Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Driling puške


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Driling puške
tomo vrbas
 Moja lovacka i zivotna zelja je jedan driling i mislim da ce ako Bog da u skorije vreme zelja biti ispunjena!Po meni nema lepse i kompletnije puske za lov visoke divljaci,a o lovu na d.svinje i da nepricamo!
 
Podunavac
 Driling je vrh puškarskog umeća, zbog toga i jeste visoka početna cena puške. Lično nemam želju da ga posedujem, ali se divim kvaliteti i lepoti izrade ovih pušaka. Međutim i driling ima različite namene u skladu sa rasporedom cevi. Ako su dve sačmene a jedna karabinska, onda to nije puška namenjena lovu DS, nego prvenstveno za sitnu divljač, a za visoku sekundarno po potrebi. Ali ako su dve karabinske i to u kalibrima 8x57 IRS ili još bolje 9,3x74 R, onda je to puška za lov DS pogonom ili dočekom na srednjim distancama. Kao i za jelensku divljač na istim distancama. Ali bez obzira na raspored cevi i namenu, definitivno su to gospodske puške, koje plene kako tehničkim rešenjima tako i vizualnim izgledom i balansom.
Tri prsta 2Kolce
 
darkolovac
 Postovane kolege, od skoro sam postao vlasnik (dobio na poklon) driling... Nema ime proizvodjaca, po zigovima bih rekao da je nemacke proizvodnje... Imam problem sa kalibrima 16/65 su sacmene cevi, pojma nemam gde da nadjem municiju za taj kalibar Cry

Druga stvar za karabinsku pise 7.7/57R... Sad pojma nemam koji je to kalibar... znam da 7x57R, 8x57 JR i JRS nisu jer ne moze da stane caura u leziste... Pomagajte
 
Planinko011
 I posle kazu poklonu se u zube ne gleda Hmmm?!
Covek imao miran san do sada a kada sazna bice izgleda jos veci problem da nadje municiju.

Inace ja bih bio presrecan i sa ocuvanim Super Brnom za manje pare al do daljeg ne nabavljam nistaSiroma.
Bolje malo odstrel da placam kasa za oruzje ionako prepuna.
 
DakiNS
 Imenjače daj neku sličicu drilinga da odgonetnemo ko mu je ćaća.Grin
KADA BUDEM LOVIO U VEČNIM LOVIŠTIMA LOVIĆU SA BRETONOM
 
Kile_
 Pa daj sliku da vidimo to cudo
Samo 300 i 4x4
 
ssekir75
 ма за 16/65 колај работа, скратиш чауру од 70 и пуниш сам, али овај 7,7х57р ми опако мирише на 303 бритиш. он је додуше х56, нешто, па не може да буде х56. ипак треба да проверити да ли стаје. и пази само да сачмена цев није за црни барут. усваком случају срећно с њим iveli
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Tomash
 Brzopleto sam odgovorio, steta sto nema opcija za brisanje poruke....
Nemam nista pametno da kazem Chut

Mozda ti ovo malo pomogne:

Na ovom linkuhttp://iaaforum.org/forum3/viewtopic....mp;t=10457 je isto pitanje kao i tvoje(drilinzi)

a i ovo ti moze biti zanimljivo
http://www.ballisticstudies.com/Knowl...anese.html
https://en.wikipedia.org/wiki/7.7%C3%...mm_Arisaka
 
ssekir75
 тешко да је арисака. прво, арисака је са венцем а не са ободом, а пушка је немачка и из времена док је бог ходао земљом и у преламачу се стављао Р (сачмене цеви у 16/65). а друго, и 303 је егзотика калибар у немачкој, камоли арисака...

п.с. реко ли ја да ми мирише на 303 Namigivanje http://iaaforum.o...mp;t=10457
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
kimi
 

darkolovac kaže:
Postovane kolege, od skoro sam postao vlasnik (dobio na poklon) driling... Nema ime proizvodjaca, po zigovima bih rekao da je nemacke proizvodnje... Imam problem sa kalibrima 16/65 su sacmene cevi, pojma nemam gde da nadjem municiju za taj kalibar Cry

Druga stvar za karabinsku pise 7.7/57R... Sad pojma nemam koji je to kalibar... znam da 7x57R, 8x57 JR i JRS nisu jer ne moze da stane caura u leziste... Pomagajte


Što se tiče sačmenih odeš u AGP Lovac i naručiš. Napraviće ti(krušik) bez problema samo pretpostavljam da bi trebala neka količina da se uzme.
U rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita
 
Brka bez brkova
 za sacmene cevi,nadjes dobrog majstora da ti razbusi leziste metka za 5 mm,i koristis municiju 16/70
 
ssekir75
 аман брко што да компликује са бушењем вредне пушке кад може да сам пуни патроне? Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
Brka bez brkova
 a moze i tako,jednostavnije je,a i merak je veci Odobreno
 
darkolovac
 To razbusivanje cevi mi je proslo kroz glavu ali sam brzo odustao od toga... Domacu municiju ne koristim jer mi se u vise prilika pokazala nepouzdanom... Ideja o punjennju patrona je ekstra ali o tome ne znam apsolutno nista pa cu da krenem da se edukujem Smile Hvala u svakom slucaju..
Sto se tice puskice, znam da je duzina cevi kao kod normalne lovacke puske (za razliku od ostalih drilinga koje sam gledao gde je cev skoro 10cmm kraca) Nisam za karabin se podize selektorom, deo na kraju kundaka i sttitnik obaraca su od nekog materijala koji mi lici na neki rog... Od oznaka skoje mogu da procitam ima 7.7/57r, 424, 487, E.W, F.S, st.m.g/12,7g (coveculjak neki pored toga), Nitro pise na cevima, U S W slova sa krunicama iznad, dva ziga koja mi lice na neke lavice, U G sa krunama...
darkolovac priložio:
23632015-10-16-456.jpg
 
darkolovac
 .
darkolovac priložio:
23632015-10-16-457.jpg
 
kolega_LOVEc
 

Tomash kaže:
Brzopleto sam odgovorio, steta sto nema opcija za brisanje poruke....
Nemam nista pametno da kazem Chut

Mozda ti ovo malo pomogne:

Na ovom linkuhttp://iaaforum.org/forum3/viewtopic....mp;t=10457 je isto pitanje kao i tvoje(drilinzi)

a i ovo ti moze biti zanimljivo
http://www.ballisticstudies.com/Knowl...anese.html
https://en.wikipedia.org/wiki/7.7%C3%...mm_Arisaka

Pored konstatacije da su .303 Brit. u nomenklaturi evrope kao metak za driling oznacavali sa 7.7x57r, na ovom sajtu stoji i napomena da su nemci drilinge radili u
"korisnickim" kalibrima, po zelji korisnika koji je morao i da puni tu municiju jer kao takva nije postojala nigde drugde.Znacajno je i upozorenje o pritiscima, mozda se takav metak punio i crnim barutom.
A da bi razresio sumnju kolega moze da proba .303 kako leze u pusku, ali nikako ne bi trebalo da ispaljuje dok mu neko dovoljno strucan ne pruzi prave informacije kako je bezbedno koristiti odrdjen metak iz njegovog specificnog oruzja.
Vim vi repellere licet
 
darkolovac
 .
darkolovac priložio:
23632015-10-16-458.jpg
 
darkolovac
 .
darkolovac priložio:
23632015-10-16-459.jpg
 
darkolovac
 .
darkolovac priložio:
23632015-10-16-462.jpg
 
kolega_LOVEc
 http://www.germanguns.com/upload/arch...a1fcf36f54
Ovde se takodje moze procitati nesto o problemu pomenutog kalibra, sa tvrdnjom da je to 8x57r 360...
http://i61.tinypi...6b0jz8.jpg
Vim vi repellere licet
 
Skoči na forum:

Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,226,038 posete www.srbijalov.com