Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački karabin
canis aureus
 "bolje vrabac u ruKi neg' golub na granU" Stari

Ono jes' ... ne ide baš uz tvoje doimanje, nije baš čistokrvno lovaĆko tako u plJastiKi i td al daješ "nešto nepotrebno" za uvek potrebno Confused
Uvek ćeš moći da izradiš kundak po želji i meri ... pa na posletku i da ga zameniš za drugi karabin(lakše nego što ćeš to "nepotrebno" zameniti) jer takav kakav je sadE ako ti se ne sviđa može biti da ti se nikad' ni sviduti neće.

U preciznost ne sumnjam.
... ako je u cal. .243win možda bi mu bolje pasovala neka optika s' veći zum al ajd sad
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
klaja
 Brašo uzimaj,za lov štetočina i srneće ne treba ti skidajuća montaža a ni mehanički nišani. Kundak vremenom možes zameniti ili ga presvući. Sto se tiče kalibra to je ok.
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Podunavac
 Kalibar 243 Win. Puška od drugara, kupljena nova pre dve godine. Ispucala 15-ak metaka. Papiri, računi, garancija, sve. Konkretno treba da mu dam kombi bojler za gas. Kod mene gas trebao da prođe pre par godina, firma propala i sada pojeo vuk magare. Bojler stoji novi u kutiji, skuplja prašinu. A puška je sigurno ne bi skupljala. Namigivanje
Tri prsta 2Kolce
 
sasaruma
 Kolega Podunavac,hitno se resavaj tog bojlera da ga rdja ne pojede.Kolce
 
Barbarosa
 Eee pa Podunavac ako je bojler u pitanju...ne znam, veći je to kalibar Hmmm
A da ti on doplati još koji $$ ? Pilot
Jaooo
 
Podunavac
 Druže otprilike su isto koštali i bojler i komplet puška sa optikom. Njemu treba bojler a ja bi pušku. Tako da smo se dogovorili glavu za glavu. Ali malo ima nekih detalja na puški koji me muče, pa sam neodlučan. Ali videćemo. Do petka će stvar da bude definitivno rešena jer se njemu žuri.
Tri prsta 2Kolce
 
Tomash
 Ako cev nije nagrižena....sve ostalo su samo detalji...

Meopta, na Japancu....mmmmm..........(slinim na samu pomisao te kombinacije), 50-ka optika, mmmmmm, ufffffff
Meopta......mmmmmmmmmmmmmmm

Druga varijnata je da daaš bojler na oglase pa da dobiješ možda pola od onoga što si ga ti platio, pa dodaš još toliko za karabin, i još pride da objašnjavaš gopsođi što si kupovao karabin....ovako ti došao sam od sebe, i to ne baš obični...., došao ti karabin ko lutka sa Meoptom, i nije ti zarđo bojler u šupi, već si spaso' stvar da ne propadnu pare, karabin bre...mmmmmmmmmmmm Smile
 
Podunavac
 Ma ništa druže nagriženo nije. Kao nov je. Nego me muče ti neki detalji koji nisu po mom ukusu. Još se nećkam....Confused
Tri prsta 2Kolce
 
lakistrike95
 Da je meni jedan bojler Hmmm
 
Podunavac
 Evo danas definitivno prelomio. Dogovor je pao. Čekam da drugar dođe po bojler i donese mi pušku, a onda u PU po nabavnu dozvolu. Iako mi neki detalji na puški nikako nisu po mom ukusu, ipak smatram da je ovo odlična trampa i da sam dobro prošao. A i on je, jer bojleru garancija teče od dana ugradnje a ne od dana kupovine. Da smo prodavali bojler i pušku obojica bi bili u minusu. Ovako svako dobio šta mu treba i svi srećni i zadovoljni.
Tri prsta 2Kolce
 
mrwa22250
 Pametna odluka,yebes estetiku.Karabin dobar,optika takodje,kalibar za te namene=nema jace.
Navikne covek na stosta,pa ces i ti na plastiku(ako ne zamenis je za orah),mehanika ti za te lovove i ne treba.Seti se kako si nekad gledao na PA sacmarice pa se misljenje promeni.Puno srece sa novom pucaljkom i naravno da ovde predstavis krstenjeiveli 3
Shockdok pametni popustaju,budale zavladase
 
Podunavac
 Polako zemara sa to čestitanje dok ne stigne puca u orman. Da se nešta ne iskomplikuje kao što to obično zna. A kad (ako) stigne, videću da li ću nešta da menjam ili ne.
Tri prsta 2Kolce
 
hercegovac
 Podunavac naviknut ces se ti na plastiku čim uporedis težinu svoje 550-ke sa drvetom i tog japanca. I ja vise volim drvo, ali kako se pocastih tikom s plasticnim kundakom odmah se odrekoh lijepe 550-ke i poklonih je sinu. Za utjehu imam drveni M 85 u cal.223.
Sretno s kupovinom-trampom.
 
Tomash
 Zašto bi se čovek uopšte privikavao na nešto što ne voli?

Ukusi su različiti, a kundak je samo zamenski deo, cev je bitna, a koliko sam video po internetu, brutalno je precizna mašina...još sa extra optikom.

Ne verujem da će se Podunavac navikavati na bilo šta....pre će biti da će (za ne tako velike novce) uraditi nešto po želji i MERI, verovatno ovako nešto:

www.srbijalov.com/forum/attachments/_d0026d-stock-06.jpg

Znate ono kada kupite auto, pa kada gume nisu baš neke, ide ono čuveno, ma vozim ih još ovo leto, na zimu ionako idu nove, verovatno će biti ta varijanta sa kundakom, a kada čovek zna o oružju toliko koliko on zna, mislim da je već kontaktirao par kudačara pre kupovine Smile i već bira talpe za Japanca....


Neka on tebi dođe, obavezno slikaj grupu posle probe, da vidimo šta je taj čuveni Japanac Odobreno
 
DakiNS
 Ja to ne bih ništa menjao , što da nemam jednu cevku i sa takvim kundakom , da sam imao pri sebi novac imao bih jedan prelep laminiran kundak. Rodjo imaš dovoljno cevki , pa da ne bude monotono , neka jedna bude i moderna. A možda se nenadano i povoljno desi i prilika da naletiš na neki nadprosečan kundak.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 Danas sam se čuo sa drugarom. U utorak treba da obavimo trampu. Pa kada malo bolje pregledam i isprobam pušku, videću šta i kako dalje. Iako nisam ljubitelj polimerskih kundaka, ovaj je ipak firme Hogue koju poštujem. Još ako ima aluminijumski beding u sebi možda i ostane na puški. Bar dok ne iskrsne neki lep drveni za zamenu.
Tri prsta 2Kolce
 
Podunavac
 Evo danas napokon trampa obavljena i puška donešena kući. Prvi utisci odlični. Ali idem redom. Mehanizam lepo i lagano radi bez zapinjanja i nepotrebne sile. Zatvarač sa dva brega. Izvlakač i izbacivač u glavi zatvarača. Obarač štelujući. Cev čini mi se za ovaj kalibar malo deblja od standardne. Svi delovi na puški metalni, dno okvira, donosač metka i donji okov (ram). Kundak polimerski ali deluje kvalitetan, firme Hogue. Iz vana se bukvalno lepi za ruku i osigurava čvrst hvat. Metalni beding ne poseduje, nego samo dva cilindrična metalna ojačanja u zoni spajanja kroz koje prolaze šarafi. Na puški je optika Meopta Meopro 4-12x50 i fiksna ali štelujuća po pravcu montaža (čelična) i zalepljena za sanduk. Sa karabinom sam dobio još i lep kožni remnik i 10 metaka. Smatram da sam odlično prošao u trampi i veoma sam zadovoljan. Evo i par slika.

i63.tinypic.com/2wpo520.jpg

i65.tinypic.com/21njss3.jpg

i67.tinypic.com/334t3lu.jpg

i64.tinypic.com/24mdi0m.jpg

i67.tinypic.com/2uym2v4.jpg

i67.tinypic.com/30avolz.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
Tomash
 Nek je sa srećom!

To što je deblja cevka, verovatno je baš to zaslužno što ne razbacuje i drži grupu, toliko je hvaljena za preciznost...

Kad će biti slika grupe?

P.S.

Uzmeš samo ovo sa predzadnje slike , i pravac kod šnajdera da ti uzme meru,
i sašije orahovinu po meri, i pevaj brate po lijama, šakalima, srnetini....samo pevaj!

Harmonika iveli 3 Tri prsta
 
Podunavac
 Hvala druže. Za sada sve ostaje kako jeste, a posle ću da vidim šta i kako. Možda već sutra odem da je probam. A slika neke grupe kad kupim PPU i prepucam optiku.
Zaboravih da napišem. Puška je teža nego što sam očekivao. I ima kočnicu sa tri položaja. Zatvarač na zadnjem delu kroz spojnicu ima indikator napetosti udarne igle. Preko dana se jasno vidi, a noću lako napipa. Glava zatvarača je upuštena i u potpunosti obuhvaća dno čaure. Izvlakač nije ukopan u breg za bravljenje, nego je sa strane u cilindričnom delu tela zatvarača i malo je duži. Zatvarač ima na sebi tri rupe za odvod vrelih barutnih gasova i usmerava ih prema magacinu, a na sanduku ima jedna rupa za odvod barutnih gasova, sa leve strane u zoni čela zatvarača, u slučaju pucanja čaure. Brunir deluje veoma kvalitetno i nigde nije oštećen, iako kolega kaže da je puška često bila u gepeku kola i da nije mnogo pazio na nju. Čak tvrdi da ju je par puta po dolaski iz lova prao vodom na vanjskoj česmi. Međutim nigde nema tragova grebanja niti rđe. Kundak ima debeo i mek amortizer i skidajuđe pređice za remnik.
Tri prsta 2Kolce
 
tomo vrbas
 Nista ja tu nebi dirao videces i sam kako se ti polimerski kundaci lepo lepe za ruku milina jedna!
Cestitke na kupovini i da te dobro i dugo sluzi!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Poluautomatski karabin KARABINI 562 30.01.2024. 18:07
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 22
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,214,259 posete www.srbijalov.com