Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Fazana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Fazana
mrwa22250
 Nije losa ideja,pod uslovom da se teren na koji se ispustaju i zaista ocisti od predatora.Ne zaboravite da prstenujete pa da uporedimo podatke jer sam ja i dalje ubedjen da je to bacanje para,ali to sam samo ja.
Nego danaske,posle obilnog rostilja resih da odstrelim jednog zlatnog fazana,poklon dragog prijatelja koji je emigrirao u Slovacku.Zlacani je vrh vrhova,ali sam kasno video da ima 12%maligana pa odok malo da prilegnem,do iduce godine.
DOBAR POGLED FAZANDZIJE,sretna vam i bericetna bila ova 2017-taiveli
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
AcaNik
 Један од данашњих. Јуче нам фотограф омануо.

После пријатних -10 у току дана је скочило на +5. Прави шок Sad

i206.photobucket.com/albums/bb12/aleks34/02_zpsskv4dnj1.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 Ispustamo koke krajem marta i pocetkom aprila(kada prodju snegovi i minuscine), do tada su u volijeri na hrani i pod veterinarskim nadzorom, a poklapa se sa pocetkom reprodukcije kod divljaka, i teoretski te koke i njihovi divlji udvaraci se tada lako nadju i u dvoje (troje, cetvoro, petoro) im je veca sansa da izbegnu predatore kada su sa divljim petlovima i kokama.
 
Brka bez brkova
 Mislim da je ispustanje koka krajrm marta,pocetkom aprila itekako korisno i daje dobre rezultate. U lovistu gde sam poceo da lovim i gde sam kao klinac sa dedom jos isao u lov a rec je o brdskom lovistu u okolini Kraljeva. Secam se jedne zime pre oko skoro 30godina sneg je napadao toliko da se ja tada klinac od 8,9godina u njemu nisam video. Kako tadasnjim lovcima fazanska divljac nije bila interesantna,adekvatna prihrana je izostala. Posledica je bila da na terenu od 50km2 nije ostao ni jedan fazan. I nije ga bilo narednih 15ak godina,dok grupa mladih lovaca koja je zelela da lovi fazana nije pocela sa pustanjem koka u prolece i vrlo brzo fazan se vratio u loviste i poceo da se lovi. Da napomenem da je pre toga pokusano sa unosom pilica u toku leta kao sto se tada radili u vecini lovista ali to nije dalo nikakve rezultate.
 
mrwa22250
 Slazem se da je ispustanje koka(pa cak i petlova)pocetkom proleca jedno od najboljih resenja ako nemamo dovoljan broj fazana iz prirode.Ovde je diskutabilan termin.Ko se ozbiljnije bavi ovom problematikom,primetio je da koke u volijerama vec pocetkom marta pocinju da nose jaja.Ako je ishrana bila adekvatna i zdravstveno stanje zadovoljavajuce koke su u punoj kondiciji i pocinje pronosenje cim se izjednaci trajanje dana i noci.Ukoliko se to desilo,kasno je za ispustanje istih u prirodu,jer ipak im treba vremena za aklimatizaciju i pronalazak mesta pogodnog za pravljenje gnezda.U protivnom,nalazicemo jaja po putu i njivama,razbacana bez ikakvog reda i kao rezultat toga slabo ili nikakvo naleganje.Po meni bi sredina februara bila mnogo bolje resenje upravo iz razloga koji sam naveo,a prosle godine sam pronalazio gnezda sa po 5-6 jaja vec 20-tog marta u prirodi.Posto je svaka sezona prica za sebe i pronosenje varira od sezone do sezone,najbolji znak da treba ispustiti koke je pocetak oglasavanja petlova u lovistu(sto takodje varira i do mesec dana od sezone do sezone).
Ciscenje terena od predatora se podrazumeva,a ne treba zanemariti i prihranu,kao i blizinu vode i prirodnog zaklona(da ispustena divljac ne odluta u potrazi za istim).Misljenja sam da je prolecno naseljavanje fazana bolje odraditi ispustanjem vise manjih grupa fazana(5-6 koka i eventualno 1 petao) na razlicitim lokalitetima,ukoliko nam stanisni uslovi to dozvoljavaju,a najbolja varijanta je divljac ispustiti na teren gde vec imamo stabilnu populaciju fazana iz prirode,koja ce svojim instinktima koliko toliko uspevati da zastiti fazana iz volijera.
Ne znam treba li napominjati da se teren na kojem nemamo dovoljnu brojnost,nakon ispustanja barem jednu sezonu postedi od izlova ili da se izvrsi jedan probni lov cisto da se vidi rezultat naseljavanja.Kao i uvek ja preporucio obelezavanje ispustenih jedinki jer ce se samo tako znati isplativost ovog ni malo jeftinog i komplikovanog poduhvata.
Dobar pogledOdobreno.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
mrwa22250
 Eh da,zaboravih malopre.Da li ste skoro obisli hranilista?Iako snega nema kod mene su prethodna dva punjenja pojedena do poslednjeg zrna pa smo malko dopunili.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Macvanski lovac
 Kod nas je sezona zavrsena 18.12. bilo je primetno vise i fazana i zeca nego prosle,ja sam se potrudio da sacuvam sto vise fazana,jer sam promasio preko 20 sigurno Grin dok je sa zecom bio skoro 100%-tni ucinak....Poslednje nedelje sam imao najlepseg fazana,matorac,verovatno 3 godine star,jednom metkom,iz marke i naravno aport na kraju....Hranilicu sam dopunio prvog,prosetao stene a posto je sneg kod nas potpuno pokrio zemlju,sutra ce biti ponovo dopunjena....

s30.postimg.org/aagloi5hp/IMG_20161218_114522.jpg


s24.postimg.org/guyboxncx/IMG_20161218_114441.jpg

s30.postimg.org/4mbn2cpv1/IMG_20170101_110055.jpg
Rodjen da budem lovac
 
Milan__
 Kod nas je poceo lov na fazana druge nedelje novembra i jos traje...Jako lose je stanje sa brojnosti,jer fazane sto smo dobili od LSS su uglavnom pocrkali (bolestni ili je bilo nedovoljno hrane) a prirodni prirastaj je jako mali,tako da je jako lose stanje.. Confused
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
kimi
 Ono što su napisali Tomaš, Brka I Mrva je suština. Mi smo ispuštali i na pola februara i krajem marta, nije se primetila neka razlika. Pored koka ostavimo svaki put i p o nekog petla. Jedan deo opet nađe put do volijere (zanimljivo) i vrati se, mota se tuda okolo prvih dana uglavnom prespavaju na volijeri.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Podunavac
 Jučerašnji lov na fazana u Padeju. Učestvovalo četvorica forumaša. Ivica, Rančer, Goran i ja. Lep lov i još lepše druženje.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Svaka cast za ekipu i odstrele.Mora da je lisicu odstrelio IvicaGrin,kad vec Sremac nije bio.Nego odaj nam kako gadja letece zverke?Odobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Milan__
 Svaka čast za odstrele Smile
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
IvicaL
 

mrwa22250 kaže:

Svaka cast za ekipu i odstrele.Mora da je lisicu odstrelio IvicaGrin,kad vec Sremac nije bio.Nego odaj nam kako gadja letece zverke?Odobreno


Jesam ja isao na docek bas zbog lije, alli ona se digla na pocetku pogona tako da nisam bio ja taj srecnik,....
A sto se tice perja nisam ja tako hrdjav ali moja izovka nikako da zavrsi sa kanalom ( raznim servisima), no bice bolje,...
lala, pa sta
 
Podunavac
 

mrwa22250 kaže:

Svaka cast za ekipu i odstrele.Mora da je lisicu odstrelio IvicaGrin,kad vec Sremac nije bio.Nego odaj nam kako gadja letece zverke?Odobreno



Zemara Sremac zatajio. Stalno vikao da ide ok nije trebalo krenuti.
Ivica nije imao prilike da puca na fazana. Samo na zadnjeg pred kraj lova, ali pucali i još jedan kolega i ja. Nafilovali ga dobrano. Taško onome kome je dopao. Grin
A Ivica ima fino okidanje na puški. Treba mu poluga. ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
darkon
 Lov s' početka ove 2017. Ponovo lovili ja i naš kolega "lovac-80", sad ja gostovao kod njega. Tereni odlični, bogati, rad pasa onakav kakav treba da bude, pravi lov bio. Evo kratkog snimka.

https://www.youtu...-3BttHvyM0

 
mrwa22250
 Darko,sve cestitke za tebe i kolegu lovac-80Bravo 2.Dobri tereni i dobri psi=poona boolja shimikaOdobreno

Elem i mi danas zatvorismo lov na fazana,a kao i ranijih godina pucali smo i koku(ali samo na ivici terena i na granici sa Madjarskom).Lep lov sa lepih -5 u polasku i negde oko +1 u povratku.Od pasa"samo"Ares i jos jedan vizlan koji je u drugom poluvremenu zavezan da ne smeta ovom mom dopingovanom loodaku.Marke, kulei,odstreli,aporti,redjali se kao na traci,a veliki broj pokrenute divljaci u psu jos dodatno raspaljuje nagon za lovom.
Sve u svemu,sezona za nama izuzetno dobra sto se tice fazana.U lovistu ostaje neverovatan broj divljaci i ako ne omane prihrana(posto je redukcija grabljivica vec omanula-sto bi nam se moglo osvetiti)ocekuje nas i iduce godine uzivanje u nadmudrivanju sa pravim divljacima.
Ucinak ovog naseg dvojca bez kormilara danas izuzetan.Jedan promasaj,osam odstrela i 11 aporta.Belomova,ovaj put osmica kao i 10-ka izvanredna tako da cemo se najverovatnije druziti i iduce sezone.Ares uspesno zavrsio zanat(odlovio trecu sezonu) uz jos po koju sitnu greskicu i sa samo dve nepronadjene divljaci(odnosi se na celu grupu)u sezoni gde je odstreljeno preko 80 kljunovaPas
P.S. na slici fali jos jedan petao
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Macvanski lovac
 Svaka cast za vas dvojicu,odlican timski rad Bravo 2
Rodjen da budem lovac
 
Luka 94
 Čestitam na odstrelima i na vasim pomagacima..strasni su! Odobreno iveli
 
mrwa22250
 Hvala kolege,upravo ti pomagaci,ako se tako mogu nazvati jer u stvari oni igraju glavnu ulogu,cine ovaj lov toliko atraktivnimmarka
Upravo ljubav prema psima je i zasluzna sto sam poceo da lovim i ne bih mogao da zamislim lov bez njih.Koliko samo poznanstava pa i pravih prijateljstava sam ostvario zahvaljujuci psima,a na primeru Darka i kolege lovac-80 vidim da nisam usamljen slucaj.Dug je put od malenog steneta do lovackog saputnika i ma koliko trnovit bio,ako smo pravili prave korake na kraju nas ceka uzivanje.Sa matorim Ozzy-jem sam ispisao 9-tu sezonu i imam gomilu lepih uspomena ali ovaj malac je nesto posebno.Toliku privrzenost jos od steneta nisam video.
Juce na povratku iz lova,dok smo prolazili pored starog ribnjaka,prelazimo branu i on dize nos,odlazi desno niz kanal i zakuca marku.Prilazi kolega i pita da realizuje,rekoh hajde,ja sam se nalovio.Dodje do Aresa i komanduje,napred mali.U tom momentu pas se okrece prema njemu,pogleda na drugu stranu i kad je video da sam ja daleko,napusti marku i dodje kod mene,a ja ne mogu da verujem.Vracam se sa njim i on staje,ovaj put malo dalje niz kanal,komanda daj i dize koku koju kolega rusi a malisa je donosi i predaje.Iako mu je ljubav za lovom u genima vec generacijama,za njega lov postoji samo ako sam i ja ukljucen,u protivnom to za njega nije lov.Obozava moju decu i oni njega,ali do momenta dok se ja ne pojavim,a onda svi oni prestaju da postoje.Tako se ponasa i Bebarina Granda,majka njegova koja je pored ostalog i to na njega prenela.
Da mu Bog da zdravlja pa da uzivamo i u godinama koje dolazePas
Dobar pogled fazandzije-sneg ponovo pada pa bi valjalo hranilice proveriti i po potrebi dopunitiOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Macvanski lovac
 Sta reci za takav dogadjaj,nismo ni svesni koliko nas psi vole,Mrwa,ocigledno da imas jednog pravog psa,zdrav,normalan,koji ume da koristi mozak,to je osnova svega sto je potrebno za dobrog lovackog psa,ali i clana porodice....cestitke Bravo 2
Rodjen da budem lovac
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,395 posete www.srbijalov.com