Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: PRVI PARTIZAN


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
PRVI PARTIZAN
draza
 pecurka groma
 
draza
 pecurka ABC
draza priložio:
abc.jpg
 
draza
 Iz prilozenih fotogrfija se moze videti slicnost ova dva zrna
Razlika je u tome da se Grom otvara u pet rozica
ABC u cetiri
 
Lovac Stari
 Izgleda da je Prvi Partizan povecao izvoz i distribuciju na zapadno trziste.
Pored velikog(masovnog)izvoza za Nato (vojna). Sve prodavnice lovacke opreme u Austriji snabdevene su i lovackom municijom ovog naseg proizvodjaca. Najpovoljniji je po ceni kal 223 - 13
Np 30 06, 8x57 ili 7x64 pakovanje 20 komada je oko 20.
Dobar pogled.
 
draza
 Znaci da napredujemo Ta cena je i kod nas ja sam pred novu godnu kupio 60 kom. 30 06 za nesto oko 60 eura
dok je RWS bio 3.5 eura komad
 
Cvele
 drazo, ti si iskoristio da mozes i ove da kupis jos 60 Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
nikola-79
 POZDRAV ZA KOLEGE LOVCE .ZIVIM U SKADINAVIJI I NASO SAM JEDNU TRGOVINU KOJA UVOZI MUNICIJU NASU IZ SRBIJE .KUTIJA METAKA DODJE 35 EVRA 20 KOMADA PP ,MOGU DA KUPIM 3 KUTIJE MUNICIJE REMINKTON ZA JEDNU NASU .SAMO NEZNAM CIMGA PUNE NASI DOLE MOZDA SA ZLATOM KADJE TAKO SKUP PRVI PARTIZAN .DOBAR POGLED .Confused
 
Boban
 Pa da nasi smatraju da su izmislili sto bi se reklo vrucu voduBesan
Brate preterali ga sa cenama.
 
draza
 To nije krivica PPU jer on ne diktira cene u Skandinaviji vec verovatno prodavac ili uvoznik.
U Nemackoj , Astriji i CH
je oko 20 eura 20 kom
A sto se tice Remingtona
PPU je tata
 
nikola-79
 PUCOSAM DOSTA REMINKTON MUNICIJU NISAM B) PROBO PRVI PARTIZAN MORAM DA UZMEM KUTIJU PACU DA PROBAM I DA USPOREDIM KOJA JE BOLJA .POSTO PUNIM SAM KARABINSKU MUNICIJU TOJE NESTO NAJ BOLJE ONDA ZNAS CIM GADJAS JEL TAJ METAK KAD PROBAS 10 VRSTI NA STRELJANI I GRAMAZU BARUTA U METKU I TEZINU KUGLI I KAD USPOREDIS I UPUCAS KARABIN NA 250 METARA IMA DASE SANJIM POTPISEM SA KARABINOM TIKA 223 FINCI PRAVE DOBRE KARABINE NEMA PROMASAJA KO KUPI NJIHOVO ORUZJE TOJE SAKO I TIKA .DOBAR POGLED
 
draza
 Za reloading Kazu da je
Normina caura RWS barut
i Grom zrno extra kombinacija
i da se sa takvom municijom postizu grupe pogodaka oko 2.5 do 4 cm na 200 m. Ja bih tkodje voleo da sam punim municiju ali je to kod nas nazalos jos uvek tabu tema
 
nenadx
 Nikola,licna iskustva su svakako najbolja,ali je potrebno sveobuhvatno sagledavanje pa donosenje zakljucka.Recimo kazes sako i tiak puske su dobre I zaista jesu,dobre su i ostale brno,remington,austriske,nemacke,,,,,,Stvar je u tome da neke firme imaju odlicne karabine ali ne u svim kalibrima,nekima su pojedina tehnicka resenja dobra aneka nisu,Neki se losije ponasaju u uslovima velikih temperatura i vlage,neki u ekstremno hladnim.Recimo Brno sa njenim poldi celikom,ima dobru elasticnost ali trazi dosta odrzavanja itd.itdTako i sa municijom,recimo sako je dobra i koristio sam je u pocetku za 270WKada sam se prebacio na PPU vise nisam imao potrebe da koristim drugu,jer sam bio prezadovoljan.U 30 06 i 243W sam imao prilike da mnogo vise eksperimentisem pa i sa rucnim punjenjem.Loristio sam razne gramaze konstrukcije i proizvodjace.Kako spravice za punjenje nisu bile moje,morao sam da se ogranicim na fabricka punjenja i obrni okreni ostao na PPU sa kojima sam najsigurniji da ce oboriti svu nasu divljac sa dobrom preciznoscu.E sad ne tvrdim da je nasa najbolja(to niko nizasta nemoze tvrditi)Verovatno sam i pristrasan ali cu dodati lednu zanimljivost .Nemacki institut za oruzje DEWA(ako se nevaram)daje odlicnu ocenu za grupisanje od 3 metka na 100mako je grupa u okviru od 4,5cm pa se cuveni RWS uklapa u to.Nasi ko nasi su to suzili za 1cm.Naravno da teraju inat ali i pokazu da netreba potcenjivati sve sto je nase.
Dobar pogodak
 
nikola-79
 POZDRAV ZA NENADA IMA JEDNOG KOLEGU U HRVACKOJ ,ON IMA KARABIN ZASTAVA M 70 KALIBAR 7 X64 KAZE DAJE PROBO RWS MUNICIJU NEMACKU I PP KAZE DA PP DAJE BOLJE REZULTATE NEGO RWS ZA OVAJ KALIBAR JE NAJ TEZE ZRNO 175 GRAJN .JA POSEDUJEM 270 WINCISTER I PUNIM SAM ZA NJEGA ,KORISTIM ZRNA NOSLER BALISTIK TIP SA PLASTIKOM NA VRHU KUGLE ZA OVAJ KALIBAR JE NAJ BOLJA TEZINA ZRNA 130 GRAJN NAJBOLJE DAJE REZULTATE SA OVOM GRAMAZOM .A IMAM I ZASTAVIN KARABIN U KALIBRU 30 06 ALI KORISTIM GRAMAZU KUGLE 180 GRAJN ALI LOVILI SMO U POLSKOJ MOJE KOLEGE SU KORISTILI 200 GRAJN KUGLU ZA 30 06 KAD POGODI BLIZU PADA ALI JOPET NEKI ODNESE I DO 50 METARA I CAK DALJE .PUCALI SMO SA 375 NA SVINJE ALI NOSI KAPITALAC I DO 40 50 METARA A TEZINA KUGLE 300 GRAJN TOP OD PUSKE ALI VEPAR JE VEPAR .POZDRAV ZA TEBE KOLEGA LOVAC.;)
 
nenadx
 Drugari ja evo opet cu reci,mislim da je balistika veoma siroka i cudna nauka.Pojedini kalibri teoretski i u odredjenim uslovima daju izvanredne perfomanse ali u prakticnim uslovima,daju los efekt.Tako da eto sto Nikola kaze 375HH sa zrnom od 19,5 g. ne obara odmah DS.Ja sam gledao slicne situacije cak na srndacu.Paralelno se moze uporediti eto 270W.sa kojim sam obarao solidne DS bez problemaCak ga recimo u Kanadi koriste i za lov losa sa zrnom 140 greina(9g.)E sad,moze se to sve popraviti donekle sa odabirom pravog zrna,pravog pogodtka...Pa zavisi mnogo i od kondicije divljaci...Ali da neodstupimo mnogo od teme,mislim da je PPU nasao neku optimalnu konstrukciju,koja zadovoljava vise postavljenih uslova i tu je tajna.Znaci ima boljih sto bi se reklo specijalizovanih,ali meni je PPU standard.Ajde sad malo vi.
Dobar pogodak
 
draza
 SmileNeponasa se svaka puska isto sa svakom municijom.
Neke imaju super grupe sa RWS-om a neke ne to ti je isto sa PPU.
A sto se tice toga da daivljac nepada u vatri to moze da zavisi od vise faktora . Ako se radi o pogonskom lovu gde je zivotinja u punom trku puna adrenalina i sam sok pri pogodku moze dovest do toga da divljac odnese zrno 50-ak metara i dalje i ako je smrtno pogdjena.
Dok sa ceke divljac pada u vatri pogodjena tom istom municijom
Pa zato treba malo experimentisati sta kojoj pusci prija .Koja gramaza ,vrsta i proizvodjac municije
PPU ostavlja dobar krvni trag Tako da nema veze koliko daleko divljac odnese zrno vazno je samo gde je pogodjena .
Ako pogodak dobro bude plasiran i DS nece stici daleko
 
nikola-79
 EVO DAVAM KAZEM LOVILI SMO JELENA SA KARABINOM 8 X57 KADSMOGA POGODILI ODNEO JE STO METARA I BIJO JE JOS ZIV DA NEBI KEROVA NIKAD GA NEBI BILI NASLI ETO VIDITE KOLIKO DIVLJAC KRUPNA MOZE DA ODNESE .A DRUGOG SMO ISTO UBILI SA DUPLICOM U KALIBRU 16 SA METKOM P 8 ILI PP ILI KAKO VI KAZETE DEVETAK SACMA 8,4 MM ODNEO JE 50 METARA .MOJ KOLEGA JE U LICI UBIJO MEDVEDA SA KARABINOM M 76 VOJNI SNAJPER METAK 7,9 ILI 8X57 MEDVED STAR JEDNO 8 GODINA PAO JE POSLE 3 UBIJEN JE NA 80 METARA ALI ODNEO JE 20 METARA , A JEDAN JE UBIJEN SA IZ 18 SA PP NA 40 METARA SMO PUCALI NAPRAVIJO JE SALTO NAPRED I ODNEO 40 METARA NASLI SMO 5 ZRNA U PREDNJOJ PLECKI .ALI STAJE SILA JAKO SRCE I DIVLJE .DOBAR POGLED .Smeko

Koristite iskljucivo mala slova za pisanje.
Velikim slovima kao da vicete. Jos nesto izraz odstreljen ili odstrel vise odgovara od izraza ubijen ili ubistvo!
SRBIJALOV Tim.Bye
 
nenadx
 Drazo ovde smo da razmenimo misljenje i iskustvo,pa bih ja rekao da nisam mnogo siguran u te nove teze o adrenalinu.Ne kazem da nije moguce ili pre da ima necega i u tome.Sve cesce cujem tu tezu ali....Recimo svakako kondicija fizicka svakog grla ponaosob ima uticaja,koliko ce nositi pogodak.Takodje dali je divljac primetila lovca....Ili pogodak u srce,pa da li je u trenutku pogodtka ispumpala ili ispumpala krv.U svakom slucaju dobro fizicko ostecenje vitalnih organa...i da opet neodskocimo mnogo od teme,zato volim PPU.Pri udaru se relativno brzoderfomise,ali jos uvek ima tvrdocu u zadnjem delu da ako udari u kost,lomi i prodire.Napravi vise stete,ali bolje i to nego gubljenje lovine.Eto Nikolina prica o medvedu,dovoljno kaze.Medved pogodjen vojnim snajp.metkom.Nista cudno,to je prosviralo kroz telo bez velikih ostecenja i dobro da je i pao,relativno brzo.Inace medved je mekan,moji preci su ga bas po Lici lovili iskljucivo PP sacmom.Znaci on jeste snazan,ali je i mekan.Ovi termini su uobicajni kod lovaca,ali mogu da zbune.I Nikola gde lovis jelena sa PP,ili nisam dobro razumeo.Pozdrav.
Dobar pogodak
 
Lovac Stari
 Mogu samo da dodam jedno ;). Od pocetka lova krupne divljaci iskljucivo koristim PPU sp. Prvo sam koristio 9,7gr a sada 11,7 grama (30 06). Dosada mi je otisao samo jedan Srndac, ali i to je bio splet nesrecnih okolnosti. Imao sam mogucnosti da probam mnogo sto sta od strane municije, ali ostajem i dalje veran Uzicaninu

Bas interesantno.
Gde se to jos love Jelen i Medved sa olucenim cevima(sacmaricama)?
Znam i ja za stare price da su padale Mecke sa PP.
Ali u ovo vreme???

Napomena!
Vodite racuna sta pisete i iznosite u javnost Comp. Malo procitajte zakonska akta ;).
Dobar pogled.
 
Boban
 Stari,isti slucaj i kod mene sto se tice municije.
Svasta sam probao od stranih marki ali najvise volim da puzam sa nasom domacom PPU,
I to iskljucivo 11,7g. Zakon za sveB)
 
nenadx
 Odgovoricu na ispravnu intervenciju Lovca Starog,da nebi bilo nesporazuma.Ja sam rekao moji preci,tada je to bilo uobicajno,bez zakonskih sankcija.A Nikola,pretpostavljam po njegovom pisanju lovi u inostranstvu.Verovatno imaju druge zakone,pa pisali smo nemci love sa prigusivacima,kod nas bi takav bio proglasen za teroristu.Sustina je da niko ne skace sebi u ......Takodje ovde svako postuje propise i etiku.Pozdrav
Dobar pogodak
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Moj prvi lovački pas KINOLOGIJA 13 03.07.2014. 20:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,160 posete www.srbijalov.com