Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Brak jazavičari


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Brak jazavičari
asivica
 Evo da otvorim novu temu, sto se tice lova na divlju svinju svidjaju mi se brak jazavicari ,onako su mi simpaticni patuljasti ,sto se tice izgleda a ostalo o njihovim karakteristikama neznam mnogo,pa sam hteo da podelim misljenje ,cuo sam samo da ne teraju dugo svinju sto mi se u neku ruku i svidja .Unapred zahvalan na savetima.Pozdrav.
 
Vucko Jagodinac
  Pozdrav kolega Asivica.
Alpski brak jazavicar, kako je puni naziv ove rase. Kao i sto mu ime kaze nastao je u Austriji pocetkom 20. veka. Pripada 6. FCI grupi pasa tj. gonicima, podgrupa krvoslednici. Inace jos ga i svrstavaju u grupu kratkonogih gonica sto je za nase prilike dobro jer moze da se vodi ispod one famozne kote od 500 m nad.visine. Stari zakon o lovstvu zabranjuje upotrebu gonica ispod 500m n.v. neznam sta kaze novi?
Inace to je krupan lovacki pas, ( visina po standardu je od 34-38cm) cvrste i snazne telesne gradje, guste dlake ( boja dlake je jelenja sa crnim dlakama ili crna sa crveno-braon oznakama na glavi) i jakih misica. To mu omogucava siroku upotrebu u lovu pre svega na krupnu divljac mada se pokazao kao odlican u lovu zeca,licice pa i fazana. Snaga i gusta dlaka mu omogucavaju upotrebu u losim vremenskim prilikama i po teskim planinskim terenima.
Kao gonic ima fantastican glas, krece se smireno i istrajno goni ali ne narocito brzo i dugo poput ostalih gonica. Ove osobine ga cine idaelnim za lov divljih svinja. Smatra se odlicnim krvoslednikom. Nalazio sam podatke da je uspesno odradio krvni trag i posle 15-20 sati.
Toliko od mene za sada mada bih mogao da napisem i ceo standard br.254 FCI

Pozdrav Vucko
 
asivica
 HVALA VUCKO, mnogo mi znaci svaciji savet posto sam mlad lovac ,a pored ostalog posto sam ja iz okoline Nisa ako slucajno znas da neko ima da prodaje stence ili pak malo odrasle za neku normalnu cenu za danasnje vreme ,odgovorimi pa cemo se nekako kontaktirati.Pozdrav.Bye
 
kriva cevka
 moj brak
 
Duki
 Lep brak! koliko je star?
 
kriva cevka
 star je 4 godine.evo malo vecih slika.
 
kriva cevka
 ne znam kako da u jednom prozoru izbacim vise slika pa moram ovako.inace ovih dana treba da uzmem i zenku,da ih uparim,cim je uzmem izbacicu slike.
 
asivica
 Kriva cevko,ja sam nabavio zenku braka sada ima oko cetiri puna meseca ali je malocie vislja na nogama ali ima lepu jelenopaljenu boju kao tvoj mozda samo malcice tamniju,e sad decko sto mije prodao rekao mije da joj je otac isto takav ,neki kazu da je to u neku ruku dobro da moze lakse da gazi sneg,majka joj je bas cista i niska na nogama,majku je kupio od nekih Lazica iz Cacka ako ne gresim za mesto.Sto se tice kerusice stvarno se vidi da je zivahna,e samo sto se tice tih nogu sta ti mislis o tome.Ali kad je budem slikao postavicu slike.Pozdrav.Pas.
 
kriva cevka
 sto se dlake tice sad su mu ledja tamnija.ovo je slikano kad je menjao dlaku.slikacu ga sutra i izbacicu nove slike.sad je dosta tamniji.a sto se nogu tice moj i nije previse visok,moj drug je imao visljeg.meni se iskreno niski ne svidjaju,dosta se muce po snegu.veruj mi nista joj ne fali videces.samo da znas da su dosta svojeglavi i tvrdoglavi psi.ali su za lov ekstra.izbaci slike
 
asivica
 Okey, gledacu sto pre da to uradim .POZ.B)
 
Boban
 Kriva Cevka,negde sam vec prokomentarisao o ovoj rasi i sada bas trazim taj upis ali nema ga nigde.
Pas mi se svidja i pravi je lepotan,lovci su nenadmasivi za DS
sa velikim srcem.Samo napredBravo 2
 
kriva cevka
 pre par dana sam kuopio mladu zenkicu braka ,da pravi drustvo mom vernom psu.Vec dugo mi je billa zelja da uparim kerove,da izvucem leglo od svog kera.da podmladim malo krv.Nije nmi interes prodaja kerova vec cisto da ima a mene i svoju grupu.ko se razume u brakove nek da ocenu mlade kujice
 
HANTER
 Evo da predstavim moje brakove.
Ovo je mužjak star 11 meseci
HANTER priložio:
brak1.jpg

MIHAJLO
 
HANTER
 Ovo je ženka od 2,5 godine
MIHAJLO
 
HANTER
 proba
MIHAJLO
 
Neca92
 http://www.srbija...ead_id=196
Izvoli kolega Hunter, pa ovde probaj!!! B) Imas i uputstvo....
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
HANTER
 ima li još ljubitelja brakova i kakva su vam iskustva sa njima
HANTER priložio:
brak11_1.jpg

MIHAJLO
 
HANTER
 ono je kuja, a ovo mužjak
HANTER priložio:
brak12.jpg

MIHAJLO
 
vlada lovac
 Svidja mi se kuja,B) sta lovis sa njom
 
HANTER
 Lovim zeca i fazana, na svinju je nisam probao, ali vodiću je u gater. Mužjak je mlad 11 meseci ali pokazuje već dobre osobine i on ce na probu u gater.
MIHAJLO
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Oštrodlaki jazavičar KINOLOGIJA 90 13.02.2016. 23:08
Kratkodlaki jazavičar - lovni pas KINOLOGIJA 88 06.02.2014. 11:32
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,997 posete www.srbijalov.com