Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Praktično streljaštvo


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Praktično streljaštvo
Lala
 Pa i na treningu i na takmičenjima ta puška trpi ogromna naprezanja jer se jako velik broj patrona ispali za izuzetno kratko vreme, puška se nenormalno zagreje, pa ako nije sve cakum-pakum, eto problema. A znam da je bilo i zastoja, i kvarova, bez obzira na vrhunski kvalitet - kad on ispali za 4 sekudne 10 patrona, pa prepuni za nekoliko sekundi (dobro sam napisao, upravo toliko) pa u zavisnosti od stejdža (poligona) opet sprži ceo tubularni, onda zamislite šta se u puški dešava i kolika su tu naprezanja materijala i deformacije od toplote.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
PEZ
 Zastoja uvek bude to jednostavno nije moguće izbeći ali bi ti zastoji sigurno bili češći da se puška ne doradjuje. Čisto sumnjam da bi puška direktno iz prodavnice odradila posao kako treba bez obzira o kom se proizvodjaču radi.
P.S.

"Da bi bio lovac moraš voljeti prirodu a onda moraš voljeti i vuka jer je on njen najdivljiji i najdivniji dio!"- Duško Sekulić
 
Deki Nes
 Ovo kada vidiš ostaneš bez teksta! Gde smo mi tu... 5 meta za 1 sekundu,pa to je strašno. Svaka čast momci.
 
klaja
 Ja sam pucao iz laserske puske koja je povezana sa kompom u streljani na spensu,tri ili cetiri mete za 1,6sek ,pusku posle svakog opaljenja trebalo ponovo nategnuti.Bila je ta puska jedne godine i na sajmu lova u N.Sadu.Ala sam se nahvalio heheh
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Podunavac
 Čuli smo mi brašo da ti brzo natežeš. Po tri četiri puta. Pogotovo kad se našamponiraš.ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
klaja
 Naucio od starije braceROFL
B)Opsta situacija je dobra.Neprijatelj se povlaci na svim linijama.Vojvoda Zivojin Misic
 
Deki Nes
 Klajo druže drži se ti tog ,,kompa,, , što je dobro jer i one tvoje patke treba da žive!
 
Acke
 Pređoh temu 2 puta i nigde nisam našao koji se promer sačme koristi za ova pucanja, i kolika je širina snopa, zavisno od distance.

Baš me zanima, pošto postoje situacije kada su mete na 10ak cm, a oni selektivno pogađaju jednu po jednu. Par puta sam diskutovao sa drugarom o ovome i uvek se svede na isto, gore postavljeno pitanje.

Ako neko zna, nek' izvoli...
 
Podunavac
 Koliko je meni poznato koristi se krupna sačma (tri u red, četiri u red) i jedinačni projektili. Bar bi tako trebalo da bude, jer ova disciplina je zamišljena kao borbena upotreba sačmarica u vojno-policijske svrhe.
Tri prsta 2Kolce
 
Acke
 Hvala Podunavac.
Ovo mi je dodatno pojačao utisak o težini discipline.

To mi je bila neka najekstremnija varijanta.
 
AcaNik
 Штета што овако нешто нема код нас. 13 година има девојчица!
https://www.youtu...Za2Bk2133Y
 
StefanS
 Удружење Оружје Слободе организује четврти догађај, Дан Гађања на стрелишту Гром код Пожаревца. Сви заинтересовани су добродошли и пожељно је да се учесници јаве на број телефона који ће бити написан доле, као и остали детаљи!

i68.tinypic.com/972y5u.jpg

Контакт телефон - 061 2821926
Удружење Оружје Слободе Вас позива на свој 4. догађај под називом ДАН ГАЂАЊА. Придружите нам се 10. јула на стрелишту ГРОМ у Пожаревцу! Почетак догађаја је у 10:00.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Цена учешћа:

800 рсд- Чланови Оружја Слободе
1000 рсд - припадници војске и полиције
1200 рсд - остали учесници

-Начин плаћања - на рачун удружења.
-Уплатилац - Име и презиме
-Сврха уплате - Дан гађања
-Прималац - Удружење Оружје Слободе
-Износ- у зависности од статуса : 800, 1000, 1200
-Бр.Рачуна -200-2804570101033-95
Уплате извршити до 3 јула .
-------------------------------------------------------------------------------------------
Цена не обухвата - Муницију и оружје!
1. Понесите своје оружје и муницију-обавезан оружани лист.
/ Представља најисплативију опцију што је и идеја догађаја./

2. Немате своје оружје и муницију?
Биће обезбеђена ОГРАНИЧЕНА количина муниције и оружје. Муниција је предвиђена искључиво за потрбе догађаја- мора се испуцати на стрелишту.
--- Доступно за калибар 9мм и 12х70. Доступна оружја- CZ SP 01 SHADOW, Glock 34, CZ 999, ИЖ МП 153.

Све што је потребно јесте да нам јавите како би сте се информисали и резервисали количину муниције која је ограничена! За све додатне информације позовите нас !
Све што је потребно јесте да нам јавите како би сте резервисали количину муниције која је ограничена! За све додатне информације позовите нас !
-------------------------------------------------------------------------------------------
Цена обухвата:

1. Коришћење стрелишта
-ИПСЦ
-МУЛТИГАН
-Борбено гађање
Потезање оружја , гађање дубле туп , гађање у покрету , гађање иза барикада , отклањање застоја - да би сте учествовали у борбеном гађању група на 10 метара мора бити у црном .
-Прецизно гађање
-Гађање глинених голубова /+12 дин по голубу/
-Демонстрација зауставне тачке метка

2. Инстурктори

3. Ручак
-------------------------------------------------------------------------------------------
Питања која нам постављате:

Количина муниције - Не постоји минимална количина прописане муниције нити било каква ограничења - сврха догађаја није такмичење већ дружење и пуцање . Ви бирате дисциплине сходно својим могућностима и интересовањима!

Обука - Није неопходно да имате положену обуку за оружје - у цену су урачунати инструктори!

ПУТ - Уколико идете колима и имате слободног места и вољни сте да поделите место и трошкове ! Јавите нам у инбокс како би обавестили људе!

Пренос оружја до стрелишта! - Оружје мора бити расклопљено и одвојено од муниције уз оружани лист ! Обавезно понесите уплатницу којом сте платили догађај! Пренос је до стрелишта Гром - Пожаревац!

Полазак из Београда - Окупљање у 8 сати на паркингу стрелишта Партизан - Хумска 1.
За сва питања контактирајте удружење преко фејсбука или на број телефона 061 2821926 !

Промо видео четвртог догађаја:

https://www.youtu...e=youtu.be

Видимо се! iveli 3 Namigivanje Grin
 
tomo vrbas
 Ajmo kolege okolina Novog Sada vamo ka Vrbasu imal i kakvo streljacko drustvo treba mi potvrda o aktivnom clanstvu zbog MK puske.Ako neko zna neka odma da i kontakt br. i cenu clanstva.kod nas ima jedno streljacko udruzenje i clanarina je 5000din ma necu da mu platim pa makar u NS dao i 6000din za isto to.Jako je bezobrazno od strane vlasnika da koristi novonastalu situaciju za peljusenje clanova!
 
coolerns
 A gde je to 6000 ako smem da pitam kolega?

Ja jos nisam uplatio za ovu godinu ali Streljacka Druzina Novi Sad 1790 je naplacivala osetno manje prosle godine.
 
DakiNS
 To ti se samo čini , članarina je 2000 ali da bi dobio potvrdu traže da otpucaš u tri puta po seriju metaka , ali pod uslovom da kupiš od njih pa te izađe skuplje i pride njihov radnik na održavanju se ponaša kao vlasnik kluba pa te zavlači mesec dana jer je "prezauzet". Poslenji dolazak na strelište sam odblejao sat i po vremena , da bi mi dotični rekao da nema taj dan vremena , a dan ranije sam ga zamolio da zakaže termin kad njemu odgovara. Alalio sam do tada uplaćene novce , uz razmišljanje da li da ih prijavim tržišnoj inspekciji zbog duplo skuplje minicije koju prodaju bez fiskalnog računa. A mišljenja sam da on razliku trpa u svoj džep.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Barbarosa
 Kakav smo narod, ovo što Daki piše, podseti me na to kako cena limuna skače bar x3 kada je sezona gripa. Shock
E zemljo Srbijo...
 
coolerns
 @DakiNS
Ja kolega na svu srecu nisam imao takvo iskustvo. Kada mi je trebala potvrda samo su proverili upise i videli da relativno cesto dolazim. Dobio sam potvrdu bez ikakvog daljeg placanja ili zahteva. Ali to je bilo pre nekog vremena pa je moguce da se sada promenilo i da koriste situaciju.
Sto se tice municije mislim da svako ko iole voli da puca treba sam da kupuje municiju. Cene municije koje oni drze mislim da prolaze samo kod neredovnih i neupucenih posetilaca koji dodju na "tim building" ili da vide kako je to pucati iz vatrenog oruzja.
 
DakiNS
 Imam dovoljno malokalibarske municije kod kuće, ali dotični ne dozvoljava da koristiš svoju, po mom mišljenju upravo zbog toga da bi on zaradio. I to bi pregrmio ali ono bezobrazno nadmeno naduvavanje sopstvene bitnosti i omalovažavajuće otkačinjanje posle sat i po čekanja mi nije dozvolilo da se vratim. javio sam se u drugo streljačko društvo i dobio potvrdu bez uslovljavanja i bezobrazluka. Da sam malo veće zlopamtilo navalio bih mu tržišnu inspekciju za vrat, ali onda bi i društvo trpelo posledice što mi nije bio cilj.
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,251,414 posete www.srbijalov.com