssekir75
 прво, нека те дуго и добро служиiveli друго, пушка ти није ружна него запуштена. треће, то се да релативно лако средити. среди је и уживај Namigivanje
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
lovac junior
 Hvala kolega iveli 4 na to sam i mislio,zapustena je,stajala je dugo u nekom ormaru,sredi se lako ibila bi sredjena do sad da me nisu zezali za nabavnu mesec dana i sad nemam vremena da je posaljem kod puskara da je sredi jer mi lov pocinje za 10dana
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
ssekir75
 за почетак купи челичну вуну 0000, капни уље и скини ту рђу. па на пролеће кад прође сезона шаљи код пушкара.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
lovac junior
 Tako sam i planirao da uradim,na prolece ide na restauraciju Smile hvala na savetu,kupicu i probacu da skinem.Moze li balistol ili neko drugo sredstvo?
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
ssekir75
 може. било које уље (добро, немој баш ук-2 Grin)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
lovac junior
 Hahhah hvala jos jednom,probacu
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Cvele
 Da li neko zna koliko milimetara je navoj na musici, konkretno za Model 8, mada verujem da je isto na svim modelima... Hvala u napred.
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Scorpion Hunter
 Zna li neko u cemu je razlika izmedju Merkel i Simson Suhl-a?
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Grom" iz Užica MUNICIJA ZA OLUČENE CEVI 284 27.09.2022. 07:26
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
L.U."Fazan" Vranje LOVAČKA UDRUŽENJA 82 31.12.2017. 12:06
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,871 posete www.srbijalov.com