Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Fazana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Fazana
mrwa22250
 Mi se po nemilom vetru ispromasivali za medalju.Fazani se izvlacili nogom i bili izuzetno teski za realizaciju,a i ono sto je Ares uspeo da blokira mi smo nekako uspevali da promasimo.Brojnost fazana veoma dobra,a za polovican uspeh grupe pored promasaja zasluzno i nevreme koje nas je primoralo da ranije zavrsimo.
Idemo dalje,najlepse tek predstoji kad zazimi,a ovaj,sada sa pune 4 godine slobodno mogu reci majstor za fazane,obeceva nam bericetnu sezonu.Ovde na slici u marci na petla koga ispratismo ko VojvoduJaooo
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
mrwa22250
 I naravno posto ovo g.ovno opet nece da ubaci sliku,ubuduce samo suvi izvestaji sa terena.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
kimi
 Kod nas i dalje puno polje kukuruza. Ništa mi nije jasno, pojedini su skinuli kukuruz još u septembru.U nedelju sam terao kanal sa kolegom, on jednu ja drugu stranu a sa obe strane kanala kukuruz. Naiđem na deo fale tri reda kukuruza u dužini od jedno 80-100m i na 30-40 m ispred mene iz kanala u kukuruz ode 2 koke nogom.
I pored kukuruza u kojem je sigurno dobar deo divljači čini mi se da je manje fazanske divljači nego prošle godine.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
darkon
 Suša je učinila svoje, i ove godina svakako nema fazana kao u dobrim godinama, ali opet i nije tako loše, kako sam se nadao da će biti...
A opet, zeca ima ove godine više nego prethodnih, dosta mladih, sitnih zečeva ima, ali je i teren pretežak, pa se teže i lovi...


Evo snimaka iz nekih prethodnih lovova na fazana.

https://www.youtu...eTidvNLC54

 
lovac junior
 Moram da se ponovim,jer meni Sapa do sad najvise lici na Agu po radu i stilu...ako ovako nastavi bice bolji od tate! Smile
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
mrwa22250
 

lovac junior kaže:

...ako ovako nastavi bice bolji od tate! Smile

To i jeste poenta dobrog parenja,dobiti iste ili bolje pse i samo u tom slucaju mozemo reci da je kombinacija uspela.

Danasnji lov izuzetno uspesan i u prvih sat vremena svi smo imali po petla.Posle dorucka jos dva i jedna krajnje neobicna situacija.Kolega rusi petla i ovaj pogodjen samo u krilo odlazi nogom.Njegov vizlan se ne snalazi bas najbolje i ja idem okolo na most i prelazim reku da pripomognem.E tu krecu slatke muke,kako god krene neki trag,na kraju istog skace zec i tako ravno 8 puta na parceli(kukuruzistu)od nepunih 2ha.U takvoj sumi mirisa,nastreljeni fazan ostaje da propada u lovistu sto me veoma razljutilo,ali me brojnost zeca pozitivno iznenadila.Primecivao sam da ga ima ali toliko nisam mogao da verujem.
Glavna uloga danas opet ovaj moj delija kome se po povratku sa porodiljskog pridruzila i Goga.Tandem za pozeleti jos kad kerusa malo nabaci kondicije bice veselo.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
AcaNik
 И код нас зечеви само искачу. Дуго година их нисмо подизали у оволиком броју. Дефинитивно им се бројност поправила.
Данашњи лов је био један од бољих иако је било претопло за ово доба године. Ерос на висини задатка и у пару са НОД мора да буду намирени сви Smile
Четири петла сам оборио данас пред њиме. Једнога је морао он да придави.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
lovac junior
 Mrwo slazem se sa tobom!


Ljudi danas nikad bolji dan za lov.Prvo jutro sa mrazem.Krecemo dobar teren da lovimo,u pocetku nista,onda mi Cezar maestralno markira 4 puta i sve 4 koke i petao mi se dize iza ledja ,ne pucam zbog kolege.Provlacim se kroz obalu,polece mi petao ispred Cezara kojeg nisam ni video i rusim ga,ubrzo opet marka na koku,pa marka na petla kojeg masam sramno. I onda marka od 10min,ranjavam petla u krilo i kolegin pas ga uhvati,naravno dao sam petla.Imao sam posle toga jos par losijih prilika i zicer na zeca,opet promasaj,ali sam se zainatio i uspem da pronadjem drugog kojeg odsteljujem,dobra zecina.Lov zavrsio sa 2 odstreljena petla i zecom,prezadovoljan,narocito Cezarovim radom koji me danas odusevio radom i dao mi velik broj sansi
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
AcaNik
 један од данашњих.

image.ibb.co/co4vxb/20171105_103854.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Djurovic Djordje
 Kod mene druga nedelja lova. Dan katastrofa, magla, mnogo vlage. Odstrelio sam jednog petla, zeca nisam video, a ovo nam je druga nedelja. Ukupno smo podigli 3-4 petla i 2 koke, to je i najveci problem sto nema koka, a ne lovi se kod nas, presli smo oko 8km. Velika vegetacija, teren nam je katastofa zarastao za lov. Ozbiljno razmisljam o promeni LD.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
mrwa22250
 Jos jedan odlican lov.Iako malobrojni zahvaljujuci Aresu i Gogi,namireni odmah posle dorucka.Podignuto preko 60kom fazanske divljaci,a i dalje gazimo samo obodni deo revira(sredinu hranimo i cuvamo za decembar i januar).Kerovi su tako dobro odradili da nebi bilo zamerki cak i da je odstrel izostao.
Dobar pogled.

Moj odstrel do dorucka,naknadno izginu jos jedan.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
mrwa22250
 Ovaj dvojac je kriv za uspesne lovove u poslednje tri sezone,a tri steneta ostaju u grupi da se obezbedimo za godine koje dolaze.
mrwa22250 priložio:
ares_i_goga_pauza_1.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
lovac junior
 Zasto ovde niko nista ne piseConfused gostovao sam juce kod drugara,lovio se zec i fazan, omasim zeca rano ujutru.Ali bilo ga je nikad vise,odstreljeno 5 komada,promaseno 3-4. Imao sam 3 petla zahvaljujuci Cezaru 2,radio je dobro,ali je postao bezobrazan i nije hteo da me slusa u par navrata...morace na prevaspitavanje. Valjda ga ponelo mnogo mirisa ili sta vec i grabio je teren sto vise
Kinologija ZivioRodjoTri prsta 2
Elmermarkafazan
 
Djurovic Djordje
 Vise nemam sta da pisem, raspad sistema, divljaci nema. Dan idealan za lov a podigli 4 pevca i 3 koke na prostoru od 5-6km. Zec kao da ne postoji. Odstreljen jedan pevac, ali to je totalno nebitno kad nema divljaci uopste. Ne cistimo teren od predatora i zato je tako, a kao pojedinac ne mogu da dobijem dozvolu za lisicu mora grupa.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
tomo vrbas
 Sta da se pise kada je u vecini lovista situacija porazavajuca ja sam juce uspeo da odstrelim dva petla znaci prvi ulovi ove lovne sezone,a krenuli smo 01.10. glavnu lovnu sezonu.I da napomene odstrelili smo svega tri fazanska petla nas 7 zeca isto jako slabo videli.
 
ssekir75
 чујем у суботу да су и нишлије у прошлу недељу катастрофа прошли.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Macvanski lovac
 Ima fazana,kod nas mnogo vise nego prethodnih godina i to bas primetno,nije pisanje na forumu merilo,ja se nisam prijavljivao nekoliko meseci....prvih nedelja smo imali situacije da polece po nekoliko petlova sa istog mesta,jesu to mladi,ovogodisnji,ali su divljaci,lepo odgajeni
Rodjen da budem lovac
 
SharpShooterSer
 Kao i kolega Djordje, moram primetiti da divljaci ima slabije, pogotovo zeca, sto je posledica totalne ne kontrole brojnosti predatora na terenima gde lovimo - sto lisice, sto pasa lutalica. Ako se ovako nastavi, dzaba bacamo pare
M48 - 8x57
Browning XPR 243 - Leupold VX-3 3.5-10x50
K98 - 6.5x47 Lapua - Vortex Golden Eagle 15-60x52
CZ527 .223 - Hawke 6-24x56
Browning 425 20/76 cal.
Suhl 127 - 12 cal.
Uherski Brod 585-06 mod 2 16 cal.
AR15 22lr - Falcon 18+ 4-18x44
 
tomo vrbas
 Danas smo imali nagradni lov fazana u kojem ucestvuju samo oni lovci koji idu na prebrojavanje divljaci!Lovnik i ja smo imali najvise srece na doceku!

fotkica.com/thumbs3/1_tmb_50367657_IMG-e6b8790c70465844f73a3a1e18a4b31e-V.jpg
fotkica.com/thumbs3/1_tmb_50367657_IMG-b4b3a69f3b54f2f09d2655d47e34d367-V.jpg

Na drugoj slici smo otac i ja!
Inace lovio se fazanski petao,a odsteljeni su sakalica i lisica i to lovnik sakalicu,a ja lisicu i obadvoje su toliko teski za ne poverovati inace u toj sumi je proletos pusteno oko 200kom petlova i koki i danas nas 30 nismo mogli da se podmirimo bilo svega 5 ili 6 petlova ulovljeno!
 
rk
 Ima li svrhe puštati 200 petlova i koka par meseci pre sezone
RK
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,943 posete www.srbijalov.com