Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Prepelica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Prepelica
Cvele
 zexxx, kako ne mogu da ih podignu ? Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
zexxx
 lepo,stanu u marku i kad krenu prepelice nigde,a iz daljine ih cuo u tom delu.Dali te prepelice stvarno se toliko brzo krecu?
samo smireno.....Grin
 
zexxx
 ili me kerusa zezaNervozan...
samo smireno.....Grin
 
Lala
 

zexxx kaže:
lepo,stanu u marku i kad krenu prepelice nigde,a iz daljine ih cuo u tom delu.Dali te prepelice stvarno se toliko brzo krecu?


Još kako brzo trče, da ne poveruješ Grin Ali psi bi trebalo da 'vuku marku' kako se prepelice izvlače, a ne da stoje!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
zexxx
 na fazana je tako ali na prepelice nije...setacu ix cesce valjda cu uspeti...ili imate neki savet...xwala...
samo smireno.....Grin
 
Cvele
 Trebalo bi' da je za sve tako Smile ljudi jos samo 18 dana do pocetka sezoneeee Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
blaf
 prepelica ima u dosta velikom broju,jedini problem je sto nesavesni
lovci love pomocu vabilica i tako ih masakriraju,samo se treba izboriti
za zestoke kazne za one koji love sa vabilicama i sve ce biti u redu

Prvo se upiši na temi 'Predstavite se'
Srbijalov Admin Tim
 
ZOKA
 Misli da je glupo raspravljati o tome sta se radi sa vabilicama konkretno mislim na prepelice. Iz kog razloga samo zato sto je brdo onih koji vabilice koriste, a niko im nista ne sme jer su neke "glavonje" i umesto njih nadrljaju "obicni smrtnici" prema tome zakon za sve.
A kao drugo u cemu je razlika izmedju vabilica koje su dozvoljene i koje nisu dozvoljene,jer ako cemo lovackom etikom prevara slabije strane u oom slucaju divljaci je i jedno i drugo,a razlika je samo u tome sto je jedna sprava na struju,a druga na vazduh tj. (izdisaj)
 
Lala
 Razlika je u tome, Zoko, što lovac ne bi izdržao da 24 h duvaš u vabilicu na istom mestu, pa onda da lovi Smile
Mslm, lepo sam rekao, duva u vabilicu (da me niko ne zeza za duvanje Smeko)!

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
petar
 Kod nas npr. se

Sadržaj tvog posta je obrisan, vodi računa šta pišeš!
Ako ti nije jasno zašto, pitaj Lalu na P.P.!



pozdrav
 
ZOKA
 Naravno da nebi izdrzao 24h, ali se nebi kladioGrin SRBIJA BRATE sve je moguce HAHAHAHAHAHAHAHAH!

Salim se,naravno da sam protiv toga da se vabilica koristi u lovu prepelica ali opet stojim iza toga i protiv sam bilo kakvih vabilica.

Sta mislite o jednoj si...oj plavusi u bikiniju koja te doziva iz susednog dvorista,ti preko kad ono umesto nje neki dasa sa bokserskim rukavicama?!Sad hehehehehehe

Pozdrav!!!!!!!!
 
Cvele
 petre, pa ti ne zoves samo prepelice sa te povrsine, one se skupljaju sa svih strana na taj zvuk... ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nenad_franc
 petre upotreba elektricnih vabilica je zakonski zabranjena,tako da bolje to izbacite dok neko nije najebo!
 
zexxx
 i koju municiju da koristim,posto mi je ovo prva sezona na prepelice?
samo smireno.....Grin
 
ZOKA
 Pa kolega posto ti je prva sezona nema veze,ali kakav si strelac ima. Nij epresudno ali ima i do municije. Pored "specijalizovane municije za prepelice mozes koristiti i municiju za lovno streljastvo n.p.r. skeet ili po srpski skit patron koji je dobar za ovaj vid lova posle dolaze finese (daljina pucanja,brzina...)

Toliko od mene i dobar pogled u jednom od najatraktivnijih lovova!

poSpavanjezBye
 
Milan J
 A Šta vi mislite da lokalni tajkuni nisu spremi platiti 4-5 ljudi da 12 h duvaju u pistalju i vabe prepelice do zore na smenu ,ako dođe taj famozni zakon ,koi postoji...?????
milan j
Lisica
 
ZOKA
 Sto se mene tice mogu da duvaju i bez zakona!!!!!!!!!!!!!Njanjanja
 
Cvele
 Ja kupio Vusirovu municiju Tornado, 32gr.... nemaju Fiocchia tU.a, valjda je i Tornado dobar Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 

zexxx kaže:
i koju municiju da koristim,posto mi je ovo prva sezona na prepelice?

Ko se jednom zarazi lovom na prepelice, nosi virus celog života, ovo je jedan od najdinamičnijih i najatraktivnijh lovova, ni jedan drugi lov nema stalan adrenalin kao lov na prepelice, pošto je lovac tih par sati non-stop u akciji.
U lovu na prepelice je veoma važna brzina reakcije lovca i dobar pas, municija jeste važna ali nije presudna, po važnosti bih je stavio ipak na treće mesto.
Brzina reakcije lovca (dizanje puške u rame i 'hvatanje' nišanske linije) je najvažnije zbog brzine kojom prepelice poleće, a naročito zbog brzine leta. Dok trepneš, ode predaleko za pucanje; leti kao MIG kad se podigne!. Brz refleks i pravilno nišanjenje su presudni. Pošto prepelica leti na visini ne većoj od par metara, uvek vodite računa o bezbednosti pucanja, pošto je hitac praktično položen. Pre kretanja dobro osmotrite da li ispred sebe ima nekog u polju. I vodite računa da ne pogodite nečijeg psa, dešava se da pas iz marke skoči u vis u pokušaju da uhvati prepelicu koja poleće, pa ako u tom momentu pucate, eto belaja! Često se dešava da neki pas dobije par kuglica, sreća pa se puca sa sitnom sačmom, ali nije prijatno kad se čuje skvičanje nečijeg psa. Ja sam to doživeo tri puta u lovu, da pas bude pogodjen, i to uglavnom od strane vlasnika!
Dobar pas je važan da pronadje i izmarkira prepelicu, i da je podigne na komandu, jer onda lovac ima vremena da se pripremi za pucanje. Takodje, zbog kamuflažnog perja i terena na kojem se prepelica lovi (strnjišta prorasla travom, visoka trava, pasuljišta itd.), dobar pas pronalazi odstreljene ptice, čovek teško. Dešavalo mi se da stojim na pola metra od prepelice, a da je ne vidim, iako znam gde je pala. Bez psa ne vredi!
Što se tiče municije, krupnoća sačme je obično oko 2 mm. Lovio sam i sačmom od 1,7 mm, a i sa 2,4 mm, zavisi od terena: ako je teren čistiji i pregledniji, prepelice se dižu na većoj udaljenosti (pošto uoče lovca ranije), pa se koristi krupnija (2,2-2,4 mm). Ako je travnatije i nepreglednije, onda je rešenje 1,7-2,0 mm. Skeet municija je za bliža rastojanja, zbog širokog posipa. Proizvodjača odaberi sam, prema svojim iskustvima sa krupnijom municijom. Bitno je da je metak 'brz'!
Ja ću ove godine pucati RC i Nobel skeet municiju.

Nekoliko praktičnih saveta: kad terate neku parcelu, često se dešava da prodjete parcelu i podignete nekoliko prepelica, a da se pri kraju parcele podigne odjednom pola jata. To je zato što prepelice prvo pokušavaju da izbegnu lovca bežeći 'peške'. Slična je situacija ako na parceli ima ostrvo gušće trave ili neki sličan prirodan zaklon - prepelica će uvek prvo gledati da se sakrije, pa ako ne ide, tek onda poleće.
Isto tako, dešava se da kad lovci prodju, iza njihovih ledja polete prepelice. Tu treba biti oprezan, pošto se neiskusni lovci okreću u krug sa punom puškom i pucaju iza, pa dolazi do rizičnih situacija. Uvek idite striktno U LINIJI, bez zaostajanja ili brzanja napred. Ne treba žuriti, koračajte polako, i svakih 15-20 metara zastanite na kratko, pola minuta - minut, da psi stignu da pretraže teren, često se dešava da kad stanete u mestu, posle desetak sekundi poleti prepelica koja se negde šćućurila i prikrila. I uvek pucajte SAMO ISPRED SEBE, i levo ili desno po 30 stepeni! Rastojanje izmedju lovaca ne treba da bude veće od 15ak metara, možda i manje. I što manje priče i dernjave na kerove, rasteraćete prepelice. Razgovarajte samo ako je neophodno. Ako prepelica odleti, pratite gde je sletela, pa u sledećem krugu pretražite taj teren, uhlavnom ne ode dalje od mesta gde sleti, u krugu od 10-15 metara.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Cvele
 Lalo, kol'ko si placao RC, ako nije tajna ? Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,695 posete www.srbijalov.com