Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Pištolji


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Pištolji
StefanS
 Hvala puno na detaljnom objašnjenu druže. Grin Očekujem da još neko napiše nešto na ovu temu. Ja pištolj čistim detaljno posle svakog gađanja. Pucam obično po 100 metaka, pa bude dosta zaprljan (kao i svako PA oružje) iako ga redovno održavam. Od pribora za čišćenje koristim Hamerles rade pribor sa četkicama, filcane čepiće, štapić sa prorezom za krpice, čačkalice i štapiće za uši. Od sredstava koristim austrijsku FlunuTec, baziranu na nano- tehnologiji. Ovo sredstvo se sastoji od spreja za zaštitu oružja, koji nije kao redovno ulje, kreme za čišćenje cevi i odmašćivača kojim čistim spoljne delove i odmašćujem. Ova sredstva stvaraju tanak keramički film, pa štite oružje duže vreme i ne mogu se lako skinuti sa oružja (rukama, krpicom...), ali je bitno da se nanesu u tankom sloju. Koristio sam i Brunox u poslednje vreme probe radi i sa njim sam vrlo zadovoljan. Čim se vratim sa strelišta, provučem jednu suvu krpicu kroz cev da uklonim krpunije ostatke nesagorelog baruta, a zatim nanesem kremu za čišćenje u cev i pustim da odstoji 20-30 minuta. Za to vreme naprskam Brunoxom unutrašnjist navlake, spojnicu, povratni mehanizam i ostale delove koji se puno prljaju i to pustim da malo odstoji. Onda provučem nekoliko puta mesinganu četkicu kroz cev (koja je pritom dosta mekana), pa plastičnu i na kraju čepiće ili vatu. Trudim se da ne "stružem" mnogo sa mesinganom četkicom da ne bih na neki način oštetio cev ili krunu, iako su male šanse za to. Pošto obično bude još prljava cev, ponavljam ovaj postupak sa kremom, ali kasnije provlačim samo vatu, čepiće ili plastičnu četku. Ovaj proces ponavljam dok ne počnem da izvlačim potpuno bele krpice iz cevi, a to ponekad ume da potraje. Primetio sam da je teže očistiti cev pištolja koji je pucao municiju sa košuljicom, nego cev MK puške posle 150 metaka sa olovnim zrnom. Dok krema stoji u cevi, ja krpicom čistim sitnije delove. Ram ne bude puno zaprljan, ali i njega naprskam Brunoxom i dobro prebrišem krpom. Na kraju mi ostane navlaka. Pošto je i navlaka odstojala neko vreme naprskana Brunoxom, pažljivo je brišem krpom, a za delove kojima ne mogu da priđem koristim štapiće za uši i čačkalice. Koliko god da se pištolj redovno održava, uvek se u ćoškovima na navlaci nakupi gareži, pa i ovaj proces ume da potraje dok ne dobijem potpuno čistu navlaku. Na kraju cev blago nauljim iznutra, prebrišem sve delove nauljenom krpicom (spojnica, navlaka, povratni mehanizam, opruge, okviri, ram...) i sklopim pištolj. Pošto je spoljašnja zaštita pištolja farba, ne uljim spoljašnje delove nešto specijalno, ali su i oni uvek prebrisani. Najviše vodim računa o podmazivanju šina na navlaci i ramu, izvlakaču, udarači i mestu gde cev zabravljuje u navlaci (ti delovi su uvek malo bolje podmazani). Tada repetiram pištolj nekolio puta da bi se sredstvo za zaštitu ravnomerno rasporedilo po šinama i odložim pištolj u kofer. Izbegavam da okidam na prazno, koristim uvek pufer, ali mislim da to ne smeta ništa jer igla na ČZ 75 SP 01 radi slobodno napred nazad, pa nema nekih graničnika u koje udara. Napominjem da četkice prilikom čišćenja cevi provlačim u oba smera jer su prilično mekane i mislim da se ništa tako ne može oštetiti? Brinulo me je i da li ona čelična spirala četkice može nekako da dođe u kontakt sa cevkom i da je "izgrebe" (mada mi to deluje nemoguće jer su četkice prilično debele)? Živeli!iveli 3 Smile
 
MMilos
 Nije on detaljno objasnio, ti si! Smile

Svaka čast na pedantnosti, naučih i ja nešto korisno - mada nemam pištolj, a zahvaljujući ZOMZ-u neću ga ni imati. Confused
 
StefanS
 Heheh hvala Vam Miloše! I ja ga imam nepunih mesec dana, ali se trudim da ga što bolje održavam, kao i ostalo oružje. Smile
 
StefanS
 Danas sam na strelištu pucao Bellot municiju od 7.5g i mogu reći da sam zadovoljan, iako nisam mislio da če tako biti. Pucao sam i ranije sa ovom municijom, ali nisam baš uspevao lepo da grpišem pogotke. U početku sam mislio da Shadow loše nosi ova lakša zrna, ali nakon što je instruktor danas na 25m otpucao grupu od 5 metaka u krugu od cca 4cm, shvatio sam da je to bilo do moje loše koncentracije. Najbolji rezultat danas mi je bio 86 krugova na 25m. Smile

i67.tinypic.com/210d0g6.jpg

i67.tinypic.com/m7go9.jpg

Svakako planiram da isprobam i neka teža zrna. Da li je neko koristio Sellier & Bellot FMJ subsonic municiju sa zrnima od 9 i 9,7g i PPU municiju namenjenu IPSC strelcima iz belih kutija sa zrnom od 9.5g? Smile
 
Podunavac
 Рекао би да имаш мали проблем са повлачењем обарача и да цео пиштољ повлачиш у десно. Не сваки пут, али понеки. Лепо си груписао поготке, осим ових пар што ти побегоше десно.
Tri prsta 2Kolce
 
StefanS
 Hvala na savetu Srbo! Ja mislim da to pomeranje nije do okidanja nego do hvata pištolja. Na ovom modelu je sila okidanja ispod kilograma, a obično vodim računa da povlačim obarač sredinom jagodice, ravnomerno. Mada, moguće da je malim delom i do povlačenja obarača. Pošto sam skoro počeo da treniram sa pištoljem, još uvek pokušavam da shvatim koliko čvrsto trebam da ga držim u rukama, kojom rukom jače da stegnem itd... pa mi to ponekad napravi problem. Smile
 
StefanS
 Evo jedne prilike za druženje i puckanje. NAOS organizuje drugi Trofej Kup. Prošle godine je bilo odlično... a valjda će ove biti još bolje. Smile

ТРОФЕЈ КУП“

У суботу 10. децембра 2016. године са почетком у 11,00 часова, на стрелишту СК „Трофеј“, у СПЦ „11. април“- Нови Београд, ул. Аутопут 2, у организацији Националне асоцијације за оружје Србије и СК „Трофеј“, одржаће се такмичење у прецизном гађању пиштољем и револвером.

- Гађа се са 5 пробних и 10 метака за меч,
- Мета - кружна Р-50,
- Даљинa 25 метара,
- Став стојећи.

Oбезбеђени су пехари и дипломе.

Информације на: www.naos.org.rs

тел. 011/31-91-400 (стрелиште „Трофеј“)
063/80-77-057 (ген. секретар НАОС-а)

ТРОФЕЈ КУП - ПРЕЦИЗНО ГАЂАЊЕ
ИЗ ПИШТОЉА / РЕВОЛВЕРА

ПРОПОЗИЦИЈЕ:

1. Такмичење се организује у појединачној конкуренцији,

2. Дозвољено је коришћење сопственог или клубског пиштоља / револвера калибра не мањег од 7,62 мм,

3. Такмичари могу користити сопствену муницију или муницију купљену на стрелишту,

4. Гађа се са 5 пробних и 10 метака за меч (време за пробу 5 минута а за меч 10 минута),

5. Став за гађање је стојећи из руку (једноручно или дворучно, по избору стрелца),

6. Гађа се у кружну мету Р-50 на даљини од 25 метара,

7. У случају изједначених резултата, за 1., 2. и 3. место извршиће се распуцавање (до добијања разлике) са по једним метком (време 1 минут),

8. Пријављивање такмичара је, на понуђене телефоне или лично у просторије клуба до 10.12.2016. до 11 часова. Пожељно је да се такмичари пријаве на понуђене телефоне, дан пре такмичења.

9. Редослед наступа је по редоследу пријављивања,

10. Котизација за обе дисциплине (поштољ/револвер) износи 1000 динара, а за само једну дисциплину 700 динара.

11. За сваког учесника је обезбеђен ручак, који је урачунат у цену котизације,

12. Три прволпасирана такмичара освајају пехаре и дипломе.

13. Ако се на такмичење пријави најмање 3 даме, биће обезбеђене посебне награде.

14. Пријављивањем на такмичење, сматрамо да сте прихватили и пропозиције такмичења.

i66.tinypic.com/6zx5jn.jpg
 
StefanS
 Pozdrav drugari! Pre svega, želim vam srećnu Novu Godinu i sve najbolje u njoj! Smile
Posetio sam danas strelište, posle nekog vremena i mogu reći da se rezultat popravlja. Koristio sam, kao i pre, municiju Bellot FMJ 7.5g i probao sam 10 metaka PPU 9.5g FMJ za praktično streljaštvo. Što se te municije za praktično streljaštvo tiče, lepo je radila u mom pištolju i baš mi se dopada kako je mekana, ali po preciznosti nije bila tako dobra. Čujem da su se i drugi strelci žalili na preciznost ove municije, a neki pištolji je nisu lepo odrađivali. Pucao sam samo na 25m, i grupa mi je konstantno bila 75 krugova i više. Najbolja meta mi je danas bila 85 krugova na 25m. Može li neko od iskusnijih strelaca da mi objasni stav u kome se stoji prilikom preciznog pucanja? Gađam dvoručno, sa rukama blago savijenim u laktovima, noge su u širini ramena paralelno postavljene a telo je možda malo nagnuto napred. Da li je to ispravno? I može li neko da mi pojasni koliko kojom rukom treba stisnuti pištolj prilikom dvoručnog gađanja (da li treba stisnuti desnom, a levom samo pridržavati ili jednako stisnuti obe šake)? Čuo sam nekoliko priča, pa me bune neke od ovih stvari Hvala unapred! Smile

i65.tinypic.com/1t80fd.jpg

i64.tinypic.com/69m7tf.jpg

i66.tinypic.com/sne72h.jpg

i63.tinypic.com/20p0cm.jpg
 
canis aureus
 

StefanS kaže:

... Gađam dvoručno, sa rukama blago savijenim u laktovima, noge su u širini ramena paralelno postavljene a telo je možda malo nagnuto napred. Da li je to ispravno? I može li neko da mi pojasni koliko kojom rukom treba stisnuti pištolj prilikom dvoručnog gađanja (da li treba stisnuti desnom, a levom samo pridržavati ili jednako stisnuti obe šake)? Čuo sam nekoliko priča, pa me bune neke od ovih stvari Hvala unapred! Smile


Kao prvo, pohvaliJo biK tvoju preciznos' i dobijene grupe pogoCi ... preko 75 krugova KONSTANTNO za amatera je i više nego dobro!

Stav koji koristiš je "paralelni stav" i to dosta korektno zauzimaš.
Eventualno, (vrlo)blago savijene noge u kolenima i bez savijanja glave ka napred ili u bilo koju stranu, bi bilo još bolje.
Hvat oružja ...
prvo, rukom kojom koristiš, u tvom slučaju desnom, rukohvat pištolja srednji prst steže 60% domali prst 30% i mali prst 10%
a obe ruke bi trebalo podjednako da drže pištolj pa čak leva(slabija) i čvršće, 60:40%
Nikada ne treba stezati pištolj maksimalnom snagom jer dolazi do bržeg zamaranja mišića ruku, tela i neminovnog drhtanja koje utiče na preciznost.
Disanje je vrlo važan faktor!
Probaj stav "visoki Viverov stav" koji se koristi za precizno gađanje, doduše u poslednje vreme ga je "paralelni stav" potisnuo ... možda budeš još precizniji Namigivanje
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Ghost Hunter
 Pozdrav!
Molio bi vas za pomoc. Da li neko zna ima li u prodaji da se kupe originalne fabricke korice za CZ M57?
 
AcaNik
 Вероватно има у Застави ако нема у продавницама а у сваком случају можеш дати оглас на Купујемпродајем и неко ће ти ко је мењао корице понудити.
Не знам да ли ће на Марсу бити нешто за лов када оду горе, али знам да ће се и ту ловити са Бретоном.
 
StefanS
 Pažljivo sam pročitao Vaš post. Smile Nadam se da će rezultat uspeti da se održava iznad tih 75 krugova. Pre mi se dešavalo da neku metu otpucam odlično, a neku upropastim. I sada mi desi da pogodak skroz pobegne mojom greškom u neku stranu, ali znatno ređe. Ovoga puta sam uspeo grupu pogodaka da održavam u crnom krugu na 25m. Što se tiče stava, glavu ne savijam u stranu, jedino je možda nagnem malo napred (to sam tek sad na slikama video). Pokušaću da gađam i sa blago savijenim kolenima. Naravno, pištolj ne stežem maksimalno, nego ga držim čvrsto, ali sasvim opušteno u rukama. Upravo me je bunio taj odnos između jačine stiska između dve šake. Kada mi je jednom grupa pogodaka na gađanju bežala u levu stranu, jedan instruktor mi je rekao da malo opustim levu ili da stegnem desnu ruku, tako da budu jednako stisnute. Sa druge strane, čuo sam da desna ruka služi samo za okidanje, a da pištolj treba da pridržava i usmerava leva ruka (nešto slično ovome što ste Vi rekli). Da li je to stvar navike strelca ili je ipak pravilnije nešto od ovoga? Imaću na umu ovo što ste mi rekli sledeći put kada budem bio na strelištu. Možete li mi objasniti kakav je taj "visoki Viverov stav"?? Hvala na pojašnjenju Canise! iveli 3
 
Rade1983
 Zdravo zelim da pitam koi pistolj je najbolja opcija u kom kalibru ?? kad ranjeno zivotno krene u nas da se odrbanimo pricina : puska zaglavila na drugi metak ili snemamo municije u pusku ... koi pistolj u kom kalibru je najbolji???

Hvala
 
Milan__
 357 magnum,po mom misljenju
Bog prašta,ali 30-06 nikad! Srbija
 
StefanS
 i66.tinypic.com/xbeclk.jpg

Uz par korisnih saveta i vežbanje okidanja "na suvo" se malo popravio rezultat. Danas stigoh do 90 krugova. Smile
 
StefanS
 Pravimo prvi skup udruženja "Oružje Slobode" u 2017. godini kako bi uz druženje i pucanje razvili strategiju za ljubitelje oružja u 2017. godini. Skup počinje u nedelju, 30. jula u 12h h prostoru zatvorenog strelišta Partizan. Cene pića, municije i usluge strelišta biće smanjene isto kao za članove streljačkog kluba SK Partizan Practical Shooting. Slobodno možete poneti i svoje oružje ukoliko to nije sačmarica ili puška sa olučenom cevi. Dobrodošli! Smile
 
Igman
 Pozdrav narode. Molio bih poznavaoce da napisu koju o pistolju sig sauer sp2022, i uporede ga sa glock pistoljima. Imam ponudu da ga uzmem pa me.interesuje kakav je u praksi.
 
Podunavac
 Teško da ćeš na ovo pitanje da dobiješ neki konkretan odgovor. Ovaj pištolj je ralativno nov i definitivno redak kod nas, i malo ko ima bilo kakvih iskustava sa njim. Ali inače kvalitet pištolja Sig Sauer je na visokom nivou, bez obzira na model. Meni se sviđa više od Glocka zato što ima vanjski udarač i double action sistem okidanja. Njegov zatvarač je urađen od nerđajućeg čelika i presvučen je specijalnom zaštitom Nitron, tako da je izuzetno otporan na koroziju sa minimum održavanja. Ram je polimerski kao i kod Glocka. Jedina mana u odnosu na Glock je magacin sa 15 metaka, znači dva manje nego Glock. Ako govorimo o verziji u kalibru 9 mm. I kada bi ja bio u situaciji da biram, izabrao bi Sig Sauer.
Tri prsta 2Kolce
 
Igman
 Podunavac hvala na komentaru, konkretno imam priliku da dam glock i 200eur za siga skoro novog. Inace u radnji sig je 800eur nov a glock 650.
 
hercegovac
 Ako je i tvoj glock u ekstra stanju i 3 ili 4-ta generacija ostani na glock-u. To je provjereno oruzje i među plastikanerima broj 1. u cijelom svijetu. S njim nema greške. Sig je svakako kvalitetno oružje, ali u ovoj dilemi glock je sigurno bolji izbor.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
PIŠTOLJI PRODAJEM 9 27.03.2023. 17:34
PIŠTOLJI KUPUJEM 6 05.03.2019. 12:19
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,406 posete www.srbijalov.com