Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: RC


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
RC
manjan14
 

Skorpion kaže:
Kolega Manjan. Zasto je nekorektno gadjati zeca na 30m sacmom 3mm??? Sacma 3mm je odlicna za zeca na toj daljini. Prvi metak 3mm drugi 3,5mm gde ces bolju kombinaciju za zeca....


Ja koristim 3,5 mm za obe cevi. Mislim da je 3mm sitno za zeca na toj daljini. Ne kazem da ne moze da ubije ali smatram da nema potrebe koristiti tako sitnu sacmu.
Negde sam procitao da je kolega lovac ubio veliku krmacu belomovom dvojkom,to mu se naslo u pusci.OK,desilo se,ali pretpostavljam da nije preporucljivo loviti svinje dvojkom.
Nisam se javio samo da bih nekoga kritikovao,znam da mnogi lovci koriste (po mojim merilima) sitniju sacmu.Interesuje me sta ostale kolege misle o ovome.Posto je ovo RC tema preporucujem da se preselimo na "Sa kojom municijom (sacmom) u lov" (ne zove se bas tako ali se razuemo).
Raanj Niko nema sto srbin imade...
 
Cvele
 Izas'o je nov metak... RC Camouflage... http://www.rc-car... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Nikola
 Koristio sam RC metak u kalibru 16/70...28 gr sacme,3.7mm...odstrijelio sam 3 guske prije nekoliko dana sa njim.Smile
 
gardista
 

Nikola kaže:
Koristio sam RC metak u kalibru 16/70...28 gr sacme,3.7mm...odstrijelio sam 3 guske prije nekoliko dana sa njim.Smile
kolega - nisi, posto su guske pre par dana u zabrani bile...
 
Nikola
 Kod nas u CG nisu traje sezona do 1 marta.Yes
 
gardista
 Jaooo

Nikola kaže:
Kod nas u CG nisu traje sezona do 1 marta.Yes
 
Nikola
 ;)
 
Sotra
 Jedna napomena ako na metku pise Max 1050 bar to je znak da municija ima pritisak izmedju 800- 1000 bar ,samo je magnum 1050 bar.Ona koja nema tu oznaku ima pritiske od 670-800 bar.Ovo se odnosi na RC, B&P I FIOCHI fabrike sa kojim ja saradjujem i cije tormentacije dobijam prilikom svakog uvoza,kako za robu koju redovno uvozim tako i za nove modele.
Sotra
 
ultras035
 RC4 Caccia Seria Oro...35g i 3,5mm....moj favorit!!!!!!!Nije bas za fazana u pocetku, ali kasnije za sve!!!!!!!
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
aleksa
 Patron RC4 Caccia (cita se "kaća" sto znaci lov) Serie Oro (zlatna serija),ima varijantu FIBRE,zuti patron punjen sa takodje 35 grama sacme i filcanim cepom sto je idealno resenje po mom misljenju za prvu cev i prvi metak.
Tako da Serie Oro pokriva apsolutno svu jesenju i zimsku sitnu divljac.
 
ultras035
 Tako je, kupio sam taj fibre i to 2,9mm sto mislim da je odlicno, ali se jednostavno nisan snasao sa njim tj. promasivao sam...sa crnim, od 3,5mm nisam nikad promasio...cak sam bolji ucinak imao sa F2 classic fib
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
danda82
 Odlicna muniija,prezadovoljan sam sa njom.Ovde kod nas kutija oko 10 eura
 
sasa035
 

danda82 kaže:
Odlicna muniija,prezadovoljan sam sa njom.Ovde kod nas kutija oko 10 eura
I ja zelim da isprobam ovaj metak mnogi se kunu u njega.Nekako ja sam vise naklonjen B&P pogotovo njihov Tricolore bilo tip 3 ili 4 su fenomenalna municija ali zelim da isprobam i oro kazu da je metak zadovoljavajuci.
sasa035
 
dragand
 Imam jedno pitanje posto planiram poceti sezonu sa Rc municiom, a malo slabije se razumijem u pritiske kolike pritiske stvaraju? Ja imam IZ orozaru 74 god cal 16 od dede mi ostala na desnoj cevi pise 1694 B ako se ne varam a na levoj 1508 kb i ispod njega broj 1691..Mozete mi malo pojasniti to sve i da li mi preporucujete da pucam Rc sa njom bilo bi mi zao da ju unistim prejakom municiom Sad
 
Cvele
 Dali neko ima iskustva s' ovom municijom? Dali ovu Italijansku gospodu odlikuju iste osobine(brzina, dobar posip...) kao i njihovoj braci po babine linije kao sto je npr RC4? Smile
Cvele priložio:
1_121.jpg

srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Ghost Hunter
 Cvele koliko kosta RC magnum po komadu i gde ima da se kupi?
 
Cvele
 Ja sam kupio u Nisu... 72din....
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
ohotnik
 

Cvele kaže:
Dali neko ima iskustva s' ovom municijom? Dali ovu Italijansku gospodu odlikuju iste osobine(brzina, dobar posip...) kao i njihovoj braci po babine linije kao sto je npr RC4? Smile
Imam ja Cvele kupio sam jednom prilikom 20 kutija u Kovilovu sestice sacme i od toga ispucao petnestak pretezno na guske i lisice I metak je odlican kao i sva produkcija od RC Ima sve sto se moze pozeleti od metka,brzinu posip i umeren trzaj za magnum punjenje.
 
Cvele
 Grin znaci nisam pogresio, hvala Ohotnik na svom iskustvu(da bih znao dali da uzmem jos) i ovo je sestica(3.9mm po njinom)... Smile
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
aleksa
 

dragand kaže:
Imam jedno pitanje posto planiram poceti sezonu sa Rc municiom, a malo slabije se razumijem u pritiske kolike pritiske stvaraju? Ja imam IZ orozaru 74 god cal 16 od dede mi ostala na desnoj cevi pise 1694 B ako se ne varam a na levoj 1508 kb i ispod njega broj 1691..Mozete mi malo pojasniti to sve i da li mi preporucujete da pucam Rc sa njom bilo bi mi zao da ju unistim prejakom municiom Sad


Što se tiče tih oznaka, nisam siguran a što se tiče municje, preporučujem ti da koristiš RC jer je patron punjen sa 28 grama što je prilično lagano punjenje.
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 11
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,238,872 posete www.srbijalov.com