Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: "Grom" iz Užica


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
"Grom" iz Užica
kelt
 

Zlatar kaže:

I ja mislim da ne treba dozvoliti punjenje u SRB jer će komponente i oprema biti preskupe sa malim izborom a ljudi nemaju ni za članarinu o mentalnim aspektima je već govoreno.
Ograničenje kupovine municije bi bilo sasvim dovoljno,ko hoće može da puca i vežba.


kolege mislim da niste u pravu. prvo koliko ce ljudi puniti ako znamo da je napunjen metak dosta skuplji od ppu-a. dok je ppu sasvim korektan po kvalitetu. koliko ljudi ce izdvojiti znacajna sredstva za opremu(300/400 eu)i kolko ljudi uopste ispali vise od 5 metaka godisnje iz karabina. mi sto punimo sacmenu municiju mozemo gotovo na prste da se prebrojimo, tako da opaska o zabrani punjenja za SIROKE MASE ionako nece nikad doci uobzir. ko ce da puni- samo entuzijasti koji ionako znaju sta i kako se radi i mogli bi sigurno biti predavaci onima kod kojih ce sutra kobajagi polagati ispit za punjenje. tako da i ako dozvole punjenje vise od pedesetak ljudi u Srbiji nece puniti sigurno. i tih pedesetak ljudi uglavnom sada vec pune u inostranstvu gde zive i rade i gde je to dozvoljeno. ako se neko novi i upusti u tu avanturu siguran sam da ce se najpre sam dobro obuciti kod nekoga sa velikim znanjem i iskustvom. pa nemoze se puniti karabinska pomocu stapa i kanapa. znanje je 1. stvar koja je neophodna. punjenje treba dozvoliti apsolutno bez ikakvih ogranicenja, a bilo je i pre devedesetih dozvoljeno pa nisam nesto cuo da je bilo nekih teskih slucajeva. na te odluke iskljucivo vrse pritisak lobisti iz fabrika koji bi da imaju apsolutni monopol.
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
ssekir75
 пуњење карабинске муниције дозвољено у србији пре 90тих??? Hmmm теееешко...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
stojkuki
 

sheytan kaže:
Hmmm... Za dobrog strelca 5cm/100m UOPŠTE NIJE PREVELIKO, za lof! To je cca. 15cm/300m. Ako strelac OK slišani SRNEĆU DIVLJAČ na 300m, uzevši u obzir i poznajući putanju svog metka, to je sasvim upotrebljivo, barem po mom (ne)skromnom Grin mišljenju... Uzeh 300m kao neki bzvz reper, većina nas ne puca NIKAD tako dalehko...


Vidju Shekija. 5 cm na sto meteri??? A ono flekovanje, .... Nemoj mili moj druze tako. Svasta cu pomisliti, .... Da te neko nije inficirao,... Da se nisi razboleo? Sta ti je?

Salu na stranu. Sve iznad MOA je mnogo...
 
sheytan
 Ja sam svoje rekao, drukčije - NE PRISTAJEM! Grin


Edan moj pobro upuca gradjanima svog sela puščice u 3-4cm. Gradjanin pokorni preuzme spravu, napravi cca. 10cm grupu, ripi i lupne se nožicama u pedoo od srekje! Confused Al gradjanin je načelno u pravu! Zašto? Pa, zato što puca ISKLJUČIVO do tih 100m! I ako pogodi u regiju poluprečnika 5cm od tačke slišanjenja, on je TZAR(bomba)! Stari


Isto tako i ono pomenuto na 300m, kada puška/strelac ima grupu 5cm/100m. Znači, regija di će leći pogodak, AKO JE STRELAC PRAVI, je poluprečnika 7.5cm!!! Skoro da LISICU može da puca! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
kimi
 Ako gledamo sa matematičke strane i malo primenimo fiziku dolazi se do zaključka da ne može da se primeni proporcija u računanju pada zrna na 100m i na 300 metara.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
sheytan
 Ne pričamo o PADU zrna, nego o veličini groope! I mojne da mi rimuješ ovdi Grin ! Ako nema značajnijeg vetra, i strelac odradi svoj deo besprekorno, grupe se računaju direktnom (dis Grin) proporcijom! Stari

Rezultat je, naravno, PRIBLIŽAN, jer još svašta nešto ima uticaja, ali za 300m, što nije neka spektaqlarna daljina, možemo ovako prosto množiti! Veruj Čiči! Odobreno


iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
stojkuki
 Brat Shaq ... lepo sam rekao, ako puska konzistentno puca grupu vecu od 1 moa, ...nesto mora da se uradi. Tu podrazumevam da se puca od strane, kako ti kazes, gradjanina koji zna pucati. MOA na 100 m ... to je lako dostizno za svakoga. Ispod toga je vec ...
E sad ako je 5 cm na 100 m teoretski si ti u pravu za 300 m, ... ali drug moj iskustvo kaze da ce taj koji puca na 100 u 5 cm na 300 debelo promasiti. sto iz straha, nesikustva, .... neutreniranosti.
Stoga ....
Cekaj bre,..... zar tema nije Grom iz uzica, .... Jeeeee gde odosmo mi, .... Bruka und Sramota.
Izvinjenje cenjenom auditorijumu.
 
sheytan
 Ja govorim o ODLIČNOM STRELCU I PUŠCI KOJA JE TAKVA DA PUCA 5cm na 100m! Smile A takvih je pušaka MASA! Opet, ODLIČNA puška i strelac koji greši i pravi 5cm na 100m - opet će imati cca. 15cm na 300m, + - ...


Izvinjenje i od mene i pozdrav svima! iveli 3
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Joe the hunter
 

Podunavac kaže:
Sve što sam i ja nabrojao. Neadekvatan barut, neadekvatna kapisla, neadekvatno zrno. Šta još treba? Zar bi naši lovci znali od prve da napune karabinski metak bez nečije pomoći? Možda njih 2-3 posto. A što se tiče volumena čaure i te kako može da se pretera sa barutom. Ne duplo, ali dovoljno da napravi problem. Neka se dozvoli punjenje municije za olučene cevi, ali uz obavezno polaganje ispita. I to ne kao onaj o rukovanju oružjem koji se plati i dobije papir, nego pravski. Na časove (predavanja) teoretski, pa praktično i na kraju polaganje pred višečlanom komisijom. Pa ko savlada gradivo nek puni, a ko ne to onda ni nije za njega. Ko tri puta padne na ispitu trajna zabrana. A ko položi lepo uverenje. A u prodavnici da ne može da se kupe komponente za punjenje bez tog uverenja. Tako bi se izbegli problemi. Ako se dozvoli svima da pune bez ikakve kontrole, desiće se previše gluposti, pa će zabraniti i onima koji su sposobni i stručni zbog onih koji nemaju blage veze. U hrvatskoj je godinama bilo dozvoljeno punjenje ali je zbog raznih malverzacija i zloupotreba sada zabranjeno svima.
 
Joe the hunter
 

Joe the hunter kaže:

Podunavac kaže:
Sve što sam i ja nabrojao. Neadekvatan barut, neadekvatna kapisla, neadekvatno zrno. Šta još treba? Zar bi naši lovci znali od prve da napune karabinski metak bez nečije pomoći? Možda njih 2-3 posto. A što se tiče volumena čaure i te kako može da se pretera sa barutom. Ne duplo, ali dovoljno da napravi problem. Neka se dozvoli punjenje municije za olučene cevi, ali uz obavezno polaganje ispita. I to ne kao onaj o rukovanju oružjem koji se plati i dobije papir, nego pravski. Na časove (predavanja) teoretski, pa praktično i na kraju polaganje pred višečlanom komisijom. Pa ko savlada gradivo nek puni, a ko ne to onda ni nije za njega. Ko tri puta padne na ispitu trajna zabrana. A ko položi lepo uverenje. A u prodavnici da ne može da se kupe komponente za punjenje bez tog uverenja. Tako bi se izbegli problemi. Ako se dozvoli svima da pune bez ikakve kontrole, desiće se previše gluposti, pa će zabraniti i onima koji su sposobni i stručni zbog onih koji nemaju blage veze. U hrvatskoj je godinama bilo dozvoljeno punjenje ali je zbog raznih malverzacija i zloupotreba sada zabranjeno svima.







Posto vidim da se razvlaci tema punjenje kar. municije uzeo sam Podunavac tvoj komentar za citiranje ali samo kao primer .Bez uvredeSmile
Punjenje karabinske municije zahteva veliko pred znanje i naravno maksimalno postovanje procedure punjenja .Ako se koriste odgovarajuce komponente(za odredjeni kalibar) rezultati su neverovatni i ni jedna fabricka municija nemoze da "primirisi" rucno punjenoj municiji.Za sve vrste baruta, ima ih na svetskom trzistu oko 100 od oko 10-tak proizvodjaca, postoje tablice za punjenje gotovo svih kalibara.U tablicama su date kolicine baruta, vrsta kapisle(ima ih 10-tak) ,min.i max punjenje, brzina Vo, kao i pritisak .naravno tu je dxata i maksimalna dozvoljena ukupna duzina metka,Npr spustanjem zrna u cauru vise od 1mm od dozvoljene pritisak se dize za 150 bara, ili dodavanjem npr 5% vise baruta od max, predvidjene kolicine pritisak se dize u zavisnosti od brzine baruta izmedju 250 i 300 bara.Znazi punjenje karabinske municije je apsolutno BEZBEDNO ako se postuje procedura do kraja.Onaj ko nema znanja i zelju da nesto nauci kupuje fabricku municiju i sve je reseno.
 
canis aureus
 ... stiže li nam NOVI Grom iz PPUa?!?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 у ком калибру?
 
canis aureus
 Kol'ko čujem biće u svim kalibrima k'o i do sad .... 7mm, 7,62mm(.30) i 8mm
Nova generacija Groma će imati urezane kanale, verovatno kao Bernes TSX .... i spominje se izbacivanje olova i upotreba kalaja ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 Bravo 2

Sve umu da napravu, samo kd reshe! Bravo 2


Josh kad ne bi bili drzavna virma... Svet bi zaebali! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
astral hunter
 zna li neko gde moze da se kupi u Beogradu grom municija iz serija za izvoz i ima li osim snajpera jos nekih radnji sa karabinskom municijom
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
sheytan
 A kako da znaš/mo koja je za izvoz???

I misliš li da je jako jeftino, jednostavno, logično, itd., praviti dve vrste džebane, jednu šklj za Srbistan, drugu za truli zapad??? Smile

Inače, imaš i Capriolo, i Lovac AĐePe...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Barbarosa
 

sheytan kaže:
A kako da znaš/mo koja je za izvoz???

I misliš li da je jako jeftino, jednostavno, logično, itd., praviti dve vrste džebane, jednu šklj za Srbistan, drugu za truli zapad??? Smile

Inače, imaš i Capriolo, i Lovac AĐePe...


Šeki ne moraju da prave, ono što ne prođe kontrolu kvaliteta ponudiš tržištu za koje ti i ne treba takva kontrola...e sada da li rade i sa džebanom tako? Confused
 
sheytan
 Hmmm... Ne znam... Ne moze bash sav shkart da zavrshi u Srbistanu i okolini! Smile

Dosta pucam, a i mojih par jarana, + smo u konjtaktu sa josh solidnim brojem ljudi, i kod vetjine, u uobichajenim qliberima, ljudi su zadovoljni grupama i uchinkom, pogotovu shto se puca uglavnom do cca. 150m. Ja sam pisao o svom problemu sa LUDACHKI LOSHOM turom municije, u konjbinaciji koja je poznata kao losha(Zastava 270 + 8.4g PPU), ali sa vishe serija 9.7g sam PREZADOVOLJAN...

Ovde je tema o Grometu, a isti se pravi u 7, 7.62 i 8mm, i tek tu ne bi trebalo biti problema, makar bio shkart najvetji! Smile

Opet, josh niko da kaze, kako da razliqjemo dzebanu za izvoz i za Srbistan? Smile Po qtiji sa stranjskim textom??? SMESHNO! Naprotiv, takva ambalaza mi sugerishe da je bash to shkart koji ne prolazi preko! Smile
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Barbarosa
 Može, a i ne mora bit....Srbistan je to moj Šeki. Grin
Šalim se malo, ni ja baš ne verujem ali...
iveli 3
 
sheytan
 Sve se slazemo, koleza Barbi! Grin


Bitje fino za godinu dana - uznesh qtiju, probash da l ti se slaze s cevq, doqpish mashalah kolichinu ako ti se slaze, i dingospo! Makar to bio i shkart, po izvoznim kriterijoomima! Odobreno
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Susreti i druženja "forumaša" SVAŠTARA 4989 02.10.2022. 23:48
"Gebruder Merkel Suhl" LOVAČKE PUŠKE GLATKIH CEVi 447 22.06.2021. 11:59
Grom Hunter sačmena municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 56 30.12.2019. 12:15
"Vojvođanski lovac" doo LOVAČKA UDRUŽENJA 475 17.05.2019. 23:58
LU "PANČEVO" LOVAČKA UDRUŽENJA 115 07.03.2019. 18:18
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,923 posete www.srbijalov.com