Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: B&P


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
B&P
Brka bez brkova
 obican F2 clasik sa korpicom. mene cudi sto neki zaprlja katastrofa,a neki ne a sve i iste kutije i pucano isti dan pod istim meteo uslovima
 
Milos Ca
 E 'vako, na pocetku jesenje sezone sam koristio RC municiju koja je davala odlicne rezultate, ali sredinom sezone mi je procenat odstrela poprilicno opao a imao sam i neka cudna ranjavanja kada pevac odleti bez polovine perja. Grin
Onda resim da predjem na B&P i to donja cev F2 classic fiber 33g italijanska cetvorka i gornja cev MB winter 38g italijanska trojka....Voleo bih da neko od iskusnijih kolega uporedi ovaj winter sa MB tricolorom i kaze koji patron je bolji. Takodje me zanima sta znace oznake gordon sistem i borra feltro na tricoloru. I dajte malo podataka od B&P black shock uzeo sam par komada pa me zanimaju vasa iskustva.
MM
 
darkolovac
 Gordon sistem je onaj plasticni obod oko kapisle, ako se ne varam sluzi da poveca zapreminu komore za sagorevanje sto bi trebalo da dovede do manjeg trzaja i boljeg sagorevanja baruta i time manje prljanje cevi, a i lep je modni detalj ;) ... A feltro znaci filcani cep.
 
Milanco
 

Milos Ca kaže:
E 'vako, na pocetku jesenje sezone sam koristio RC municiju koja je davala odlicne rezultate, ali sredinom sezone mi je procenat odstrela poprilicno opao a imao sam i neka cudna ranjavanja kada pevac odleti bez polovine perja. Grin
Onda resim da predjem na B&P i to donja cev F2 classic fiber 33g italijanska cetvorka i gornja cev MB winter 38g italijanska trojka....Voleo bih da neko od iskusnijih kolega uporedi ovaj winter sa MB tricolorom i kaze koji patron je bolji. Takodje me zanima sta znace oznake gordon sistem i borra feltro na tricoloru. I dajte malo podataka od B&P black shock uzeo sam par komada pa me zanimaju vasa iskustva.


MB winter i MB tricolor su dva totalno razlicita patrona po nameni. MB tricolor je patron sa filcanim cepom i namenjen je za srednje distance, a MB winter ima specijalni plasticni koncentrator i pogodan je za upotrebu u teskim zimskim uslovima.
- U lovu na zeca i fazana koristim 4 MB tricolor 36g. i zadovoljan sam. 4 MB winter nisam koristio.
- MB tricolor se pravi u dve verzije: 3 MB tricolor 34g. i 4 MB tricolor 36g.
- Black shock nisam koristio i ne znam kakav je na delu. Osnovne karakteristike su: brzina od 450m/s, preciznost, premaz koji sprecava ostajanje olova u cevima nakon pucanja...
Sa gordon sistemom i filcom se ne bih ponavljao zato sto je kolega Darkolovac to objasnio.
Toliko od mene. Bye
 
Milos Ca
 Hvala vam kolege puno Smile
I jos jedno pitanjce, to sto tricolor ima filcani cep znaci i da nema korpu?
MM
 
Podunavac
 Nijedan patron koji ima filcani čep nema korpicu. A kod plastičnog može da bude obični čep bez korpice i čep sa korpicom.

Filcani čep.
i58.tinypic.com/adnuo4.jpg

Plastični čepovi. Prvi sleva je običan čep bez korpice, a svi ostali su sa korpicom.
i57.tinypic.com/szvcj6.jpg
Tri prsta 2Kolce
 
Milos Ca
 

Podunavac kaže:
Nijedan patron koji ima filcani čep nema korpicu. A kod plastičnog može da bude obični čep bez korpice i čep sa korpicom.

Filcani čep.
i58.tinypic.com/adnuo4.jpg

Plastični čepovi. Prvi sleva je običan čep bez korpice, a svi ostali su sa korpicom.
i57.tinypic.com/szvcj6.jpg

Hvala Podunavac, tako sam i mislio, al' ko pita, ne skita. Smile
MM
 
Zoran Zoli
 Postovane kolege da li neko zna cenu patrona m 92s baby magnum 12/70 42 grama sacma 4 ili po nasem 10 Molitva
srbijalov
 
moravac 1
 

Zoran Zoli kaže:
Postovane kolege da li neko zna cenu patrona m 92s baby magnum 12/70 42 grama sacma 4 ili po nasem 10 Molitva
Nekih sedamdesetak dinara je bila...Ako si zaiteresovan imam na prodajuCenzurisano beby magnym 3,5m i 4m nekih tristotinak patrona.Ko zeli sve mogu da ih dam Cenzurisano.

Kolega neovlaštenim licima zabranjena je prodaja municije !


Srbijalov Admin Tim

srbija
 
AcaNik
 колико је то повољно?
 
moravac 1
 

moravac 1 kaže:

Zoran Zoli kaže:
Postovane kolege da li neko zna cenu patrona m 92s baby magnum 12/70 42 grama sacma 4 ili po nasem 10 Molitva
Nekih sedamdesetak dinara je bila...Ako si zaiteresovan imam na prodajuCenzurisano beby magnym 3,5m i 4m nekih tristotinak patrona.Ko zeli sve mogu da ih dam Cenzurisano.

Kolega neovlaštenim licima zabranjena je prodaja municije !


Srbijalov Admin Tim
Postovani administratore....nasa zemlja i sitem funkcionise tako da sa zakonom iz 1992...mogu da ih poklonim i otudjim a da ne prekrsim zakon...jer se isti nigde ne evidentiraju prilikom prodaje.Da to kod nas nije neko uhapsen i procesuiran?Moram da se nasmejem u sebi.Sigurno ih ne bi dao deci ili nekom ko nije lovac.
srbija
 
moravac 1
 

AcaNik kaže:
колико је то повољно?
Po dogovoru.
srbija
 
AcaNik
 а шта ако је овлашћен за продају? и ко каже да ми нећемо можда да се мењамо?
и напиши мечиће или бомбонице други пут јбг!
јебеш закон који не важи за све!!!
 
moravac 1
 

AcaNik kaže:
а шта ако је овлашћен за продају? и ко каже да ми нећемо можда да се мењамо?
и напиши мечиће или бомбонице други пут јбг!
јебеш закон који не важи за све!!!
Kao sto rekoh kolega Aco zakon je tolika rupetina da...ako u lovu izvadim kutiju PATRONA i poklonim ti da tog dana lovis nije a ako mi za istu das novac je krivicno delo.S obzirom da mozemo bilo gde da kupimo bez ikakvog papira bilo kad bilo ko ima vise od 18 godina neogranicenu kolicinu...glupo je da bilo ko govori o zakonu i propisima.Jer sto se samog lova tice...prisustvovao sam gde grupa gostiju Nemaca puca municiijom B&P i na zavrsetku lova poklanja svu municiju domacinima.U jedno mnogo uredjenijem drustvu on ima dve potvrde jednu za trasport oruzije drugu municije koju mora posebno da trasportuje.Sta se sa njom desilo kome i sta je dao i ko ce dokazati koliko je ispalio i da li mu je neko platio naknadu za istu...mislim umorih se pisuci o jednoj zaista ne glupoj za nas siste temi...Kolce
srbija
 
sheytan
 

AcaNik kaže:
а шта ако је овлашћен за продају? и ко каже да ми нећемо можда да се мењамо?
и напиши мечиће или бомбонице други пут јбг!
јебеш закон који не важи за све!!!

Aaa, interesting, sexualni glagoli na kirilici šljakaju! Kirilica rules!!! Tri prsta
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
SashaM
 Ove Italijanske numeracije sačme me skroz bune... Naša 10ka ispada da je i 4ka i 5ica... Da li bi neko mogao da napiše precizno koji su promeri sačme za Italijanske oznake 0-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11? Glavu o zid
 
nidzamotocross
 Ko nema u vugla ima u gugla. Odobreno

http://www.belom.rs/sr/uporedne-oznak...-sacme.php


Italijanske oznake - oznake u milimetrima

0 - 4.0mm

2 - 3.5mm

3 - 3.25mm

4 - 3.0mm

6 - 2.75mm

7 - 2.5mm

8 - 2.25mm

9 - 2.00mm

11 - 1.75mm

12 - 1.5mm



i56.tinypic.com/aviivs.jpg
''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
SashaM
 Pa neće da bude...pogledaj dobro tabele pa mi reci gde ima Italijanska petica??? Trt Milojka
O tome ti pričam...i da li se Italijanska petica razlikuje od Američkog načina označavanja?
Pročitaj pažljivo moje pitanje i nedoumicu...
 
nidzamotocross
 Kolega, da li kod nas u sistemu označavana sačmene municije postoje neparni brojevi? Što ne znači da proizvođači municije u Srbiji ne mogu da naprave municiju koja je na primer 3.75mm što bi bila oznaka 7.

Američka petica i Italijanska petica se razlikuju. Američka petica je 3.1mm a Italijanska petica je 2.9mm

Evo da dodam ono što nema gore napisano

1 - 3.9mm

5 - 2.9mm

10 - 1.9mm

''Kao ptica koja je bez krila, Srbija bi bez goniča bila''


Ako želiš da izbegneš budale, ne radi ništa, ne pričaj ništa i budi ništa.
 
Podunavac
 Kolega neka te to mnogo ne brine. Na svakoj italijanskoj municiji imaš i oznaku granulaclije u milimetrima. Ili na patronu, ili na kutiji ili na samolepivoj traki koj zatvara pokopac kutije.
Tri prsta 2Kolce
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 14
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,231,176 posete www.srbijalov.com