Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovne karte, izgled i važenje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovne karte, izgled i važenje
elko
 Kolega Vuk71!

Vaš revirnik je pogrešio, postoji tačno utvrđena procedura u slučajevima gubitka lovne karte izdate na odrećeno ime i prezime.
Bez obzira što se ime lovca nalazi i na dozvoli za lov ( bilo na sitnu, krupnu, grupni ili pojedinačni lov) grupovođa ne može da dozvoli lov licu koje kod sebe nema lovnu kartu.
Za odvijanje lova na ispravan način u konkretnom lovnom danu odgovoran je isklučivo grupovođa - stručni pratilac i tu nema pogađanja, pozivanja nekog starijeg iii slično.Ko nema lovnu kartu kod sebe nema lova bez obzira na sve ostalo.
 
Gedza66
 

elko kaže:
Kolega Vuk71!

Vaš revirnik je pogrešio, postoji tačno utvrđena procedura u slučajevima gubitka lovne karte izdate na odrećeno ime i prezime.
Bez obzira što se ime lovca nalazi i na dozvoli za lov ( bilo na sitnu, krupnu, grupni ili pojedinačni lov) grupovođa ne može da dozvoli lov licu koje kod sebe nema lovnu kartu.
Za odvijanje lova na ispravan način u konkretnom lovnom danu odgovoran je isklučivo grupovođa - stručni pratilac i tu nema pogađanja, pozivanja nekog starijeg iii slično.Ko nema lovnu kartu kod sebe nema lova bez obzira na sve ostalo.


Odgovoronost grupovodje je disciplinska (?), prekrsajna (?), krivicna (?) ili nikakva?

Pa pojedine sudije ne izricu sankcije za klasicno krivicno delo Nezakonitog lova, kada se u lovistu zatekne naoruzano lice bez ikakve saglasnosti (dozvole) korisnika lovista, ukoliko nema dokaza o odstrelu, vec se to kvalifikuje kao nekaznjivi pokusaj (?).

Za napred opisanu situaciju cini mi se da nije predvidjen ni prekrsaj.Krsti
ČUJTE LOVCI!!!ČUVAJTE SE SEBE
 
slavaplana
 Zakon o oruzju i municiji jasno kaze ko i kako moze da koristi oruzje i kako se ono prenosi i u kojim slucajevima oruzje moze da se koristi!!

To bi znacilo da 50 ljudi sa puskama u centru Beograda setaju ,nisu pucali i nema dela tj.ostrela i nemaju krivicu???gde je tu dozvola,sta ce ljudi sa oruzjem u terenu ??/Sta kaze Zakon o oruzju i municiji???

U Zakonu o divljaci i lovstvu nigde ne stoji da mora da bude ulova kako bi se zakon prekrsio!!to je pogresno tumacenje !!!
 
vuk71
 pa Gedzo o tome celo vreme i pisemo, upravo ono suprotno se i desava u nasem LU... nije bitan zakon o lovu a jos manje statut nekog LU ovde ga protumaci onako kako hoce revirnik i radi mimo zakona... i jos dugo ce tako biti nase lovstvo u nekim segmentima je definitivno mrtvo i nikako da to priznamo... pojedinci to znaju kao i da nece imati neku kontrolu iz lsv-a, jer oni iz lsv-a se najave na vreme da im obezbede debelu trpezu pa valjda su to kolege lovci pa nema potrebe dizati tenzije... upravo je LSV svojim nesavesnim radom i doveo do ovoga stanja...
 
Limun
 Imam jedno pitanje za uvažene kolege koji znaju odgovor. Naime u statu mog LU stoji citiram " Istupanje iz članstva može biti izričitom izjavom ili prećutnim radnjama, neplaćenom članarinom ili neizvršenim obavezama za tekuću godinu a samim tim i gubljenjem prava na izdavanje Lovne karte za tekuću godinu od strane stručne službe." upravo ovaj moj citat statuta se koristi kao opravdanje za ne izdavanje Lovne karte čak i kada je uredno uplaćena, mislim na onih 1000 din., jer kažu nisu izvršene ostale obaveze prema LU. Zanima me koliko je ovo u skladu sa zakonom o divljači i lovstvu jer ja tamo nisam nigde našao da piše da Lovna karta mora da se izda ili loše tumačim zakon jbg nisam pravnik.
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Sremac75
 Lovna karta koju izdaje Ministarstvo poljoprivrede mora na zahtev da se izda svakome ko je istu platio i ko ima položen lovački ispit.

Niko nema pravo da ovo uslovljava bilo čime, jer čak i neko ko nije član nijednog LU može da dobije lovnu kartu.

Ukoliko je neko LU tražilo lovnu kartu za nekog lovca, a nakon što je dobijena od Ministarstva ucenjuje ga bilo čime da mu tu lovnu kartu preda, može se govoriti o zloupotrebi službenog položaja, pa čak i o utaji.

Druga je stvar sa izdavanjem dozvole za lov koju izdaje korisnik lovišta, koja može biti uskraćena u slučaju neizmirivanja obaveza prema korisniku lovišta.
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
mihailo
 

Limun kaže:
Imam jedno pitanje za uvažene kolege koji znaju odgovor. Naime u statu mog LU stoji citiram " Istupanje iz članstva može biti izričitom izjavom ili prećutnim radnjama, neplaćenom članarinom ili neizvršenim obavezama za tekuću godinu a samim tim i gubljenjem prava na izdavanje Lovne karte za tekuću godinu od strane stručne službe." upravo ovaj moj citat statuta se koristi kao opravdanje za ne izdavanje Lovne karte čak i kada je uredno uplaćena, mislim na onih 1000 din., jer kažu nisu izvršene ostale obaveze prema LU. Zanima me koliko je ovo u skladu sa zakonom o divljači i lovstvu jer ja tamo nisam nigde našao da piše da Lovna karta mora da se izda ili loše tumačim zakon jbg nisam pravnik.


Lovnu kartu izdaje ministarstvo a distribuciju vrsi lovacko udruzenje.Postoji instrukcija koju je izdalo ministarstvo
 
Limun
 A gde da nadjem ja te instrukcije ministarstva?!
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
mihailo
 

Limun kaže:
A gde da nadjem ja te instrukcije ministarstva?!


Na sajtu ministarstva poljoprivrede
 
mardelj
 Postovane kolege molio bih posto sam citao diskusiju o lovnim kartama da mi neko da odgovor, kako i ko je nadlezan ove godine da izda lovnu kartu naravno uz svu pratecu dokumentaciju koju posedujem ??? jel moze da je izda bilo koje lovacko udruzenje uz sva potrebna dokumenta, ili jel moze neko da mi kaze neki svoj licni primer gde i kome bih mogao da se obratim radi distibucije lovne karte i njenog preuzimanja
Molim za pomoc, unapred zahvalan ....
PAS KOJI LAJE NE UJEDA
 
Lala
 Lovnu kartu je dužan da izda svaki korisnik lovišta u roku od 15 dana, ukoliko priložiš dokaz o položenom lovačkom ispitu, kopiju lične karte i dokaz o uplati 1000 dinara. Broj računa za uplatu, sa šifrom opštine će ti dati onaj korisnik kojem se obratiš.
Ne moraš se obratiti samo LU, možeš lovnu kartu tražiti i od uprave nekog JP (Srbijašume npr.) ili od uprave nekog Nacionalnog parka (NP).
Dakle, svaki korisnik lovišta je dužan da ti izda lovnu kartu na tvoj zahtev, ukoliko ispunjavaš uslove. Tako je predvidjeno odgovarajućim Pravilnikom o izgledu, načinu izdavanja i važenju lovne karte. Rok od 15 dana je ubačen naknadno, u izmenama Pravilnika, koji je objavljen na sajtu Ministarstva poljoprivrede pre oko dva meseca.
Ukoliko neki korisnik lovišta odbije da ti izda lovnu kartu, možeš podneti prijavu nadležnom lovnom inspektoru.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mardelj
 Po tebi Lalo da se obratim ljudima u srbijasumama i kod njih mogu izvaditi lovnu kartu uz prateca dokumenta ?? Ne moram biti clan lovackog udruzenja ?? ako sam razumeo ??
PAS KOJI LAJE NE UJEDA
 
Lala
 Mardelj, nije tako po meni, nego prema propisima i odgovarajućem Pravilniku!
Ne moraš biti član ni jednog LU, da bi izvadio lovnu kartu.
Dobro si razumeo.
Ako ne veruješ, pročitaj Pravilnik, sve jasno piše.

Meni samo nije jasno koliko puta mora da se ponovi jedna stvar, da bi ljudima ušlo u glavu? Koliko puta je ovo isto već napisano, i uvek se nadje neki neverni Toma da proverava i ponovo zapitkuje, pa čak i kad dobije odogovor, ponavlja pitanje.

Da si pročitao ranije upise na temi o lovnoj karti, ne bi postavljao ovakva pitanja. A posle se čudimo kako su lovci neinformisani, i kako ne znaju propise - ne znaju jer ih mrzi da pročitaju.

Napisao si u svom predstavljanju da još nisi postao lovac iako to želiš, pa mi nije jasno zašto ne naučiš nešto? I kako misliš da izvadiš lovnu kartu, ako nisi položio lovački ispit?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
mardelj
 Gospodine Lalo molio bih bez ljutnje ...nije bilo namere da vas provociram niti bilo cim uvredim ....
Nisam je neverni Toma i dobro sam procitao celu diskusiju i u njoj neko kaze ovako, neko onako a ja sam imao neki treci problem ... Postoji problem u lovackim udruzenjima koji smatraju da treba da uplatis celu clanarinu da bi dobio LOVNU KARTU a ti zelis samo nju ...i tu se desava to razilazenje na koje sam ja naisao drugacije ne zele da izdaju lovnu kartu i sta cemo sad ??
zbog toga mi je bilo potrebno pojasnjenje ...nista vise niti manje ...
Mala digestija - nisu lovci neinformisani vec su nam zakoni vrlo losi i neprecizni ...jedan kaze jedno, drugi kaze drugo a lovacka udruzenja rade onako kako zele bez osvrta na to sta kaze zakon i sta treba da se postuje ...no niste vi tome krivi a ni ja a ponajmanje lovci...
jos jednom moje izvinjenje ako sa nismo razumeli ...
u svakom slucaju unapred zahvalan ...pozzz i postovanje ...
PAS KOJI LAJE NE UJEDA
 
Neca92
 

mardelj kaže:
Gospodine Lalo molio bih bez ljutnje ...nije bilo namere da vas provociram niti bilo cim uvredim ....
Nisam je neverni Toma i dobro sam procitao celu diskusiju i u njoj neko kaze ovako, neko onako a ja sam imao neki treci problem ... Postoji problem u lovackim udruzenjima koji smatraju da treba da uplatis celu clanarinu da bi dobio LOVNU KARTU a ti zelis samo nju ...i tu se desava to razilazenje na koje sam ja naisao drugacije ne zele da izdaju lovnu kartu i sta cemo sad ??
zbog toga mi je bilo potrebno pojasnjenje ...nista vise niti manje ...
Mala digestija - nisu lovci neinformisani vec su nam zakoni vrlo losi i neprecizni ...jedan kaze jedno, drugi kaze drugo a lovacka udruzenja rade onako kako zele bez osvrta na to sta kaze zakon i sta treba da se postuje ...no niste vi tome krivi a ni ja a ponajmanje lovci...
jos jednom moje izvinjenje ako sa nismo razumeli ...
u svakom slucaju unapred zahvalan ...pozzz i postovanje ...

Mardelj, moram da te ispravim! Jesu zakoni mozda losi i neprecizni, ali je cinjenica da su lovci (velika vecina) neinformisani i da ih bas zbog toga driblaju po lovackim udruzenjima i rade sa njima kako ko sta hoce! Vecina se i ne interesuje, plate clanarinu, a uzimaju lovne karte par nedelja pred lov zeca i fazana i to je to! Ne zanima ih gde idu njihove pare, da l' se kupuje zec, fazan... Bitno je da imaju 5-6 izlazaka na zeca, nema veze sto je loviste vise nego siromasno i sto je poslednji zec pusten pre 5 godina.
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
darkolovac
 citajuci ovo zakljucih da u sustini ja mogu lepo sutra da odem u kancelariju svog LU i da im se "nacestitam mile Nove godine" jer sam 2000 za lovnu kartu (toliko rekli da treba) uplatio pre 2 meseca i vec mesec dana ih jurim da mi istu izadaju kako bih mogao ici u lov u goste, a doticna gospoda (citaj stoka) trazi da se uplati sve, sto ja jel i uradim a onda opet ne moze da se izda jer se kod nas u lovistu lovi od oktobra pa smatraju da nam iste nisu pre oktobra potrebne... a posle cestitanja da skoknem do inspektora Grin Bravo jao sto se obradovah Grin
 
mardelj
 Druze Neco delom bih se i slozio sa vama ali medalja uvek ima dve strane i ne mozemo uvek i u svemu kriviti lovce ...najlakse je reci oni se ne interesuju ...pitanje je zasto se ne interesuju i zasto je takva svest kod nasih lovaca ...e to treba ispraviti a ko ce to da ispravlja ...ja i ti po forumu ...tesko ...treba zasuci rukave u lovackim udruzenjima zaci i videti pravu sliku a ne ono sto kazu ili napisu u godisnjim izvestajima ...
Darko lovac - malo mi to sve lici na zloupotrebu sluzbenog polozaja ...ko ti koci izdavanje lovne karte ?
Uzgred budi receno lovna karta kosta 1000 dinara ...bio proverio ,podigao ....sve ostalo sto dajes ti ide na ime clanarine tvom LU ...verujem da je tako od 10 do 12000 ?
PAS KOJI LAJE NE UJEDA
 
Indjijanac
 ma šta se mučite toliko sa lovnim kartama,kako čujem u Indjiji dodješ u lu podneseš zahtev za izdavanje lovne karte uz propisanu dokumentaciju,oni ti popune punomoć i daju sve što treba,zatim sa tim papirima odeš u pokrajinski sekretarijat i sam digneš lovnu kartu.

samo neznam kako su rešili obavezu nošenja pečata jer u uputstvu o izdavanju lovnih karata na sajtu LSV-a u instrukciji o dobijanju lovnih karata jasno piše:OBAVEZNO je prilikom preuzimanja lovnih karti poneti pečat lovačkog udruženja, ovlašćenje, izjavu (izjava nije potrebna za turisticke lovne karte), popunjen obrazac zahteva koji preuzimate sa našeg sajta (ne može nijedan drugačiji obrazac Zahteva), original uplatnicu ili izvod kao dokaz uplate
Confused
možda da zatražim i ja kao turista lovnu kartu u Indjiji,pa mi daju i pečat da idem sam da je dignemJaooo
IndjijanacĆIRKO PA JEL TI NEZNAŠ DA U INDJIJU IMA DJUNGLA?
http://www.youtube.com/watch?v=vOipjp...page#t=25s
 
Neca92
 

mardelj kaže:
Druze Neco delom bih se i slozio sa vama ali medalja uvek ima dve strane i ne mozemo uvek i u svemu kriviti lovce ...najlakse je reci oni se ne interesuju ...pitanje je zasto se ne interesuju i zasto je takva svest kod nasih lovaca ...e to treba ispraviti a ko ce to da ispravlja ...ja i ti po forumu ...tesko ...treba zasuci rukave u lovackim udruzenjima zaci i videti pravu sliku a ne ono sto kazu ili napisu u godisnjim izvestajima ...
Darko lovac - malo mi to sve lici na zloupotrebu sluzbenog polozaja ...ko ti koci izdavanje lovne karte ?
Uzgred budi receno lovna karta kosta 1000 dinara ...bio proverio ,podigao ....sve ostalo sto dajes ti ide na ime clanarine tvom LU ...verujem da je tako od 10 do 12000 ?

E, pa i ja se nebih slozio, medalja ima tri strane! Selja Salim se malo.
Zasto bi se neko trudio da poveca interesovanje lovaca ako ga oni vec nemaju? Ovi u LU rade kako im volja, niko od lovaca se na to ne zali i svi rade sve sto im ovi kazu i kako im kazu... Da ga imaju i da su ga imali, uopste do ovoga nebi ni dolazilo! Znali bi svoja prava i mogli bi da zahtevaju ista, a ne da ih vracaju po 5-6 puta, ili ucenjuju da plate pune clanarine odjednom... Evo ti konkretan primer, koga to interesuje (da zna svoja prava, da ga nebi driblali po LU kako ko hoce) dodje npr. ovde, raspita se i zavrsen pos'o! Ali, ne treba njima lovna karta jos uvek, pa jos nece lov zeca i fazana. Prepelice i tome slicno? Booze, svasta, pa tu nema ni saka mesa... E, takva je svest nasih lovaca, a na to niko ne moze da utice, ili se rodis kao pravi lovac i zaljubljenik u prirodu, ili kao mesar...
Lovac nije ko vino ne pije i ko ide planinom samo da ubije!
 
Limun
 

Neca92 kaže:

mardelj kaže:
Druze Neco delom bih se i slozio sa vama ali medalja uvek ima dve strane i ne mozemo uvek i u svemu kriviti lovce ...najlakse je reci oni se ne interesuju ...pitanje je zasto se ne interesuju i zasto je takva svest kod nasih lovaca ...e to treba ispraviti a ko ce to da ispravlja ...ja i ti po forumu ...tesko ...treba zasuci rukave u lovackim udruzenjima zaci i videti pravu sliku a ne ono sto kazu ili napisu u godisnjim izvestajima ...
Darko lovac - malo mi to sve lici na zloupotrebu sluzbenog polozaja ...ko ti koci izdavanje lovne karte ?
Uzgred budi receno lovna karta kosta 1000 dinara ...bio proverio ,podigao ....sve ostalo sto dajes ti ide na ime clanarine tvom LU ...verujem da je tako od 10 do 12000 ?

E, pa i ja se nebih slozio, medalja ima tri strane! Selja Salim se malo.
Zasto bi se neko trudio da poveca interesovanje lovaca ako ga oni vec nemaju? Ovi u LU rade kako im volja, niko od lovaca se na to ne zali i svi rade sve sto im ovi kazu i kako im kazu... Da ga imaju i da su ga imali, uopste do ovoga nebi ni dolazilo! Znali bi svoja prava i mogli bi da zahtevaju ista, a ne da ih vracaju po 5-6 puta, ili ucenjuju da plate pune clanarine odjednom... Evo ti konkretan primer, koga to interesuje (da zna svoja prava, da ga nebi driblali po LU kako ko hoce) dodje npr. ovde, raspita se i zavrsen pos'o! Ali, ne treba njima lovna karta jos uvek, pa jos nece lov zeca i fazana. Prepelice i tome slicno? Booze, svasta, pa tu nema ni saka mesa... E, takva je svest nasih lovaca, a na to niko ne moze da utice, ili se rodis kao pravi lovac i zaljubljenik u prirodu, ili kao mesar...
Bravo 2 Odobreno
Pozdrav od Čarapana!Jaooo "ja s'tem nem ništa"
LimunLimunLimunLimunLimun

"Klonim se ljudi koji misle da je drskost hrabrost, a nježnost kukavnost, a klonim se i onih koji misle da je brbljanje mudrost, a šutnja neznanje."

Khalil Gibran
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Održavanje (čišćenje) karabina KARABINI 165 05.01.2019. 07:20
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
TRAIL CAM -kamere za praćenje divljači DIVLJAČ 22 02.02.2017. 18:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 13
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,296,305 posete www.srbijalov.com