Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: RC


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
RC
ohotnik
 Krusik lovni pucan kroz hronograf ima ima brzinu od 325-330m/s RC,Mirage,B&P od 375-385m/s Razlika znacajna ako se zna koliko koja divljac leti kojom brzinom.U julu mesecu sam kupio municiju Mirage T3 za kalibar 20 u kolicini od 2500 komada od grofa koju mi je doneo u Beograd po ceni od 25 din U avgustu municiju za lov u kalibru 12 Mirage T3 super sped od 34 gr u kolicini od 2000 komada po ceni od 28 din kod istog prodavca.Krusik ko nadje jeftiniji od 30 din u prodavnici ja cu mu moju pokloniti.Takodje u februaru kupljena trap municija u kolicini od 40000 komada RC 4 Ekselens po ceni od 27 din U Kovilovu na strelistu U aprilu kupljeno 3000kom Mirage pro ekstra trap po ceni od 26 din od Grofa.Sta cu kad volim da pucam i neostavljam od sportske municije nista za sledecu sezonu a od lovne koliko ostane.Ja jesam patriota ali necu u fabrickoj prodavnici da platim patron 30 din a Neko ga proizvede u fabrici gde radnici imaju platu od 2000eur i plate transport koji je izuzetni skup i carinu i prodaju ga za dva dinara jeftinije.A za moj novac hocu najkvalitetnije i najpovoljnije u odnosu cena kvalitet.
 
canis aureus
 Ne razumem
čemu uopšte rasprava?!? I zbog čega poređenje te dve firme a i omalovažavanje Kuršika?!
Nekome odgovara RC nekome Krušik a nekome recimo B&P. Lično bih uvek dao prednost B&P na RCom a probao sam ih ...
Voleo bih da mogu po tim cenama, ispod 30 dinara, da kupujem lovnu municiju a da ista bude što kvalitetnija ali cene u maloprodaji su prilično drugačije i mnogo većeConfusedSiroma

Naravno!, za svoj novac dobiti ono najkvalitetnije a pored toga da bude i po povoljnoj ceni B)Bravo 2 ali nemaju svi tu i takvu mogućnost nabavkeConfused

... ne branim Krušik a nisam ni previše privržen RCu ali sam mišljenja da ako se konstantno koristi ista municija i ako se "navikne" na tu municiju, otkriju sve njene mogućnosti ... može sigurnije i uspešnije da se koristi nego ona "kvalitetnija", brža, superiornija koja se ne koristi često ...
iveli 3
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
Scorpion Hunter
 Kolega svaka cast na kolicini dzebane koju ispucate... Ja licno nikada svojim ocima nisam video Italijanski metak u nekoj prodavnici koji je jeftiniji od 45 dinara... Pa zato ne mogu da poverujem u upisanu cenu municije....
Mozda ja idem u pogresne prodavnicie Confused
 
Sniper Hunter
 Kupovinom vece kolicine ,moze se dobiti i snizenje cene ,logicno je zato me i ne cude ove cene ,kupovao sam ne municiju nego komponente za punjenje u nasim prodavnicama ,i za mnogo manje kolicine od ovih moze da se pregovara o ceni robe ,kapislirane caure ako kupis 1000kom nisu vise 15din nego 10din ,barut umesto 750 po 600din ,tako da verujem da je kolega ohotnik sa mojim zemljakom Bojanom Grofom nasao zajednicki jezik po pitanju cene sa obzirom na kolicinu municije ,niko ti nece dati popust na 2-e kutije municije naravno.
 
Podunavac
 Sada na sajmu LORIST u N. Sadu sam kupio Mirage T3 po ceni od 800 dinara za kutiju. Znači komad 32 dinara. A sa municijom sam izuzetno zadovoljan. Nije da nema bolje, ali meni odgovara i kvalitet i cena.
Tri prsta 2Kolce
 
DakiNS
 

Podunavac kaže:
Sada na sajmu LORIST u N. Sadu sam kupio Mirage T3 po ceni od 800 dinara za kutiju. Znači komad 32 dinara. A sa municijom sam izuzetno zadovoljan. Nije da nema bolje, ali meni odgovara i kvalitet i cena.
Vidim Rođo da si zadovoljan a još zadovoljniji Neštinski fazaniGrin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Podunavac
 

DakiNS kaže:

Podunavac kaže:
Sada na sajmu LORIST u N. Sadu sam kupio Mirage T3 po ceni od 800 dinara za kutiju. Znači komad 32 dinara. A sa municijom sam izuzetno zadovoljan. Nije da nema bolje, ali meni odgovara i kvalitet i cena.
Vidim Rođo da si zadovoljan a još zadovoljniji Neštinski fazaniGrin



Rođo u Neštinu sam pucao sa Krušik municijom pošto je domaćin insistirao (kao domaćinu svaka čast) da ne nosim svoju municiju preko granice. Nije da se vadim, ali nije mi baš legao Krušik posle Mirage-a. Trebalo je da uzmem veće preticanje. Ali bez obzira na odstrel odlično sam se proveo i družio sa drugarima. Drugi put i da idem bez puške ne bi mi bilo žao, jer znam da će druženje da bude extra.B)
Tri prsta 2Kolce
 
DESPERADOS
 Ja stvarno ne razumem ljubitelje krusika ( King je OK ) dali oni to sebe ili drugog ubedjuju u nesto sto je totalno imiaginarno ???
Pa to je kao da uporedjujemo yugo i audi kao koji je bolji pa ipak na kraju je yugo bolji .... znas jeftiniji je i manje trosi.
Mislim totalna glupost .Mogao bih da razumem da je nesto sto je pribilizno pa da se diskutuje ali ljudi ovo je nebo i zemlja ....Oi
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
apinest
 

Podunavac kaže:

DakiNS kaže:

Podunavac kaže:
Sada na sajmu LORIST u N. Sadu sam kupio Mirage T3 po ceni od 800 dinara za kutiju. Znači komad 32 dinara. A sa municijom sam izuzetno zadovoljan. Nije da nema bolje, ali meni odgovara i kvalitet i cena.
Vidim Rođo da si zadovoljan a još zadovoljniji Neštinski fazaniGrin



Rođo u Neštinu sam pucao sa Krušik municijom pošto je domaćin insistirao (kao domaćinu svaka čast) da ne nosim svoju municiju preko granice. Nije da se vadim, ali nije mi baš legao Krušik posle Mirage-a. Trebalo je da uzmem veće preticanje. Ali bez obzira na odstrel odlično sam se proveo i družio sa drugarima. Drugi put i da idem bez puške ne bi mi bilo žao, jer znam da će druženje da bude extra.B)
Sledeći put ćemo angažovati Lalu i Kastora, oni isteruju divljač koja sporije beži (leti), čim je i Sremac75 mogao da je odstreli...ROFL U tom slučaju i Krušik će ti biti prejak, dovoljno će biti samo da podigneš pušku i vikneš "LALA", divljač pada u vatri bez zrna baruta!Presrean
 
Lala
 Da, da, samo nadji neki teren sa što više bodlji i kopriva, molim te! Ja sam prosto bolestan, ako se najmanje 5 puta ne izbodem u lovu!
Tragično je što Sremac mora da angažuje nosača municije, jerbo mu zafali uvek u redeniku - zna onu pojavu, prazan visak, prazan i redenik! Smeko
Mada, i Podunavac nije bio daleko od toga, ali mu je ipak preteklo nekoliko patrona. Grin
Sad nešto motam film... Pa bre Apinest, ne sećam se da si i ti nešto odstrelio?Hmmm A pucalo se, čini mi se...
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 

Lala kaže:
Sad nešto motam film... Pa bre Apinest, ne sećam se da si i ti nešto odstrelio?Hmmm A pucalo se, čini mi se...


Smean
On samo ćuti i puni mene!Angry
Inače je naš predsednik pravi ljubitelj divljači-on puca da promaši!Smean
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
apinest
 Meni zadovoljstvo pričinjava da drugima omogućim odstrel...ROFL
 
Scorpion Hunter
 

DESPERADOS kaže:
Ja stvarno ne razumem ljubitelje krusika ( King je OK ) dali oni to sebe ili drugog ubedjuju u nesto sto je totalno imiaginarno ???
Pa to je kao da uporedjujemo yugo i audi kao koji je bolji pa ipak na kraju je yugo bolji .... znas jeftiniji je i manje trosi.
Mislim totalna glupost .Mogao bih da razumem da je nesto sto je pribilizno pa da se diskutuje ali ljudi ovo je nebo i zemlja ....Oi

Uporedjivanje municije sa automobilima je malo neozbiljno... Ne kazem da je Krusik najbolja municija na svetu samo je branim kada je neko pljuje bez ikakvih argumenata.. Kolega navedite neku losu osobinu Krusik municije kad je toliko pljujete i razumecu vasConfused
RC je sitna riba u odnosu broja ispucanih metaka Krusikove municije u Srbiji... Nema lovca u ovom mom kraju koji ne koristi Krusik municiju...
 
DESPERADOS
 Aleksa , odlicno razmisljanje ....Bravo 2
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Podunavac
 

Lala kaže:
Sad nešto motam film... Pa bre Apinest, ne sećam se da si i ti nešto odstrelio?Hmmm A pucalo se, čini mi se...


Pa čovek je nekoliko puta "pucao", ali je svaki put zaboravio da nategne udarač na petlari, tako da je krajnji rezultat (opaljenje) izostao.ROFL Onda em je sačuvao divljač, em se nije bacao u trošak za municiju. Al sam ga zato ja bacio u trošak.srbijalov
Tri prsta 2Kolce
 
apinest
 

Podunavac kaže:

Lala kaže:
Sad nešto motam film... Pa bre Apinest, ne sećam se da si i ti nešto odstrelio?Hmmm A pucalo se, čini mi se...


Pa čovek je nekoliko puta "pucao", ali je svaki put zaboravio da nategne udarač na petlari, tako da je krajnji rezultat (opaljenje) izostao.ROFL Onda em je sačuvao divljač, em se nije bacao u trošak za municiju. Al sam ga zato ja bacio u trošak.srbijalov
Obrni-okreni, na kraju je efekat tvog pucanja i mog "pucanja" isti, a rezultirao je ostankom žive i zdrave divljači u lovištu... ROFL Ušteda ili utrošak municije su apsolutno zanemarljivi i u drugom planu!Srbijalov
 
Podunavac
 

apinest kaže:

Podunavac kaže:

Lala kaže:
Sad nešto motam film... Pa bre Apinest, ne sećam se da si i ti nešto odstrelio?Hmmm A pucalo se, čini mi se...


Pa čovek je nekoliko puta "pucao", ali je svaki put zaboravio da nategne udarač na petlari, tako da je krajnji rezultat (opaljenje) izostao.ROFL Onda em je sačuvao divljač, em se nije bacao u trošak za municiju. Al sam ga zato ja bacio u trošak.srbijalov
Obrni-okreni, na kraju je efekat tvog pucanja i mog "pucanja" isti, a rezultirao je ostankom žive i zdrave divljači u lovištu... ROFL Ušteda ili utrošak municije su apsolutno zanemarljivi i u drugom planu!Srbijalov


Brale kad bolje razmislim dobro si i prošao. Šta da ti je moj zemo Zoranp bio u gostima? Bilo bi ti malo onaj jedan redenik sa patronama. Morao bi da nabaviš dva preko prsa i jedan oko struka (ko Jugoslovenska vojska u otadžbini).ROFL
Tri prsta 2Kolce
 
stojkuki
 Momciiii Van teme
 
apinest
 Stojkuki, nismo Van teme, ima u mom redeniku i RC municije, samo što Podunavac (na svu sreću ROFL) nije stigao do nje.Presrean Možda zato što je malo veće granulacije, za divljač koju nismo lovili tog dana.Grin Ubuduće moram paziti kad mi u goste dolaze članovi kluba 25+ (ispucanih metaka)...ROFLSrean
 
DESPERADOS
 Bas lepo , znaci utvrdili smo sta ?? Da je RC dobar metak ..Comp
Sutra krece lov kod nas pa da vidimo ko ce imati vise lovacke srece .
----------------------------------------------------
DOBAR POGLED

1MOA = 2.9cm na 100m
1MOA = 5.8cm na 200m
1MOA = 8.7cm na 300m
1MOA = 14.5cm na 500m

srbijalov

7x64 KRALJ ..Tri prsta..308W CAR..Tri prsta
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,306,594 posete www.srbijalov.com