Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Fazana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Fazana
mrwa22250
 

DakiNS kaže:

Sve čekam prvi opis današnjeg lova, ali niko da se pojavi pa tako moram ja kao najmlađi.
Bili smo u lovu , neki smo ulovili , a neki nisu.HaHaHa

Najlepši ulov bio je osim pernatog plena , doručak , a posebno me se dojmila sarma koju ne znam kako da nazovem osim KING SIZE sa dimenzijama ali i sa ukusom . Hvala MrWa , Petre a posebno domaćici Mari.


Lep dan juce,ujutro dobar mraz(-7),vedro,lagan severni vetar.I pored idealnih uslova ridjicki fazani jos jednom pokazali da nisu lak plen,iako su seMapetovcinamirili(cisti useriGrin).Tmash i ja nismo imali ulov,a bilo je sansi.....Chut
Ogromna razlika izmedju lova divljeg fazana i onog iz cegera najprimetnija je bila kod pasa,pa se Tomashev Meda iako uporan do kraja jako tesko snalazio u raspetljavanju tragova koje su bezeci nogom kroz trsku i parloge ostavljale i koke a posebno petlovi.Bilo je marki,kulea po 300-400m,ali je falilo malo koncentracije jer je zayebancije bilo na svakom koraku.
Kad smo odmakli nekih dva km od sela,setim se da je u autu ostao hleb i voda za celu grupuJaooo,ali moj Petar priskace u pomoc i vraca se nazad,tovari zaboravljeno i stize nas taman do dorucka,mada mu je dusha bila u nosuBravo 2KissNagledali se srnece divljaci,uzivali u pogledu na zicu na granici,dobro zamezili,pa jos jedan krug uzivancije.Moj matori Ozzy i Dakijeva Aka iako vremesni nisu zaostajali za ostalim psima,a glavne uloge prepustili Aresu i Gogi,kuji mog grupovodje Mede,za koju je prava steta sto nije dala potomstvo.
Kad se sve sabere i oduzme lep dan proveden sa dragim ljudima,a ako im je bilo upola lepo kao meni,zadatak izvrsen.
P.S.hranilista prazna pa je pao dogovor da ovih dana dopunimo i popravimo oronula,a obzirom da su vidjene 3 lisice u sred bela dana mogli bi iz"uprave"ponovo aktivirati dozvole za cekanje.
Dobar pogled.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
mrwa22250
 

Podunavac kaže:

Ево и од мене један данас.


Lep petao zemaraOdobreno,svaka cast.Kakvi su sad utisci kad je letina skinuta?
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 

mrwa22250 kaže:





Lep dan juce,ujutro dobar mraz(-7),vedro,lagan severni vetar.I pored idealnih uslova ridjicki fazani jos jednom pokazali da nisu lak plen,iako su seMapetovcinamirili(cisti useriGrin).Tmash i ja nismo imali ulov,a bilo je sansi.....Chut


Šta reći , povredio sam koleno pa nastavio lov lenijom . Ostatak grupe terali neki parlog na 300-400 m od mene , podigli petla i ispratili ga sa 5-6 hitaca počasne paljbe , kao vojvodu. Elem prepoznao petao divljak pravog lovca (za razliku od onih amatera koji su gađali vazduh) i pravo ka meni , sleteo nekih 50 m i zavukao se u travu , došepam blizu njega gde je već kuja stajala u marki , ali petao matori prevejanac počeo da se na nogama izvlači kroz travu u kule pratnji moje kuje , kad je nestalo trave poleće , ali tek metar od tla kad se sreo sa krušikom i prilegao da odmori . Sad dal je user ili nešto drugo ali matori Lala i ja imadosmo po petla , iako je njegov tek izašao od berbera onako kusav.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Tomash
 

mrwa22250 kaže:

Lep dan juce,ujutro dobar mraz(-7),vedro,lagan severni vetar.I pored idealnih uslova ridjicki fazani jos jednom pokazali da nisu lak plen,iako su seMapetovcinamirili(cisti useriGrin).Tmash i ja nismo imali ulov,a bilo je sansi.....Chut
Ogromna razlika izmedju lova divljeg fazana i onog iz cegera najprimetnija je bila kod pasa,pa se Tomashev Meda iako uporan do kraja jako tesko snalazio u raspetljavanju tragova koje su bezeci nogom kroz trsku i parloge ostavljale i koke a posebno petlovi.Bilo je marki,kulea po 300-400m,ali je falilo malo koncentracije jer je zayebancije bilo na svakom koraku.
Kad smo odmakli nekih dva km od sela,setim se da je u autu ostao hleb i voda za celu grupuJaooo,ali moj Petar priskace u pomoc i vraca se nazad,tovari zaboravljeno i stize nas taman do dorucka,mada mu je dusha bila u nosuBravo 2KissNagledali se srnece divljaci,uzivali u pogledu na zicu na granici,dobro zamezili,pa jos jedan krug uzivancije.Moj matori Ozzy i Dakijeva Aka iako vremesni nisu zaostajali za ostalim psima,a glavne uloge prepustili Aresu i Gogi,kuji mog grupovodje Mede,za koju je prava steta sto nije dala potomstvo.
Kad se sve sabere i oduzme lep dan proveden sa dragim ljudima,a ako im je bilo upola lepo kao meni,zadatak izvrsen.
P.S.hranilista prazna pa je pao dogovor da ovih dana dopunimo i popravimo oronula,a obzirom da su vidjene 3 lisice u sred bela dana mogli bi iz"uprave"ponovo aktivirati dozvole za cekanje.
Dobar pogled.



Pehovi sa kafom i autom, učinili su da dođemo blago naelektrisani na početak lova.

Fazani Divljaci(sa fakultetskom diplomom) nas dočekali, grupa podeljenja, a bila su dva Mrwina kera i moj ker koji su proterali teren i podizali fazane na koje su pucali svi sem vlasnika kerova...

Ja sam tek na kraju lova imao šansu za pucanje, čist zicer i promašio...

Mrwa ni jednom nije imao čistu šansu, zezala nas ograda na granici gde ne smeš ni pušku okrenuti, a ne pucati...

Tako da smo nas dvojica ovoga puta bili kerovođe.
Moj ker je ovoga puta nešto naučio, a i ja sam otkrio neke njegove mane za koje nisam znao ni da postoje...

Stao u marku na bajat trag, pa kada je skontao da se oni izvlače...naučio i na to, ali onda ide za njima dok ne vrisne, bez obzira na komandu. Povijao srnu, uhvatio trag i nema pomoći...(na kraju sam opalio patron u oranje na drugu stranu, samo da ga zaustavim), imao je još neko takvog kera od nas ovde koji se poznajemo Smile

Mrwini kerovi sa druge strane, sa diplomom i naučeni na takve situacije...i sve u svemu, ko ne vodi kera u Riđicu imaće ostrel Smile
Mrwa dobar domaćin, sinčina za ponos, kao i ostatak njegove porodice, a kerovi doktori...

Lovište prelepo, samo ona ograda i naoružane patrole smetaju...

Srneće divljači...milina za oko i dušu, pojavili se i tragovi DS, izgleda da hranilice privlače sve? Samo napred Mrwo, a kad poželiš, (ako ne bude neke zabrane) povedi porodicu i Doktore u NS, bićeš drag gost uvek Odobreno
 
mb-bb
 Posto je kolega Podunavac okacio sliku sa zecevima u prvom djelu lova, do kraja me posluzila lovacka sreca sto se tice i fazana, dva ljepa pjetla jos odstrelio. Sad kako je skinutto kukuruz sva divljac se povukla u remize i, kanale tako da smo imali dosta prilika, bilo je i promašaja ali na kraju ipak jedan jako ljep lovni dan...
Evo i slika
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
mb-bb
 ..
Svaka budala ima svoju srecu u zivotu, a ja imam lov...
 
mrwa22250
 Bravo majstoriiveli

Cekamo da se javi jedan cika koji je vikao mooooj,cak i kad je Tomash promasio fazanaROFL.Izgleda da je opet rovit,ili mu se nesto nije dopaloConfusedSelja
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 

mrwa22250 kaže:

Podunavac kaže:

Ево и од мене један данас.


Lep petao zemaraOdobreno,svaka cast.Kakvi su sad utisci kad je letina skinuta?


Petlova ima solidno, ali mnogo manje od koka. Što reče kolega MB-BB povukli se u remize i kanale. Biće solidna sezona. Ali zato zeca imamo kao u priči.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Mogu da zamislim kakva je atmosfera i zaj..ancija bila u Riđici u nedelju. Ekipa odlična, sve sami zlo.ebi. Kad pogledaš ona dva matorca računaš oni niti mogu da jedu, niti piju, niti hodaju, a silom i da pričaju. Kad ono za.eb. Jedu kao gusenice, obrstiše sve živo. Imaju kiselinu kao Kareli, pojeli bi i bicikli. Grin Piju poprilično, premda se uvek vade da ne mogu i ne smeju. Prilično su i pokretni za svoje godine. A pričaju, ne zatvaraju. Jedan dobro i puca, a drugi odlično viče (mooojaaa). ROFL Ali ni ova dvojica mlađih ne zaostaju u zaj..anciji. Nego, gde su vam slike?
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 

Podunavac kaže:
. Nego, gde su vam slike?


Zato sam i rekao da se ceka matora drtina.On je bio Djenka ovaj putGrin.
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
DakiNS
 Uh al nas nafaliste. Daj malo da kudite , možda ćemo bolje izgledati.Grin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
klaja
 Drugari čestitke za odstrele i lepo druženje.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
DakiNS
 Žao mi što niko nema ugrađen kilometar sat jer smo lep komad prepešačili sve do 14 i 30. Danas ceo dan kuja leži i odmara, za devetogodišnju debelu bakicu to je velik napor. u Riđici je dobila i nadimak - MortadelaROFL Ali svejedno mortadela ili ne pošteno je odradila svoj deo posla. I mene ne boli grlo od dernjave, jer nisam morao ni jednu komandu da kažem a kamoli da vičem , za razliku od nekihGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
golf071
 Svaka čast momci.Bravo 2iveli
Novine
 
Tomash
 Eto opet me matori zloheb proziva za dernjavu zbog kera.

Inače bolje da ga vičem da se vrati kad pretera, nego da ga šutiram ne bi li krenuo u teren...
Bar se pred njim ostreljivalo (a neki smo i promašili)

Imaće i Deda temperament od kera koliko vidim...., pa ćemo i njega zvati nazad, ako da Bog, pa da lovimo sa podmlatkarom pa i da dedu malo podhebavamo za "Nazad"

Nema slika sa moje strane, na žalost, sve kada pogledaš, od cele priče i lova mene je zeznula ta ograda i nije mi bilo prijatno ni da slikam bilo šta, pa ni kera, kad uvek trojica iza žice idu na 20-ak m od tebe sa dugim cevima olučenim, pa te predaju na praćenje sledećoj ekipi, ko da si kriminalac neki.... A pušku paziš gde ćeš okrenuti, da ne daj Bože domaćinu ne napraviš neki problem, ćutiš i loviš kako možeš, i budeš dobar gost, a divljači ima kao u priči...

Mrwina grupa sačuvala srneću divljač u svom reviru.... za svaku pohvalu, ujutro se začudili kada sam ih pitao jel se lovi i DS, a posle doručka nabasali na tragove svinje.

Lovište kao iz bajke, i ta ograda i ne smeta toliko, samo što cev ne sme nikako prema ogradi, znači da prođe ova migrantska kriza, hebeš ogradu, da kad petao poleti okreneš pušku ka njemu, a da te niko ne drži na nišanu sve će biti ok....


Inače idealno stanište za DS, jedino da ne kreću odmah da je love, izgleda su i DS u Mrwinom reviru našle mir (a bogme i hranilice)...
 
DakiNS
 Hehehehe kao se odao a da ga nisam ni pomenuo.
!EyE
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Lala
 Prozivaju me da ništa nisam napisao za lov i druženje u Ridjici kod Mrwe - nisam stigao, imao sam lud ponedeljak, ali evo i mojih utisaka i par slika.
Meni je ovo bio drugi put da lovim u Ridjici fazana. Prethodni put sam bio pre dve godine, i to je bio moj poslednji lov sa Kastorom mojim, koji je par nedelja kasnije uginuo. Vratile su mi se slike neke, i bio sam malo 'kiseo', ali sa dobrom ekipom sve to prodje. I jedan od domaćina se se setio og kera pa me pitao za njega gde je, ostavio je Kastor dobar utisak kod svih koji su ga videli u radu...
No, Ridjica je i dalje dobro mesto za lov, ali kao i na drugim mestima, i ovde je došla moda uništavanja staništa divljači, možda ne toliko kao na drugim mestima, ali je i kod njih načeto itekako. Za samo dve godine lovište se toliko promenilo da ja nisam verovao šta vidim. Ima još uvek dobrih terena, ali to je drastično manje nego pre samo dve godine. O zaoravanju samih rubova kanala i uništenju remiza dovoljno smo pričali. Ono što je pre dve godine bio jedan lagani lov sa neverovatnim brojem divljači sada je postao prilično naporan lov, gde se moralo pešačiti tri puta više da bi se moglo loviti, premeštajući se od jedne do druge preostale remize. Lovci iz RIdjice imaju sreću da ih nema mnogo, malo je to mesto, pa su im preostala staništa fazana još uvek dovoljna.
Fazanske koke se ne pucaju, a ima ih zaista puno, dok je primetan nedostatak petlova. Neću preterati ako kažem da smo podigli jedno 70 koka, a svega desetak petlova, od kojih je realno za pucanje bilo 6-7, ostalo su profesionalni trkači i mufljuzi koji o istom trošku umeju da za'ebu i kera i lovca.
Momčina Petar, Mrwin sin, je što se mene tiče položio sa desetkom lovački ispit u delu koji se tiče kodeksa i ponašanja u lovu. Ništa više neću da kažem - Petar će, ako nastavi ovako, po znanju, shvatanju lova i po ponašanju prevazići ćaću. Imao je dobrog učitelja. Momčina i po!
Malo o lovu, učesnicima i kerovima: stvarno ona ograda duž granice i stalno prisustvo madjarske vojske ili policije duž same žice malo ume da nervira, naročito kad te neko stalno posmatra i prati (bukvalno) hodajući duž žice i prateći svaki pokret lovaca, a osmatračnice visoke su postavili na svakih 500 m odakle stalno gledaju dvogledom pa ti čik probaj da pucaš u tom pravcu, a fazani kao da znaju pa se čim se podignu odmah pravac prema Madjarskoj, pa plus kamere na stubovima... Meni je to dopeezdilo u jednom momentu pa sam im za inat počeo pevati i urlati iz sveg glasa 'Bože Pravde', a onda posle 15 minuta helikopter koji nadleće razapetu žicu celom dužinom, pa brundanje raznoraznih terenaca i kamiončina duž žice. Ono je čista paranoja.
Lovište je, kao što sam već rekao, jako dobro i dalje, ali nije ni nalik onome čega se ja sećam pre samo dve godine. I divljači ima manje nego ranije, ali to ne znači da je nema, samo kažem da se primeti pad brojnosti.
Onaj matori zloyeb Daki je načisto upropastio svoju kerušu. Ljudi, pa to na sve liči samo više na kera ne liči! Ja kerušu Aku njegovu znam od pre 5-6 godina, lepa kuja bila, a ovo sada liči bukvalno na bure sa nogama! Kad se dodaju godine, onda to više nije onaj ker, i Daki može da priča šta hoće i da tvrdi šta hoće - Aka sada samo tek na momenat pokaže ono što zna i što je ranije pokazivala svo vreme lova. Možda bi rigorozna dijeta za kera uz korišćenje stomak-eliminatora dala rezultat? Tomashev Meda nije ni sekunde mirovao, kakvu volju i temperament ima taj pas, čudo jedno, ali se vidi nedostatak iskustva u lovu na divljake, i od svih kerova je nedovoljno iskusni Meda napravio garant duplo veću kilometražu, ali je imao i rezultata, i jedan zaista loš potez kada je vukao jezivo brz kule barem 200 metara i praktično izbio petla, ne obazirući se na komandu (i mene je iznenadilo kako je tada ignorisao Tomasha, inače se na prvu pištaljku obavezno vraća, zaista odložljiv ker, šta mu bi, nemam pojma). Mrwin Ares je doktorirao lov, ker radi skoro bez greške (jaooooo Mrwane kad se setim kako si urlao i kako si mu pretio da ćeš ga pokloniti jer nije ni za šta i kako smo te Bejbi i ja smirivali), a matori Ozi je soler koji zna šta mu je posao, ali nije ni za prineti Aresu - moje lično mišljenje. Ja sam se švercovao bez kera, i zahvalan sam momcima koji su sa kerovima gazili i dizali divljač, pa sam imao odstrel.
Elem, bilo je i zezanja i dobrog druženja, bilo je odstrela, i svega što lov čini lepim. Naravno da se uvek više pamte promašaji nego pogodci, jel tako Tomash? Grin
Evo svega par slika:
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Tomash
 Što se tiiče matorog kera Mrwinog, njemu ništa ne fali...Normalno je da čula popuste posle 10 godina (sedamdeset ako ćemo pošteno u kerećim), ali i taj ker je trčao kao da ima 5 godina. Malo je nos oslabio, ali nije bez nosa kako Mrwa kaže. Ne može se porediti momčina i deda sa čulima, ali da deda ide kao momčina, vala ide. A i ta momčina od doktora...pa i njega je deda naučio kako se lovi. Mrwa greši što ga češće ne vodi u lov, jer njih dva odrađuju sav posao u lovu. Baš kada smo terali jednu dugačku zaparloženu njivu, deda je nepogrešivo pronalazio i dizao srne, ali zanimljivo je da to nisu radili ni Ares ni Meda, već je deda sva grla pronašao i podigao, tako da Mrwo ta priča o nosu ne pije vodu, ima on i nos...Dokle ga noge služe, ja bih ga vodio svake nedelje, a ide brate mili kao momak!
 
mrwa22250
 Odradjuje matori jos uvek dobar deo posla,narocito u gusto pokrivenom terenu ali sto se kvaliteta nosa tice u odnosu na Aresa dodje kao igracka.Kad sam ga izvodio na treninge sa Aresom zajedno,gde bi malac stao,matori je morao da napravi jos 7-8 koraka da uhvati miris.Daleko od toga da nema nosa ali....malisa je vrrrrlo zayeban po tom pitanju.Njegova zainteresovanost za srnecu divljac proistekla je iz potraga po krvi u letnjem lovu na srndaca gde me je zvao svako ko je ranio a nije pronasao.Od 8 pokusaja 7 uspesnih,a osmi put nas doveo do vode tri puta,a mi konji mislili da ide da se hladi jer je bilo vec podne i +30 u hladu.Nasao ga lik koji odrzava kanal-kosacicom posle 4-5dana tako da mozemo reci da je bio 100%uspesan bez ijednog treninga na krvnom tragu.
Jos jedna stvar je interesantna vezana za Ozzyja,a i to je ukapirao sam.Kad se kao sada fazan lovi uz kanale ili uske pojaseve trske,cim Ares stane u marku i krene kule,on odlazi sa strane 50-tak metara i blokira.Ako blokada nije uspela i divljac se izvukla dalje,cim Ares pridje on ponovo isto.Pre Aresa je to radio sa jednom kujom iz grupe i bili su odlican tandem.
E sad,zasto ga ne vodim svake nedelje.Danas je utorak a on jos uvek izlazi samo da pije vode i vrsi nuzdu jer je totalno prebijen od nedelje.Ne zna da se pristedi matora luda pa cu gledati sad u nedelju da ga odmorim.Svestan sam da se blizi kraj naseg ovozemaljskog druzenja pa kad ga vidim onako slomljenog oce srce da mi pukne.Za 10 godina svasta smo prosli zajedno.....uhhhh yebote,od ovoga moz se rikne!
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 Lalo jesi se pretrgo. Postavio dve slike sa druženja. Kao da se plaća postavljanje. Cicijo matora! ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,242,368 posete www.srbijalov.com