Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: PRVI PARTIZAN


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
PRVI PARTIZAN
canis aureus
 

sheytan kaže:
Hmmm... Imaju oni hrpu mana, naravno... Meni su izasli u susret i zamenili 120kom i novi su bili bolji... Ne sjajni, al neuporedivo bolji... Ali, verujem i u to tvoje shto prichash... Sad

S druge strane, shta ti je falilo Gromu u 8x57? Ili, shta fali SP-u u 9.3??? Smile Mislim da, ZA TE KALIBRE, ne treba traziti preko leba pogache... Ti imash vishe isqstva, naravno, pa reci, treba li bolje? A probao si i njih i stranjske... Odobreno


Ajd da ne pišem tamo na temi(Norma) prebacih ov, na prikladniju ...

Uvek sam za to da treba probati Confused
Ako baš nema bolje dobro je i to što se ima ... naravno, ako se ume dobro iskoristiti i pre svega biti sves'an mogućnosti tog' istoga ...
Aj da ti odgovorim na pitanja pa da dopišem još koju van toga,
Grom u 8x57IS ?!?
-Steyr ga je ODLIČNO grupisao i zbog takve preciznosti sam bio vrlo zadovoljan. Precizniji mi je bio od PPU SP 12,7g a i većine stranih koje sam probao iz istog karabina!
Zrno k'o zrno, smatram da je vrlo zadovoljavajuće i da ispunjava ono zašta je u suštini konstruisano i zamišljeno, ne zaostaje za mnogo skupljim i renomiranijim kuglama te "kategorije"(polumonolitnih) ... CENA je naročito prihvatljiva ... Odobreno
E, a sučim nisam zadovoljaT Sad
Počeću ti pitanjOm ... koliko je normalno da ista municija PPU Grom u 8x57IS, jedna kupljena u BG a druga u NS, recimo, ima na meti odstupanje po 10-15cm ... a pazi, isto su označene, 8x57IS, da ne bude zabune oko 8mmMauser i td.
Znači jedna kutija OK a druga podbačaj za 15cm! Na fucking 100metara!
Men' to nije baš najnormalijO Confused pa koliko god da niska cena tomU bila!

SoftPoint u 9,3x62 ... kog si nav'o kao "leb" ...
-moja Zbroja-terminator ga pravo fino nosi Yes što jes jes ... i ov sam prikaz'o pictures kugli koje sam uslik'o po testiranju a koje su izgledale sasvim korektli tj, da ne kažem, odlično!, sasvim slično Lapuinoj Megi, RWSovom TM i dr poznatijim i zvučnijim imenima.
Prijatno sam bio iznenađen takvim "pečurkama" i što su sva zrna ostala u komadu tj što se nije odvojio olovni deo od košuljice. Pravo dobro, nema šta!
A ondaK, pošto se potrošila ta kutija ... druga kutija iz iste serije kao nebo i zemlja u odnosu na onu prvu dobru Jaooo Grupa pogodaka se povećala za 3x (bila u max 3cm a ode u 10tak) i više nije +5cm na 100m neg' je +10/12cm na 100m uz prilično veći trzaj i ogaravljenu kapislu ... a ondaK i treća kutija iz tog sledovanja ... približno ista onoj prvoj/"dobroj" uz više flajera(od 4-5metaka jedan ode kud on oće dok se oni preostali držU zajedno Confused) i aj sadE bidni pametan Glavu o zid
Pa uzmem novo sledovanje od 60kom i ondaK opet nanovo ... grupa pogodaka se pomerila levo za 15tak cm i pala za 7-8cm ... i tako, nikad nisi siguran šta je u cevi i kuda će otić' ...

... u .243Win ?!?
jes da nije u tvom pitanju, brate mili, al aj da dodam i to, kad smo već tu.
SP 5,8g ma za priču samo kako se lepo slaže iz moje Zbroje-predatora Bravo 2 a ni SP 6,5g ništa lošijO ne radi ... malo pri zabravljivanju zatvarača treba pritegnut' za razliku od drugih gde to ide lakše ali nije strašno, valjda ga tako konstruktor zamisliJo Jaooo
Dok u lovu ... srndać na 160m, skoro pa idealno poprečno stoji, malo ukoso glavom ka meni. Končanica "tri prsta" iza plećke, čisto da ne napravi velik' belaj i da ne bacim mLogo mesa, sa bočne leve strane ... posle pucnja odskoči/prope se i otrča 50tak metara, vučući slomnjenu zadnju desnu nogu!?! "Ej braća, pa ti pucaš po butovima, odvalio si mu zadnju nogu" kaže mi drug stručni pratilac, "nisam lud da bacim rebra kad ih volim u paprikašu" malo sam kenj'o čudeći se gde sam gađ'o i di pogodiJ0 ...
A nee, pogodak je bio baš tamo gde i končanica a izlazna rana na butu slomnjene noge ??!! Kad smo ga rasporili tek je tu čuda bilo! ... džigerice u pašteti, želudac eXplodiraT end creva prosuta, but slomnjem i sav u podlivu krvi baš kao i desna plećka u kojoj pronađosmo košuljicu kugle koja se raspala. Nije preostalo mLogo za paprikaš jer za kere je očlo više ALI ovako neštA nisam dosad vid'o Confused
...
-na sliKi je taj iz srndaća
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
canis aureus
 ... slično dešavanje, sa dešavanjem koje sam opis'o u prethodEm upisu, sa istom mundžom, u .243Win i pogotkom nazimaka od 40-45kg na daljini od 200m ... pogodak u rebra iza plećke, sa druge strane jedna mala izlazna ranica na stomaku iza rebara, dovoljno da prospe želudac i ... Shock, druga izlazna rana(ova je malo veća, prečnika kovanice od One dinar a ona prva ni upola tolika) na rebrima uz samu plećku ... i to je TO dok nije rasporeno Zbunjen ... košuljica zrna je opet TU, zapela pod kožom prošavši kroz pleć'a Jaooo a šta će tu baš bi vol'o da mi konstruktorski tim dadne pojašnjenje ...

-evo ga na sliKi ...
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
sheytan
 Fala, tebra ime, na odgovori iscrpni! Vredelo je chekati! Bravo 2

Sve mogu da razumem, besh im mamoo, ali da tri qtije IZ ISTE SERIJE razlichito nosidu, to je van pameti... Sad Znachi, s njima je ama bash sve mogutjo...

Qj ima sretje, moze da prodje i sa 3x odlichnom qtijom. Qj nema, taj nahebe, izgleda... Cry
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
AcaNik
 Сада сте ме сасвим забринули за 9,3х62. тотално сам веровао том њиховом меткићу.
 
canis aureus
 9,3x62 je još i OK ... ako ne gađaš preko 150m i ne tražiš idealnu preciznost ... don't worry Stari
UzNi po 5 komaTa iz svake kutije pa proveri kak'u sliku pogodaka će ti dati i dal će biti odstupanja ili pre upotrebe nove kutije sa istom na strelište pa proveravaj Confused ... jedino tako ćeš biti iole siguran ...
kod partizanovca ti je sve može bit' a ne mora i značit' Jaooo
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Нема где ни да гађам на толико. До сада стварно никаквих проблема са метком нисам имао. Али баш никаквих! Прецизност је више него одлична. Трзај никакав. Ма дивота.
.243 је ок, мада увек гледам да нађем ону коју су паковали за Монарх Smile
 
canis aureus
 

AcaNik kaže:
...
.243 је ок, мада увек гледам да нађем ону коју су паковали за Монарх Smile


Imali toga gdegod?? Vol'o bi je probati a nisam je nigde na'vato Confused
Kako ti se pokazala u odnosu na klJasik SP ppartizanen?
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
AcaNik
 Скоро је нисам видео. Тешко се брави и обично после брављења спадну слова. Данце је мало дебље па зато.
Све је то исто. Можда је мало мањи пад али не драстично. Имам негде још кутију и један за колекцију.
 
sheytan
 Ti primetish da je deblje dance??? Nisi me bash ubedio... Confused
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
AcaNik
 Примети се голим оком. Већ сам писао о томе
 
sheytan
 Ondak je tu neshto debelo neispravno...
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
canis aureus
 Jeea coA sJećam se tvojOga pisanja o "debJelo dance" Yes
Kod mene od tri kutije mundže, .243Win, jedna kutija sa većinom metkitja sa skinutim slovnim end brojevnim oznakama na dancetima Jaooo ... preostalo im od onomad čaHura pa da se ne bacU ... tako ih konstruisali baš k'o i one 7x57 što se razlikuju od 7mmMauser jer tako treba Jaooo .... HaHaHa
The best of the World all game caliber 8x57JS
Dim
 
DOK
 Odmah da se ograim da ne kritikujem a niti ogovaram ali o ovom sam već pisao ali ne ovdje. Prije 3 god. u lovu primijetim da mi je pogodak nešto niži od mjesta gdje sam očekivao. Bio je lov na srnu, sanitarni odstrel i na oko 180m zrno je prošlo nisko kroz grudni koš. Kad sam dovezao srnu do mjesta gdje smo dogovorili sastanak, kolegi lovočuvaru koji je pravio zapisnik slučajno sam pružio čahuru iz džepa (a inače uvijek nakon pucanja pokupim čahure) i on mi reče "a jesi li vidio ovo ....." i imam šta i da vidim prsla uzduž. Poslije nisam imao taj problem a ostatak kutije je otišao u metu uz detaljan pregled svakog metka prije i poslije pucanja, sve je bilo OK.
Radi se o PPU 9,7g SP u 300WM
DOK priložio:
cahura.jpg
 
ssekir75
 дешава се и то не тако ретко. имао сам кући колекцију таквих чаура, углавном од 3006 и 357. проблем у самој чаури, тј у материјалу за израду.
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
DOK
 Znam zato sam prešao na Barnes VotTX u 10,6g ........ ika
 
ssekir75
 од ових које ја имам две су ппу, 357 и 3006, остале других произвођача. имам чак и ремингтоне и једну норму, а највише игман. дешава се...
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
sheytan
 Chek, chek, nije samo PPU??? Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
ssekir75
 није, ше. има ги разни. и војни и ловачки, и стари и нови, и доматји и страњски. а ево задњи је управо домаћи, од зимус, али није карабински већ крушиков стандард 4,5мм. пукла чаура целом дужином. прва од бем ли га колико испуцаних до сад, зато сам је и оставио за колекцију. Confused
ловци су организована наоружана група људи која преко поља, шума и ливада иде у кафану iveli

калибар је "производ" два броја означених милиметримаStari

не пучај шинко док им не видиш беоњачеElmer
 
sheytan
 Ma, naravno, ima toga kod svih proizvodjacha. Zato se ja nasladjujem, kad se ispostavi da ne boluje samo domatji "krsh proizvodjach" od raznih problemchitja... Qj radi, taj i greshi, pa tako i u ovoj oblasti! Odobreno

PPU je odlichan izbor u odnosu ulozeno/dobiVeno, a chesto i mnoooogo, mnogo vishe od toga! Kad nekad prochitam koliko Rvatjani hvale PPU, protrljam ochi, pa prochitam ponovo! Grin
novi način otvaranja tema je bzvz... Sad

DOBAR DVOGLED!!! iveli 3

http://www.youtube.com/watch?v=GOzgvb4hc5U
 
DOK
 Da budem iskren nisam napustio PPU radi ovog problema sa čahurom nego radi nemogućnosti kupovine adekvatnog zrna za moj karabin. Izbor mi je jedino bio 9,7g SP kojim u 300WM nisam imao šta tražiti u lovu. Na srnećoj divljači izlazne rane bi bile i pored lošijih pogodaka katastrofalne, mučne za gledati. Sad koristim monolitno TTSX zrno sa kojim sam zadovoljan, jeste "malo" skuplje ali onoliko koliko meni godišnje treba ..... i nije.
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Moj prvi lovački pas KINOLOGIJA 13 03.07.2014. 20:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 17
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Online
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,211,598 posete www.srbijalov.com