Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački karabin
Cvele
 Molim vas za jedan savet, koja otptika bi' bila najbolje za Zastavin 308.Win ?! Lovim pogonom i sa čeke u brdovitom kraju... hwala u napred... =)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
yoki hant
 Zavisi koliko para oces da potrosis po meni varijabilni 1.5-6 a objektiv od 32 do 44 i jedno 500eB)
 
Cvele
 Hvala na savetu ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Kile_
 malo si preterao sa cenom,za 500e imas da kupis optiku vrh do *aja Smile ,,ali to su pare brate.a realno za 200e imas da biras extra optike 3-9 x 46 .

Samo 300 i 4x4
 
vladimir
 Znam vrlo dobro kako izgleda srndac na 300 metara...ne kazem da je to daljina na kojoj se svakodnevno puca,ali tada sam imao apsolutni naslon,tek sam bio namontirao 8x42ON i naravno upucao...okrenem podeok na 300 metara i pogodim...znam da je bilo preko 300 metara(po racunici na snajperu izmedju 300 i 320 metara) jer ovaj snajper ima podeoke za merenje daljine...pa ko zna da ih koristi lako je odretiti daljinu...Hocu da kazem da je 8x57 karabin po meni idealan-znam da po karakteristikama zrna malo prednjaci 30-06,ali ipak moj glas ide 8x57...
 
nenadx
 Ovu sliku sam prvo hteo da stavim pod kundaci,pa pod montaze....Pa rekoh ajde pod karabine,Sta mislite o nekim detaljima sa slike.i48.tinypic.com/vncg75.jpg
Dobar pogodak
 
Boban
 Kao prvo neznam o kom karabinu je rec,izgleda mi vrlo lake konstitucije.
Kundak mi lici da je od plastike,koi je ovo kalibar i koja je marka?
 
Lala
 Kakvo je ovo čudo od karabina? Ako me oko ne vara, u pitanju je malo veći kalibar?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Izvinite drugari,ponekad zaboravim da dam sve informacije koje bi trebalo,ne zamerajte mi.Puska je GAMO,model Shadow Fox.Kalibar neznam(ako saznam javicu)Medjutim meni je interesantan kundak,sto rece Boban najverovatnije je od plastike(u drvetu bi bilo tesko uraditi ovo,a neizgubiti na cvrstini),sa ovim rupama se verovatno htelo postici da olaksa tezinu puske a mozda i smanji udarac u rame,znaci verovatno je neki jaci magnum u pitanju(tako da si lalo izgleda dobro video).Dalje nema mehanicki nisan,pa je verovatno predvidjena za dalje,precizno gadjanje.To potvrdjuje i fiksna montaza(bar se cini da jeste)koja je i veoma nisko postavljena(vidi se da objektiv optike skoro dodiruje cev.Mozda ima jos nekih detalja koji bi nam dali jos neku informaciju.Ali sustina je da mi je bila interesantna kada sam je video,pa ako neko zna nesto o njoj voleo bih da cujem,akone idemo dalje.
Dobar pogodak
 
ZOKA
 Kolege,potrebna mi je vasa pomoc!

Naime,u velikoj sam dilemi oko kupovine karabina,izbora adekvatnog kalibra za lov divljih svinja! Do sada sam za lov na pomenutu divljac koristio CESKU ZBROJOVKU ZH301 tacnije kombinovani par cevi u kalibru 7x57R/12,70,rezultati su ocenio bih dobri ali sam ubedjen i po malo skeptican da je taj kalibar slab za DS.

U izboru karabina mislim da ne gresim svidja mi se ZASTAVIN M70 (STANDARD),ali za izbor kalibra nisam siguran pa mi je potrebna pomoc.
Interesuje me sta mislite o ovom modelu karabina i kalibrima 270 Win, 7x64, 308 Win i 7mm Rem Magnum? Kakve su vase preporuke i iskustva,cena metka po komadu pomenutih kalibara,izbor razne gramaze zrna ?


HVALA UNAPRED!
 
canis aureus
 ZOKO
ako vec imas jednu 7icu uzmi 9,3x62 i posle nam se hvali uspesnim odstrelima DS!!
Mislim da bi se vecina sa foruma slozila da je to extra kalibar za DS.
(...ili bi bar ja tako izabraoConfused)
 
Boban
 Zoko,izmedju 7mm i 9,3x62 koi god da izaberes neces pogresiti.
 
ZOKA
 hvala kolege na pomoci!

Slazem se da je 9,3x62 za DS "MAMA",ali ruku na srce nisam bas ljubitelj toliko ako se moze reci extremnih kalibara. S' obzirom da sam imao prilike da pucam iz 45/70 Win Magnum, o utiscima ne zelim da pricamCry

Imam jos samo jedno pitanje i vise vas ne davim.
Moze li mi neko reci nesto o kalibru 270 Win,jer se do sad nisam susreo sa istim. Konkretno vezano za lov DS.


hvala jos jednom!Bye
 
nenadx
 i45.tinypic.com/mb0gt5.jpg Evo interesantne puske,neki je znaju neki ne.Radi se o jednom od modela USA firme Ljutic(covek poreklom sa ovih prostora)Svojevremeno je bila hit,ali skupa i cudna.Poznata najpre po trzaju koji je minimalan.Ovo je iz casopisa GUN annual iz 1989 godine,Na slici je i zastavin karabin MARK X(poznat pod tim nazivom)Doduse prodaje se i pod drugim nazivima.
Dobar pogodak
 
nenadx
 evo ovde je pod nazivom Parker Haal,U vreme sankcija su se viskovi prodavali i kod nas,pa ih mnogi poseduju.Na slici je i jedan mosberg,radi poredjenja cene i49.tinypic.com/4gq3au.jpg
Dobar pogodak
 
srks
 Zdravo kolege, kupujem karabin i treba mi pomoc. Povoljno sam nasao Zastavin kalibar 7.9. Sta vi mislite o tome, Hvala unapre.
 
nenadx
 srks,pitanje ti je dosta uopsteno,ako bi potrazio malo po satu sigurno bi nasao odgovor.Ili navedi sta bi lovio,kakv nacin lova isl,pa ce ti sigurno vise njih pomoci.
Dobar pogodak
 
nikola-79
 Pozdrav za tebe srks a mani 8 x57 taj jos samo kalibar koriste jos na balkanu kodnas .Ma brate kupis nesta savremenije mozda 7 m magnum ili 300 wincister ili 9 ,3 74 ili 9 ,3 62 ili 300 wincister ultra magnum ili 7x62 R i tako dalje . Vidim da u srbiji svaki 2 lovac ima karabin 8 x57 toje jako spora kugla i teska i na velikoj daljini brzo pada .Punim ja za neki stari m 48 tu municiju .Moze dati da Goran malo bolje objasnjenje o karabinima .Dobar pogled .Bravo 2
 
Vilotije
 Uf...
 
nikola-79
 Nemoj da vices Uf jel nisam u pravu daje svaki drugi 8x57 karabin u naseg lovca .Moramo da pratimo Evropu i Svet ocemo u Evropsku zajednicu onda moramo daje pratimo i da budemo savremeni ako bog da .Dobar pogled .Maka
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Poluautomatski karabin KARABINI 562 30.01.2024. 18:07
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,202,254 posete www.srbijalov.com