Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Prepelica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Prepelica
davorcalic
 Ima tamo još njegovih tekstova.... Za autorska prava ćemo se dogovoriti...Grin
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
AcaNik
 Где су коментари са те странице?
 
kimi
 

MMilos kaže:

Prošle godine sam koristio Belom 32 gr i imam utisak da mi je Krušik bolje radio posao.

Zna li neko, ima li ga gde u BG?


Krušika prepeličara nema, čimga nema u Lovcu nema ga nigde. Beloma ima u Snajperu, 36 din.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
MMilos
 Ma pretpostavio sam...ne znam zasto.
U povratku s posla uzeo Belom 28gr.Odobreno
 
kimi
 Nema sitne sačme....
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
mrwa22250
 

davorcalic kaže:
Ima tamo još njegovih tekstova.... Za autorska prava ćemo se dogovoriti...Grin

Samo opusteno,dobri moj zemara,ako smatras da bilo koji tekst sa foruma zavredjuje da se prezentuje buducoj,nadam se boljoj populaciji lovaca slobodno ga iskoristi,nema tu ko sta da se ljuti(a ko se ljuti...Grin)
Rekao sam vec i ponavljam da je to sto ti radis mnogo vrednije od raznoraznih NIR-ova i smatram da ako samo jedan mlad zivot umesto ulice i kladionice izabere loviste,napravio si veliki posao.Edukacija je po meni najtanja karika u lovackom lancu,a danasnji klinci sliku o lovu i lovcima dobijaju iz zute stampe koja podilazeci nekim satro zelenima krivi tu sliku do maksimuma.
Nemam profil na FB-u a iz onoga sto sam video putem postavljenog linka samo jedna mala sugestija.Molim te skloni sliku doticnog gospodina ispod dela o etickom kodeksu,jer u njegovim delima ima etike skoro kao kise u SahariGrin
Drugarski pozdrav za tebe i sve podmlatkare koji prate skolicuOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
davorcalic
 

AcaNik kaže:
Где су коментари са те странице?


Aco,morao sam ih skloniti jer je stranica posvećena podmladku...nisu to bile teme za njih....razumeš... neću ih opterćivati sa zelenima... kroz poruke za starije lovce želim da nauče nešto,a ne kroz komentare.... izvini,moralo je tako.... Ako imaš neki tekst nešto što misliš da je za njih ili snimak nekog lova ili nešto o bezbednosti u lovu, pošalji porukom na stranicu.... Odobreno
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 

mrwa22250 kaže:

davorcalic kaže:
Ima tamo još njegovih tekstova.... Za autorska prava ćemo se dogovoriti...Grin

Samo opusteno,dobri moj zemara,ako smatras da bilo koji tekst sa foruma zavredjuje da se prezentuje buducoj,nadam se boljoj populaciji lovaca slobodno ga iskoristi,nema tu ko sta da se ljuti(a ko se ljuti...Grin)
Rekao sam vec i ponavljam da je to sto ti radis mnogo vrednije od raznoraznih NIR-ova i smatram da ako samo jedan mlad zivot umesto ulice i kladionice izabere loviste,napravio si veliki posao.Edukacija je po meni najtanja karika u lovackom lancu,a danasnji klinci sliku o lovu i lovcima dobijaju iz zute stampe koja podilazeci nekim satro zelenima krivi tu sliku do maksimuma.
Nemam profil na FB-u a iz onoga sto sam video putem postavljenog linka samo jedna mala sugestija.Molim te skloni sliku doticnog gospodina ispod dela o etickom kodeksu,jer u njegovim delima ima etike skoro kao kise u SahariGrin
Drugarski pozdrav za tebe i sve podmlatkare koji prate skolicuOdobreno


To zemara... hvala ti.... a neznam ko je dotični gospodin,a nadam se da klinci neće ni saznati... skidam je sutra .... FIK
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Macvanski lovac
 Sinoc isao u izvidjanje terena,cuju se lepo,uglavnom po detelinama,verovatno tu imaju vise svezine,oko pola 9 su pocele da pevaju,ako ne padne kisa bice tesko za pse da pronadju nesto.....sitno 005 Smile
Rodjen da budem lovac
 
kimi
 Ja sam izlazio u nedelju ujutru u 5:30, ništa, nit se šta čuje nit obećava. Zabrinut sam...
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
mrwa22250
 

kimi kaže:
Ja sam izlazio u nedelju ujutru u 5:30, ništa, nit se šta čuje nit obećava. Zabrinut sam...

Nema razloga za brigu kolega,zbog nesnosnih vrucina,jutarnja pesma pocinje u samo svitanje tj.oko 04,15 i traje svega dvadesetak minuta.Ista je prica i u vecernjim satima gde se tek sporadicno moze cuti u sami mrak.I pored toga podizao sam solidan broj prepelica na strnjikama dok smo lovili lisice cekanjem.Kod nas pade malo kisice i temperatura je pala pa ce predtostavljam vece biti podnosljivo za trning.Ako izadjem veceras javljam rezultateOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Cvele
 Joooooooooooos 10 saaatiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Smeko Vreme puc puc
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
AcaNik
 Све смо спремили за сутрашњи лов и малер, један је морао да одустане и сада не можемо у лов Sad
Зато сам за то да може појединачно да се иде у лов на препелицу, патку и гуску. Ако ме то чини лошим ловцем, па нека сам.
 
nenad_franc
 

AcaNik kaže:
Све смо спремили за сутрашњи лов и малер, један је морао да одустане и сада не можемо у лов Sad
Зато сам за то да може појединачно да се иде у лов на препелицу, патку и гуску. Ако ме то чини лошим ловцем, па нека сам.


a kod mene je tolika navala, da sam jedva nasao mesta u jednoj grupi da se ubacim... Smile
 
tomo vrbas
 Mi ujutro krecemo,a mene se bas i ne ide ali ajde prvi dan pa sta bude terena nikakvih zadruga sve strnjike potanjirala i u privatnom sektoru situacija ista jedino je navodno jedna lucerka ostala nepokosena i veruje da ce se tu skupiti pola LD-a!
 
mrwa22250
 Nigde situacija sa strnjikama nije sjajna jer vecina paora para strnjista odmah posle zetve,mada gledajuci koliko ove godine imamo malih zecica u ovo vreme i nije mi zao-bolje nego total.Kod nas je palo dvadesetak litara kise pa ce te potanjirane strnjike vrlo brzo zazeleniti,a prepelica na njih ionako izlazi da jede dok dan provodi u suncokretu,soji i kukuruzu(repe ima veoma malo-ali zato jarebica ko u bajciVebanje).Imamo za pocetak nekoliko manjih strnjika koje izlaze na recicu koja tece kroz atar,a posto se jutarnja temperatura spustila umesto ocekivanih 25 na ispod 15,ocekujem ujutro lep lov.Bice valjda i neka slicica uz izvestaj sa terena.
Dobar pogled svim lovcima i dobar vetar nasim vernim pomocnicima,bez kojih ovaj lov nebi bio to sto jesteOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
tomo vrbas
 Evo da javim prvi kako je kod nas prosao lov znaci ni culi ni videli prepelice pregazili smo nas 5 i 5 nkd-eova oko 20ha lucerke one prave za lov visine oko 20cm i nista. Kerovi za prvi izlazak na nivou zadatka jer su u pitanju vec veterani u lovu na prepelice i svi znaju sta im je posao rose je bilo ko nikada jos juce bilo i kise ali dzabe"ako se po jutru dan poznaje" ovo ce biti jako losa godina!
 
arli
 Nadajmo se da će ostale kolege imati više sreće danas!
 
Lala
 Sudeći po današnjim izveštajima sa terena koji su do mene došli (uglavnom iz vojvodjanskih lovišta), mrka kapa.

Iako su vremenski uslovi bili prilično dobri (vlage je bilo, a nije bilo pretoplo), ovih 'tičica prepeljic' se nisu lovci nalovili, tek tu i tamo po neki odstrel, a u nekim lovištima lovci nisu uopšte ni izlazili u lov, nije bilo interesovanja!?

Razlog što je otvaranje lova proteklo uglavnom u šetnji lovaca i pasa je možda to što su strnjišta uglavnom gola, nisu prorasla travom. Ono što je u celoj priči dobro jeste da je deo strnjišta iztanjiran , pa verujem da će već posle prve kiše krenuti zeleniš, a sa njim i prepelice, koje su sada uglavnom u kukuruzu, suncokretu ili soji, a tu ih stvarno nema smisla tražiti, jer i ako se dignu, teško je za pucanje, a još teže za pronalaženje.

Dakle, ko je danas izašao, imao je prilike da prošeta, i da malo istrči pse, i to je to.

Lično mislim da će ovogodišnja topla zima i proleće, i na kraju i ove visoke temperature koje vladaju celim kontinentom uz prognozu da će i avgust biti baš vruć, pomeriti početak 'cugova' tek tamo za septembar, a dotle će možda sporadično biti poneki dobar lov.

'Ajd baš bih voleo da vidim da neko postavi sliku danas odstreljene prepelice, ko je prvi ogaravio cevku?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Macvanski lovac
 Mi ujutru otvaramo sezonu,moglo je i danas,ali se placa radnim danom za svaku prepelicu,pa reko,sto da samo sebi izbijamo pare iz dzepa Smile javljam sutra sta i kako...
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,897 posete www.srbijalov.com