Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Fazana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Fazana
tomo vrbas
 Kod nas slepci doneli odluku da se 01.10.pocne lov fazana koje smo pustali pre mesec dana "navodno" od 16 nedelja sad su jos uvek jadni nisu operjali i jos im glave bele nisu dobili boju jbm ti i upravu i drustvo jeste da necu moci da idem u lov ali opet kao da su maloumni mada ne da su maloumi nego su retardirano malumni.Samo neznam koji retard je doneo odluku da lov moze da pocne i 01.10. onaj stari zakon kada je lov pocinjao 15.10. je bio zakon ovo sada svaka budala donosi odluke kao mu se cefne skupi dvoje,troje istomisljenika iz upravnog odbora i automatski povedu maso za sobom u ponor!
 
dzudzubajac
 Pre dve godine prvih par izlazaka bilo još toplo u oktobru, kukuruz nije bio skinut,... Dva-tri izlaska fazana nisam ni video a i ljudi i psi lipsali.
Ove godine se kod nas lov otvara 22.10. - svi pitaju što tako kasno, a biće 14-15 izlazaka.
Ako kažeš da fazana ima malo i da ga ne treba loviti, biće haos, pa kako da se ne lovi fazan, to znači da se ne gazduje kako treba, uaaa lopovi.
Ako pustiš da se lovi i nadomestiš fazanima iz volijere, onda ne valja stručna služba...

Nije problem ni uprava ni stručna služba ni običan lovac, problem je naš mentalitet, stav da bi radije danas vrapca nego dogodine slona, problem je opšti sunovrat morala, časti a i pameti. A svake godine tonemo sve dublje i dublje i sve će biti teže i teže da se vratimo na (pozitivnu) nulu.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
DamirKS
 Kod nas se uvek pocinjalo prve nedelje novembra, ne znam sto toliko rano otvaraju kod vas...
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
tomo vrbas
 Ako kazem razlog mnogi nece verovati ali kod nas se pocinje lov da se uhvate kukuruzi dok nisu pokoseni da bi se mogle srne tuci,a da ih niko ne vidi jer kad se ogoli atar onda su sve grupe skoncentrisane i primorane da love uz obalu kanala pa je krivolov nemoguc ili bar malo otezaniji!E to je razlog kod nas inace vecina upravnog odbora su bas ti likovo koji samo misle na lopovluk i cim dodje jedan posten odma ga bombarduju toliko i napadaju da covek sam napusti upravni odbor.
 
AcaNik
 И код нас тек од 15.10 Sad
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
canis aureus
 Sezona je počela ...
Iako sam mišljenja da je trebalo još sačekati ali odluka je doneta ... i počela je.
Kukuruz je uglavnom skinut, ostao je samo onaj što je sušom uništen načisto. I, vegetacija je uglavnom takva. Uništena!
Sve ardale, sva strnjišta, svi kanali, sve remize, ... sve je popaljeno!! 80% lovišta izgleda kao posle erupcije vulkana. Užas.
Lovili smo bolji deo lovišta ...

Samo jutro nije izgledalo kao da će biti uspeha u lovu. Bez rose, vetar, a kasnije i prilična vrućina ...
Fazansku divljač još nismo unosili tako da su se lovili pravi divljaci fazan
Vremenski uslovi nisu išli na ruku tako da su se daleko izvlačili "na nogama" a i iskustvo divljaka je Odobreno
Primećeno je mnogo više koka nego petlova, odnos skoro 10:1 Oi , ali koke ne lovimo.
Dvadesetak komada je odstreljeno taman da se podmire svi učesnici ... uglavnom su svi imali priliku da pucaDu al bilo je i poprilično promašaja. Imao sam lovačku sreću da odstrelim dva prelepa petla ... pohvalio bih Krušik Specijal 3mm i 3,5mm jer je bio na visini zadatka( Bravo 2 kupujmo domaće)

Treće poluvreme je nastavljeno uz ručak, paprikaš od diBlje svinje, ... jelene, lavove, špricere, ... iveli 2


[xhide]ps. izvinjavam se onoj raji koja ove slike smatra pogrdno, ružno, morbidno,... njima mogu da pokažem drugu živuljku koju bi verovatno voleli/bili srećni da vide ... sem ako mi se žena ne naljuti što to pokazujem makar kak'ima Confused ena
Ups[/xhide]
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
moravac 1
 Bravo kolega...lepo otvaranjeKolce
srbija
 
ssekir75
 Bravo 2 а шта па фали овој слици? баш је како треба да буде.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
mrwa22250
 Cestitke CaniseBravo 2,lepi petlovi.
Sto se tice odnosa polova(ili sto bi rekli polnog odnosa),u divljoj populaciji zna i te kako da prevari,narocito kad su vremenski uslovi takvi kao sto si opisao.Psi imaju problema da lociraju divljac,a lukave reponje brisu nogom cim cuju da se lovci primicu.Izvlace se na netipicna mesta(brazde,razori,lenije...)pa se stvori utisak da je koka mnogo vise.Cak i da ih ima toliko vise=slatki problemi,jer gde ima dosta koka,ni petlova ne faliOdobreno

Sto se tice slika i ovih sto traze dlaku u jajetu da bi nas napadali,samo ime foruma govori ko je ovde dobrodosao,a ostali neka gledaju u tisini ili nek odyebu u sirokim skokovimaika
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
lovac junior
 zelim svim kolegama srecan polazak u lov,mirnu ruku i dobar pogled! Smile

mi sezonu otvaramo 15.10. kako svake godine,tako i ove.Uvek otvaramo 3.nedelje oktobra i lovimo 12.nedelja.Fazana najvise imamo iz prirodne reprodukcije.Jer pustamo veoma mali broj fazanskih petlova
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
kimi
 Drugi izlazak na fazana ove godine i dosta bolji uslovi ove nedelje nego prošle. Bar do doručka a od doručka opet vrućina i 'mlataranje' po lovištu.
Prvi deo lova kao u priči, pršti na sve strane, više koka (koje ne lovimo u ovom delu terena ) nego petlova i mnogo promašaja ali dobro bar su svi imali priliku da pucaju. Za doručkom sumiramo: nas 10 a 9 odstreljenih petlova, ima svega i repatih matorana a boga mi i kusavih petlića ali to je stvar lične procene ili možda loše procene. Naravno pošto nam fali jedan petao nastavljamo posle obilnog doručka. Težak teren, jaka vegetacija, puni stomaci i za razliku od jutarnje možda i prevelike rose sada smo mokri ali od znoja. Nedostatak vlage nas tera da pregazimo za tok jednog petla maltene isto terena koliko i za prethodnih 9.
Sve u svemu dosta bolje nego prve nedelje kada je bilo potpuno odsustvo vlage.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
mrwa22250
 Opet nesto tanko sa upisima,a mnoga lovista krenula od 01.10.Da li je situacija toliko losa ili je nesto drugo u pitanju???
Na vecerasnjoj sednici UO doneta odluka da otvorimo u nedelju i da lov traje do kraja januaraConfused.
I pored odlicne brojnosti,ne mogu da se ne zapitam koliko je to pametno,obzirom da ce se loviti iskljucivo divlji fazan,a to je ipak 16 izlazaka.Doneta i odluka da se jos uvek dronjavi pilici puste sutra u 13 00hShock.Dakle radni dan u jedan popodne,pa vec vidim kakav ce biti odziv jer ko god da radi ne moze da prisustvuje.Naravno od prstenovanja nema nista pa cemo i dogodine prihraniti lisice sa cca300 000 dinara,malo li je.O satnici pustanja mogu reci da je najgora moguca i da ce veliki broj ptica napustiti mesto ispustanja u tih 5 sati koliko im ostaje do mraka.Naviknuti na zivot u jatu,bez prekida ce se dozivati do samog mraka,pa ce i predatori biti blagovremeno obavesteni o postavljenom svedskom stolu.
Naravno da niko nije pripremio teren,jer je odluka o pustanju doneta danas za sutra,ali izgleda da to tako treba.U buduce pustam samo prazne upise i opet se iz potpisa moze izvuci sustina.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kimi
 Za prvu nedelju lova nema šta da se piše. Odsustvo vlage i rose su učinili taj prvi izlazak tumaranjem po lovištu i ono što bi trebalo da bude najlepši deo lova a to je rad kerova je izostalo. Bilo je nekih nasumičnih podizanja i par 'zabadanja' marki posle čega je divljač najčešće poletala 30-40 m dalje. Ovo je moje iskustvo iz dela terena gde nije bilo ispuštanja volijerskih fazana.
Sledeće nedelje će u terenu biti barem 80% lovaca jer će velika većina otvoriti lov(ako već nisu) i moj savet svima je da ne žure sa doručkom već da iskoriste rosu maksimalno. Gledajući vremensku prognozu ni sledeći vikend neće biti pogodan za lov tj biće mnogo vruće za ovo doba godine. Takođe preporučujem bajerov aspirin od 500mg protiv upale(ili neku drugu vrstu dopinga) je je vegetacija jaka a forma obzirom na početak lova slaba.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
lovac junior
 Uf,dosao je i ovaj dan,moja prva nedelja lova sa puskom,a punih 5 godina sam setao za lovcima,napokon sam docekao! Svim kolegama dobar pogled i mirna ruka!
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
sasaruma
 Kolega,dobar pogled i mnogo sreće u prvom lovusrbijalov
 
lovac junior
 Hvala kolega!


Prva nedelja lova ove sezone i prva moja nedelja lova je prosla za mene fantasticno,fazana je bilo dosta,jutro puno rose,hladovina,milina za lov,markira mi pas,odstreljujem prvog petla,posle toga je sledilo lovacko krstenje,ubrzo posle toga odstreljujem i drugog,a pred sam kraj i 3. Moj Cezar i ako bez kondicije i sa kljakavom 1 nogom danas ceo dan radi punom parom,odusevio me i ne mogu da ga ne pohvalim.Dosta fazana podignuto,ali dosta i promaseno.Dan zavrsavamo sa 4 petla,falila su jos 3 da bi cela grupa bila popunjena,ali svi su imali sansu da pucaju,sto je najbitnije
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
DakiNS
 Juniore čestitke na prvom ulovu , i dobar pogled ubuduće.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 Cestitke Juniore,jos mnogo ovakvih lovova zelim i tebi i tvom vernom pomocnikuOdobreno


I kod mene kao sto sam vec najavio ELDORADOVebanje I pored nesnosne vrucine,svi po petla do dorucka uz podignutih 50-60 ptica za nepuna dva sata lova(ostatak dana popravljali i punili hranilice koje nismo stigli ranije).Dosta neoperjalih ptica,a svi sem jednog odstreljeni bili su ovogodisnji petlovi i svi u full size-u(prvo leglo izuzetno uspesno).Isli smo samo periferijom revira,a divljac se dizala iz kukuruza koga ima jos dosta neobranog.I pored malo predjenog terena,svi smo imali po 2-3 sanse na zeca koga i ove godine ne lovimo(sto je po meni ispravna odluka)jer se polako vraca na brojnost od pre desetak godina.Tek zeceva ima raznoraznih velicina,a na kraju pred selom podize se sa suncokretista jedan ne veci od dve stisnute pesnice.
Ocekujem,kako se kukuruz bude skidao i temperatura padala,da ce lovovi biti sve bolji i sada je vec izvesno da nas ceka izuzetna sezona na fazana koja ce trajati do kraja januara.
P.S.Po povratku sam sa Aresa skinuo 31 krpelja(samo jedan se zakacio)i to je jedino pokvarilo utisak.Ima ove gamadi sve vise svake sezone pa savetujem oprez svim kolegama i detaljan pregled posle svakog lova uz naravno neku od zastita(mada ja u sve njih zajedno nemam ni malo poverenja).
Dobar pogled fazandzijeOdobreno
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Znajući teren kod tebe Mrwa dođe mi da plačem kad se setim terena u ovom delu Bačke. Rekao sam ti već davno da ste ostali jedna od poslednjih oaza nekadašnje Vojvodine , ispresecane remizama . Trud a i uživanje (koliko god malo bilo) oko odstrela štetočina višestruko se isplatio , da kad bi imao mogućnosti potrpao bih sve UO i preCednike LU u bus i natreao da malo razgledaju kako treba da izgeda jedno lovište.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
lovac junior
 Hvala kolege Smile

Krpelja sam i ja primetio dosta,ali ih resavam uspesno ektanolom,cim dodjem kuci detaljno isprskam psa.

A sto se zeca tice,juce smo samo jednog videli
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,226,928 posete www.srbijalov.com