Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na DIVLJE PATKE


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na DIVLJE PATKE
tomo vrbas
 Eh Aco podseti me na jedan lov gde je direktan ucesnik bio moj pokojni deda i ja sa njime kao klinac nekih 10god. isli u lov na patke letnji jos u ona doba se lovilo u Avgustu mesecu i sad nas dva ostave na prvi seceranski bazen,a ostali odose da obidju ostala 4 bazena.I tako deda i ja se uvukli u trsku do vode i gledamo ima le gde pataka kad od jednom u drugom bazenu negde sa polovine cuje se kvakanje patke i spazimo nas dvojica jednu patku kako pliva bazenom deda u to vreme ziva vatra i cigra u dve reci napravi strategiju on se sunja ovom nasom obalom,a ja iz trenutnog zaklona osmatram i gledam gde ce patka i krece akcija.Deda se poceo sunjati obalom do vode i dolazi on do pola bazena tacno naspram patke posto je patka i dalje kvakala nije mu ni trebala vizuelna podrska nego se deda isunjao na obalu i onako partizanski iz lezeceg polozaja opleo po patki kad nekih par metara dalje ustaje lik i vice pa jbt Jovane pa ti mi ubi lokera ROFL Deda ustaje pa osu paljbu po njemu spomenuo mu uzi i siri krug familije i kako ga nije sramota da se sprda sa starijim covekom posle se celo drustvo salilo sa dedom kako ubi plasticnu patku cak mu je ovaj sutradan doneo kuci da mu je pokloni ali je poneo i kilo rakije da bi mu deda lakse oprostio zaCenzurisanonciju!Grin
 
SharpShooterSer
 Ha ha, dobra prica Grin
meni nema sekiracije da ih upucaju, to su oni NRA FUD, na rasklapanje, nemere im sacma nista. nego ostala mi 2, a 4 kom su otplovila put Stalaca, bi mi zao malo - jbg losa procena snage struje po mraku i cao zdravo. nije mi se plivalo za 4 iljade na 0 stepeni
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
davorcalic
 Ja sam isto nabavio NRA FUD lokere pre par godina... i istina je da loker bez vabilice nije ono pravo.... mora se paziti i na nacin/zvuk vabljenja.... i onda je to prava stvar....ko nema zelje/volje za lokerima i vabilicama moze da se scucuri u trsku... mene nekad mrzi da objasnjavam keru da mi ne aportira lokere kad ih bacam pa ih ni nenosim uvekGrin
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
SharpShooterSer
 hahaha to je i ovaj moj pametnjakovic hteo da radi, ja postavljam, on iznosi na suvo Grin
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
Macvanski lovac
 Veceras sam snimio zvuk vabilice,cisto da vidim kako izgleda na snimku,mozda mogu i malo bolje od ovoga a vabilica sigurno moze bolje,ali jos nisam dosao do originalnog zvuka patke...
https://youtu.be/...
Macvanski lovac priložio:
3569img_20180111_175048.jpg

Rodjen da budem lovac
 
davorcalic
 

Macvanski lovac kaže:

Veceras sam snimio zvuk vabilice,cisto da vidim kako izgleda na snimku,mozda mogu i malo bolje od ovoga a vabilica sigurno moze bolje,ali jos nisam dosao do originalnog zvuka patke...
https://youtu.be/...


Odlično se čuje i odlično zvuči....Sve to radiš odlično samo obrni... prvo ide pozdrav 5-6 puta jako glasno, drugo ide pozdrav sa pozivom- dupliraš ono prvo pa tek onda poziv na hranjenje... evo ti primera
https://www.youtu...Bhux_kXAqA
Ja koristim tu Last call vabilicu.... Pazi samo na zvukove koji su slični "alarmu" jer su skoro isti kao i zvukovi kada su patke na vodi... pogledaj ovaj snimak na engleskom
https://www.youtu..._-DwTpWS5U
Mene zeza poziv na hranjnje, nemogu da ga odradim pa čudo jedno...
Molim te napiši koju vabilicu koristiš?
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Macvanski lovac
 Pise koja je vabilica na snimku...mislim da se ne treba strogo drzati nekog redosleda,naravno,ako su patke daleko treba glasnije vabiti i obrnuto,ali ni to ne mora da bude pravilo,bilo je situacija da kruze blizu,malo van dometa i da ih poziv na hranu ili pojedinacni "kvak" ne privlaci,probam glasnije kvakanje one istog trenutka okrecu,svaka situacija je prica za sebe....nagledao sam se snimaka na netu kako treba vabiti,ali jos uvek ne znam da proizvedem originalan zvuk
...evo kako treba da zvuci ova moja vabilica
https://youtu.be/...

Poziv na hranjenje probaj sa "tk tk tk tk" odnosno da ti jezik radi kao kad izgovaras brzo izgovaras ova slova
Rodjen da budem lovac
 
ljubi
 Lov na Uni. Jutro idealno, maglovito ali podignuto samo jedno jato i odstrijeljena jedna patka. Poslije doručka digla se magla, te su se patke rano dizale, ali uspio sam odstrijeliti još jednu patku i dva patka. Krušik 3,00 mm, kalibar 16.
ljubi priložio/e:
20180120_104126.jpg 20180120_123726.jpg 20180120_123220.jpg
 
Cvele
 Prosle nedelje izas'o na patke popodne oko 15h. Prvo sam planirao da obidjem deo reke u nadi da cu naci neku na vodi, ali od toga ne bese nista tako da ostajem da cekam prelet, ni vrabac da proleti i vec debelo pada mrak vec je oko 17h, samo sto ne podjoh kuci vidim 2-3 siluete prate tok reke, stavljam vabilicu u usta i iza tog jata vidim jos jedno od 4-5 komada. Krecem da vabim i to drugo jato kao omamljeno krece ka meni, prestajem da vabim, dizem pusku i cekam da pridju sto blize, prolomi se pucanj buknu vatra iz cevi ali nista, drugi put pada jedna patka, jos jednom pade jos jedna... Sve u svemu na kraju je dobro ispalo, 3 ispaljena patrona, rezultat jedna patka i jedan patak. Pucao sam M90 36gr 3.9mm... dobar pogled !
Cvele priložio:
26904436_1965701717082489_8436967791258833041_n.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Macvanski lovac
 Danas sam,silom lepih prilika (uskoro cu postati tata Presrean ),zavrsio ovu lovnu sezonu.Zavrsetak isti kao i pocetak,obelezen brojnim promasajima Smile jesu patke letele oko granice dometa,ali je mogla neka da padne,dobro,sta je tu je,nisam lovio desetak dana,zelja,adrenalin.....15-ak izlazaka 10-ak pataka na visku,dosta izlazaka je bilo bez ulova a u nekoliko uspesnih po 2-3 patke.... Do sledece sezone dobar pogled!
Rodjen da budem lovac
 
davorcalic
 Bio sam u lovu na patke u četvrtak popodne.... nikad gora godina... em raskopali celu moravicu, posekli trsku em patke nisu ni došle kod nas... iako je u našoj blizini ribnjak Vršački ritovi, ni tamo nije neka navala pataka....
Čekali prelet, postavio sam lokere i ušuškao se na obalu u neko granje... čujem preleću i počnem da vabim.... okrenu se dve i pravo na lokere... loše procenim daljinu i podignem pušku a one se razdvoje i odu.... i to je bilo sve... Sreća mi u Labradora inače neznam kako bi povadio lokere... Ti psi su čudo

Macvanski lovac kaže:
Poziv na hranjenje probaj sa "tk tk tk tk" odnosno da ti jezik radi kao kad izgovaras brzo izgovaras ova slova


Probao sam sa "tk,tk,tk" ma nema šanse, nemogu brzo pa bog... gledam ja isto na youtube al neide mi....vežbaću pa možda proradimSmile
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Tomash
 Mačvanski,
Neka ti je sa srećom,

a iz ličnog iskustva.....bolje da si tempirao bebu da se rodi za vreme lova...ne znaš koliko je ona zahebana posle porođaja,
Ej...da mi nije bilo lova, ne znam kako bih to preživeo tada...

Sam si se zahebao, i neka te Bog čuva Smile
 
Macvanski lovac
 Hvala na "podrsci" Grin Tomash,sledece nedelje ocekujem da zakmece,blizanci,nema mrdanja do jeseni.
Rodjen da budem lovac
 
arnotije
 Moram da se priključim iako nije baš vezano za temu...haha svo troje u vreme lova oktobar, decembar i januar ...isao sam i kad nije bilo da se izađe iz kuće Grin sve je bolje nego biti kući hahaha
" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
arnotije
 Privodimo sezonu kraju, prilikom aporta bila je bliza drugoj obali pa izađe i vrati se preko mosta, voda je inače ogromna.
arnotije priložio:
20180216_210413_20180216210549820.jpg

" Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da ga damo...? Ako je njihovo, zasto ga otimaju...? A ako vec mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustrucavaju... ? "
Matija Beckovic
 
AcaNik
 Први излазак на патке ове сезоне. Вода драстично опала. Скоро као 2015-те. Исти ниво је као те године у овом периоду. Блато и муљ углавном. Прелет је био одличан. Нисмо очекивали да ће бити нешто тако да смо брзо остали без муниције.
Ерос је био стандардно одличан. Својим карактером је надокнадио недостатак кондиције. Сигурно се 20+ минута борио док није нашао патку која му је побегла у шуму. Таман је доносе преко све те воде, муља и блата и она побегне назад. Наивно је поверовала да може да му утекне ако зарони. Одавно је то докторирао иако сам покушавао да га одвикнем од тога. Ту сцену када је изронио са њом само да сам могао да снимим. Какав би то снимак био.
На крају само једна није пронађена од свих њих.
Иначе једну није хтео да донесе скроз до мене него ју је оставио на обали и није хтео да је узме поново када сам га послао по њу. Окрене је шапом и само се врати. Нисам хтео да га силим јер се видело да је баш уморан. Деси му се то понекада али не знам зашто.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
davorcalic
 Nemam šta se dešava ali pataka u ovo vreme nikad nije bilo toliko.... Nije bilo klasičnog preleta ili sletanje na vodu nego letele svuda ko bez glave.... Bile na strnjištu pored nekog kanala i kad su poletele bilo ih na sve strane.... Baš su nisko letele.... Od osam odstreljenih sedam su bile mlade, ubih se čisteći ih.... Sve su odstreljene u nekih 20 minuta i odoše negde ...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
Macvanski lovac
 Zaledilo,ali se morala sezona otvoriti....5-6 komada naletelo u rastrkanom jatu,prave krug,traze i one vodu,hocu-necu,na granici su,opalim jedan iz cokirane,za upis dosta
i.ibb.co/sbC3tBf/IMG-20181201-165515.jpg
Rodjen da budem lovac
 
AcaNik
 Дође још једна сезона Smile
Иако је дужи период био без кише са високом температуром скоро није био оволики ниво воде. Једва смо се пробили до места где их обично ловимо. Патки има и то у приличном броју. Касно почиње налет. Једино што сиве чапље досадише са прелетима колико их има.
Лепо смо се испуцали и Ерос их је рутински све нашао и донео. Мобилни нас издао па зато нема слика овај пут.
Почетак обећава
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
@andjelkovic
 Juče prvi izlazak ove sezone.
Utisci jako pozitivni. Prelep dan, taman malo zahladnelo, bez komaraca. Mada dan nije obećavao zbog oblaka, sam prelet je bio jako dinamičan i intezivan. Patke su letele kao lude i to pre mraka. Realizacija jako uspešna.
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lov na divlje svinje LOV NA KRUPNU DIVLJAČ 3879 17.10.2023. 22:10
Male tajne u lovu na divlje svinje METODE LOVA 140 13.09.2017. 13:56
Trag divlje svinje DIVLJAČ 47 05.02.2017. 20:40
Pripremanje divlje guske LOVAČKI RECEPT 11 10.12.2012. 09:32
Divlje guske u našim lovištima STRUČNI I NAUČNI RADOVI IZ OBLASTI LOVSTVA 1 06.10.2011. 20:17
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,396 posete www.srbijalov.com