Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Fazana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Fazana
Podunavac
 Prvo bi želeo da čestitam ostalim kolegama na odstrelima i lovu. Za Mrwu jedno pitanje. Jel' to isti onaj ker koga si hteo da eutanaziraš kada smo u avgustu bili kod tebe u lovu na prepelice?Grin
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 

mrwa22250 kaže:
Posto je i na SOLMS-u i kasnije na jednom ispitu na vodi bilo problema sa predajom aporta,posvetio sam tom delu obuke dosta vremena i rezultatom sam vise nego zadovoljan.
Ovde je sa petlom koga je trazio 20+min.I pored toga sto je bio umoran i mokar nije ni pomislio da ga ispusti pre komandeBravo 2


Lepo sam mu tada rekao da je pas prva liga i da samo treba smirenijeg gazdu.Odobreno
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
mrwa22250
 

Podunavac kaže:
Prvo bi želeo da čestitam ostalim kolegama na odstrelima i lovu. Za Mrwu jedno pitanje. Jel' to isti onaj ker koga si hteo da eutanaziraš kada smo u avgustu bili kod tebe u lovu na prepelice?Grin

Danas moze zayebancija na kilo na moj racunGrin,da to je taj malisa.Nije on bio toliko los ni letos ali kad je poceo da odlazi iz ruke i da divlja,vezao sam ga za njegovo dobro jer mi malko kratak fitilj.Sad sam u procesu skidanja sa pljuga(moram menjati avatar)pa malisa racuna,bolje da ja slusam,nego da me ovaj loodak spopadaSmeko
I ja se pridruzujem cestitkama narocito ekipi iz Nestina.Dobri rezultati brojnosti fazanske divljaci potvrdjuju teoriju da redukcijom brojnosti predatora cinimo veliki korak ka bogatijem lovistuOdobreno.
mrwa22250 priložio:
3265druzenje_nestin14_014_1.jpg

Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 Kolega mb-bb je već sve rekao. Kod mene (i njega) u društvu danas je bilo otvorenje lova. Velika pažnja posvećena bezbednosti u lovu. LD nabavilo obeležavajuće prsluke za sve svoje članove sa imenom i amblemom LD, koji su danas podeljeni pre početka lova. Problem se pokazao sa gostima jer su mnoga društva odabrala današnji datum za otvorenje. Dan prelep, topao sa malo vetra, vedar i sunčan. Odstreljeno je osam petlova i osam zečeva, od čega je kolega mb-bb odstrelio dva. Ja sam odstrelio jednog petla i još dva promašio. Za prvoga mi nije bilo čudno jer je došao visoko i iz pravca sunca, pa nisam mogao dobro da vidim šta je i sumnjao sam da je koka, pa sam kasno pucao. Drugi je pao kao pokošen prvim metkom, onako školski. A trećeg mi ni sada nije jasno kako sam omašio. Petao se diže iz kanala na 30-ak metara od mene, pucam dva puta i ništa. Nije da se branim ali već dve sezone imam problem sa izborom municije jer ne mogu da nađem onu koju sam koristio zadnjih 5 godina, pa onda šaram i menjam što se odražava i na pogotke. Inače je danas bilo dosta promašaja. Dizalo se dosta divljači i skoro svi učesnici lova su imali priliku da pucaju, a neki i više puta. Divljači vidljivo više nego prošle sezone, pogotovo fazanskog petla. Posle lova lepo druženje sa kolegama. Evo i nekoliko slika.

Polazak ispred lovačkog doma i sedanje u konjske zaprege.
i61.tinypic.com/2hd8daa.jpg

Kolega mb-bb sa prvim odstreljenim zecom.
i58.tinypic.com/34h86jo.jpg

i61.tinypic.com/hsj6h4.jpg

Ispred lovačkog doma sa odstreljenom divljači.
i58.tinypic.com/2mwea7a.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
golf071
 Svaka cast kolege.Bravo 2iveli
Novine
 
golf071
 Svaka cast kolege.Bravo 2iveli Jedva cekam da i kod nas krene,ako bog da sledece nedelje.
Novine
 
golf071
 Svaka cast Milane.Odobrenoiveli
Novine
 
mb-bb
 

golf071 kaže:
Svaka cast Milane.Odobrenoiveli


Kolega iveli
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
Sniper Hunter
 Kolege čestitam na dobrom lovu i druženjuiveli
 
Tomash
 Cestitke kolegama za lov i odetrele!

I kod mene danas otvoren lov na fazana.
Posto je ove godine zatvoren lov na zeca, mesari nisu isli u lov, tako da su bile tri grupe pravih lovaca.

Moja grupa prilicno nahebala, isli neki teren uz prugu, u prvih 15 minuta kolega spazi fazana na nekom stajnjaku kako se sunca, potrcimo tamo, on bio brzi, masa ga dva puta, fazan na mene, ja da se namestim da pucam, upadam u sklad, i dum nebu pod oblake.

Sve vreme smo bili u nekoj maglustini, do kraja dana nismo vise videli ni podigli ni jednog jedinog fazana. Teren koji smo lovili je u podnozju planine, magla neka krupna, kao vodeni prah neki, za pola sata smo svi sa sve kerovima bili mokri ko da smo u Drinu upali.

Druge dve grupe lovile atar, nije bilo magle, imali prilika puno, pucali preko 30 puta, ispromasivali se, oborili 2 petla, ali su imali extra zanimljiv lov.

Moj poenter Meda, prvi njegov lov...
Do dorucka, haos i katastrofa, iako poslusan ko na dugme, kad je osetio loviste, uhvatio ga prostor, i lovi sam za sebe, isao mi daleko, na pucanj se ne plasi, vec ide prema pucnju. Vabim ga ja, vabim na jednim uvratinama, nista on... Nema kera, joj kako cu zeni kuci na oci bez kera. Opalim ja dva komada u vazduh, eto njega odma na uvratinama. Tu meni prekipi i odvalim ga od batina, strasnih batina...

Tu i pistaljku izgubim.
Posle ostatak dana ker bio ko sat, bez pistaljke sam ga drzao na distanci, ker poslusan, a trcao je punim tempom ceo dan. Posle dorucka svi kerovi lipsali, idu uz nogu, ovaj moj je odradio za celu grupu. Od dzukele do kera, samo su ga batine delile.
Od bruke i sramote do ponosa.

Sledeci lov, nova pistaljka, novi teren, valjda ce biti nesto i od njega a i od mene...
 
ssekir75
 наравоученије: батина је из раја изашла ;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DakiNS
 Mislim da baš i nije tako. Pas mlad pun snage , nije mnogo istrčavan. Temparament dobar , prvi lov , a poznat je način rada poentera. da je pušten petnaestak minuta da se istrči batine ne bi bile potrebne.Stari
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Vuja
 Kolege da li je se nekom desilo da sada podigne fazance koje jedva ima naznaka da je fazan? Ovo sam prvi put za 10 godina lova video.
 
MMilos
 Evo da se i ja pohvalim. Nemam slika, nisam imao kad da slikam, jer je divljači bilo kao nikad.
Dve grupe, nas 7, do 9 sati svi podmireni. Doručkovali u staroj kući od drugara, gde inače stalno pravimo pauzu, i okrenuli nazad kući. Bio kuće pre 11h.
Kišna godina je učinila svoje, i brojnost je očigledno veća, što je super, jer miriše na lepu lovnu godinu.
Imalo je i zeca, naša grupa od 4 lovca je videla 5 komada, od toga dva mlada.
Jednog od tih mladih je markirao moj NKD, koji je juče odradio fantastično.
Marki nije bilo puno, možda 2 ili 3, jer su se fazani dizali kao ludi na daleko i sami od sebe, ali je zato aportirao skoro sve odstreljene fazane u grupi.
Na kraju je i jednog za kojeg smo mislili da je izgubljen izvadio iz neviđenog šipražja.
Star je 5 godina, i kako će uskoro postati otac po drugi put, moraću da ostavim štene sebi, jer je stvarno fantastičan...ne znam da li sam ga dozvao par puta i to jutros, kada smo krenuli...sve vreme je bio na 20 - 30 metara.

Inače i nas je magla pratila celo jutro, tek oko 9 se počela razilaziti.
Ja sam bio mokar kao vidra, jer sam obukao letnje pantalone, a nogavice zaboravio...Angry

Sve u svemu prelepo provedeno nedeljno jutro, i jedva čekam sledeće.
Dobar pogled.
Odobreno
 
nidzamotocross
 Čestitke svima. Bravo 2

Tomash, poenter kao i seter traži mnogo i često istrčavanja da bi bio mirniji u lovu. Kod mog setera sam ja oguglao na to, po Dakijevom savetu, uvek ga pustim da se izdivlja dobro, pa onda tek tad krećem. Ti bar možeš da ga vratiš nekako, ja sam osuđen da ga čekam dok se izdivlja, a onda tek možemo da krenemo u pravi lov. Takav je Englez, željan galopa. Smile
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
sheytan
 

DakiNS kaže:
Mislim da baš i nije tako. Pas mlad pun snage , nije mnogo istrčavan. Temparament dobar , prvi lov , a poznat je način rada poentera. da je pušten petnaestak minuta da se istrči batine ne bi bile potrebne.Stari


Šta je interesantno - kad se psu stavi teletakt, NE MORA ni da se pušta da se istrči. Taman će sačuvati to snage za kasnije. Odobreno

Da me ne shvate pogrešno kolege koje nisu koristile spravu - psa koji je naučio šta je to teletakt IZUZETNO RETKO je potrebno njime kažnjavati, tj. u 99.9% slučajeva dovoljna je opomena zvukom ili vibracijom(kako koji uređaj šta od toga ima)... Ne znam za nekoliko godina da li sam UKUPNO 10x u ataru kaznio psa time. Moje isqstvo, naravno, a verujem da ni kod drugih korisnika nije puno drugačije! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ssekir75
 

Vuja kaže:
Kolege da li je se nekom desilo da sada podigne fazance koje jedva ima naznaka da je fazan? Ovo sam prvi put za 10 godina lova video.
meni,al dok smo isli na prepelice;)
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AcaNik
 Што рече ђаволчић једном док је мене убеђивао да пробам ту чудну справу: са Телетактом пас многооо боље чује!
Smile
Није за свакога телетакт и он не служи да се њиме лече комплекси!
 
MMilos
 

ssekir75 kaže:

Vuja kaže:
Kolege da li je se nekom desilo da sada podigne fazance koje jedva ima naznaka da je fazan? Ovo sam prvi put za 10 godina lova video.
meni,al dok smo isli na prepelice;)


Ja sam juče pustio dva takva sa mušice...grehota pucati.
Puno ima mladih fazana...Od one magle, juče do 7.30 su pevali sa drveća Smile
 
lovacsajuga
 Kolege pozdrav i sve cestitke na odstrelima, a najveci uspeh je sto ( bar za sada) nije bilo povreda!!
Lepa desavanja u mnogim lovistima,bar po pisanju ovde na nasem forumu.
Nadam se da ce tako biti i u nasem LU Mali Jastrebac Merošina gde sezona lova zeca i fazana pocinje 26.10.2014.
Do tada dobar pogled!!
Dejan
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,246,457 posete www.srbijalov.com