Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: B&P


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
B&P
SashaM
 Malo sam češljao B&P sajt i naleteo na zanimljive tabele (naravno sve ovo je bilo okačeno na B&P USA stranici a ne na Evropskoj)
http://web.archive.org/web/2014031114...-Chart.pdf
http://web.archive.org/web/2014031316...Speeds.pdf
http://web.archive.org/web/2014031114...ridges.pdf
http://web.archive.org/web/2014031114...-Guide.pdf
http://web.archive.org/web/2014031114...-Table.pdf
 
StefanGajic
 Pozdrav mene zanima da li B&P postoji col 16 i da li ima kod nas na trzistu ? Grin
hvala Grin
Kad nedelja dodje i kerovi zalaju srbijalov
 
moravac 1
 

StefanGajic kaže:
Pozdrav mene zanima da li B&P postoji col 16 i da li ima kod nas na trzistu ? Grin
hvala Grin
Postoji koliko ja znam iz classik jedan jedini patron a ima li ga kod nas najbolje je da kotaktiras firmu iz Obrenovca koja i uvoznik.Radi se o ne popularnom kalibru i kalibru koji lagano izumire i nije omiljen kod Italijanskih lovaca....tako da je ponuda i vise nego skromna.Barem sto se ovog proizvodjaca tice.Kolce
srbija
 
Zeljko92
 

StefanGajic kaže:
Pozdrav mene zanima da li B&P postoji col 16 i da li ima kod nas na trzistu ? Grin
hvala Grin

Uzmi RC ako ces bas Italijana, pravi se u kalibru 16, a odlican je metak. Odobreno
 
ssekir75
 мени рече човек из агп ловац пре недељу дана да је сад крушик у сарадњи са баскијеријем уместо са фиочијем, и да је он главни увозник (зато и нема крушиковог трапа јер су увезли баскијеријев, то је била тема разговора).
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
pavlepavlaka
 Izvinite da pitam da li iz puske kalibra 12/70 (konkretno nova iz 43) moze da se puca ovakav metak http://www.baschi...mp;lang=en i njemu slicni oni su 12/70 ali na kutiji pise 1050 Confused
А у руке Мандушића Вука биће свака пушка убојита!
 
pavikpavlovic
 

pavlepavlaka kaže:
Izvinite da pitam da li iz puske kalibra 12/70 (konkretno nova iz 43) moze da se puca ovakav metak http://www.baschi...mp;lang=en i njemu slicni oni su 12/70 ali na kutiji pise 1050 Confused


Moze, ako pogledas malo bolje pise da je pritisak 700 bara, a brzima 405m/s.
 
MMilos
 A iz Brno ZH?
Ja godinama koristim ovu municiju (MBExtra i F2 35 i 36gr) sa ovom puškom, i nemam problema, al rekoh da budem siguran Smile
 
pavikpavlovic
 

MMilos kaže:
A iz Brno ZH?
Ja godinama koristim ovu municiju (MBExtra i F2 35 i 36gr) sa ovom puškom, i nemam problema, al rekoh da budem siguran Smile


Bez problema.
 
Podunavac
 Puške koje su tormentovane po starim C.I.P. standardima (do 1989. godine) smeju da koriste municiju koja postiže maksimalno do 750 bara. Puške koje su tormentovane po novim C.I.P. standardima smeju da koriste municiju koja postiže maksimalno do 850 bara. Ovo se odnosi na kalibar 12/70 i standardnu tormentaciju. Pojedini proizvođači (uglavnom italijanski) svoje puške u kalibru 12/70 tormentuju na 1200 bara pa iz njih sme da s koristi municija koja postiže do maksimalno 1050 bara.
Tri prsta 2Kolce
 
Mitar NP
 Kolege dobio sam na poklon municiju B&P model MB tricolor za taj sam cuo da je dosta dobar,a isto sam dobio i nekakav Mythos Valle sacma 8,Da li je neko koristio ovu municiju??Smile[flash width=200 height=50][flash width=200 height=50][/flash][/flash]
ja sam lovac MERAKlija ... srbijalov
 
moravac 1
 I jedan i drugi metak su izuzetni.Trikolor imas u dve verzije 36 i 34gr i sa jednim i sa drugim nema greske.Sa Mythosom nemam iskustva ali i ne sumnjam u kvalitet.Posip sam od trikolora proveravao i vise nego zadovoljavajuci...bolji samo rotweilKolce
srbija
 
MMilos
 Mythos je vrhunski metak, čini mi se da je sam vrh ponude...I skup je ko đavo, što govori o tome kako se rangira. Kod nas ga ponekad ima u Snajperu.
Ja sam imao jednu kutiju prošle godine i padao je i zec i fazan bez primedbi Grin
 
Cvele
 Zec, fazan, a i ostala divljac pada od sve municije, i ne prave pitanje, samo treba pogoditi... Odobreno
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
davorcalic
 kupio sam 10 kom Baskijeri f2, 3,5mm, 16/67, 700bara, 405m/s....48 din komad, nije mi to nešto toliko skupo...aj da probam, jer sem krušika i nešto komada m90 nisam probao ništa drugo....
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
moravac 1
 

Cvele kaže:
Zec, fazan, a i ostala divljac pada od sve municije, i ne prave pitanje, samo treba pogoditi... Odobreno

U kolega pa ovo je bas upis....ono kao kad nema kise dobar je i grad...ali sa ovakva konstatacija deluje ne realno.Prvo idi u neku streljanu papir metar ipo sa metar ipo i pucaj taj svaki....pa onda b&p bilo koj pa onda mozemo da kometarisemo.Ponavljam samo rotweil je boljeg odnosno pravilnijeg posipa....a za ovo ostalo proveri sam.A da pada divljac od svih ali od nekih lakse i bolje pogotovo ako si neko ko puca i na malo dalje...Kolce
srbija
 
Cvele
 

moravac 1 kaže:

Cvele kaže:
Zec, fazan, a i ostala divljac pada od sve municije, i ne prave pitanje, samo treba pogoditi... Odobreno

U kolega pa ovo je bas upis....ono kao kad nema kise dobar je i grad...ali sa ovakva konstatacija deluje ne realno.Prvo idi u neku streljanu papir metar ipo sa metar ipo i pucaj taj svaki....pa onda b&p bilo koj pa onda mozemo da kometarisemo.Ponavljam samo rotweil je boljeg odnosno pravilnijeg posipa....a za ovo ostalo proveri sam.A da pada divljac od svih ali od nekih lakse i bolje pogotovo ako si neko ko puca i na malo dalje...Kolce


Kako Vi kazete kolega ;)
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ssekir75
 

davorcalic kaže:
kupio sam 10 kom Baskijeri f2, 3,5mm, 16/67, 700bara, 405m/s....48 din komad, nije mi to nešto toliko skupo...aj da probam, jer sem krušika i nešto komada m90 nisam probao ništa drugo....


та играчка више не иде у моју пушку Ne-ne да на 20так м пун сноп клепи фазана и док ја дошо до њега он оде у жбуње, и то на температури у плусу, мислим, шта рећи а не заплакати... Besan
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
davorcalic
 

ssekir75 kaže:

davorcalic kaže:
kupio sam 10 kom Baskijeri f2, 3,5mm, 16/67, 700bara, 405m/s....48 din komad, nije mi to nešto toliko skupo...aj da probam, jer sem krušika i nešto komada m90 nisam probao ništa drugo....


та играчка више не иде у моју пушку Ne-ne да на 20так м пун сноп клепи фазана и док ја дошо до њега он оде у жбуње, и то на температури у плусу, мислим, шта рећи а не заплакати... Besan


a jesi li ga nekad pogodio DVA puta, a on odlete.... očima nisam verovao.Posle kupio krušik BK 3.0mm i nije bilo problema,....sad hoću nešto ,,bolje,, da probam...
Žena mi Makedonka....ena Shock
 
ssekir75
 чиме је то гађано? ја говорим моје искуство, метак купљен у агп ловцу у ниш и испуцан недељу дана касније. старији ловци нису веровали шта гледају...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,284,900 posete www.srbijalov.com