Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: PRVI PARTIZAN


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
PRVI PARTIZAN
INTERMAKER
 PPU ili Prvi partizan.
 
Lovac Stari
 Pod sloganom - Trosimo domace.
Godinama koristim PPU sp i nemogu se pozaliti. Sasvim odgovara mojim potrebama, koristim samo za lov.
Dobar pogled.
 
Darko
 PPU - Za nase uslove V.Dobar Metak koristim ga u izradi Plavi Grom
 
nikola tisma
 Pozdrav za kolege lovce ja punim sam municiju karabinsku ,slabo znam o municiji ppu ,ali neke kolege kazu da nije bas dobra municija takosam cuo .
 
draza
 Potrudio sam se da umnogim forumima prikipim sto vise informacija o ppu municiji .Po misljenju mnogih lovaca sirom evrope ppu municija pogotovo PPU GROM je strasno kvalitetan metak . u principu radi se o kopiji
ABC HINTREBERGER zrna koje se pokazalo kao odlicno i daanas su mnoga zrna razlicitih Proizvodjaca uradjena na tom principu
Navescu samo neka od njih
Norma Orix , Blaser CDP i jos mnogi drugi renomirani proizvodjaci rade to isto samo mnogo skuplje nego PPUBye
 
nenadx
 Desetak godina ne lovim.ali sam pre toga dosta pucao i koristio ranzu municiju.Bilo je rucno punjene,fabricke,razne tezine.Nemacke,Finske,Usa,Ceske.Kalibri 30 06,270w i 243wU prakticnom lovu nisam primetio da su skuplji strani imali prednost,cak naprotiv.Naravno zavisino od ukusa i potrebe.Ja recimo vise volim da divljac padne na mestu ili malo odnese sa vise ostecenja.To sam cesce postizao sa PPU.Sa cvscim konstrukcijama stranim cesto sam trazio dugo divljac.Kolega je recimo lovio sa 300WM i tvrdim zrnima i par puta smo izgubili srndaca.Naravno uz sve ovo ide i sasvim dobro grupisanje PPU.Ukratko moja iskustva su za nasu municiju.
 
draza
 jedini problem kod ppu groma ai kod druge municije ppu je to sto malo vise prlja cev . I naravno los marketing .sa malo boljim marketingom bi se verovatno podigla i cena metka sto nama svakako nebi islo u koristChutBye
 
draza
 PPU GROM je relativno novo zrno jer ideja mu je stara ali proizveden je tek prije 3 godine. Rađen je s idejom dam u zadnji, bakreni dio zauzima dvije trećine duzine,a šuplji dio ispunjen olovom prvu trećinu duzine. Taj omjer je isključivo zbog toga da mu se poveća probojnost u odnosu na Trophy Bonded. Grom se otvara odmah pri udaru u cilj stvarajući pravilnu gljivu otvorenu u četiri roščića. Gljiva je obično promjera dvostrukog kalibra zrna, sok pri pogotku koji se stvara je velik te penetracija jako duboka. Zrno u 90% ostavlja izlaznu ranu i pri pogotku u kost ne gubi previše od svoje težine niti se uvija. Krvni trag nakon pogotka je dobar,a izlazna rana pravilnog oblika. Kod proizvodnje zrna olovo i bakar nisu spojeni zagrijavanjem ili kemijskim putem pa nakon pogotka olovna jezgra može se odvojiti od bakrenog dijela. Zrno je odlično za divljač velike i male bio mase jer ne uništava meso.Premda je Grom novo zrno dokazao se kao dobar odabir za odstrjel visoke divljaci ali vrijeme ce pokazati sve njegove kvalitete.





Svakako bih ga preporučio kao univerzalno zrno za svu nasu divljač,a kao manu Grom zrna naveo bih deformaciju olovnog vrha u magazinu.
Smile"Ovo sam nasao na jednom od foruma i kopirao da nepisem vec pisano:o
 
nenadx
 Nisam u toku sta se zbiva zadnjih godina,pa mi ova tvoja informacija dobro dodje,ABC je konstruisao neki slovenac,nasi ga nisu hteli,pa ga uzese austrijanci.Znam da je licencni ugovor bio pri kraju,pa su ga nasi sada preuzeli.Dirigovana deformacija zrna je bio san i cilj svih proizvodjaca,pa su izmisljane svakakve akrobacije da bi se to postiglo.I zaista uspevali u tome,Meni je ipak iskustvo vaznije pa bih opet rekao svoje misljenje.Tvrda zrna imaju svoje prednosti,ali i mane u prakticnom lovu.Naravno to vazi i za meka,zato sam i rekao da su ona ranija PPU,mislim da su bila SP meni bila odlicna.za svu nasu krupnu divljac.Ali verujem ti na rec da je ovo dobro.Sto kazes za vrh,ostecenje je verovatno zbog neobradjenog magacina.Dobro smirglanje i poliranje ce resiti problem.Pozdrav.
 
draza
 U principu PPU Grom je predvidjen za lov sa ceke jer kao sto sam naveo ostavlja dobar krvni trag . I verovatnoca da izgubimo divljac je mala . Za pogon ga mnogi ne preporucuju zbog probojnosti zato su neka starija SP zrna u prednosti
 
Ivca
 Kako god da se obradi magacin, do ostecenja uvek ce doci pogotovo kada se puni i prazni narocito istom municijom. Nepravilno cuvanje i nosenje narocito po dzepovima a i svakom se desi da metak i ispadne i eto ostecenja. Licno mi se dopalo resenje kod RWS evolution mada kao sto je ID,UNI,KS;Tmantel...
takodje imaju olovni vrh koji se lako ostecuje. Mislim da tu ne postoji drugog resenja osim vise paznje posvetiti pri praznjenju i cuvanju.
 
draza
 Mozda neko od idejnih tvoraca ovog zrna u PPU
bude u dogledno vreme dosao na ideju da resi taj problem .A do tada moramo se zadiovljiti sa onim sto nude :o
 
nenadx
 Da to je glavna mana tvrdih zrna,pri udaru u meko,a nezakaci se vitalni organ,divljac krvari,ali nedovoljno zbog male izlazne rane izmedju ostalog.Znaci sve zavisi od pogotka.Zato sam ja voleo nas SP,manja je steta 1 ili 2 kg mesa nego izgubiti lovinu.U sredjenim lovistima to mozda nije veci problem,ali na divljim i teskim terenima......
 
draza
 Svakako da u pognskomlovu netreba koristiti tvrda zrna jer se puca na malim daljinama.A postoji opasnost od povredjivanja drugih lovaca i pasa pa je zato jedan SP zaista dobro resenje
Kao sto rece "nenadx" malo vise stete na mesu ali ni divljac nemoze daleko sa tezim zrnom i gulasom u plucima
 
draza
 Za lov sa ceke mnogi nisu pristalice SP jer po pravilu nema izlazne rane , pa kod losijih pogodaka divljac moze daleko da ode . Pa usled nedostatka krvnog traga tesko je naci.
A steta je izgubiti TROFEJ
 
Ivca
 a jos veca Drazo da propadne zivotinja
 
nenadx
 Dragi drazo,ispalio sam dok sam lovio par hiljada metaka iz karabina,odstrelio prilican broj razne krupne divljaci,pomalo i proucavao tu cudnu nauku balistiku.Ali bar meni je na kraju presudna bila praksa.Ne vidim razliku od pogotka sa ceke ili u pogonu.Hocu da kazem dobar pogodak je dobar odakle god da je.SP nema izlaznu ranu ako udari u tvrdu kost,ali pritom pravi ogromnu stetu unutra,jer se rastura,ili rikosetira.Tvrdo zrno je pri takvom pogotku naravno bolje,ali nikako nepotcenjuj ono prethodno.Ako se i desi da nema krvnog traga,a divljac ode to je po pravilu los pogodak,misic,ili nezakacen vitalni organ.U tom slucaju nepomaze ni najtvrdje zrno.Mada napominjem sve ovo je veoma kompleksno i svaki slucaj je specifican.Pozdrav.
 
draza
 Slazem se sa tobom nenadx svakako da pogodak igra veliku ulogu
Ali i tip zrna koim se puca u odredjenim situacijama nesme biti zanemaren pogotovo ako putanja do cilja nije sasvim cista
 
nenadx
 Tu si u pravu.Ne negiram razlicite efekte,kalibra,tezine i konstrukcije zrna,pa da dodamo tu i materijale,Ali to bi nas odvuklo u veoma duge rasprave.Zato sam i rekao pomalo cudna nauka o balistici,koja recimo nemoze da objasni zasto uticaj kosog hica,ne vazi isto za 270W,kao i za druge,Evo malopre nisam video tekst Ivce koji je sasvim prakticno objasnio neke stvari.Zato su neke fabrike pokusale da naprave zrna sa punom kosuljicom,koristeci legure koje bi imale isti efekat kao olovni vrh....Bilo kako bilo idealno zrno nepostoji,bas zato sam i dosao do onoga sto sam rekao ranije.Tako i svaki lovac dodje do onog sto mu u praksi odgovara.Sigurno je da ce drugo zrno izabrati profesionalan lovac koji ima zadatak da odstreli jelena za meso ili za kozu,od mene ili tebe,kojima je vazno da odstrelimo i time se podicimo.
 
draza
 Sto se toga tice u pravu si nanadx . Moj cilj je bio da dokazem pojedinim lovcima
da nije sve samo RWS NORMA i ostala zvucna imena koja kostaju 3 puta vise nego PPU a pri tome imaju slabiji ucinak u praksi
I da netreba uzimat zdravo za gotovo da sve sto je strano i lepo zapakovan mora biti i dobro .
Bravo 2Chut
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Moj prvi lovački pas KINOLOGIJA 13 03.07.2014. 20:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 15
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,228,373 posete www.srbijalov.com