Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovačka puška


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovačka puška
Djurovic Djordje
 ima li ko iskustva sa rossi puskama?
Konkretno
http://www2.ddaca...606-123006
ovaj model me zanima.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Slob
 Imam TOZ 54 u kalibru 12/70 koja ima spoljne udarace, razmisljam o kupovini sacmarice sa unutrasnjim udaracima ali u manjem kalibru 16/70, 16/65 ili 20/70. Nije vazno da li je bokerica ili polozara ali mi je bitno da ima fiksne cokove i zeleo bih da bude sto laksa. Sta mi preporucujete?
Lisica
 
sasaruma
 Kolega Slob iz12 u kalibru 16 je veoma elegantna puska a nije skupa
 
Tomash
 Kolega Slob, ja bih ti preporučio da prvo isprobaš u rame sve kandidate kako ti leži puška u ramenu, a u ovom moru izobilja od trenutne ponude ,a posebno polovnog oružja, izbegavao bih samo starije varijante IŽ58, koje nemaju čak ni izvlakače, pa je smor vađenje čaura i prepunjavanje puške.
Ukoliko želiš da pazariš novu pušku, ne bi bila loša puška sa ejektorima. Kalibar...i 16 i 20 ima municije u izobilju, to ne brini.

Znači ono što ti najlepše sedne u rame.
Ukoliko ideš u lov, nije problem nikada da sa kolegom zameniš pušku i probaš, tako ćeš najbolje videti šta ti lepo pasuje Smile
 
Slob
 Drugar ima IZ 12 u kalibru 16 pa cu da probam kako mi lezi. Ne planiram da kupujem novu pusku, cekam da iskrsne nesto povoljno na oglasima. Nadam se da ce biti jos nekih predloga pa da napravim neki izbor
Lisica
 
sasaruma
 

Slob kaže:

Drugar ima IZ 12 u kalibru 16 pa cu da probam kako mi lezi. Ne planiram da kupujem novu pusku, cekam da iskrsne nesto povoljno na oglasima. Nadam se da ce biti jos nekih predloga pa da napravim neki izbor
Kreću se od 100 do 200 e.
 
Slob
 Ipak bih da suzim izbor na polozare i to one sa hromiranim cevima Smile
Ostali kriterijumi su isti, pa ko ima neki predlog nek pise ovde. Zahvaljujem se kolegama Sasi i Tomashu na dosadasnjim savetima
Lisica
 
Tomash
 Ako pričamo o 16-cama, pa još položarama,

Zastava i iž 58 su defacto ista puška, i obe imaju hromirane cevi. Samo bih izbegao ranije verzije iž58, tj one bez izvlakača.

Zastavu nemoj otpisivati, eto ja sam počeo lov sa IŽ27, i kada sam probao zajku.....odmah sam znao to je to.

Nisam siguran da li postoji IZ54 u kalibru 16, ali to bi bila neka idealna položara, to je čudo od puške.

U manjem kalibru dominiraju Iž12, Iž27, Iž58, Zajka M70, i Toza34. To ti je to. Sve tvrdo hromirane unutra. Ako NEĆEŠ hromirano onda se nađe još štogod, recimo Merkel, ali kako si sam rekao nećeš nehromirane (istog sam mišljenja i ja), to ti je izbor.

Takođe, iž27 u kal16 je zgodna puškica, ali sve je pitanje ko šta voli i šta mu leži.

A sve ove puške što sam nabrojao, mislim da nema niti jednog jedinog lovačkog društva da nema neku od njih Smile pa proba nije nikakav problem...
kupiš šta ti leži i uživaš u lovu.
 
Kale1204
 IZ 58 nema izvlakace?!-U mojoj kuci je od 1977 jedna iz 58 ali ovo nisam znao...pretpostavljam da je Tomash mislio na ejektore ali ni zastava nema ejektore.
IZ 54 odlicna puska ali teska dosta.
Ako je izbor polozara u cal 16 onda je tu zastava,iz 58,iz 43,iz 26 i to je ,uglavnom,to...
 
Slob
 IZ 54 se radi samo u kalibru 12 i slazem se da je odlicna puska, po mom izboru najbolja.
Razmisljam i o Zastavi polozari ali tu nisam siguran da su hromirane cevi. Kako sam cuo postoje dva vizuelno identicna modela M59 i M75, gde je ovaj prvi mnogo kvalitetniji zbog baskule koju je radio Broving, dok je drugi model kasnije radjen i sve je proizvodila Zastava pa je navodno losiji materijal... Od Zastavinih mi je najlepsa M56, jos kad bi bila u kalibru 16/65, ali nema mnogo takvih modela pa se tesko nalaze u dobrom stanju.
IZ 43 mi se ne svidja zbog kundaka, tako da izbor pada na IZ 26, IZ 58 i eventualno Zastavu Confused
Lisica
 
Tomash
 

Kale1204 kaže:

IZ 58 nema izvlakace?!-U mojoj kuci je od 1977 jedna iz 58 ali ovo nisam znao...pretpostavljam da je Tomash mislio na ejektore ali ni zastava nema ejektore.
IZ 54 odlicna puska ali teska dosta.
Ako je izbor polozara u cal 16 onda je tu zastava,iz 58,iz 43,iz 26 i to je ,uglavnom,to...


Dobro si razumeo. Iž58 BEZ Izvlakača, a ne ejektora. To Postoji, lovio sam sa njom, ko zna koliko je to staro, a i cevi su bile rup.i.časte na njoj (nagrižene). Do duše....zgodna je puškica do bola, laganica, samo to prepunjavanje, užas!

Kolega Slob, sve Zastave M70/M75 su tvrdo hromirane cevke iznutra, tu nema brige. Za starije nisam siguran, pošalji Podunavcu PP i pitaj ga, taj čovek sve zna o glatkim cevima.
Ali opet ti ponavljam, ono šta ti leži, to kupi, tako je uvek najbolje.

Ja znam šta mi je sledeća nabavka, samo da je još i nađem (iž54)

Nije detaljna slika, ali evo te zgodne iž58, na žalost bez izvlakača i gornjeg ključa/zuba.
Tomash priložio:
04112012275.jpg
 
Tomash
 Na slici ova sitna položara liči na jednocevku, kratka, mala, lagana ko pero, mekana za pucanje...samo je imala nedostatke: nema izvlakača, i ne znam koliko je to nedostatak, ali ta puškica nema treći ključ, onaj zub na vrhu...

Zastave (M70/75) imaju izvlakače, ali nemaju sve taj treći ključ. Nemoj uzimati ništa 16/65, malo je teže za nabavku municije.

Inače, na ovoj slici, onaj dasa....to je moj Meda sa 10 meseci Smeko
Sada već prešišao 6 godina. Ovo nema veze sa temom, ali eto, kao ono.....ne prodajem ništa samo se hvalim Smile
 
Slob
 Hvala kolega Tomash i zelim srecnu kupivinu IZ 54. Mislim da sam video dve 54ke na Halo oglasima pa pogledaj ako stignes
Lisica
 
Tomash
 Nema na čemu, a ti kontaktiraj kolegu koji se zove PODUNAVAC na forumu, taj čovek zna ama baš sve o glatkim cevima, i rećiće ti šta valja od onoga šta ti legne lepo u rame. Neka puška ti možda legne, ali nije kvalitetna, a on je možda i najkompetetniji na ovom forumu u vezi glatkih cevi. Pošalji mu PP i pitaj, i nema greške.

Starije Zastave ne znam, ali znam da su starije IŽ58 imale nedostatke(ne kvalitet, već ebg...konstrukcijski, to su rani modeli bez zuba i izvlakača, a ne znam ni da li su sve hromirane), a koliko se ja razumem, ima starijih Zastava koje su bolje i od IŽ-a i od novih zastava, ali ima i onih starijih koje su bez hromiranih cevi.

Zato ti kažem da kontaktiraš Podunavca, taj zna koje su koje. A možda ti ispljune na tacni i neko rešenje koje mi ovde nismo ni pomenuli...
 
Slob
 Kako da znam da li su unutrasnjosti cevi lovacke puske tvrdo hromirane? Jel moguce to proveriti golim okom ili mora da se gleda u specifikaciji (opisu) puske?
Lisica
 
canis aureus
 ... dobrih predloga imaDe al ...

Ne bJeži od Merkela i Sula i Simsona i Buhaga ... iako nEje tvrdo hromiraTo ... ako naiđeš na povoljno i u dobrom stanju(nailazio sam na puške tih proizvođača u odličnom stanju) kupuj ga i ne beri brige Stari
... uz normalno održavanje(podmazivanje cevKi izUnutra) podjednako su dugovJečne a od navedenih i mnogo finije
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Djurovic Djordje
 Zastavinu 16/70 je moj otac kupio 1987 godine, sto se cevi tice odlicne su jos uvek nemaju pecku. Puska je sad kod strica njemu je otac poklonio pre 10ak godina i sa njom lovi svake nedelje. Jedini problem je sto su joj pucale igle jos dok je bila kod mog oca, ali mu je jedan kolega lovac resio problem tako sto je prelemio stare igle nekim srebro lot ili tako nesto i nikad vise nisu pucale.
Svi smo mi ljudi, ali retko ko je čovek.
 
Slob
 Idealna puska, po mom misljenju, je polozara tvrdo hromiranih cevi sa griner kljucem i u kalibru 16. E sad, da li cu uspeti da nadjem tako nesto, a pri tom ne znam ni koji model trazim... Pre bih se "odrekao" hromiranih cevi nego griner kljuca ali nadam se da cu naci neku sto ima i jedno i drugo. Najslicnija pomenutom opisu je IZ 54 ali ona se ne radi u zeljenom kalibru.
Naravno da necu bezati od Sula, Simsona isl, jos kad bih naso povoljno Odobreno
Lisica
 
tomo vrbas
 IZ 58 u cal 16?
 
Slob
 Trenutno je u najuzem izboru Smile
Lisica
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,213,639 posete www.srbijalov.com