Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: RC


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
RC
Neca92
 Bas sam i ja cuo u Hunteru, od prodavca... Iskreno, razocarao sam se kad sam cuo, izvanredan patron! Bas planiram da ga zamenim nekim RC-om sa filcanim cepom za prvi patron, a za drugi metak ostaje RC JK6...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Milos Ca
 Definitivno najbolji patron na nasem trzistu,dobar posip,velika brzina,malo prljanje cevi,definitivno odlican izbor.Preporucio bih JK6 za lov predatora,pokazao se...
MM
 
cokoladni
 Ja juce kuppio 1000 kom RC stil trap 28gr za trap dobio sam odlicnu cenu s obzirom da pucam puno vise od toga za prvi deo sezone za ttrap ok.
priroda i drustvo
 
vlada lovac
 Jel koristio neko RC4 Piccione electrocibles, imam dvadesetak kom, stoje mi vec nekoliko godina jos ni jedan nisam opalio, 3,5mm sa 36g olova i napomenom da su sa pojacanim barutnim punjenjem, namena im je bila za zimski lov na divlje patke i eventualno zeca pred kraj sezone, al nikako da stignu na red
 
Ghost Hunter
 Pozdrav!
Nedavmo sam pazario vece kolicine municije RC2,plava caura,granulacije 4mm.Municja je bila veoma jeftina ali neznam kako se pokazala u praksi. Molio bih kolege koje znaju nesto vise ili imaju iskustva sa ovom municijom da napisu kako se posazala u lovu!
 
ultras035
 Koliko je jeftina? Mi3lim da je to dobar patron 3a korpicom, 34g je optimalno za razne zivuljke...ni3am ga probao, kori3tim rc4 ORO, koji je 35g, a verujem da du karakteri3tike vrlo 3licne, brz metak, mada odavno sumnjam u uvoz ovog patrona.
RC koji sam kupio na dajmu pre 3 god. i ovaj koji sam dokupio ove sezone u JAgodini nemaju veze jedan sa drugim po izgledu, pertlanju??????


ne radi mi S tipka na tadtaturi (zena je napojila), pa do vecerad ovako!!!!
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
Predator
 

Ghost Hunter kaže:
Pozdrav!
Nedavmo sam pazario vece kolicine municije RC2,plava caura,granulacije 4mm.Municja je bila veoma jeftina ali neznam kako se pokazala u praksi. Molio bih kolege koje znaju nesto vise ili imaju iskustva sa ovom municijom da napisu kako se posazala u lovu!

Nisam je nešto ni viđao kod nas u prodaji. Najčešće se sreću RC4 Caccia Serie Oro, RC4 Serie Oro Fibre, RC32 i RC4 Special. Pošto nisam čuo za neki loš komentar uopšteno za RC municiju, mislim da je i taj RC2 sasvim solidan metak, mada mislim da se ne proizvodi u granulaciji 4mm (trebalo bi da je 3,9mm). http://www.rc-cartridges.com/rc_2_cac...a-229.html
Ako nije tajna, pošto si ga platio?

Sasvim prirodno
 
ultras035
 voleo bih da kupim i probam ovaj patron, cini mi se da pise da je malo brzi od rc4 oro i malo veci pritisak, ali gde ima da se kupi i koliko kosta?
"Dođu, tako, vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!"
i50.tinypic.com/jf94dc.jpg
 
Ghost Hunter
 Municju sam kupio u Bosni preko jednog druga, kostala je 0,60 KM po komadu ili po naski 30 dinara!
 
Milos Ca
 Koje su krajnje daljine na kojima je efikasan RC 2.9mm sa filcanim cepom u lovu na fazana i zeca?
MM
 
DakiNS
 

Milos Ca kaže:
Koje su krajnje daljine na kojima je efikasan RC 2.9mm sa filcanim cepom u lovu na fazana i zeca?


Kolega kao i za većinu druge municije - 50 m . Nije lovački pucati na veće daljine
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sheytan
 Chika-Daki, mlogo je 50m za 2.9mm vs. zajec! Stari
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
DakiNS
 Pa krupnotja sachme i nije za zajcaOi
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
sheytan
 I nije, naravno, ali moze da prodje, na manjim daljinama(npr. do jedno 35m), dok ne zazimi... Odobreno

Kolega je pitao za konjkrevetnu krupnotju, zato sam i morao da te ispravim. iveli 3

Inache, lepa krupnotja za "svashta" biH, po meni, bila 3.2-3.3mm, ali u Srbistanu to slabo ima. A zashto? Pa, ko tje to da proda (ispod)prosechnom, polupismenom lovcu??? Koji trazi npr. "osmicu", a trgovac mu nudi - "devetq"??? Shock
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Macvanski lovac
 Cuj "osmica"-" devetka" kod nas barem 50% lovaca puca zeca sa "sesticom" pa i "cetvorkom" za 8 kazu da je "ko mak" sta bi tek rekli za 1.7 za prepelicu,sreca takvi i ne love te "vrapce" pa nemaju priliku da vide....
Rodjen da budem lovac
 
DamirKS
 Sa "sesticom" sam cuo da sa njom love ali "cetvorka" Confused je van svake pameti. Sitna divljac da bi se odstrelila ne treba sto veca krupnoca sacme, nego sto gusci posip. 3,5mm ili ti "osmica je sasvim dovoljna za bilo koje vremenske uslove. Pogoditi zeca jednom ili dvema kuglicama promera 4,5mm na 40 m u zadnji deo tela je cisto ranjavanje divljaci...Sad
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
sheytan
 

Macvanski lovac kaže:
Cuj "osmica"-" devetka" kod nas barem 50% lovaca puca zeca sa "sesticom" pa i "cetvorkom" za 8 kazu da je "ko mak" sta bi tek rekli za 1.7 za prepelicu,sreca takvi i ne love te "vrapce" pa nemaju priliku da vide....


E, bash tako, kolega! Bravo 2 Takvih je u srbistanskom lovstvu, nazalost, MASA! Cry
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
Milos Ca
 Kolege hvala na odgovorima. Smile
Planiram da mi to bude metak za donju cev,dok ce gore biti takodje RC 3.5mm sa korpicom msm da je sasvim dovoljna krupnoca sacme za klemponju. Grin
Inace sam prosle sezone imao odstrel zeca sa RC patronom 2.4mm znam da nije pametno gadjati tom sacmom al' to je bilo u cevi Grin
Imam jos jedno pitanjce.Kako da izmerim posip patrona,na kojoj daljini se postavlja meta?
MM
 
DamirKS
 Ja sam stavljao na 45m (ali i to je mnogo) Krusik 32g ili 34g( ne mogu da se setim) 3,5mm sa korpom 1/4 coka 4 kuglice u krugu precnika 20cm (ostalo sa strane otislo), ista municija pun cok (1/1) 9 kuglice. Stavo na 35-40m. Pozdrav Smile
RAKIJA JE SPASILA VIŠE DIVLJAČI U LOVU NEGO SVA UDRUŽENJA ZA ZAŠTITU ŽIVOTINJA!
 
Milos Ca
 Tako sam i mislio na nekih 40m za 3.5mm i 30-ak za 2.9,u svakom slucaju hvala na brzom odgovoru Smile
MM
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,209,876 posete www.srbijalov.com