Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lov na Fazana


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lov na Fazana
tomo vrbas
 https://www.dodaj...fazan1.jpg

Evo ga vidi mu se zenica oka!
 
DakiNS
 Pokaza Tomo, inače meni je nekako najlakše da zamislim nos psa kao prednji nišan a uši kao zadnji, uvek ćeš znati u kojem je pravcu divljač.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 Ko da nišaniš petlarom.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
DakiNS
 Da tako nišaniš petlarom ništa ne bi odstrelio jer bi značilo da petlovi nisu zapeti , kad se zapnu ne vide se kad nišaniš.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
kimi
 Ha,ha,ha...zanimljivo, nisam znao!!
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
petarp016
 Sezona za sada na fazana fenomenalna,petlova dosta,a sto se tice municije,padali su u mojoj grupi i od krusika i od beloma i od rc-a i od rotweila,tako da samo dobar pogodak i pada sve,i u vatri a i bezali neki po zemlji sa svim municijama,kad god je bio dobar pogodak do lovackih daljina od 40m padala je ptica,jedina zamerka,meni licno 3 puta nije hteo da opali b&p tricolor,doduse patroni stari 6 god,ali cuvani u savrsenim uslovima,mozda takva serija sa nekom tvrdjom kapislom druga garnitura je radila super
Ruski top - IZ 27
 
ssekir75
 Cenzurisano ти врућину. поцркасмо и ми и керови. још не могу да се очитавим.

фазана доста, кока такође, али оно што је занимљиво зецОВа на свакој другој њиви.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
AcaNik
 Да, зечеви су се изгледа опоравили Smile
Баш је било превруће. Како је псима било то само они знају.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
Tomash
 Juče se u Petrovaradinu desilo nešto što još nisam do sada video u životu.

Fazan poleće iz šume ka Dunavu, nije pucan. Mislimo,ode on....., kad ono, sleće na vodu kao patka!!!

Ker (NOD) kreće prema njemu, prilično daleko, kako ga ker pristiže nizvodno, petao pokušava da se odbaci i poleti, ali ne uspeva mu, mlatara krilima i tu ga ščepava NOD i nizvodno iznosi na obalu. Dešavalo se do sada da na tom mestu isto tako poleti, pa sleti na usidrenu baržu, ili da preleti celi Dunav, ali ovo jok!
 
Lala
 

Tomash kaže:
Fazan poleće iz šume ka Dunavu, nije pucan. Mislimo,ode on....., kad ono, sleće na vodu kao patka!!!


Ima dve mogućnosti: prva je da je taj fazan bio ranjen, pa je precenio svoje mogućnosti u dužini preleta.
Druga mogućnost je da se radi o novoj vrsti zvanoj FAZAN RETARD koji u životu nije video vodu veću od pojilice, pa se zeznuo. Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Tomash
 Retard definitivno. Umislio da je patka. Ne znam kako je mislio da odskoči iz vode...
Do duše, nije mu bio loš plan. Da nismo imali kera koji hoće daleko da zapliva, on bi se iskobeljao nizvodno do šume, pa kada se osuši, opet bi bio u letnom stanju. Na njegovu žalost, NOD je bio u elementu.
 
AcaNik
 Леп дан. У почетку хладно и влажно, после ветар неки. Оба се крила у трсци са водом али то није омело Ероса да их нађе оба у року од десетак минута.
i.ibb.co/9WJKWn4/0-02-05-6ecb43703548a3e982fa8aadc015ef50e75c41f8d5b77b51f2e08269b19316c9-a5552df5.jpg
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
petarp016
 Kolege,kakvi su rezultati protekle sezone na fazana,kod nas u Le,iako sezona fazana zavrsena jos pocetkom decembra,sto se tice moje grupe odlican broj odstreljenih fazana a i ostalo jos dosta za dobru populaciju sledece godine... koka u izobilju bilo,nadamo se dobroj reprodukciji....
Ruski top - IZ 27
 
ssekir75
 код нас слабо. фазана има више него довољно, проблем смо ми (слабо се ради с керовима).
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Lovac-80
 I kod mene ove sezona dosta manje fazana pa se shodno tome i mnogo teze nalazio fazan, ipak se po ko zna koji put potvrdilo staro pravilo ko ima solidnog kere imace i fazana ili bar priliku da puca.Sve u svemu dosta tanka godina!
 
tomo vrbas
 Код нас је сезона трајала до краја Јануара фазан је било,а и остао је завидан број и то они најискуснији. И као и свугде ко има доброг кера тај ће и ловити, аони који немају они ће вазда кукати како нема дивљачи. Иначе када смо свели биланс проценат излова је 85% у нашем ловишту,а пуштено ме око 2500јединки нешто је пуштно у септембру месецу са 16 недеља старости, остатак је пуштан суботом дан пред лов.
 
petarp016
 Zanimljiva cinjenica da u nasem lovackom drustvu pusteno svega 600 fazana,tj sto je nama lovcima receno a fazana dosta,izgleda da mu je povoljno podneblje za prirodnu reprodukciju
Ruski top - IZ 27
 
kolega_LOVEc
 Krenula sezona,a ništa od upisa.
Niko da se pohvali , niko da se požali.Da nije udarila neka opšta evakuacija pa se piše na drugim mestimaGrin..
Eto da kažem da su ovih par izlazaka pokazali da ima fazana(da ne bude totalniVan teme), divljaci se drže dobro i pored najezde svakakvih predatora.
Lepa stvar je zec se vraća polako...
Vim vi repellere licet
 
Scorpion Hunter
 Kod nas krece 17.10

Pisu ljudi na FB. ovaj foum je totalno neakivan, da ne kazem propao...
 
petarp016
 Kod nas pocinje spojeno na fazana i zeca tek 31.10.!!!! Kolega gde na face-u,jel ima neka grupa nesto?
Ruski top - IZ 27
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,444 posete www.srbijalov.com