Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na DIVLJE PATKE


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na DIVLJE PATKE
dr NM
 Otvorili smo sezonu na Kolubari
 
klaja
 Drugari kakva je situacija sa preletima i lovom pataka kod vas??
Kod nas svaki izlazak sve losiji,mislimo da je zbog velike vode pa slecu na druga mesta jer vode ima svuda.Koliko smo culi padaju uz rub šume gde se voda izlila pa leze u travi i plitkoj vodi.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Deki Nes
 A eto, sa prvim patkama vratio se i moj drug Klaja ,,patkolovac,,.Ko ima problem sa patkama neka mu se javi.On zna gde patka sleće i spava.Srećno druže.
 
apinest
 

Deki Nes kaže:
A eto, sa prvim patkama vratio se i moj drug Klaja ,,patkolovac,,.Ko ima problem sa patkama neka mu se javi.On zna gde patka sleće i spava.Srećno druže.


Da, da, Klaja nikad nije imao problema sa patkama, ima on RECEPT za njih... Stari
 
Podunavac
 Jedino je imao problem sa patkom od pokojnog Pantelije. Tu mu ni recept nije pomogao. Ali smo zato mi sutradan skoro stradali u prikolici od recepta. ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
klaja
 Trazit ce od vas neko trofej od patka ali dobit ceNjanjanja
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Jank
 

klaja kaže:
Trazit ce od vas neko trofej od patka ali dobit ceNjanjanja


Poklonu se u zube ne gleda, svima da pokloniš po jednu patku....Srean
Lov je stil mog života...Pas]yoursmiles.org/msmile/animal/m0218.gif
 
davorcalic
 Sutra ja i moj kum Čeda sa ekipom idemo na patke....specijalno za njih spremio sam mirage 3,5mm clever t3 16/70... mada kažu da je Moravica porasla i da ih neče biti,mi negubimo nadu i polećemoooo....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
nidzamotocross
 Dobar pogled! iveli
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
klaja
 

davorcalic kaže:
Sutra ja i moj kum Čeda sa ekipom idemo na patke....specijalno za njih spremio sam mirage 3,5mm clever t3 16/70... mada kažu da je Moravica porasla i da ih neče biti,mi negubimo nadu i polećemoooo....


Kakav je bio rezultat??Ceda mi se ne javlja,boji se da ne trazim koju patkuOdobrenoVebanje
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
davorcalic
 

klaja kaže:

davorcalic kaže:
Sutra ja i moj kum Čeda sa ekipom idemo na patke....specijalno za njih spremio sam mirage 3,5mm clever t3 16/70... mada kažu da je Moravica porasla i da ih neče biti,mi negubimo nadu i polećemoooo....


Kakav je bio rezultat??Ceda mi se ne javlja,boji se da ne trazim koju patkuOdobrenoVebanje


Rezultat je bio 1000:1 za patke....i ta što je pala je nosila dosta...moj kum Čeda nije ni pucao. Zdušno sam mu poklonio sav baskijeri koji sam imao u nadi da će nešto odstreliti...ja sam jednu pogodio,i odnela je dosta daleko u neku njivu i tu je pala.Nisam mogao da idem po nju jer nema nijedan most preko kanala....pataka je bilo neverovatno mnogo iako je Moravica narasla i nije bilo trščaka,ležale su na vodi i na svaki šum vatale tutanj...Klajo dolazi vamo pobegoše nam sve...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Podunavac
 Zemo ima li moj drug Čeda uopšte vremena za lov uz sve svoje radne i političke obaveze?
Tri prsta 2Kolce
 
davorcalic
 

Podunavac kaže:
Zemo ima li moj drug Čeda uopšte vremena za lov uz sve svoje radne i političke obaveze?


Kad je lov u pitanju radno-političke obaveze stavlja u drugi plan.... Al krv je danas ,,morala da padne,,...našao na putu crknutog galeba i predao mi ga u ruke onako, lovački kulturno....ahahahahahah
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Podunavac
 Znači galeb nastradao bez zrna baruta. A naš Čeda od svih ptica najviše voli orla. I to belog, dvoglavog.Grin
Tri prsta 2Kolce
 
klaja
 Davore cuo sam sve ,javio se Čeda...hvala Bogu pa imate lepo pataka,hocu reci patke nisu problem vec lovci HaHaHaBravo.Znaci zovete mene u pomoćććć...leppoo ali ja nemogu pomoci ni Veselo 2sebii
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
davorcalic
 

klaja kaže:
Davore cuo sam sve ,javio se Čeda...hvala Bogu pa imate lepo pataka,hocu reci patke nisu problem vec lovci HaHaHaBravo.Znaci zovete mene u pomoćććć...leppoo ali ja nemogu pomoci ni Veselo 2sebii


Pa to ti i kažem....nebi vola u d..e,nema to veze ni sa b&p, ni sa miražom, ni sa čokovima, ni sa puškama, ni sa patkama....jednostavno nemamo blage veze sa pucanjemHisterian
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
davorcalic
 Kao i obično...Moravica prepuna pataka....stvarno je raj za lov na patke... Sutra idemo ponovo pa ću slikati teren, da vidite način lova na Moravici....Nije na čekanje, već na prepadanje... inače nisam odstrelio ništa,čudio bi se da jesam,već moj prijatelj Bole ostreli patka i pokloni mi ga,vald mu već žao mene jer još nisam ništa odstrelio ove sezone, a koliko znam ni kum Čeda se nije upisao u strelce,jedino ako Neštinci ne potvrde neki odstrel.....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
klaja
 Davore a sto ne lovite ujutro ili navece kada su preleti. Puno je uspesnije i vise se puca. Cede nema u Nestinu bas dugo. Kako jace zahladjuje tako su bolji i preleti.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
davorcalic
 Klajo,mi idemo rano ujutro i nekad odemo popodne,pataka ima stotine,.... nisam danas slikao jer niko nije nosio mob sa kamerom....prvo, kad dođemo do Moravice, jedan se popne na bedem koji je visok oko 5m...proviri i gleda gde su...onda proceni udaljenost i idemo ispod bedema dok odprilike nedođemo do tog mesta...nekad se čuju,nekad ne...zatim se svi u isto vreme penjemo na bedem i one poleću i mi pucamo....sve zavisi odakle polete....ako polete sa druge strane obale već su daleko,nekad se nečuju pa odemo dalje od njih...sve zavisi od dobre procene....recimo danas je duvao jak vetar i sve su bile na drugoj strani bedema u vodi gde ih bedem štiti od vetra i poletale daleko....Moravica je jako dugačka,ima vode 20-50m pa toliko trske pa opet voda pa trska a obalu kose tako da se praktično nemaš gde skriti sem da uđeš u vodu i stojiš u trsci dok neprelete....jedino da se od letvica napravi neko sklonište gde možeš sesti,kao stražarska kućica,malo je maskirati trskom i tu ispred postaviti lokere u vodu....svi imamo drvene vabilice i bila bi to uživancija....na oko 5km od Moravice,imaju vršački ritovi,veliko jezero-ribnjak i ceo dan pucaju nečim i plaše patke,guske,kormorane....pa to sve leti kod nas....moraš doći jednom....
davorcalic priložio:
20141126_104323.jpg

Žena mi Makedonka....ena Shock
 
klaja
 Tako ste navikli ali probajte malo sa preletima videt ce te da je puno bolje. Pogotovo ako imate lokere a nekako ce te se vec sakriti. Vazno je da vas ne vide kad pocne prelet a kasnije ne smeta toliko.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na divlje svinje LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 3879 17.10.2023. 22:10
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,007 posete www.srbijalov.com