Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovne karte, izgled i važenje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovne karte, izgled i važenje
Igor
 Lovne karte za 2010, vazece ili ne !!!

Posto je na snagu stupio novi pravilnik o lovstvu ostaje samo jos jedno nerazreseno pitanje da li vec sada postojece stare lovacke karte koje nam izdao LSS vaze ili ne.
Da li uopste neko zna ko koga ovde tj. najbitnije za nas da li cemo loviti ove godine kao i ranije??????????????????
Budi svoj, samo svoj........
 
aca81
 Neznam da li zvanicno vaze ili ne ali kod nas niko i ne postavja pitanje lovne karte,ko je platio i uzeo kartu moze da lovi i ceka uz "belu" dozvolu...POZ.
DOBAR POGLED
 
Sniper Hunter
 Ja mislim da je isto u svakom LU ja sam clan u 2 i u oba niko jos nema pojma
 
Kile_
 ove lovne karte za 2010 koje imamo su vazece sve dok se ne izdaju nove,odnosno dok nove lovne karte ne krenu u stampu i da se delo po LU do tad mogu da nam puse cev od puske.
a to resenje koje su objavili,moze se reci da je smao obavestenje i dok nam ne daju nove lovne karte mi imamo pravo da lovimo sa starim.jer te "stare" nisu objavili kao ne vazece ,obavesteni smo samo da ce se izdati nove.
i koliko znam ni jedno LU ili LD nije prestalo sa radom odnosno nije zatvorilo lov ili sta vec zbog tog resenja o novim LK...
Samo 300 i 4x4
 
Kile_
 ljudi sta se desava kod vas po LU ?
kod nas su podelili formulare,zahteve za dobijanje nove lovne karte,koje trebam da popunim uz fotokopiju licne karte,diplome o polozenom lovackom ispitu i fotokopiju lovne karte ,predajem u LD do cetvrtka kada salju...sto znaci dobijam novu LK uskoro Smile
Samo 300 i 4x4
 
Lala
 Pročitajte ovu Instrukciju ministarstva poljoprivrede, Uprave za šume, tu lepo piše sve.
Obratite pažnju na član 6., zadnji pasus!!!
I pogledajte datum kada je ovo objavljeno - 19.04.2010.!!!
Po ovoj instrukciji, svaki predsednik LU, lovnik, lovočuvar ili lovni inspektor je trebao da zabrani svaki lov, dok ne stignu lovne karte ministarstva.
Kliknite na link
http://www.minpolj.gov.rs/download/IN....%20g..pdf
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Laki_90
 Koliko sam ja upoznat,tj bio je covek iz ministarstva kod nas u Kovinu i rekao je da imamo rok 60 dana od dana stupanja pravilnika na snagu,a to je bilo izmedju 23 i 25.06 (tad je izasao taj pravilnik) tako da mi sada skupljamo te formulare i saljemo najkasnije u ponedeljak.Sto se tice onih koji su clanovi u vise L.U. oni ce moci da imaju samo jednu L.K. od ministarstva a ne kao do sad vise komada od L.S.S.Lov na prepelice krece sa starom lovnom kartom a u medjuvremenu ce se deliti i nove lovne karte tako da nece biti problema sto se toga tice.
 
Dulle
 Laki 90 kakva je situacija u Kovinskom lovistu sto se tice divljaci,ziveo sam tamo ranije pa me zivog interesuje?
 
Lala
 

Laki_90 kaže:
Koliko sam ja upoznat,tj bio je covek iz ministarstva kod nas u Kovinu i rekao je da imamo rok 60 dana od dana stupanja pravilnika na snagu,a to je bilo izmedju 23 i 25.06 (tad je izasao taj pravilnik) tako da mi sada skupljamo te formulare i saljemo najkasnije u ponedeljak.Sto se tice onih koji su clanovi u vise L.U. oni ce moci da imaju samo jednu L.K. od ministarstva a ne kao do sad vise komada od L.S.S.Lov na prepelice krece sa starom lovnom kartom a u medjuvremenu ce se deliti i nove lovne karte tako da nece biti problema sto se toga tice.


Laki, ne znam ko je to bio kod vas, da nije možda bio neko iz LS Vojvodine? Da nisi slučajno pobrkao funkcije? U krajnjoj liniji, nije ni bitno ko je šta rekao, bitno je šta piše u dokumentima!
Ti pominješ pravilnik o načinu organizovanja i izvodjenja lova, koji je donet 25.06., a ja sam postavio link za 'Instrukciju ministarstva poljoprivrede, Uprava za šume', ta instrukcija je prosledjena LSS i trebalo je da ode u LU, a doneta je 19.04. Znači, radi se o dva različita dokumenta!
E upravo u toj instrukciji piše u čl.6, zadnji stav (citiram): 'Od dana prijema obaveštenja od strane Ministarstva lovni inspektor i lovočuvari u lovištima su u obavezi da, u skladu sa svojim nadležnostima, kontrolišu, utvrdjuju i proveravaju lovne karte koje izdaje i šrampa Ministarstvo, a da prema licima koja ne poseduju zakonom propisane lovne karte, postupa kao prema licima zatečenim u nezakonitom lovu.' Ovo je idato kao instrukcija 19.04.2010. i stupilo je na snagu danom objavljivanja. A ovlašćenja lovnih inspektora, po novom, su da, izmedju ostalog, zabrani lov u nekom lovištu i podnosi krivične i prekršajne prijave, a ovlašćenja lovočuvara su da može i da privede lica zatečena u nezakonitom lovu, i da im oduzme oružje i da ga preda policiji! Toliko o tome!
Rok od 60 dana (piše u pravilniku novom), se odnosi na štampanje novih obrazaca dozvola za lov, dokumentacije o odstrelu, i o korišćenju lovačkih pasa. To moraju LU sami da štampaju, i za to je rok 60 dana. Nove lovne karte štampa Ministarstvo, i nije u pravilniku predvidjen rok u kojem su dužni da ih odštampaju i da lovne karte dostave lovcima.
Dakle, govorim o dva različita dokumenta: prvi je 'Instrukcija...', koja je poništila važenje lovnih karata LSS, a drugi je 'Pravilnik o načinu...', koji izmedju ostalog propisuje izgled novih obrazaca i nove lovne karte. Uz dužno poštovanje prema svim kolegama, ali, prosto mi je neshvatljivo kako ljudi ne razumeju, ili ne čitaju, ono što je napisano u tim dokumentima. Doduše, potrebno je malo znanja iz oblasti prava, da bi se moglo pratiti šta sve ovi mudroseri iz ministarstva lansiraju, ja se upljuvah objašnjavajući ovde, slaba vajda!

Pročitaj pažljvo moj prethodni post, pa klikni na link koji sam postavio i pročitaj 'Instrukciju...' i naročito taj član 6., koji sam naglasio i citirao njegov zadnji stav!
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Laki_90
 Oi nisam obratio paznju. Izvinjavam se!
 
Laki_90
 

dullemajstor kaže:
Laki 90 kakva je situacija u Kovinskom lovistu sto se tice divljaci,ziveo sam tamo ranije pa me zivog interesuje?


Situacija je dobra,zavisi gde si ziveo?
 
Dulle
 Ziveo sam bas u centru Kovina imam dosta rođaka,prijatelja i kolega lovaca tamo.Trenutno sam u BG,.Ako si ti bas iz grada sigurno te znam bar iz vidjenja,nisam dugo isao ali cu ove godine doci u goste kad bude lov na zeca posto sam dobio poziv.
a sto se tice lovnih karata kod nas u LU Dunav se i dalje lovi po starom sistemu.
 
sumadinac
 Ista je situacija i na jugu srbije lovi se po starom sa lovnim kartam LSS i starim dozvolama.Bilten su dobili u subotu sa zakasnjenjem.Danas kolega slavi maturu bice gost clan upravnog odbora Goran Janjic videcu sta ce reci on i na koga cs svali ti krivicu.B)
STOLE
 
nenad_franc
 danas sam isao da platim poslednju ratu za lov i pricao sa lovocuvarem-buducim upravnikom u vezi lovnih karata i rekao mi je da ce ove godine najverovatnije da se lovi sa starim lovnim kartama a dozvole ce u oktobru da se zamene!
 
Lala
 Kakva zbrka nastala oko lovnih karata!
Sve se svodi na rekla-kazala, novih lovnih karata nema, a niko zvanično ne kaže da može da se lovi sa starim lovnim kartama; u propisima piše da ne može, a u praksi se ipak lovi... Ovde 'ebe lud zbunjenog!
Ja nisam lud, a ne bih da budem zbunjen Grin
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 ne znam lalo sta da ti kazem imas samo dve opcije,a za ludog ti treba uverenje od lekara Grin mom lovackom drustvu je stigao dopis samo za popunjavanje formulara radi stvaranja baze podataka i da se od oktobra menjaju dozvole za lov! lovne karte se ne spominju tako da nisu ponistene jer lovacko drustvo nije dobilo obavestenje o tome,a sad sto su se oni u ministarstvu mefjusobno dogovorili ne moze niko da gleda u pasulj! do duse ne znam kako je kod vas u vojvodini ali kod nas je ovako!
 
Lala
 Ista priča je svuda, Nenade... Zvanično nema ništa, samo priče.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 pa onda to sto su oni izglasali,izglasali su za same sebe! to kao vas nekoliko administratora da se dogovorite oko nekih pravila foruma i da ocekujete da ih clanovi foruma postuju a ne obavestite nas! tako i ovo,sve dok napismeno ne obaveste tvoje lovacko drustvo da ne mozes da lovis sa starim lovnim kartama,tvoje drustvo nema potrebe da ikom zabranjuje lov!
 
Lala
 Problem i jeste, što pismena zabrana lova sa starim lovnim kartama postoji! A novih lovnih karata nema...
(u poverenju, adminsitratori ovog foruma su se dogovorili da svi koji imaju čizme veće od broja 47 ili manje od broja 39, ne mogu biti članovi! hahahahhahahahaha)
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 ae za ove 47 i razumem jer smrde u pm,al sto 39 Grin ma oni su napisali ali nikom nisu dali to sto su napisali! dobro okacili su na internet ali koliko drustva imaju internet i jos manji broj upravnika zna da koristi internet,tako da i to nema nikakvu ulogu u sprovodjenju tog zakona!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Održavanje (čišćenje) karabina KARABINI 165 05.01.2019. 07:20
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
TRAIL CAM -kamere za praćenje divljači DIVLJAČ 22 02.02.2017. 18:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 21
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...
Lovci, dobro obratite pažnju
У БАЧКОМ НОВОМ СЕЛУ

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,246,455 posete www.srbijalov.com