Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dobar puškar


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dobar puškar
Planinko011
 Eh, sta ovi mladi lovci treba da nauce od nas zatucanih.
Samo crno i nistaSad. Kako pisu novine mozda dobijemo premijera u skladu sa evropskim trendom.
Iiiii? Da predsednik LSS bude slikan u lovu sa obicnom crnom mat puskom umesto puskom duginih boja?
Ajd zeleno odelo ima. Ima i narandzasti prsluk.
Mozda da nadje i zute cizme nekako.
Al fali tu jos bojaHmmm.
Da bar nabavimo te trobojne gonice i puske sa tim prelivimaIznenadjen
Mozda vise necemo po trojca na fazana vec po dvojca al da se drzimo za rukeShock.
Bar ce nas tapetari ostaviti na miru.
 
Podunavac
 Evo nađoh sliku, kao što sam i obećao. Druga od gore je baš crvenkasta. To je Famars, i početkom 80-ih njena cena je bila u Nemačkoj 8900 maraka. Što znači puška visoke klase. I treća od gore je smeđa. To je Castellani i njena cena je bila 3400 maraka.

i63.tinypic.com/2gvlsn4.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 A evo i još jedna.
Podunavac priložio:
2_116.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Pokušao sam malo čistiju sliku da napravim, da se bolje vide nijanse.

i67.tinypic.com/8io1.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
jolee1
 Pozdrav svima,nov sam na forumu😀
Sad treba da nasledim od oca pusku TOZ 34P i ima jedan mali problem pa da se raspitam pre nego sto je nosi kod puskara. Kada napnem igle i opalim,donja igla lepo škljocne a gornja samo obarac propadne i ne škljocne tj ne opali,igla nije polomljena a da li je mozda u pitanju opruga nisam siguran,ako neko zna sta bi mogli da bude neka kaze😀
srbijalov
 
sasaruma
 [quote]jolee1 kaže:

Pozdrav svima,nov sam na forumu😀
Sad treba da nasledim od oca pusku TOZ 34P i ima jedan mali problem pa da se raspitam pre nego sto je nosi kod puskara. Kada napnem igle i opalim,donja igla lepo škljocne a gornja samo obarac propadne i ne škljocne tj ne opali,igla nije polomljena a da li je mozda u pitanju opruga nisam siguran,ako neko zna sta bi mogli da bude neka kaze😀[/quote. Lepo otac odnese pusku u servis i majstor ce da otkloni kvar a ti ces onda da dobijes ispravnu pusku,kada dodje vreme za to.Do tada nije pametno da se igras sa puskom ,jer bi sadasnjeg vlasnika mogao da dovedes u nezgodnu situaciju.Jos si maloletan i sacekaj da napunis 18 godina.Budi strpljiv to ce brzo da dodje pa onda sve lepo po redu.Stari
 
canis aureus
 

jolee1 kaže:

Pozdrav svima,nov sam na forumu😀
Sad treba da nasledim od oca pusku TOZ 34P i ima jedan mali problem pa da se raspitam pre nego sto je nosi kod puskara. Kada napnem igle i opalim,donja igla lepo škljocne a gornja samo obarac propadne i ne škljocne tj ne opali,igla nije polomljena a da li je mozda u pitanju opruga nisam siguran,ako neko zna sta bi mogli da bude neka kaze😀


Pukla je opruga udarne igle.
Najbolje rešenje bi bilo da nabaviš original oprugu ili da se raspitaš ko ugrađuje original opruge jer ima raznih opruga iz domaće radinosti od raznih materijala ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Podunavac
 

canis aureus kaže:

jolee1 kaže:

Pozdrav svima,nov sam na forumu😀
Sad treba da nasledim od oca pusku TOZ 34P i ima jedan mali problem pa da se raspitam pre nego sto je nosi kod puskara. Kada napnem igle i opalim,donja igla lepo škljocne a gornja samo obarac propadne i ne škljocne tj ne opali,igla nije polomljena a da li je mozda u pitanju opruga nisam siguran,ako neko zna sta bi mogli da bude neka kaze😀


Pukla je opruga udarne igle.
Najbolje rešenje bi bilo da nabaviš original oprugu ili da se raspitaš ko ugrađuje original opruge jer ima raznih opruga iz domaće radinosti od raznih materijala ...


Цанисе јеси ли мислио опруга ударача? Јер ако обарач пропадне и не шкљоцне, значи да ударач не удари ударну иглу, јер га опруга не гура напред.
Tri prsta 2Kolce
 
jolee1
 Da,obarac propadne ali propadne vise nego prvi obarac
srbijalov
 
Podunavac
 

jolee1 kaže:

Pozdrav svima,nov sam na forumu😀
Sad treba da nasledim od oca pusku TOZ 34P i ima jedan mali problem pa da se raspitam pre nego sto je nosi kod puskara. Kada napnem igle i opalim,donja igla lepo škljocne a gornja samo obarac propadne i ne škljocne tj ne opali,igla nije polomljena a da li je mozda u pitanju opruga nisam siguran,ako neko zna sta bi mogli da bude neka kaze😀


Ја мислим да је пукла опруга ударача. А то ћеш најлакше да провериш на следећи начин. Преломи пушку да се напну ударачи. Подигни пушку вертикално да су цеви према горе. Сваки ударач има свој индикатор. Када су ударачи напети индикатори вире ван из баскуле код полуге за преламање. Један са леве други са десне стране. Сад повуци обарач. Ако су ударне опруге у реду оне погурају удараче према ударној игли и индикатори уђу у баскулу. Ако једна опруга не ваља (поломљена) ударач не креће напред и индикатор остаје да вири ван и након повлачења обарача.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Али пушка мора да буде баш у вертикалном положају. Јер ако је држиш хоризонтално, ударач може да падне према ударној игли и ако је опруга поломљена.
Tri prsta 2Kolce
 
jolee1
 Bas tako,indikator ostaje van baskule.. Takodje sam mislio da se nije mozda zaglavila igla ili opruga,puska je kupljena jos kad je moj deda dosao iz vojske,negde oko 1970 god i od tada nije otvarana niti čišćena tu gde su opruge,a ovo joj je prvi kvar posle 45 godina..hvala vam ali mislim da ce to puskar da zavrsi vrlo lako😀
srbijalov
 
vajsmiler
 Kad već pričate i iglama i oprugama, imam ja isto jedan problem. Kad ispalim patronu iz donje cevi puška neće lepo da se prelomi, nego mora jače da se cimne, i na kapisli ostavlja trag u vidu zareza kao da zapinje od igle. Što se tiče gornjih cevi, tu nema nikakvih problema, sve radi glatko. Meni se čini da je to nešto do udarne igle ili do opruge, kao da opruga neće da vraća, pa me interesuje zna li neko možda o čemu je reč ? U pitanju je bokerica Simson Suhl 100E
i63.tinypic.com/ap7n6e.jpg
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
Podunavac
 Kolega Vajsmiler kod tebe je definitivno do udarne igle. Otišla joj je povratna opruga pa igla ostane "zakucana" u prednjem položaju (van baskule) i zapinje za dno čaure priliko preklapanja. Premda postoji mogućnost i da je povratna opruga ispravna, ali da se prilikom dugotrajne upotrebe oštetio kanal udarne igle u baskuli ili sama udarna igla, pa da se igla u kanalu popreči i zaglavi. Premda lično smatram da oštećenje nije u baskuli, nego najverovatnije povratna opruga ili sama udarna igla. To se lako proveri, a zamena povratne opruge nije nikakav problem za bilo kojeg majstora puškara.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 

jolee1 kaže:

Bas tako,indikator ostaje van baskule.. Takodje sam mislio da se nije mozda zaglavila igla ili opruga,puska je kupljena jos kad je moj deda dosao iz vojske,negde oko 1970 god i od tada nije otvarana niti čišćena tu gde su opruge,a ovo joj je prvi kvar posle 45 godina..hvala vam ali mislim da ce to puskar da zavrsi vrlo lako😀



To je kvar koji puškar otkloni za 15-ak minuta ako ima oprugu na stanju, i nema nikakve veze sa udarnom iglom i njenom povratnom oprugom. Ovako izgleda opruga udarča.
Podunavac priložio:
2iru6qh.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
vajsmiler
 Kolega Podunavac, zahvaljujem! iveli
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
Podunavac
 Nema na čemu. Nego da li je to tako od kako si kupio pušku,ili je počelo da se dešava kod tebe? Da li je ta igla možde menjana?
Tri prsta 2Kolce
 
vajsmiler
 Ta puška je pripadala mom dedi. On je umro 2006-e godine, i od tada se nije koristila do prošle godine. U mom posedu je od prošle godine. Verujem da je taj problem prisutan kod nje odavno, pošto je moj deda skupljao sve ispucane patrone i na dosta njih kapisle imaju isti takav zarez. Bio je još jedan problem, pukla je bila opruga od ejektora od iste te donje cevi i on je taj ejektor bio negde stavio ali nisam mogao da ga nadjem tako da sam nekako nabavio drugi, tačnije jedan majstor mi je napravio nov, i stavio novu oprugu, i on radi, normalno izbacuje patronu, samo što zapinje kad se prelomi. Verovao sam da taj kvar ima veze sa tim ejektorom ali pogrešno sam mislio. Najgore je to što ni ne znam da li je, i šta radjeno na toj pušci, pošto sam tada u to vreme bio jako mlad i nije me nešto lov preterano zanimao. Jedino što znam to za taj ejektor..
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
Podunavac
 Da nije neko pravio novu udarnu iglu pa napravio predugačku? Nedavno sma imao takav slučaj na jednoj Beretti S 55.
Tri prsta 2Kolce
 
vajsmiler
 Moguće je i to. Puška je sigurno otvarana jer se vide tragovi po nekim šrafovima. Ko zna šta je tu sve čačkano..Videću da je u što skorije vreme odnesem kod majstora, ionao planiram da je sredim malo spolja, da se cevi bruniraju i baskula malo da se iščisti ako može jer je malo potamnela, i da rešim taj kvar..
Zec, lisica, jarebica, divlja patka, prepelica, a i golub, i grlica, i po koja komšinica...
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Dobar nož OPREMA 2195 12.03.2023. 01:00
Dobar pogled!!! SVAŠTARA 46 10.04.2015. 19:54
Dobar Pogled LOVAČKE NOVINE 30 28.01.2011. 08:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 12
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,538 posete www.srbijalov.com