Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Stare lovačke fotografije


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Stare lovačke fotografije
nenadx
 Na temi lov srndaca,spomenusmo da bi bilo lepo postaviti temu sa starim fotografijama iz lova.Evo ova bi mozda bila primerena za pocetak.Rec je o lovistu Belje,koje je uvek bilo reprezentativno pa je i 1931. bilo Dvorsko loviste.Naravno kao i svi vladari najveci lovci tog doba su bili Kralj i Kraljica. i49.tinypic.com/ao6xq1.jpg za uvecanje klik na sliku
Dobar pogodak
 
nenadx
 A evo jedne fotke iz 1912,godine.Lovci iz Baca ulovili i naravno ovekovecili ulov od 110 sljuka (pa to nemogu ni italijani)Sad vi,pa cu opet ja iz arhive. i48.tinypic.com/34e9652.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Evo Vranjanci 1937 su ispustili veci broj fazana na Pljackovici. i49.tinypic.com/ru2lpi.jpg
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 img155.imageshack.us/img155/5645/1970c.jpg
Evo jedne iz mog sela, zvanicno prvi odstreljeni Srndac u sekciji, tamo negde krajem sezdestih godina. Od cetvorke na slici danas je trebalo da bude samo ziv najmladji na slici. Ali je i on od alkohola brzo za ovim starima otperjao.
Dobar pogled.
 
nenadx
 Morovic 1932. i46.tinypic.com/e7jy1j.jpg
Dobar pogodak
 
nenadx
 Nije c.aureus,ali jeste c.lupus.Kralj Aleksandar na Rudniku 1932.Koji su okolo neznam. i45.tinypic.com/2cwtvk.jpg
Dobar pogodak
 
Cvele
 

nenadx kaže:
A evo jedne fotke iz 1912,godine.Lovci iz Baca ulovili i naravno ovekovecili ulov od 110 sljuka (pa to nemogu ni italijani)Sad vi,pa cu opet ja iz arhive. i48.tinypic.com/34e9652.jpg
E, Nenade, pa takvo je vreme bilo, imalo ih je... jos dosta municije pa udri ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Lala
 Pa, momci, mogu da vam kažem da sam ponosan što sam član LD u Baču, iako danas nije ni blizu kao što je nekad bilo!
Nenade, bio bi pravi drug, kad bi mi poslao sliku na e-mail, i ako imaš još neku iz Bača, da ostavim ovim mojim šošonima iz LD, da imaju u arhivi!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Obavljeno.A vidite Pirocanci sa kakvim cevkama su lovili.Ovo je iz 1935.,iz tog perioda cete cesto naci slike sa pticarima i to poenterima i47.tinypic.com/r7vpqa.jpg
Dobar pogodak
 
aca81
 Nenadx slika je super imas li neke podatke ili pricu vezanu za sliku jer me bas interesuje da cujem vise o kolegama i zemljacima iz tog perioda a moze naravno jos neka slika ako ih imaB) ....tema je super i po meni jedna od najboljihB) neznam kako ranije nisam naiso,svaka cast za temuBravo 2
DOBAR POGLED
 
nenadx
 Aco ima prica o Pirocancima i drugim mestima iz tih perioda.Napisacu ponesto ovih dana,a potrazicu i slike,ako imam iz tvog kraja.Pozdrav
Dobar pogodak
 
aca81
 Naso sam neke slike na netu ali neznam dal smem da ih exploatisem,zamisli neke se prodaju po dobroj ceni i zasticeno je autorsko pravo a neznaju nikakve podatke o slikamaConfused
DOBAR POGLED
 
aca81
 Nenadx nemora bas da su iz mog kraja vazno je da ima neka prica ili komentar uz sliku da docara taj period pa makar bile iz druge drzave....POZ.
DOBAR POGLED
 
nenadx
 .Pre stotinak godina oko Pirota je bilo mnogo zverki koje su su pravile stete ali napadale i ljude.Bilo je prica o borbama lovaca sa medvedima isl.pa je postojala i zreka U selu Turci,a u sumi vuci.Postoje i zapisi da je 1880 god. neki Djordje Pesic,sumar opstinski odstreljivao solidno riseve oko sela Topli Do na Grujinom ili Medvedovom vrhuZanimljivo je da se nezna ko je bio prvi predsednik udruzenja osnovanog 27 jula 1897(evo prvi vam cestitam godisnjicu,za neki dan)Po nekima to je bio pukovnik Jovan Popovic a po drugima lekar Janko Stankijevic,koji je bio omiljen medju lovcima,zbog sirenja lovackog druzeljublja....Lovacki klub je bio u kafani Knez Mihajlo,gde su se lovci okupljali svako vece i prepricavali dozivljaje iz lovova i hajki,a hajke na zverke su obicno organizovane na Srebrnoj i Babinoj glavi.Eto malo odabranih zanimljivosti,kojih naravno ima iz svih krajeva nase zemlje,pa koga interesuje nesto iz istorije lovstva isl.rado cu napisati ponesto,lepa ideja Aco.
Dobar pogodak
 
Lala
 Kolega Nenadx, hajde malo preko veze i poznanstva, ako imaš neku pričicu vezanu za Bač...Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenadx
 Obavezno druze.Bac,ne samo sto je region dobio ime po njemu vec je u mnogim stvarima najprvijiB)Recimo srna u Vojvodini do relativno novijih vremena nije bilo u ovolikom broju kao sada,ali ih je zato bilo u Bacu.To je slucaj i sa fazanima.Nakon osnivanja LU marta 1923 a posle Subotice naseljen je fazanima i nesto srnama.Belezi se da je 1930.ulovljeno 330 fazana a 200 uhvaceno i prodato.Inace LU je osnovano u kafani kod Nikole u prisustvu 25 lovaca.Prvi predsednik je bio IVAN Snajder......Inace tada su imali lep obicaj da svake godine organizuju lov na tada imanjima Ristovcu i Guvnistu.pa su 1934.uz prisustvo 15 lovaca odstreljena 209 zeca,84 fazana,12 sljuka,3 jarebice i 4 lisice.....Posle drugog s.rata na obnavljanju lov.saveza,delegat iz Baca je bio Stipan Azasevac,a 1955.je od Baca dovedena struja do Ristovace,da bi se pocelo sa tada najmodernijom proizvodnjom fazana sa inkubatorima....,Eto za sada,mada cu pokusati da nadjem jos ponecega a ima sta.Problem je sto su oko lovista Lovackog Udruzenja tako dobra i cuvena lovista koja bi svako udrezenje bacilo u senku bez problema.
Dobar pogodak
 
Lala
 Da dodam, da je sadašnji lovnik u Baču Ivan Azaševac, a sa mnom u grupi lovi njegova ćerka Biljana Azaševac, o kojoj je i snimljena emisija, koju imamo na naslovnoj strani br.4; znači tradicija se održava!
Lovišta u Baču i okolini su još Plavna, Vajska, Bodjani, Ristovača, pa i Karadjordjevo - ne zna se koje je bolje od kojeg...Mada ta lovišta pamte i bolje dane, daleko od toga da su loša i dan danas!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
aca81
 Druze nenadx osecam da ces uskoro biti najpopularniji likB)oduvek sam voleo istoriju, price dede i babe o proslosti a sad sve to a tema lov pa ima li boljegSmilesvaka castBravo 2
DOBAR POGLED
 
aca81
 Lalo krajnje je vreme da se vratimo korenimaYesmene ova tema pored emocija koje je izazvala ujedno i obavezuje samo nenadx da tako nastavi i podseti (uputi) nas kako je nekad bilo i kavi su dzekovi bili nasi preciBravo 2
DOBAR POGLED
 
nenadx
 Steta sto Bilja neuskoci na forum,imala bi sta da nam kaze.Super je.A tradiciju imamo hvala Bogu,samo je treba vise negovati i ceniti,ocuvati i usavrsiti.Aco vazno je i da mladji znaju da se i pre lovilo,da je bilo etike,zakona ,druzenja....Nametnuti prekidi,cine da zaboravljamo,pa nam se ucini da tek stajemo na noge a ustvari ....Menjaju se drzave,uredjenja,zakoni..ali ostaju neke vrednosti koje su pecat naroda,bez njih nepostojimo kao takvi.Ti to rekao bih znas i drago mi je da je tako
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Stara lovačka municija MUNICIJA ZA NEOLUČENE CEVI 212 11.02.2024. 16:15
Lovački karabin KARABINI 1744 11.01.2024. 18:54
Lovačke priče - stvarni dogadjaji! LOVAČKE PRIČE 873 28.10.2023. 20:17
Održavanje lovačkog oružja ORUŽJE - SVAŠTARA 402 22.02.2023. 21:48
Marlin lovački karabini KARABINI 66 26.01.2023. 22:20
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,227,849 posete www.srbijalov.com