Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Lovne karte, izgled i važenje


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Lovne karte, izgled i važenje
Sremac75
 Ma ne zezam.
U maju/junu 2010 smo podneli zahteve za 2010/2011, i još nismo dobili LK!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Piši propalo za to. A onoliko smo se napričali letos o tim lovnim kartama, slali fotokopije diploma, i na kraju ćorak.

Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 I....?
Za koju ćemo sezonu dobiti LK?
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Možda ni za jednu! Confused
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 Na zahtevu koji je prošle godine poslat Ministarstvu je pisalo "za lovnu 2010/2011 godinu"!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Zagubili su dopis Smile
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
boro
 Lovne karte su gotove, dogovara se distributer.
 
Lala
 Pa zar nije predvidjeno da će Lovačkim savezima će biti poverena distribucija?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Lovac Stari
 Pa sa cime ste vi isli jesenas u lov i sa cime idete sada?
Valjda sada treba da predate za 2011-2012-u.
Dobar pogled.
 
Lala
 Stari, jesenas se išlo sa LK koje je izdao LSS, a ministarstvo je trebalo da obezbedi nove LK do 1.septembra, ali to nije učinilo, pa se lovilo sa starim LK.
Sada treba da ministarstvo izda novu LK, a distribuciju treba neko da uradi. Propisima je predvidjeno, ako se ne varam, da distribuciju treba da obavi LSS, i da za to dobije neku naknadu.
Ministarstvo je čak skupljalo i fotokopije diploma o lovačkom ispitu od lovaca, kopije ličnih karata.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
pescarac
 http://www.minpol...erzija.pdf
 
Sremac75
 Bravo, bravo, bravo!
A šta će raditi DOO "Vojvođanski lovac" i DOO "Jelen-LSS"?

Rekao sam ja ranije, ne treba se kačiti sa državom!
Bravo 2
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Veoma važna vest! Pescarac, hvala za link.
Mene malo zbunjuje stav gde kaže da distribuciju lovnih karata korisnicima lovišta vrši ministarstvo. Ko je korisnik lovišta? Savez, za sada! Ili ja ne kapiram dobro?
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sniper Hunter
 Danas su mi iz LU ponovo trazili fotokopiju diplome o polozenom lovackom ispitu, licne karte , oruznog lista i prvi deo uplate je 6000.din
 
Sremac75
 

Lala kaže:
Veoma važna vest! Pescarac, hvala za link.
Mene malo zbunjuje stav gde kaže da distribuciju lovnih karata korisnicima lovišta vrši ministarstvo. Ko je korisnik lovišta? Savez, za sada! Ili ja ne kapiram dobro?



Lalo nema tu dileme.
Vidi tačku 9.
Jasno je ko je korisnik lovišta!
2:0 za državu!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Lala
 Pročitao sam, jasno kaže - LU!
Nisam primetio u prvom čitanju.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
Sremac75
 2 za Državu
0 za DOO "Vojvođanski lovac" i DOO "Jelen-LSS"
0 LSV i LSS
Smeko
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
pescarac
 Tačka 4. Stav 2.
Korisnik lovišta mora da prihvati zahteve za dobijanje lovnih karata od svakog zainteresovanog lica koje priloži dokaz o izvršenoj uplati naknade za lovnu kartu u skladu ....

Mislim da je ovo manjkavost. Znači li da ako jedan Djapo podnese zahtev za dobijanje lovne karte, udruženje mora da ga prosledi ministarstvu i ukoliko je dobije on može da lovi pod odredjenim uslovima korisnika lovišta.
Kod mene su tri lica uhvaćena u krivolovu, izbačena iz udruženja, podneta krivična prijava, ali se tužioc nagodio sa njima da plate u humanitarne svrhe po 30000 i neće biti pokrenut postupak protiv njih.
Dakle u njihovom dosijeu nema dela, oni će kod mene podneti zahtev za izdavanje lovne karte sa priloženom kopijom uplatnice, ja moram da trebujem lovnu kartu, moram da im dam lovne karte, a onda se pojave u redovnom lovu i onda nastaje izrugivanje ostalim poštenim lovcima.
Znači mora da se rade pravilnici o izlovljavanju i lovu divljači, gde sve takve situacije treba obuhvatiti
 
pescarac
 Ili da li ovo znači da su svi (krivo)lovci pre ove uredbe amnestirani i da se od sad pa na dalje vodi o tome neka evidencija
 
Sremac75
 Slažem se Peščarac da bi ovo moglo napraviti problem!
Obaveštenje upućuje na čl.60. st.2 Zakona o divljači i lovstvu, koji kaže da lovnu kartu može dobiti lice koje je položlo lovački ispit, i tačka!
Ali
Član 60. st.1 Zakona o divljači i lovstvu
Pravo na lov divljači imaju lica sa licencom iz čl. 54. i 56. ovog zakona i lica sa lovnom kartom za tekuću lovnu godinu koja ispunjavaju uslove iz propisa kojima se reguliše oružje i municija i kojima je korisnik lovišta izdao dozvolu za lov.


Peščarac, ovo već znači da onaj ko nema oružni list nema pravo na lov divljači!
Ako, neki krivolovac kome je oduzeto oružje, hoće da ima lovnu kartu neka je izvadi, ali ne može nigde loviti!

Mislim da bi ovo moglo da se dodatno reši i tako što bi se obavezao podnosilac zahteva za lovnu kartu (lovac) da priloži i ličnu kartu i oružni list, jer je procesuiranim krivolovcima oduzeto oružje (ili bi trebalo da je tako)!

A ako neki krivolovac nije procesuiran ili nije osuđen, on po zakonu i nije krivolovac (na žalost jer se često dešavaju čudne stvari u takvim postupcima) i ne mogu mu se uskratiti nikakva prava koja drugi imaju!
PraviloPraviloPravilo
Udri me, ubi me, kožu mi deri, odavno ja sam spreman da mrem, opsuj mi oca, mater, i sve po spisku, samo mi nemoj dirati SREM.
Palica
PalicaPalicaPalicaPalicaPalica

http://www.youtube.com/watch?v=L8U1EI...8U1EIESS1M

"Ko se iskreno bori za pravdu i istinu, mora biti spreman da se žrtvuje!"

"Dođu, tako, vremena, kad pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati!'' - Ivo Andrić

"Ako Kosovo nije naše, zašto od nas traže da ga damo...? Ako je njihovo, zašto ga otimaju...? A ako već mogu da ga otmu ne znam sta se vec toliko ustručavaju... ?"
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Lovačko udruženje LOVAČKA UDRUŽENJA 548 19.10.2021. 09:08
Unošenje živih zečeva u lovište DIVLJAČ 124 02.01.2021. 18:25
Održavanje (čišćenje) karabina KARABINI 165 05.01.2019. 07:20
Zagađenje okoline i lovišta PRIRODA I EKOLOGIJA 46 06.07.2018. 09:54
TRAIL CAM -kamere za praćenje divljači DIVLJAČ 22 02.02.2017. 18:53
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 0


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,295,785 posete www.srbijalov.com