Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Prepelica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Prepelica
Lala
 A i da padaju sekire, ja izlazim! Bar komaraca neće biti Osmeh

Evo vam link, potražite na spisku na dnu strane najbliži grad i kliknite na ime grada, pa ćete dobiti prognozu po satima, sa predvidjanjem vetra, i verovatnoćom za kišu.
http://www.weather2umbrella.com/en/we...32552/2/3h
Nedelja, Novi Sad, sunčano!!! Vebanje
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 i ja sam to sta god da pada ja idem...
znam za taj sajt tu i gledam,stoji vrsac nedelja kisa Sad mjada cesto pogrese Smile)
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Angry ja tek sledece nedelje Cry
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Bio sam danas da istrčavam kerušu, izmarkirala jedno 15-ak jarebica, od prepelica ni traga!!! A table gde sam istrčavao idealne za prepelicu, strnjika prorasla travom... Ali ni jedne jedine prepelice, a prešao sam barem 4-5 km po ataru!! Confused
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 Cini ti se Lalo, kod mene u Banatu ceo atar vrvi od prepelica, mozes rukama da hvatas, kao tovne pilice...Smile
Just like old times!
 
Cvele
 Zar ih tol'ko ima petre ? $aAa Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
zoran
 Petre! Gde kod tebe u Banatu? Kod mene u Banatu(u rumunjskom delu) sve su p.p.zdili talijani. Doduse ne na svim mestima ali uglavom.
 
Lala
 Jel u Rumuniji isti kalendar lova? Mislim, od 01.08.?
U nekoliko lovišta u Bačkoj, gde sam proveravao, nema baš puno parcela sa strnjikom, pošto je mnogo manje ove godine sejana pšenica, ali zato ima mnooogoo više puste soje, prepelica se zavuče u soju, i ne možeš joj ništa! Ni ker ne može da prodje kroz soju koja je sada oko metar visoka, a gusta.
Tako da ove godine, mislim da će biti lošiji uslovi za lov prepelice, ko bude imao lepe table strnjike, može da računa na lep lov, a ako nema, onda mrka kapa. Ima malih tabli, od par hektara, ali to nije ništa, nema kao do pre par godina, da budu table od 20-30 i više hektara, pa može da lovi i grupa od 10-12 lovaca odjednom, a kad je više lovaca, lov je uspešniji; kad lovi 3-4 lovca, dosta prepelica se izvuče, bez obzira na kvalitet kerova. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Boban
 Pozdrav drustvo sta se radi,ja sam ovih dana cesto na terenu i mogu vam reci da prepelica slabo ima a zasto nemam pojma.
 
milosko83
 Pozdrav svima , i kod mene na terenima oko Nisa nema bas puno prepelica valjda ce ih biti kasnije,sada bas slabo
 
Lala
 Još nisu počeli preleti, ljudi, rano je Smile
Znate da uvek oko i posle 20.08. počinju punom parom preleti, pa narednih 3-4 nedelje je špic lova na prepelice. A drugo, gledate kako je na severu nenormalno toplo (Moskva npr. čak 40 stepeni), prepelice još nisu krenule u migraciju.
Rodjo, gde si ti ovih dana, slabo si na forumu?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Kile_
 u 04:15 na zborno mesto Smile)) 
Samo 300 i 4x4
 
zoran
 U Rumuniji sezona lova prepelice pocinje 15.08 i traje do 15.11.
Ja lovim u Tamiskoj zupaniji ali malo ih ima. Zanimljivo je da vise preplica (ito vazi i za zeceva i fazana) ima ka granici sa Srbijom tamo gde su pre 5-6 godina bila poplavljena vise hiljada hektara. To su mesta sto se granicu sa Srpskim Itebejom, Medom, J. Tomicem...
Inace, na drugim mestima...1-2 komada ako imas srece mozes videti!

 
Kile_
 ewo da olaksam posao sutra svima Smile
deluje da je vrlo jednostavno Smile kako ocistiti prepelicu...
[url]
http://www.youtub...DgfYn2r0es[/url]
Samo 300 i 4x4
 
Cvele
 Do Novembra sezona na prepelice ? $aAa Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Cvele
 Kile, dobra stvar ! Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
zoran
 

Cvele kaže:
Do Novembra sezona na prepelice ? $aAa Grin


Da! Do 15.11! Ne traje samo 2 nedelje duze nego u Srbiji! Tako da, Cvele, ti je stvarno lovis po lepom vremenu, ja simuliram lov na susnezici!
 
Cvele
 kod nas lov traje do 31.09 !!! Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
canis aureus
 ... i sezona je počela!

Nema nikakvih upisaHmmm ni pohvala sa terenaHmmm ni pohvala o ulovuHmmm
Šta se dešava? Niko nije lovio iako je većina dugo čekala otvaranje sezone ili su svi ostali bez komentara??

Eto, pošto je moguće, da sam jedini lovio prepelicu na otvaranju sezone, da upišem jučerašnje ...
-jutarnji lov-
jutro oblačno bez padavina, sa slabim vetrom. Nas 9 lovaca u grupi i 11 pomoćnika(nemačkih kratkodlakih ptičara). Parcela pod strnjikom 15tak jutara ali pesme prepelice vrlo malo. Koliko pesme toliko i muzike- jedva pojedini ispucasmo po koji patron. Pređosmo veeliku kilometražu i na kraju svega 4 odstrela(lično jednu omaših i dve oborih)
-večernji lov-
rani polazak, već u 16.30. Zbog oblačnosti u jutarnjem lovu činilo nam se da bi to vreme bilo OK ali u međuvremenu se baš prosunčalo pa ipak krenusmo polako.
Kako loše prođosmo na velikoj parceli sad isplanirasmo lov na malim parcelama pod strnjikom uz kanale.
(dok je bilo Sunca bilo je i znoja a po smiraju Sunca bilo je znoja i obilja komaraca!)
Prepelice ni za lek! Ni jedna jedina se nije oglasila! I ovih par što se podigoše nisu se oglašavale. Nas 7 i 8 "nemaca" a kilometara i kilometara! 3 odstreljene a bilo je i par promašenih(ovog puta ne od mene(promašenih) a odstrelih dve od ukupno tri)

Druženje za svaku pohvalu!!, malo je vrućina kvarila atmosveru, malo više komarci ali sve u svemu druženje, priroda...B) ... a eto i ulova je bilo
 
Cvele
 U svakom slucaju si barem izlazio Bravo 2, ja ni toliko Cry
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 35
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,288,781 posete www.srbijalov.com