Lovački portal SRBIJALOV - Forumske diskusije: Izbor štenaca


Navigacija
 Naslovna
 Vesti
 FORUM
 Pravila sajta
 Kodeks lovaca
 Kalendar lova
 Članci o lovu
 Sajmovi lova
 Galerija
 Linkovi
 Knjiga gostiju
 Kontakt
 REKLAMIRANJE
Anketa članova
Kako rešiti sukob izmedju lovačkih saveza na relaciji LSS - LSV?

Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima za sve funkcije, pre promene Statuta LSS
36% [20 Glasa]

Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
Vanrednim izborima posle promene Statuta LSS
18% [10 Glasa]

Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
Vanrednim izborima, osim predsedničkih, pre promene Statuta LSS
34% [19 Glasa]

Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
Ostaviti LSV u ovom zamrznutom statusu u LSS
13% [7 Glasa]

Glasova: 56
Morate se ulogovati da biste glasali.
Start: 22.11.2018. 17:13

Arhiva anketa
REKLAME
REKLAMIRAJTE SE KOD NAS

Domen za Lovačka udruženja

Lovački savez Centralne Srbije


INTERMAKER
Vreme

Pregled teme
 Štampaj teme
Izbor štenaca
kriva cevka
 druze vodi racuna da u pocetku ne jede previs e jer je dosta neuhranjeno i moze da pretera sto za njegov stomak ne bi bilo dobro.hrani ga vise puta po manje i obavezno ocisti od parazita.dodaj i malo vitamina i brzo ce nabaciti masu i misice
 
lovdzij@
 Kolege ja vec desetak godina biram stence na isti nacin,i meni se cini da sam do sad uspeo 90% u tome.Dok su jos mali i ne progledali,iznesem ih sve iz kucice i koje stene kerusa prvo vrati u kucicu,to ostavljam za sebe.Mozda ovo uopste nema veze sa tim kakav ce biti ker kad odraste,ali ja uvek tako biramVeselo
 
nenad_franc
 ja sam juce bio sa onim nesrecnikom u setnju do polja i ucio sam ga na povodac i mogu vam reci i ako mu je ovo prvi put bilo da negde ide,nije isao kao obicna dzukela! Grin niz ce put je njusio trag od ovaca i isao po njemu(verovatno mu je to bilo interesantno) a kad smo stigli u polju na livadi kad god je dunuo onako slab vetar on je dizao glavu i njusio a i non stop je njuskao po zemlji Smile do duse non stop mi je bio izmedju nogu jer mu je sve bilo ne poznato,a i slabo ima na tom terenu pernate divljaci pa nismo mogli da se oprobamo i u tom pravcu,ali za prvi izlazak ja sam zadovoljan Smile
 
BojanKG
 nenad_franc,postavi sliku da vidimo kako napreduje mali delija Pas
srbijalov markafazan
 
darkon
 Nenad_franc,sad mu je najvaznije da ga izvodis,da bi se malo oslobodio,a ujedno i naucio neke osnovne komande.
Vodi ga na terene gde ima vise pernate divljaci,kako bi mogao da oseti nesto,a jos bolje i nadje,jer je to inicijalna kapisla za kera.Kad nadje divljac prvi put,posle je sve lakse i momentalno se i rad kera menja,jer saznaje sta mu je posao.
Nemoj samo da ga preforsiras,posto je bio u losem stanju.Prvo lagane setnje,po pokosenim livadama i niskoj travi,a kasnije kako bude napredovao i rastao,tako mu ti i pojacavaj trening.
 
Predator
 Nešto mi govori da će ovaj poenter biti ponos i dika svoga gazde! ;)

Sasvim prirodno
 
nenad_franc
 darkon,rado bih ga ja izvodio,ali ovo budjavo vreme! on je slobodan u dvoristu,ali na terenu mu je sve nepoznato! to sa divljaci nebih jos,jer cekam da se oslobodi malo,da se odvoji malo od mene(mada ce kasnije da me boli glava zbog toga Grin ) a i ovde mi je zgodnije jer mi je blizu a ovo je na drugom kraju sela!
predator,radimo na tome,a i ja se nadam Grin
evo ga gospodin licnoSmile trenutno je vezan dok ne zavarim vrata na staroj stali!
 
nenad_franc
 a da,danas me je iznenadio kad sam ga pustio da se malo istrci po stali i ja onako saedim i gledam telefon,a on mi donese jedno drvo i pusti ispred mene! ja se odusevio,nakon toga ja mu ponovo bacim i on otrci ponjusi i naravno iskulira Grin ali me je svakako iznenadio Smile
 
BojanKG
 nenad_franc,Svaka cas lepo je napredovao,samo pazi sto se tice hrane rani ga vise puta ali po malo... poz Pas
srbijalov markafazan
 
nenad_franc
 pa sta sve dobija,da ne napreduje ja bih ga pojeo Grin ja sam mu uzeo granule neke belgijske firme(ne mogu da se setim kako se zove),pa je od ujaka dobio granule i konzerve sa mesom firme pedigree,pa sardine,pa pirinac sa povrcem,pa zamanca,pa vitamini,pa... da ne nabrajam vise Smile samo sto jos ima problem sa velikim stomakom i po nekad mi se cini da ima kao zatvor jer po nekad hoce da onako zacvili i kao cucne,ali se nista ne desi! mada ima izmeta kod mesta gde je vezan!
 
darkon
 Verovatno jos uvek ima parazite.
Konsultuj se sa veterinarima,posle kog vremena trebas da ponovis ciscenje i to obavezno uradi,posto se vidi i po stomaku da ima parazite.
Pre su postojale male tabletice koje su bez problema cistile,ali ih vise nema.
Ovo sto je sad na nasem trzistu za ciscenje se nije pokazalo kao idealno resenje,pa ciscenje treba ponavljati.

Inace ,keric se super popravio.B)
 
nenad_franc
 pa ima sigurno,vidi se po njemu,sve su mu rasirene zadnje noge od stomaka! ovih dana treba da dodje veterinar kod mene zbog nekih drugih zivotinja,pa cu ujedno da vidim sa njim i u vezi toga! a kad treba da se vakcinise protiv stenecaka? pa popravio se,nabacio je misicnu masu na nogama i na vratu! jos nije kako treba,ali se ja nadam da ce biti Smile jos samo da se ulovi jedan petao pa da se krene polako sa malo ozbiljnijom obukom Smile
 
darkon
 On je protiv stenicaka i ostalih bolesti trebao do sada da bude sprican dva puta.Posto nije,trebalo bi sto pre.Pitaj i za to veterinara kad bude dosao.
 
Hunter forever
 Franc nemoj da brines bice to dobar keric!!!B)
marka Engleski poenter marka
 
nenad_franc
 

Hunter for ever kaže:
Franc nemoj da brines bice to dobar keric!!!B)

ma je ne brinem vise,ker se oporavio i pretvorio se u lepo i poslusno kerce! Smile ali iskreno,mislio sam da nece da mi prezivi,jer je bilo mnogo mrsavo!
 
Hunter forever
 Sad je kerina ko pola covekaSmeko
marka Engleski poenter marka
 
Lala
 Nenad_franc, baci sliku neku, da vidimo kako napreduje.
Bogu 'fala, što sam Lala Smile
 
nenad_franc
 

Lala kaže:
Nenad_franc, baci sliku neku, da vidimo kako napreduje.


ubacio sam medju poentere,ali je jos izrastao! Smile planirao sam danas da ga izvedem u deo gde moze da se nadje divljac i da ponesem aparat da ga slikam,ali ova kisa padala ceo dan Angry a inace,samo da stekne samopouzdanje da se odvoji od mene i bice to dobar ker! kada naidje na trag zeca,odmah pocinje da ga njusi i da ide po njemu,trag lisice takodje! a da ste mu samo videli reakciju kada se podiglo jato jarebica,malo dalje od nas Smile samo se uspravi,posto je njuskao,i onako podignute glave i naculjenih usiju,onako oprezno poce da trcara za njima,i kada je naisao na mesto gde su lezale nisam mogao da mu odvojim nos od zemlje Smile cim se malo popravi vreme slikacu ga Smile
 
Hunter forever
 A jel imas ti rodovnik za njega i koliko je star???
marka Engleski poenter marka
 
nenad_franc
 

Hunter for ever kaže:
A jel imas ti rodovnik za njega i koliko je star???


nemam rodovnik,nije mu ocenjena majka,pa ne mogu da izvadim! Angry ali ubedjujem vlasnika da je oceni,pa cemo videti! pa ostenjen je krajem juna,znaci ima oko 6 meseci!
 
Skoči na forum:

Slične teme
Tema Forum Odgovori Poslednji upis
Izbor prve puške za početnika! LOVCI POČETNICI 1490 05.03.2023. 00:06
Izbor kalibra LOVCI POČETNICI 460 14.10.2013. 13:59
Reklame
REKLAMIRANJE NA SRBIJALOV
PRIJAVA
Još uvek niste član?
Kliknite ovde za registraciju.
Online korisnika
Online gostiju: 16
Online članova: 1


Ukupno članova: 4,443
Najnoviji član: SSG

Poslednje vesti
Bogata ponuda za ljubitelje lova i ribolova na Sajmu u hali „Čair“
УСКРШЊА ЧЕСТИТКА
ВЕЛИКО ИНТЕРЕСОВАЊЕ за Сајам наутике, лова и ...
44. MEĐUNARODNI SAJAM NAUTIKE, LOVA I RIBOLOVA
УРЕДБA О ЦЕНОВНИКУ ОДСТРЕЛА ЛОВОСТАЈЕМ ЗАШТИ...

Pričaonica
Morate se logovati da biste pisali poruku.


tomo vrbas
Offline
· 01.01.2024. 19:30

Сретна Нова година колеге ловци да сте ми живи и здрави, и да вас ловачка срећа и око и даље служе! 🍻





avatarPlaninko011
Offline
· 01.01.2024. 17:21

Drage kolege želim vam zdravlja, lične i lovačke srece u 2024toj. (I da nam se ružne stvari ne ponavljaju).


avatarslavaplana
Offline
· 15.12.2023. 13:46

Niko ništa ne piše na forumu.LSS radi punom parom.Ima podršku lovaca.Jedni isti 30 god sede po U.O.i udruženjima.Nisu oni krivi mi smo Cenzurisano što to trpimo.


avatarHunter_lovac
Offline
· 12.12.2023. 23:19

Planirao sam da polozim za dozvolu za pusku ali ja nosim naočare pa me zanima da li ja mogu da prodjem lekarski pregled pozdrav


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:13

Drug i ja bi se učlanili u neko lovačko društvo u Banatu, da li neko zna gde se primaju članovi sa strane?


avatarStevo Kuzmanovic
Offline
· 14.02.2023. 09:10

Pozdrav svima..


Anita Randjelovic
Offline
· 11.02.2023. 15:09

Da li neko zna proceduru zamene cevi kod karabina?


avatarLovac Stari
Offline
· 05.02.2023. 14:32

Neka ti je laka zemlja Lalo.


avataralex
Offline
· 30.01.2023. 23:30

Zbogom Lalo 💔


avatarslavaplana
Offline
· 30.01.2023. 12:36

Poslednji pozdrav Ivanu Matkovicu-Lali sa Srbijalova.

63,298,976 posete www.srbijalov.com