Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Prepelica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Prepelica
Macvanski lovac
 Slabo se cuju, bas slabo, ima solidnih terena kod nas, ali nisam optimista ove godine, mozda kad krenu cugovi bude bolje, sad u pocetku, prognoziram lose lovove.
Rodjen da budem lovac
 
arli
 I kod mene skroz slabo,zato i pitamVrlo tuan biće čupavo...
 
petarp016
 I ja bio pre 2 dana po terenu malo s bretoncem,niti jednu nisam cuo ni video,a prosle godine ih bilo toliko da su se podizale i bez kerova,dok na drugoj strani neki dan pre kad sam vozio biciklu do sela,odjenom mi ambrozija zasmetala i ja poce da kijam i kako kinem jednom pored mene iz trave se podigose 4,5 prepelice,mozda se desi da kasne malo kao i cela godina,videce se mozda glavni cug tek polovinom avgusta...
Ruski top - IZ 27
 
schweps
 Za razliku od prosle godine jako lose nigde nisam cuo da se neko hvalio da je dobra situacija naravno tocemo videti kad pocnu lovovi ma da ja mislim da moje LD necemo ni poceti tako rano jer nigde se ne cuju ni rano ujutro ni uvece ni preko dana lepih terena ima ali njih ne ali cekamo taj 1vi avgust pa da vidimo.
Lisica
 
AcaNik
 Јутрос ни једна да се чује. Има неки овас поред мене који још није пожњевен. Има фазана али нема препелице нигде да се чује.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
arli
 Biće zeznuta godina izgleda.
 
Scorpion Hunter
 O stanju na terenu prvo pitam kombajnere! Pitam jednog drugog, treceg (medju njima ima i lovaca) pitam da li u toku zetve polecu ispred kombajna.
Kazu stanje lose nema ih. A i ne cuju se uopste! Po mom misljenju za sada, videcemo krajem avgusta i prosle sezone su malo zakasnile.

Videcemo u nedelju (sledecu) ... iveli 3
 
tomo vrbas
 Ево ја као комбајнер могу да кажем ако је то неко мерило дали има препелица онда смо у гадном буџаку јер ја од када косим комбајном ни једном нисам видео препелицу да полеће испред комбајна у раду.
А данас сам чуо једну не проверену информацију чека се потпис нашег главнокомандујућег о трајној забрани лова на Афричке грлице и да сезона на препелице од догодине почиње од 15.08.
 
arli
 Baš "lepe" vesti.
 
clico2
 Kod mene nazalost jos se ne oglasavaju , svake godine ovo vreme je bilo u po par grupica, nemogu da kazem jata jer ih izgleda godina nagnala da tako reci kasne sto pisa Scorpion Hunter ! Videcemo do sada uz setanje mog Asa jos do sada ni jednu niti je podigao niti ih cuh?
 
clico2
 Tomo i da se odlozi sezona za tih petnaestak dana ako ih nema dzaba nam sve! Izgledi su da primenom Agrotehnike i pesticida ostalih otrovnih materija sto posle zetve aplikuju strnjista i ostale parcele da ih je broj sve manji...
 
petarp016
 

tomo vrbas kaže:

Ево ја као комбајнер могу да кажем ако је то неко мерило дали има препелица онда смо у гадном буџаку јер ја од када косим комбајном ни једном нисам видео препелицу да полеће испред комбајна у раду.
А данас сам чуо једну не проверену информацију чека се потпис нашег главнокомандујућег о трајној забрани лова на Афричке грлице и да сезона на препелице од догодине почиње од 15.08.

Da me kolege lovci ne shvate pogresno,mozda je i bolje ograniciti lov pojedinih vrsta ako se utvrdi da su ugrozene,primenom pesticida fungicida herbicida i ostalih "cida" jos samo fali da i mi lovci istrebimo sve sto se krece,za neku godinu gledacemo samo na slikama divljac...
Ruski top - IZ 27
 
clico2
 

petarp016 kaže:

tomo vrbas kaže:

Ево ја као комбајнер могу да кажем ако је то неко мерило дали има препелица онда смо у гадном буџаку јер ја од када косим комбајном ни једном нисам видео препелицу да полеће испред комбајна у раду.
А данас сам чуо једну не проверену информацију чека се потпис нашег главнокомандујућег о трајној забрани лова на Афричке грлице и да сезона на препелице од догодине почиње од 15.08.

Da me kolege lovci ne shvate pogresno,mozda je i bolje ograniciti lov pojedinih vrsta ako se utvrdi da su ugrozene,primenom pesticida fungicida herbicida i ostalih "cida" jos samo fali da i mi lovci istrebimo sve sto se krece,za neku godinu gledacemo samo na slikama divljac...
Lepo je u statutu i navedeno da Lovac treba i mora da gazduje lovistem, da unosi cuva hrani odgaja i vodi racuna opopulacijama !!!
 
petarp016
 Pa mozemo da regukisemo populacije autohtonih vrsta,a ptica selica tesko...
Ruski top - IZ 27
 
AcaNik
 Можда да нападнемо Мароко?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
petarp016
 Jedino tako i nikako drugacije 🤣🤣🤣
Ruski top - IZ 27
 
kolega_LOVEc
 Primetio sam nešto, kad se svi žale da se ne čuju prepelice ja ih redovno čujem , a godine kad forumaši vidjaju prepelice kod mene ni za lek.
Čini mi se kao da im se menja ruta možda ili prosto beže iz agrarnih krajeva u mirnije i napuštene predele.
Vim vi repellere licet
 
AcaNik
 

kolega_LOVEc kaže:

Primetio sam nešto, kad se svi žale da se ne čuju prepelice ja ih redovno čujem , a godine kad forumaši vidjaju prepelice kod mene ni za lek.
Čini mi se kao da im se menja ruta možda ili prosto beže iz agrarnih krajeva u mirnije i napuštene predele.

Значи и оне бирају рађе да дођу у град! Па ништа, ће' и ту да их потражимо ;)
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
arli
 Pravilo je da nema pravilaSmile Nadajmo se najboljem.
 
Macvanski lovac
 Izgleda da pevanje prepelica nije bilo merodavno za procenu brojnosti, jutros nas 4,podignuto preko 20 ptica, odstrel je bio slab, ali smo ipak zadovoljni.
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,286,995 posete www.srbijalov.com