Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovački karabin


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovački karabin
nenadx
 Zemljace,vidi se da nisi potpuno u toku,zbog boravka u inostranstvu,verovatno jer ti je informacija polovicna,Imaju nasi lovci sve sti i oni u EU.U nasih lovaca,a i onih koji to nisu,8x57 ima skoro svako.To ti je brate deo naseg folklora i tradicije.Znaci pored ostalih obavezno je tu i 8x57 iz emotivnih i prakticnih razloga,kao mezimce.Doduse uporedo ide i modernizacija,pa su tu kalasnjikovi,baba roge.....Tako da ce EU kada udjemo u nju za 10tak godina,ako bude dao Bog,biti daleko iza nas po tom pitanju.
Dobar pogodak
 
canis aureus
 

nikola-79 kaže:
Pozdrav za tebe srks a mani 8 x57 taj jos samo kalibar koriste jos na balkanu kodnas .Ma brate kupis nesta savremenije mozda 7 m magnum ili 300 wincister ili 9 ,3 74 ili 9 ,3 62 ili 300 wincister ultra magnum ili 7x62 R i tako dalje . Vidim da u srbiji svaki 2 lovac ima karabin 8 x57 toje jako spora kugla i teska i na velikoj daljini brzo pada .Punim ja za neki stari m 48 tu municiju .Moze dati da Goran malo bolje objasnjenje o karabinima .Dobar pogled .Bravo 2



Ufff, bre!
pa ti ovde zvucis kao da znas nesto vise ALI...

Kakve veze ima sto 8x57 u Srbiji ima svaki drugi lovac??
-Zar to govori da toliko glupih lovaca u nas ima??
Navodis kako je 8x57 jako spora i teska kugla te brzo pada na velikoj daljini!
-A zar 9,3x62 i 9,3x74R, koje si naveo, nisu jos teze "kugle" a nista brze od 8x57, koje imaju jos veci pad na vecim daljinama?!
Preporucujes 7rem mag, .300win mag, .300win ultra mag ... a zajedno sa "savremenim" 9,3x62 i 9,3x74R!?
-Zar nisu ovi magnumi svojevremeno potpuno potisnuli ova dva 9,3 dok se nije ponovo uvidela delotvornost, teskih i sporih, 9,3mm koji su u poslednje vreme opet popularni?!
O koriscenju 8x57 van Balkana i Srbije sigurno govori i to da slavni Merkel (i mod KR1 i mod SR1), Sauer (modeli: highland, outback, classic, team sauer xt, forest dural, stutzen elegance... S 303...), Ceska Zbrojevka (mod 550...), Mauser (...M03), RWS, Heym i mnogi, mnogi drugi svetski proizvodjaci oruzja, a narocito evropski, jos uvek proizvode svoje modele i u 8x57!!!
-Zar stvarno mislis da ih samo za nas proizvode??

Svako ima svoje misljenje, svoj ukus, svoje vidjenje stvari... ali sve to treba da stekne sa malo "sirim pogledom" i sa malo vise znanja! Svacije misljenje (narocito ako je argumentovano!) postujem i cenim ali ti ga pretera!!
Neke stvari ponistavas!, neke omalovazavas!, neke samo mesas!!, a dok druge uzdizes!
... a u pravu si, mozda, samo u tome da svaki drugi lovac kod nas poseduje 8x57, a sve ostalo ...!!
 
Lala
 Nadam se da će rasprava o kalibrima ostati u stručnom domenu, da neće preći u svadju. 
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
canis aureus
 ...samo u strucnom domenu i naravno bez svadje!!Yes


(Smekoi svadja je za ljude!?Smeko)
(Smeko ali ne na forumu Srbijalov! Smeko )
 
Boban
 Ljudi samo opusteno,neka kupuje ko sta hoce.
Sve je to za lov,sa vise i manje simpaticnih kalibra.
;)
 
nenadx
 Nemojte ljudi.Pa koliko ce to pijanki biti,
Dobar pogodak
 
Vilotije
 Ma nema svadje, taman posla.
Razmisljao sam sta da napisem (a morao sam nesto, cacka me, ocu cir da dobijem) al' mi izlete samo "Uf".
Nego kolega Vodeni sve lepo isprica, a nesto precuta, tek toliko da se malo pojasnimo.
Hvala kolega.

P.S. zar forumi ne sluze da se suprodstave misljenja?!
 
srks
 Hvala drugari,nema razloga za svadju. Ma taj 8x57 mi izleteo bas jeftino skroz nov (20 000 RSD) pa se zato dvoumim. Nisam ja bas cavaGrin znam sta valja i sta bi mi bas odgovaralo. Pitao sam vas zato sto u mojoj grupi od 10 lovaca niko nema 8x57 pa eto cisto za misljenje. Hvala punoooo....
 
canis aureus
 Niko 8x57JS?!$aAa pa kakva ti je to grupa!?Frown
bices najbolje naoruzan!B)GrinGrin

Ako ti je povoljno kao sto kazes-kupuj!, a vremenom tj koriscenjem ces uvideti sve njegove vrednosti i mane pa ga zameni ako ne ispuni tvoja ocekivanja!

(zadovoljno ces ga dugo dugo koristitiB) pogotovo ako ne "juris" samo za savremenim!)
 
srks
 Jbg.... nema ga niko.Valjda zato sto je dobarConfusedSad, Ipak cu ja naci nesto bolje. Hvala i pozzz....
 
canis aureus
 U pravu si srks!
Ipak ti sebi nadji nesto bolje!, a i vec kad ga nema niko u grupi...

Koju divljac uglavnom planiras da lovis karabinom?
 
Boban
 Ja na te stvari nikad nisam gledao dali neko ima takvo oruzije ili nema,kupujes sebi sta ti se svidja i sta ti odgovara.
Znaci ako komsija kupio Avijon moram i ja,bezveze.Sad
 
nenadx
 Evo jednog interesantnog karabina i kalibra.6,5 carcano.Puska poznata iz IIWW po svojoj prostrelnoj moci.Naime,neprijatelju nije pomagalo skrivanje iza drveta,jer je zrno bez problema prolazilo kroz njega.Ovo navodim jer eto i tada su postojali kalibri(cak i mali)sa velikom prodornom moci. i47.tinypic.com/5vvus9.jpg 
Dobar pogodak
 
skojic
 postoji mnogo novih kalibara koji do naših lovaca jako teško dolaze , delom zbog zakona a delom zavisi i od ekonomske situacije. 8x57 js je jedan od naj popularnijih kod nas i mnogi se kunu u njega , sa razlogom . On je i u svetu (prvenstveno Evropa ) priznat kalibar za odstrel visoke divljači do 200 m je odličan . Ja ga posedujem kao nasledstvo od oca ali takođe posedujem i jedan od novijih 270 WSM , obadva završavaju posao svaki na svoj način .Evo slike njih dva težine zrna su 9,72 i 12,7 . Ima mnogo drugih dobrih kalibara a jaipak mislim da je odabir ipak komleksniji od običnog saveta . Uči se na svojim greškama ali ipak je jeftinija učiti na tuđim greškama . DOBAR POGLED .
skojic priložio:
abcd0001.jpg
 
nenadx
 skojic,to je lepa kombinacuja dva kalibra,mada svakako zavisi sta lovis.Interesuje me 270WSM,cujem pohvale ali i pokude(sto se kaze) 270w imam,pa samim tim i odredjena iskustva,medjutim zaista bih zeleo da cujem misljenje nekog ko ima WSM,jer su mi te nove laboracije jos nejasne.Pozdrav
Dobar pogodak
 
skojic
 nenadx 270 WSM sam dobio slučajno i ja sam hteo t.j. naručio sam 270 win. a dobio ovo. Još nisam imao prilike da pucam u divlju svinju a srneću divljač obara nebitno gde je pogodak i na kojo daljini . Moja iskustva su vrlo pozitivna : daljina 230 m koso nadole nekih 20-25 % , pogodak u repnu kost (pomerio sam kod povlačenja obarača ) ostao je na mestu . Izlazna rana mala minimalno oštećene mesa ali je hiro šok odradio svoje . Drugo je pucanje kroz jako gusto žbunje malte nenasumice pogodak u kičmu malo veća izlazna rana ( zrno puklo na dva dela prolaskom kroz žbunje ) iso ostao na mestu daljina 80-90 m . A na čistim i idealnim uslovima pogodak u plećku izlaz kao da je oštro zrno unutra svi organi prsli . Zrno je power-point 9,72 g. pucanje iz njega pravo uživanje delom i zbog amortizera ( gume ).
 
nikola-79
 Pozdrav za kolege lovce nisam vec bio dugo ovde ,pa jasem izvinjavam akose neko naso povrdjen sto sam reko za ovaj kalibar 8x57 da svaki lovac ima u Srbiji taj kalibar .Zato jer su nasi dedovi nekada u ratovima nosili stare karabine jos od svabe kojesu zaplenili od tada .Pa smo mi Srbi uzeli kopiu i poceli isto da pravimo. Moj deda je jos kadje bio u sestoj lickoj to puskom istom juriso na svabe u oslobadjanju Beograda sa kalibrom 8x 57 .Dobar pogleg i nemoj dase ljutite .Vi meni zdravi bili i veseli i dosta divljaci lovili .Dobar pogled .Bravo 2
 
nenadx
 Nikola,niko se nije uvredio.Razgovaramo kao kolege drugovi i lovci.Reagujemo kao ljudi,pa to ponekad dogura do granice,ali je nikada neprebacimo.Ovde smo da se druzimo i razmenimo znanja iskustva i stavove.Zato dobro se ti nama vratio i nastavi da nam pises svoja iskustva sa oruzjem,a i lovova sa severa.skojic,imamo temu gde predstavljamo kalibre,pa mozda nebi bilo lose da nam predstavis ovaj kalibar,jer ce se verujem prosiriti.I milan89 licno nemam nikakva iskustva sa cetrdeseticama,ali mislim da su nespotrebni u nasim lovistima
Dobar pogodak
 
Sniper Hunter
 i41.tinypic.com/17zbk8.jpgNerdajuci celik i plastican kundak
kupio bih ovakav karabin u 243win cal pa me zanima vase misljenje i dali neko sa foruma ima iskustva sa istim Bye PS ako nije mesto u ovoj temi premestite
 
Cvele
 Ja sam cuo da taj plastican kundak i nije bas najbolji za karabin... kao na velikim i niskim temperaturama hoce da mrdne... Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Poluautomatski karabin KARABINI 562 30.01.2024. 18:07
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,212,326 posete www.srbijalov.com