Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Dobar puškar


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Dobar puškar
canis aureus
 

Podunavac kaže:

canis aureus kaže:

jolee1 kaže:

Pozdrav svima,nov sam na forumu😀
Sad treba da nasledim od oca pusku TOZ 34P i ima jedan mali problem pa da se raspitam pre nego sto je nosi kod puskara. Kada napnem igle i opalim,donja igla lepo škljocne a gornja samo obarac propadne i ne škljocne tj ne opali,igla nije polomljena a da li je mozda u pitanju opruga nisam siguran,ako neko zna sta bi mogli da bude neka kaze😀


Pukla je opruga udarne igle.
Najbolje rešenje bi bilo da nabaviš original oprugu ili da se raspitaš ko ugrađuje original opruge jer ima raznih opruga iz domaće radinosti od raznih materijala ...


Цанисе јеси ли мислио опруга ударача? Јер ако обарач пропадне и не шкљоцне, значи да ударач не удари ударну иглу, јер га опруга не гура напред.


Jes opruga udarača udarne igle ... Hvala brale iveli 3
Svojevremeno sam jednu oprugu menjao na svojoj TOZ34 i tom prilikom sam nabavio još dve original opruge da imam za ne daj Bože al gde ih zaturih pojma nemam Jaooo ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
jolee1
 Koliko košta original opruga udarača,od prilike?
srbijalov
 
stefan092
 Поздрав колеге, пре неки дан сам купио изузетно очувану ловачку пушку ИЖ-58 од бабе а њој остало од покојног мужа. Брунир као нов, цеви сијају, има пар огреботина али се види да пушка није коришћена у лову.

Али имам један други проблем, кад хићу да је отворим иде мало теже, не будем лењ скинем кундак и полако преламам. Запажањем сам утврдио следеће. када померим "лептир" у десно и покушам да преломим пушку, кључ који крене назад како би одбравио цеви задњим делом запиње у обараче. истро сам приметио да када обараче малкице притиснем у смеру окидања и покушам исто то нема тог запињања. али у оба случајева приликом затварања исто осећам неко запињање али има мало јачи отпор. Исто када не дрзим благо обараче и дође до ударања кључа у обараче "лептир" не може да оде скроз десно фали му који мм. А када благо држим обараче онда се помери скроз десно.
Ако би неко знао у чемује јероблем био бих захвалан ако ми каже, свакако ћу пушку носити код пушкара.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Tomash
 

stefan092 kaže:

... кључ који крене назад како би одбравио цеви задњим делом запиње у обараче...


Aj se ti ne zahebavaj i ne slušaj nikakve savete od nas kako saam popraviti, nije zahebancija.....
Ipak je to oružje, to može da opali ako nije sve kako treba.

Lepo kod puškara, pa neka košta koliko košta....neka budeš bez te puške koliko god da je potrebno, a sve to nema cenu, i mnooooogo je bolje nego da se desi neki zaheb, pa da neko nastrada, ili ti saam...

Znači ebg...nemoj ništa sam na svoju ruku, koliko god da ti deluje jednostavno, kao što ni sami ne popravljamo sebi zube, ili se operišemo, nemoj! Pusti da uradi neko ko zna, (dobiješ račun, i čist si,a i mirna savest), a opet znaš da je urađeno kako valja, i da si uradio sve što možeš da oružje bude ispravno...

Ono što nama deluje nepoznato i pitamo za savete ovde na forumima, to oružarima deluje smešno, tako da nešto što mi ne znamo, oni rešavaju za par minuta zatvorenih očiju i sa 100% sigurnošću...zato, zahebite komentare i savete, ima ko to zna i ZNA SE KO sme da radi na pušci!

Naše je da uživamo i koristimo, i čuvamo.
 
stefan092
 Колега мени не пада на памет да сам поправљам и написао сам да пишка иде сигурно код пушкара. Него из радозналости сам овде питао у слуају да је неко имао исти проблем са истом пушком, и да можда зна шта проблем?
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Podunavac
 Како бравећа плочица може да удара у обараче, када се између плочице и обарача налазе ударачи?
Tri prsta 2Kolce
 
stefan092
 Колега Подунавац ако имаш иж 58 отвори па ћеш видети како се дороруји. Тако и треба јер на тај начин их помера у назад и могућава напињање ударача. Решен проблем. Један од обарача (вероватно фабрички) јер пушка није 100% отварана пре него што смо је ми отворили, имао је краће (ушице) и није кључ могао да га помери уназад већ се подвлачио испод и ту је запињало. Ставио нови обарач и решен проблем.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Podunavac
 Напињање ударача се врши преламањем пушке, а не одбрављивањем. Још увек ми није јасно шта се десило. Немам такву пушку, а нисам ни кући. На мору сам. Али већина положара има веома сличан механизам за напињање и брављење. Тако да знам како то функционише.
Tri prsta 2Kolce
 
stefan092
 Сликам ових дана па ћу да оставим слику, лепо се одмори Namigivanje
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
Podunavac
 Оћу колега, хвала. А баш ме сада заинтересовало шта се десило са твојом пушком.
Tri prsta 2Kolce
 
Edvin
 Pozdrav za sve... zna li neko mozda s cime ispolirati ogrebitinje na karabinu
 
DakiNS
 Odgovor imaš na ovoj temi , samo treba da pročitaš , a bio bi red i da se predstaviš .
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
stefan092
 i63.tinypic.com/i355b9.png

Обарачи(светло зелена боја)
Плоча(кључ) која брави цеви у баскули види се мало позади(светло плава)

Приликом померања полуге(у десно) за преламанје пушке доњи кључ креће назад и том приликом хвата обараче мало их помера назад. То је оно што је битно за нашу причу.

Е код мене је десна обарача била мало краћа и кључ није мого да је покупи него се подвлачила испод или се препречи па кључ запне о њу. Вероватно је фабрички тако стављена јер пре него што смо је ми отворили пушка никада није отварана то се види по шрафовима. Једноставном заменом обараче решен је проблем.
Zastava M70 6,5x57, Meopta Meopro 3-9x42
Zastava M70 8x57js, Holosun 403B
Zastava M75 12/70
Zastava M80 12/70
Fabarm ELOS B2 12/76
IŽ 58 16/70
 
@andjelkovic
 Poštovane kolege,
hteo bih da vas pitam, u vezi sa sevisom oružja Žare iz Zemuna, trofej.
kakv je servis i da li odišu kvalitetom što se tiće reparacije lovačkih pušaka.
unapred hvala
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
jolee1
 Posle 30 godina pukla je opruga udaraca udarne igle,godinu dana nisam uspeo da nadjem original opruge udaraca za toz 34 pa smo otac i ja za manje od sat vremena resili problem. Naparavili smo identicnu oprugu od nekog federa debljine zice 3 mm. Cak je i jaca neko originalna opruga ali nadam se da to ne smeta nista
srbijalov
 
Dakisa
 Jel zna neko dobrog majstora u beogradu i okolini za toz puske? Moja 34 se posle deset godina sluzenja posteno naradila i treba joj zatezanje svega
lov je nacin zivota...
 
Dakisa
 Bane iskreno nisam zadovoljan reparacijom u trofeju,iz iz 12 koju je radio kompletnu izbija rdja gde je radio brunir,kundake koje je pravio su se rasusili i rasklimali,na glavi se duborezi posle njega vise skoro nisu videli itd...
lov je nacin zivota...
 
@andjelkovic
 hvala Kolega Dakiša
Na početku ove teme je pisano da je sevis trofej ok, ali niko nije konkretno preneo svoja iskustva sa njima.
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
@andjelkovic
 Kolege, takođe mi je potrebna informacija, da li poklopac sanduka na m48, može da se prepravi ili da se napravi nova. Razlog je što je na m48 presovan lim, pa mi se iz esteckih razloga to ne svođa, moje pitanje je da li moze da se napraviv ravan poklopac kao na polopcu m70, naravno sa utvrđivačem ( dugmetom za skidanje ) to ne bh menjao.
Unapred hvala.
Lov nije naše bogom dato pravo, već obaveza, pa se u skladu sa tim i treba ponašati.
 
jolee1
 Dakisa mora da si koristio malo jaču municiju,moja se posle 32 godine nije ni malo rasklimala, nikad iz nje nije pucano više od 34 grama jer joj je radni pritisak 650 bari
srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Dobar nož OPREMA 2195 12.03.2023. 01:00
Dobar pogled!!! SVAŠTARA 46 10.04.2015. 19:54
Dobar Pogled LOVAČKE NOVINE 30 28.01.2011. 08:57
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,898 posete www.srbijalov.com