Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Ribolov


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Ribolov
Sniper Hunter
 Bog ne aliena,i te kakoGrin
 
alex
 Prosle godine na Gruzanskm jezru dok je smudj bio u zabrani ja sam se opredelio da malo pecam na plovak.
Koristio sam stap 5.metara Šina upreden cit karbon stap je za medalju za pecanje na plovak.
I uglavno sam pecao deveriku,crvemperku i bodorku i to lepe ali na zalost hvatao sam i mnogo cvrglana ali njih sam nosio kuci babi jer ima secer a oni su dobri za secer a moje ruke su bile naduvene jedno dva broja od njegovih bodlja.
I razmisljam kako da im doskocim da ih ne pecam i ponesem ja parce Kotlenikove hrane za pse i to pomesam sa pola hleba i bacim leov ili desno od mene u zavisnosti od toga gde cu da pecam belu ribu i ja to uradim i pose nekih 5-10min voda kuva tamo samo izlecu cvrhlani a ja ovamo lepo prihranio belu ribu i pecam ko covek i kada stane bela riba samo prebacim se na to mesto gde sam bacio salamu i pecam cvrglana.
Nadam se da ce vam ovaj moj kratki upis pomoci da se resite gamadi bar dok pecate belu ribu 
Bilo kada bilo kuda u lov s Bretonom svuda
 
Sniper Hunter
 E danas je bila skupština sekcije u kojoj sam i ja član ,odrzano je u sali doma kulture u obližnjem mestu,predsedništvo je podnelo raport članstvu na šta se trošio novac od članarina ,i dozvola za pecanje ,svako je dobio svoj primerak u štampanom obliku ,glasano je da kantonalna federacija pecaroša pristupi nacionalnoj ,tj Švajcarskoj federaciji udruženja ,usvojeno je DA sa većinom glasova ,finansijski izveštaj je pozitivan ,ostalo je na računu sekcije 6,632.10chf u pozitivi za sledeću sezonu,na kantonalnom planu poribljene su vode sa 27.240 kg pastrmke ,potočne ,kalifornijske ,kanadske i zlatovčice od toga je ribnjak od moje sekcije proizveo jedan dobar deo( 2.725 kg),jedan deo su mlađ a veći deo su pastrmke u meri i preko mere ,tako da predstojeća sezona obećava ,doneta je odluka da se članarina poveća za 10 chf što je prihvaćeno ,jer troškovi proizvodnje rastu (gorivo najviše),posle toga je bio tradicionalni ručak ,kiseo kupus, sa mesom ,slaninom ,kobasicama ,kafa i desert,koji su uračunati u godišnju kotizaciju od 40chf za moju sekciju
i43.tinypic.com/2i9t9io.jpg
diskutovalo se i u vezi izgradnje prolaza za jezerske pastrmke preko rečnih brana ,koje su pregradile nekadašnji put do mrestilišta u gornjim delovima reke Rhone ( Rona),kojima su čak i lososi dolazili na mrest ,ta investicija je u vrednosti od nekih 4,000,000chf i drzava će da finansira izgradnju prolaza na dve postojeće brane do 2015god da se ribama omogući put do prirodnih vekovnih mrestilišta ,koja su izgradnjom brana poremećena
i44.tinypic.com/1535i5s.jpg
izveštaj o poribljavanju
i39.tinypic.com/2cwvm0o.jpg
ovako je služeno 2x piće je o trošku publike Grin kafa i dezert uračunati ,posle toga tombola
i39.tinypic.com/1179t2w.jpg
napominjem da je rad u sekciji i ribnjaku na volonterskoj bazi ,i rad pomoćnih ribočuvara isto dobrovoljan i bez ikakve nadoknade , isti se bave uzgajanjem ribe u ribnjaku,koji je otvoren za posete članstva svake subote ,uz aperitiv Grin tako da članstvo ima uvid u rad svoga ribnjaka ,ribnjak ima sopstveno mrestilište i proizvodi mlađ za sopstvene potrebe sekcije i za prodaju drugima ,druženje smo nastavili u kafani kod našeg zemljaka Danijela iz Oparića ,opština Rekovac (adresa u domovini)Grin
 
Sniper Hunter
 Počeo sam pripreme za predstojeću sezonu,dozvola stigla ,danas sam izrađivao olova od 3,4 5,6grama za pecanje pastrmke ,od olovne žice debljine 1,25mm isecao sam parčiće odgovarajuće dužine za potrebnu gramažu i namotavao polako na plastične cevčice ,osim zadovoljstva sopstvene izrade bude i znatne uštede ,pošto za vreme sezone bude dosta kidanja po kamenitom dnu punom granja i
tako da se kupovina gotovih olova ne isplati jel pakovanje od 3kom košta 5chf a ja sam plaćao kotur olovne žice od 1kg 12

i41.tinypic.com/wisyc.jpg

i41.tinypic.com/72qgk2.jpg

i42.tinypic.com/dqstg5.jpg
 
Sniper Hunter
 Stigla nova struna ,varalice mepsići a i na sajmu smo malo popunili zalihe ,čeka se sa nestrpljenjem prva nedelja u martu
i44.tinypic.com/72cc46.jpg

i43.tinypic.com/aumvo.jpg
 
DakiNS
 Sudbina svake varalice je da završi na dnu rekeGrin, ali bata Sniper uzeo i rezerve, lepo lepo
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 Bile na sniženju a varalice su potrošni materijal Daki pa neka se nađe,20-tak komada potroši se brzo,izguraću valjda sezonuGrin
 
DakiNS
 Ih nekada kada sam još aktivno pisao tekstove za Ribolovačku Reviju i Ribolovački Trofej nakupilo se varalica gomila, i jesenas kada su moleri sinu sređivali stan neki od njih se poslužio otišlo oko 200 voblera raznih, ostalo mi nešto malo u torbi.Tada sam imao onaj metalni prsten sa velikim trokukama na kanapu i spustiš niz strunu i otkačiš varalicu, ali moraš posle menjati mesto za pecanje
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 Ovde ako je plića voda imam kombinezon neoprensku uđem i otkačim ali zaboravi to mesto za taj dan ,a pre mesec dana kada su menjali jednu vodovodnu cev koja ide kroz moju garažu ja sam sav pribor i opremu sklonio kod komšija u njihove garaže, imao sam sreću da jedna starija gospođa iz zgrade ima polupraznu garažu tako da me je spasila,nisam smeo da ostavim ništa ostao samo zamrzivač i krupnije stvari i gomila sa olovnim polugama koje sam prekrio sa starim čaršavima i nisu dirali ništa ,ali za svaki slučaj,mada su ovde za sada krađe vrlo retke
 
kelt
 sniper druze kad pomenu kotur olovne zice, da nema mozda tamo olovne zice debljine 5mm isto u koturuBye
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Podunavac
 Sreća tvoja što neki od majstora nije lovac i ljubitelj samostalnog punjenja patrona, mogao si da ostaneš bez olova.Grin Neće švajcarac da se blamira za glupost. To da je kod nas sigurno bi nešta uzeli, makar za suvenir. Kod mog tasta letos dođe poštar da donese poštu. Na terasi video ukrasne flašice sa žestokim pićem, pa pomislivši da niko nije kući par komada stavio u džep. A tašta ga lepo gledala kroz prozor dok je krao. Da bude veći štos taj poštar uopšte ne pije alkohol, a poštari imaju dobre plate i državna su firma. Eto šta ti je naš narod i mentalitet. Kao kleptomani.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Da li je bilo DAM-ovog pribora na sajmu? Nešto ga zadnjih godina slabo viđam po prodavnicama, a nekad je bio jedan od kvalitetnijih i popularnijih proizvođača. Godinama sam za blinkerisanje koristio samo DAM-ove mašinice.
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 Dam je rođo davno pokojni, iako kažu da je pre par godina neko kupio i pokušao da oživi mrtvaca ali sada je samo kineski duh ponegde na tezgama. Saranišega SAD-isti i Japanci
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Sniper Hunter
 Obnovili proizvodnju ali negde u PRC mislim rade i danas tamo ima u ponudi štapova i mašinica (bar do prošle godine ih je bilo) ali nije to više kao nekada ipak su Japanci zakon sada 
 
Sniper Hunter
 

kelt kaže:
sniper druze kad pomenu kotur olovne zice, da nema mozda tamo olovne zice debljine 5mm isto u koturuBye


GrinPa da seckaš i valjaš 2-ku za predatore a? Nema kelt tako debela žica da se nađe a i po ceni od 12 za kg ne verujem da je isplativo, probaj da pregreješ olovo u mašini za livenje sačme ističe žica olovna umesto sačme Grin
 
Sniper Hunter
 Podunavac danas kradu svi čak i švajcarci kraduckaju pomalo,ali ima dosta naših ,pa portugalaca Italijana i to kalabreza ,e oni ne opraštaju greške....Grin
 
kelt
 

Sniper Hunter kaže:

kelt kaže:
sniper druze kad pomenu kotur olovne zice, da nema mozda tamo olovne zice debljine 5mm isto u koturuBye


GrinPa da seckaš i valjaš 2-ku za predatore a? Nema kelt tako debela žica da se nađe a i po ceni od 12 za kg ne verujem da je isplativo, probaj da pregreješ olovo u mašini za livenje sačme ističe žica olovna umesto sačme Grin
ma jok bre za sacmu. prico sam ti o onim caurama 22 ima svasta po youtube-tu da se vidiSmeko oce grunf u akcijuHaHaHa
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Sniper Hunter
 Ma neka Grunf miruje Grin za sada
 
kelt
 bato ova dosada ubijaNervozanVuk
Mi necemo reci gde praznina zveci
Kao klepka suplja,
Mi hocemo dela velikih bez reci-
Zuljeva i znoja, stradanja i vere,
Pelina iz cije zuci pcela bere
i med slatki skuplja.
A. Santic
http://www.youtube.com/watch?v=pDIl8R...re=related
 
Sniper Hunter
 Počni sa punjenjem, lij poluge za sačmu ko ja ,obilazi vulkanizere otpade ja tako radim sada,dok mi ne počne pecanje za 10 dana 
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Sajam FeHoVa - Lov, ribolov i oružje Budimpešta LOVAČKI SAJMOVI 43 20.02.2020. 18:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 34
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,289,835 posete www.srbijalov.com