Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački karabin
arli
 Čestitke-što pre da ga krstišiveli
 
astral hunter
 cestitke i da obali puno kapitalaca
smirenost+dobar pogled+mauser werke oberdorf 8x57+Burris fulfield 2-7x35=samo jedan je dovoljan

ONLY BUCK & BOAR!!!
 
AJDUK
 Kolege jel koristi neko Zastavin M808 i kakva su iskustva u kal.30-06

i63.tinypic.com/2lwupvs.png
 
Planinko011
 Iskerno tih 400 grama manje i 5cm kraca cev puno znaci u lovistu pa je M70 bolja za baratanje u lovu a ova 808 je nekako vise kreirana za streliste i lov sa ceke. Cev 65cm ima smisla kod manum kalibara i isterivanja neke grupa ali za lov i 30-06 mislim da nije neophodna.
E sad kad je volja i zelja ispred cinjenicaConfused
 
AcaNik
 https://www.faceb...057315225/
 
stojkuki
 evo ja koristim 808. u kalibru 7 RM. vec tri godine i prilicno sam zadovoljan. Puska je pretrpela drasticne izmene u izgledu,... u stvari u dosta toga, ... ali je u osnovi to to, ... koncept poligone akcije sa push feed zatvaracem i integrisanom pikatini sinom. Koncept jako dobar. Savremen pristup. Izuzetno precizna puska. 65 cm cev sa kanelurama, precnika 19 mm na ustima cevi. stavljen je i kompenzator trzaja tako da je i udobna za pucanje. Pod tim mislim da sam iz nje pucao i 40 komada i da nikada nisam imao nikakav problem. Puska jeste malo teza, s obzirom da optika na njoj ima bezmalo 1 kg, ali ona i nije namenjena za pirs i lomatanje po sumi. ali je za lov sa ceke zaist sjajna. iskreno nemam nikakvih zamerki na istu.
Bile su neke price da to ne valja, da je ovo da je ono. Slusah sve te price od ljudi koji metka iz nje nisu opalili, ... i smejah se, ... ali hajde. Za novce koje kosta to je zaista odlicno resenje.
U kalibru 30-06 je ne bih uzimao. Uvek bih pre uzimao neki kalibar za pucanje na vece daljine. Odlicno se pokazala u kalibru 7,62x54R i to bi bila moja najtoplija preporuka za ovu pusku.
 
canis aureus
 U 7,62x54R ga ne radU Confused
Svojevremeno sam pit'o menadžment ZastavaArms i tako mi rekoše ... tj da ne znaju da se l.k.808 proizvodi u tEm kalibru Confused
... ondaK sam se rapitiv'o dal mi mogu M07 u 7,62x54R prepakovati na lovački kundak od 808 ili barem cevku u tomE kalibru ... vodili su se teški pregovori, "otvarala poglavlja" , ... na kraju, bataliJo sam!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
stojkuki
 a breeeee ... pa 808 i M07 su ... jedno te isto. razlika je u kundaku. i naravno u debljini cevke, .....
 
canis aureus
 Da, trebalo bi da jeste ... i pokušao sam da objasnim ALI ispade da "učim oca kako se deca prave" što bi naš narod um'o kaSti ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
stojkuki
 Ustajte svi na zemlji kleeeeti, svi suznji koje mori glaaad .....
 
Slob
 [xhide]Zna li neko nesto o karabinima koji se prodaju u radnji Sport Uzice?Navodno uvoz iz Engleske...
http://www.sportp...uzje1.html
[/xhide]
Lisica
 
Planinko011
 Za 808 verujem da vazi isto sto i za moj 707.
Odlicna preciznost ali malo potezi pa za pucanj iz ruke u pirsu treba trening zbog tezista puske.
Pogotovo ako lovis sa tri karabina kao ja pa se razlikuju i tezina i balans i okidanje.
 
canis aureus
 

Slob24 kaže:

[xhide]Zna li neko nesto o karabinima koji se prodaju u radnji Sport Uzice?Navodno uvoz iz Engleske...
http://www.sportp...uzje1.html
[/xhide]


Ispucalo je to mLoogo. Po mom mišljenju ... odradilo je to svoje pa je zato i stiglo 'vamo. Naročito u manjim/bržim kalibrima jer tu cevka brže strada, a Jenglezi pucaDu više no naši lovci Confused
Ono što sam video kod njih je bilo baš tako -izraubovaTo!
Znam neke koji su kupovali ne bi li iskoristili "kvalitetne" cevi za sklapanje kakve puce za longRengE a ono Trt Milojka ...
Mnogo bolja, a i povoljnija, opcija je polovan Zastavin karabin!
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Slob
 Hvala na odgovoru kolega.
Procitao sam dosta o lovackim karabinima i kalibrima u poslednjih godinu dana i na kraju se namece zakljucak da je, za pucanje na svinje do 150m, ubedljivo najbolji 8x57. Sto se tice odnosa ulozenog i dobijenog, tzv best buy, polovna Zastava je daleko ispred svih.

Dobar pogled!
Lisica
 
Podunavac
 Već duže vremena planiram da kupim još jedan karabin za odstrel srneće divljači i predatora. Planirao sam ili Zastava M 85 u kalibru 223 Rem. ili neki strani karabin u kalibru 243 Win. (iskreno više bi voleo 243 Win. iako je znatno skuplji). Ali uvek se desi nešta nepredviđeno i kupovina karabina padne u drugi plan. Sada se pre par dana stvorila povoljna prilika da trampim nešta nepotrebno za solidan lovački karabin sa solidnom optikom. U pitanju je japanski karabin Howa 1500 Hunter Light Black sa optikom Meopta Meopro 3-9x50. Međutim iako poštujem Howa karabine ovaj ima sve što ja ne volim. Crni polimerski kundak, cev bez mehaničkih nišana i fiksnu montažu. Tako da sam još uvek u velikoj dilemi. Uzeti taj karabin pošto je prilika stvarno povoljna pa neke stvari pretrpeti, ili odbiti ponudu iz estetskih razloga pa opet čekati ko zna koliko vremena da se potrefi nešta povoljno?
Podunavac priložio:
1_192.jpg

Tri prsta 2Kolce
 
tomo vrbas
 Koji je kalibar?
Meni se bas svidja ima sve ono sto bi ja voleo da vidim na svojoj pusci.
 
dzudzubajac
 Meni lično bi od svega smetao samo polimerski kundak, mada bih i na to zažmurio ako je puška precizna i lepo očuvana.

U kompletu ovo izgleda sasvim ok, još ako ne daješ pare nego "nešto nepotrebno", mislim da je ponuda sasvim ok. Uvek možeš kad budeš pri parama da uradiš kundak po meri i meraku.
Mudrost dolazi iz iskustva. Iskustvo je najčešće nedostatak mudrosti.
 
Tomash
 Ovo nije za razmišljanje uopšte....

Za ono za šta tebi treba (srnetina i predatori), šta će ti mehanički nišani....

Optika Meopta 3-9x50? Pa još jako niska montaža? Jesi lud da ga propustiš ako je povoljno?????????

Ne kudim domaće, ali kada je Japanac bio loš?

Kolega dzudzubajac je u pravu, kundak odradiš kod bilo kojeg majstora, i imaš pušku po želji i po meri, i na oko i da pasuje tebi, za srneće i predatore.....pun pogodak!

Tako niska montaža, nosi sa sobom preciznije pogotke(osa cevi i osa optike jako blizu, a optika promera 50 daje 15-20 minuta više šanse za pucanje, pa još nije žnj klase već dobra!), a JAPANAC sa MEOPTOM, mislim šta više reći....kundak ćeš već uraditi kad se nađe vremena i novca....
 
ssekir75
 да будем искрен, и мени је пушка без механичких нишана ко једрењак без једра. са друге стране, одличне фирме и оружја и оптике, трампиш за нешто непотребно, а кундак се да направити што кажу колеге...Hmmm ја биК га ћапио...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Barbarosa
 Podunavac, uzimaj to i ne diraj ništa (nahrani prasići i ne diraj dugmići). Grin
Videćeš vremenom da je to sve dobitna kombinacija, a ako se predomisliš uvek možeš da je zameniš za pare.
Odličan radni komplet.
iveli 3
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Poluautomatski karabin KARABINI 562 30.01.2024. 18:07
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,201,885 posete www.srbijalov.com