Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Prepelica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Prepelica
ssekir75
 ја нисам био ту прве две недеље, јуче катастрофа. дигли целу једну и промашили. но ако ћемо поштено, реон где смо били је скоро цео под сунцокретом и кукурузом. чуло се нешто мало, тек по која. видећемо лседеће недеље кад одемо на други терен где би требало да је више стрњика. но оно што је мене прошле године чудило, доста их је било у прсканим стрњикама, а у овима где би требало да их буде јако слабо.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
petarp016
 Drugari,kakva su iskustva s lovom na prepelice ove sezone? Ja tek pre neki dan bio prvi put s kerom po terenu,jbg posao imao dosta,pa rekoh da pitam kako je kod vas,u odnosu na proslu godinu kad su se dizale i iz nogu sada ni jednu niti cuo niti podigo s kerom... jel samo moj kraj ili ista situacija i kod vas
Ruski top - IZ 27
 
dzudzubajac
 Generalno loše. Prvih par lovova smo ih i podizali po 20ak, ali su brzo upropastili parcele, istanjirali ih ili oprskali. U septembru očajno.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
ssekir75
 шта је то препелица?Hmmm

нема их нигде. јутрос нисмо ни ишли, нисмо могли да скупимо тројкуSad каже један ловац да се диже понека из сунцокрета приликом жетве. на стрњикама, детелинама, зараслом воћу их нема. искочи понеки зец и то је то. чудно да ни гривнаша нема као раније, а пролетос их је било. тек-тек по који прелети.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
stefan092
 Kod nas prepelica nikad vise, ove godine smo bas lepo lovili. Sa grivnasem situacija je bila promenljiva od nedelje do nedelje, prvih nedelja slabo, onda smo pucali po 2 kutija, pa opet slabo...
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
ssekir75
 све у свему, никад гора сезона... Sad укупно опалио свега четири метка и уловио једну препељиц. Siroma
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Scorpion Hunter
 Sezona zavrsena vec na pocetku sezone, odstrelio 2 prepelice i to je to. Nije mi zao zbog mene koliko mi zbog mladih kerova Pas jedva sam cekao prepelicu da malo rade srbijalov Pas kad ono tuga od sezone Sad

za razliku od prepelice, golubova je bilo nikad vise...
 
AcaNik
 Стварно забрањен лов на препелице на две године?
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
ssekir75
 на грлице. на препељиц скраћена сезона, колико сам ја видео. почиње од 15.8.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Voganjac
 pa ako je populacija malaHmmm obavezno zatvoriti lov na tu vrstu divljaciOdobreno.......!!!!
Moje misljenje
Voganjac
 
ssekir75
 Ма где мала, него ови заштитари свирају себастијану.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Finnskogen
 Populacija prepelice je na globalnom nivou velika, ali je evidentno konstantno u padu zadnjih 20 godina. Klimatske promene i prekomeran lov su najznacajniji faktori.
Sto se tice klime tu nista ne mozemo napraviti, ali moze se smanjiti prekomeran lov.
Zabrana lova na odredjeni period je po meni u redu ako se to uvede na globalnom nivou, ako je u pitanju samo lovacki savez Srbije onda se pitam da li ce tu biti nekog veceg efekta.
U svakom slucaju ne radi se o tome da populacija nije brojna vec da je u padu i da trenutna zabrana lova moze podici brojno stanje jer ako se negativan trend nastavi statisticki ce se doci do ozbiljnog pada populacije ( 30% na periodu od 10 godina ili tri generacije ) sto ce prepelice iako imaju relativno veliku populaciju automatski staviti pod trajnu zastitu po danasnjim standardima.
Zato je mozda bolje na vreme povuci rucnu pa ako i kada se uslovi promene ponovo otvoriti lov nego rizikovati trajnu zastitu
 
Finnskogen
 Tako kaze statistika, e sada naravno kao sto Ssekir75 kaze ko pravi tu statistiku i u kolikoj meri se tim istrazivanjima moze verovati jer je procena populacije od 15 do 35 miliona. ko sad tu meni moze reci da li je pad populacije 10 ili 30 posto ili ga uopste i ima.

Ali jedno je sigurno ako statisticki dodje do kriticne tacke prepelicu ce staviti na crvenu listu i onda nece biti lova 10-20 godina
 
ssekir75
 финац, ајде да гледамо овако: пољска јаребица се у војводини не лови 40 година (нек ме исправи неко ако сам погрешио, мада је ту негде +/-2). у нашем атару има неких 50ак птица, нико их не дира, зими кад се износи храна редовно се "сетимо" и њих (знамо где се врзмају кад се окупе), па годинама нема никавог помака. значи, лов (овакав какав ми примењујемо) није узрок пада популације.

за препељиц је проблем лов мрежама на острвима, и то знамо сви. такође знамода лов препељиц у србији није нешто много популаран (ситна, јбг, нема шта да се поједе, а и ко ће то да чупа). тако да ми нисмо ни зрно песка у пустињи, него се ради о политичким мотивима званим забрана било каквог лова и разоружавање ловаца.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Finnskogen
 Ssekir75 razumem ja tebe, i nije da se ne slazemo ali po danasnjim standardima ako se ovaj trend nastavi doci ce do trajne zabrane.
Bez obzira sto to nema veze sa realnoscu, sistem je takav.
Sistem se ne moze promenuti jer je to izvan nasih mogucnosti a on jasno kaze da ce do trajne zastite doci ukoliko populacija ( iako brojna ) padne na kritican nivo tj. za 30% na period od tri godine ili 3 generacije, tako danas kaze slovo zakona ( medjunarodnog )

Lokalna zastita nece nista promenuti, ali po meni je ako je sistem formulisan kako jestre i ne moze se uticati na slovo zakona, onda je bolje izabrati manje od dva zla sto je u ovom slucaju privremena zastita ili lovostaj ( na globalnom nivou ) jer ce u suprotnom doci do trajne zastite sto je mnogo teze preokrenuti
 
ssekir75
 ствар је заправо простија него што изгледа. лепо та "уређена" еу донесе закон о забрани служења препељиц по луксузним ресторанима и аутоматски обара потражњу за њом. самим тим обара и изловљавање мрежама, што је већ осетна разлика. ово наше пуцкарање је ништа. ту и тамо покоји криволовац мрежама ће нанети одређену штету, али неупоредиво мање него кад се то ради на велико. овако ми испадамо будале, као што је код риболоваца забрањен спортски риболов у време ловостаја, али то не важи за професионалне рибаре. KoTuKoga
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Lala
 Od ove godine se primenjuje novi kalendar lova po kojem sezona lova na prepelicu počinje 15..08.
Da li je moguće da ova tema koja je bila jedna od najaktivnijih ranijih godina evo sada stoji u zapećku?
Da li je moguće da ama baš niko nije ove godine izveo psa i izneo pušku sa sitnom sačmom da otvori sezonu lova na sitnu divljač?
Da li prepelica nema zbog ove suše kada je jutarnja rosa bez koje nema pravog lova na prepelicu postala mislena imenica? Čuje li se negde ono srcu milo oglašavanje mužjaka prepelice 'puć-puruć' ili je tajac u lovištu?
Ranijih godina su 'cugovi' tj. preleti ovih ptica selica obično počinjali zadnje nedelje avgusta i trajali skoro mesec dana a sada ni slovce neko da napiše šta se dešava u lovištima.
Nije valjda da je lovcima preseo lov na prepelicu zbog onih samozvanih zaštitara - njuškala u atarima, pa su batalili ovaj možda najatraktivniji lov?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
AcaNik
 Без пса је лов на препелице бзв. Пса за ову сезону немам из познатих разлога. Мада и пре је било мука наћи још двојицу да изађу у лов на њих. Ове сезоне нисам их уопште чуо.
О тима потоњим се зна одлично шта мислим.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
maksin
 Sad sam stigao s godišnjeg odmora, na poljima tuga, sva slama pokupljena, strnjike bez i jedne travke, detelina i soja podgorile, jedino je možda tražit u repi.
 
tomo vrbas
 Не треба је ни тражити и то мало што је остало препелица треба сачувати. По мени требало би обуставити лов на једно 2 године. У атару сам по цео дан нисам 5 препелица видео,а слабо се и чују.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,999 posete www.srbijalov.com