Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: PRVI PARTIZAN


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
PRVI PARTIZAN
zoki bp
 Pozdrav ekip!
Kupio sam zastavin karabin 9,3x62 i PPU municiju od 18.5g i sada ne mogu da pronadjem tabelu propadanja zrna za taj metak, da bih mogao da ga upucam!
Da li neko moze da mi pomogne?
 
Cvele
 Kol'ko si platio karabin ? Smile I koja je cena metka ? Grin
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
Max011
 Mogu ja malo ali ne mnogo Smile upucaš ga jedno 3 prsta iznad muša na 100. Na 200 ti baca šaku ispod muša a na 300 baca lakat i pedalj ispod muša. Što se grupe tiče ako na 100 dobiješ sa 3 do 5 metaka tacnu od šolje za čaj računaj da si završio pos*o. Ajd živeo ti meni ! Smile
Sad ću ja samo tetki lek da dam! Dikh tu kava ?!
 
nenadx
 Cvele,nezgodno pitanje.Svako ce izneti svoja shvatanja pa ces opet sam odluciti.Po nekima ce za lov sa ceke odgovarati tvrdo zrno,a za pogon je sigurnije mekse.U prvom slucaju manje ostecenja i izlazna rana,U drugom sigurnije za okolinu,pri malo losijem pogodku ipak napravi vise djumbusa unutra,pa...neka kazu drugi sta misle.Zoki bp,balisticka tablica sluzi kao orijentir,pa ces svakako morati da upoznas svoje oruzje i municiju.To se za pocetak radi na strelistu.Kalibar ti nije za velike daljine,ali je odlican za tesku divljac.Znaci zrno SP,18,5gr.Brzina pri izlazu iz cevi nevelika 690ms,ali na istom mestu energija 4400J.Velika naravno zbog mase,pa je i pad realno veci sa povecanjem daljine,tako da to imas u vidu.Rekao bih upucaj na orijentaciono 150m,a uzdrzavaj se pucanja preko orijentaciono 200 i bice OK
Dobar pogodak
 
canis aureus
 Max011B) otprilike tako mu to dođeYes
nenadx potpuno se slažem sa tvojim mišljenjem!B)
-ponekad nije baš kao što tablice kažu a strelište ne može da slaže
 
canis aureus
 zoki bp
balistička tabela bi ovako trebala da izgleda
0m 690m/s 4400J
50m 645m/s 3850J
100m 600m/s 3360J
150m 560m/s 2920J
200m 520m/s 2520J
250m 485m/s 2180J
300m 450m/s 1880J

100m 0(centar)
150m -9cm
200m -22cm
250m -47cm
300m -80cm

100m +4
150m -1
200m -14cm
250m -37cm
300m -68cm
što bi značilo da sa +4cm na 100m 0 dobijaš na nekih 140-145m

-ponekad nije baš kao što tablice kažu a strelište ne može da slaže
 
zoki bp
 Zahvaljujem svima na brzoj pomoci!Karabin je oko400E,a metak je 63 dinara.
 
Cvele
 Ih, ja mislio da je dosta skuplji, cak je za 308.Win skuplji, 80din SP od 11,7gr... Confused
srbijalov Lov je za mene život =))) srbijalov
 
zoki bp
 Cvele,to je cena u Topoli,inace je u svim ostalim prodavnicama od 90 pa na gore.
 
nenadx
 U Bugarskoj je odskora pocela prodaja PPU municije.Izvrsili su ispitivanja i dali preporuke potrosacima.Testirani su 357 M,243W,308 i 9,3x62.Merena je brzina,energija,grupisanje...Serije su bile po 5 metaka....Kod 243 je bilo najvise odstupanja u brzini,ali nije presudno uticala na grupu....308 najujednaceniji sa prvom grupom od 2,3 a drugom 2,9 cm.Sa 9,3..iako najvece rasturanje cini se da su prezadovoljni....Takodje caure po njihovim ocenama sasvim dobre itd.Celokupan utisak dobar,pa izgleda da se i tamo osiguralo trziste
Dobar pogodak
 
nenadx
 Ovo je moglo da ode pod vise tema,ali evo postavih ovde.Dogadjaj iz Hrvatske.Ovo nazime je krajem aprila pucao lovac sa 90m.Kalibar 8x57,Zastavin,zrno igman,11g.Pogodak iza uva,pada u vatri,dize se nakon par minuta i odlazi.Krajem juna isti lovac,sa iste ceke puca isto nazime,ali sada kalibar 223,marka puske interarms(Zastava),municija PPU,nazime pada u vatri opet,ali sada se nedize.Analiza je utvrdila da je prvi pogodak ostetio vratni prsljen....I sta sada zakljuciti?223 je bolji kalibar za DS?Ili ga era razbija?Ili nesto trece,cetvrto,peto.....Ajde probajte i37.tinypic.com/qn8h0o.jpg
Dobar pogodak
 
canis aureus
 Hmmm
'ajd da probamo!?!

1.reklama za PPU(.223 je iz PPU a i na temi smo)
2.antireklama za Igmana(8x57JS je njihov proizvod)
3.zastavino oružje B) pod kojim god imenom bilo
4.lov DS(pogotovo nazimadi, prasadi) u apriluHmmm -nije li u nas tada lovostaj na DS i takve jedinke? -eto različitosti
5.različitost(razlika)- 7x57 i zrno od 9g u nas a tamo može i sitnije

... nego šta htedoh ono rećiConfused
 
nenadx
 I ja bih tipovao na reklamu za eru.Ovakve i par slicnih podataka bi recimo ameri iskoristili za propagiranje svojih kalibara,oruzja,municije...zvonilo bi.Naravno mi nismo placeni za reklamu,pa cemo to realno sagledati...i mislim da si to hteo da kazes druze.
Dobar pogodak
 
darkon
 Od pocetka lovacke karijere koristim PPU.
Cena metka mi nije bila presudni faktor,vec sam se odlucio za PPU,jer je u tom trenutku bila najdostupnija(kao i sada).
Naravno nije mi u planu promena marke,jer se metak odlicno pokazao i prezadovoljan sam njime.

Za kalibar 30-06 koristim PPU SP(9,7g),koristio sam i 11,7 ,ali mi ovo lakse vise odgovara,posto krupnije od srndaca retko lovim.
Na strelistu pucam metak u metak.Provereno vise puta.

Sto se tice efekta u lovu,u zavisnisti od pogotka zna da napravi stetu,ali mi je stvarno nevazna,jer divljac ni u kom slucaju ne odlazi(ili vrlo malo).
Oprasta i lose pogodke.

Tvrdja zrna bih verovatno koristio da lovim svinju,ali posto na terenima na kojima lovim nema svinja,onda mi je SP izuzetan lovni metak.
Znaci steta na mesu je prisutna(ne uvek),ali ne morate da razmisljate o izgubljenom grlu.To je skoro nemoguce.
Ako necu stetu na mesu,malo iza plecke i tu je.

Za 223 sam takodje uzeo PPU SP(3,56g).
Na strelistu,takodje metak na metak.Izuzetna preciznost i ujednacenost.
U lovu ga jos nisam isprobao,posto sam ga skoro uzeo,ali sam siguran da ce odradjivati posao za koji je predvidjen(predatori).
 
petar
 Ja za 7x64 koristim prvi partizan Grom 10,20g, cena metka je u Zrenjaninu oko 1 evro po komadu.

Za .223 sam isto koristio kao i darkon PPU SP 3,56g, ali se ne secam koja je cena metka jer sam davno kupovao municiju za njega, inace to je caletov karabin, on voli male kalibre, ja sam ga nosio kad on ne ide u lov, prosle godine i ove, a od avgusta ove godine imam svoj 7x64.
Just like old times!
 
petar
 Da malo osvezimo temu. Levo Prvi Partizan 7x64 GROM 10,20 grama, a desno Prvi Partizan .223 SP 3,56 grama, oba ova kalibra imam kod kuce...B)
Just like old times!
 
vlada lovac
 Petre kako si zadovoljan preciznošću sa Gromom iz svog karabina, nema li malo veće rasturanje grupe
 
petar
 Na strelistu kad pucam ovako slobodno, prvih pet metaka lepo grupise, dok ove ostale malo za nijansu gore, malo dole, ali to nije do municije, vec se cev zagreje, pa nije isto. U lovu ja pucam jedan metak jedan odstrel, tako da mi to ne znaci, jer ne koristim pouautomat...B)
Just like old times!
 
vlada lovac
 O pa to je extra ako svih pet metaka dobro grupise, pitam iz razloga jer sam tek pre neki dan nabavio za 8x57IS a još uvek nisam imao prilike da isprobam na meti, čuo sam priče da ima dosta veće rasturanje od SP mada opet sve zavisi od cevi do cevi, ali pošto ih prvenstveno uzimamo na lov, šta mu je i namena, onda je OK.
 
petar
 Ja sam prezadovoljan...B)
Just like old times!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Prvi Damski lovački klub u Srbiji LOVAČKA UDRUŽENJA 69 26.08.2016. 22:37
Moj prvi lovački pas KINOLOGIJA 13 03.07.2014. 20:56
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,297,770 posete www.srbijalov.com